Ubezpieczenia OC Szczecin – już od 342 zł!

Aktualizacja:
oc-szczecin

752 zł – tyle średnio za ubezpieczenia OC płaciły osoby zamieszkujące Szczecin. To nieco więcej niż przeciętna składka za polisy komunikacyjne w Polsce, ale niektórym udało się znaleźć oferty poniżej 400 złotych. Najmniej, bo tylko 342 zł, zapłacił 30-letni właściciel Opla Corsy z 2007 roku.

Okazuje się, że pod względem ilości samochodów na tysiąc osób, metropolie typu Kopenhaga, Berlin czy Nowy Jork nie dorastają Szczecinowi do pięt. Według raportu OKO.press (dane z 2017 r.), mieszkańcy tej nadmorskiej miejscowości mają prawie dwa razy więcej aut niż przedstawiciele rejonów Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych – w ich przypadku wskaźnik ten wynosi niecałe 300 sztuk samochodów, podczas gdy w mieście Szczecin wartość ta przekracza 500. To negatywnie wpływa na wysokość składki za ubezpieczenia OC.

OC w Szczecinie czy może być tanio?

Nie da się ukryć, że im bardziej zmotoryzowane, czytaj zatłoczone miasto, tym niebezpieczniej na drodze. Czy ma to w takim razie wpływ na wysokość płaconego przez nas OC? Ile wynosi najtańsze OC w Szczecinie? Warto sprawdzić!

Ubezpieczenie OC a wypadkowość – jak Szczecin prezentuje się w zestawieniach policyjnych?

Wiek, płeć, stan cywilny, kod pocztowy? Przecież to nie randka, żeby ubezpieczyciel żądał takich danych podczas zakupu polisy. A jednak wszystkie one wpływają na wysokość stawki za ubezpieczenie OC. Dodatkowo kupujący muszą się przyznać, że Szczecin to ich miejsce zamieszkania. Dlaczego ma to takie duże znaczenie? Przede wszystkim dlatego, że podczas wyliczania składki bierze się pod uwagę natężenie ruchu oraz wypadkowość na danym terenie. Jak przekłada się to na kwotę OC? Czy, podając jako adres zameldowania Szczecin, trzeba liczyć się z droższą polisą? Ile wynoszą najtańsze ubezpieczenia OC w mieście Szczecin?

Z raportu Policji za 2020 rok wynika, że województwo zachodniopomorskie jest jednym z regionów, w których wskaźnik wypadkowości jest najniższy. W zeszłym roku na drogach doszło tam ogółem do 927 wypadków. Zginęło w nich 101 osób, a 1012 zostało rannych. Wskaźnik liczby zabitych na 100 wypadków to zaledwie 10,90. Można więc śmiało przypuszczać, że w tym regionie kryterium wypadkowości nie wpłynie znacząco na ubezpieczenie OC samochodu. Tym bardziej, że biorąc pod uwagę sam Szczecin, statystyki wypadków nie prezentują się źle – w 2020 w mieście doszło łącznie do 300 wypadków, w których śmierć poniosło 10 osób.

Najtańsze ubezpieczenie OC za 400 zł dla osób zamieszkujących Szczecin?

Średnia cena ubezpieczenia OC w Szczecinie w 2020 r. to 752 zł. Stawka ta jest wyższa od przeciętnej kwoty w Polsce, która w 2020 roku równała się 645 zł (a w kolejnych miesiącach wysokość opłat utrzymywała się na zbliżonym poziomie). Zestawiając ze sobą oferty różnych firm, szanse na tanie OC znacznie się zwiększają. Najmniej, czyli 342 zł, zapłacił wspomniany na początku właściciel Opla Corsy z 2007 r. (Szczecin). Niewiele więcej wydał 52-letni właściciel Škody Fabii II (rocznik 2007), bo 403 zł. To nie wszystkie tanie ubezpieczenia OC, jakie udało się znaleźć za pośrednictwem naszego kalkulatora. Z porównywarki Punkta, skorzystał także 51-letni właściciel Forda B-Max z 2016 roku, który trafił na bardzo przyjazną dla portfela ofertę OC za 405 zł.

Sytuacja na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych stabilizuje się, a według danych zebranych przez Punkta, w pierwszych miesiącach 2021 roku widać delikatny spadek cen. Tendencja ta utrzymuje się też w większych miastach, jak np. Szczecin. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić, korzystając z naszej porównywarki.

A na jakim poziomie kształtują się średnie ceny OC w innych województwach?

średnie ceny OC 2020 w polskich miastach

OC czy AC (Szczecin)? Kiedy przyda się Autocasco?

OC musi wykupić każdy właściciel pojazdu, natomiast ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe. Mimo tego warto zainwestować w ochronę swojego samochodu, zwłaszcza zamieszkując Szczecin. Na nasze auto nieustannie czyha wiele niebezpieczeństw. A to grad, a to stłuczka, a to złodziej, a to wandal gotów bezinteresownie porysować karoserię. W każdej z tych sytuacji, zamiast ponosić koszty, możemy liczyć na Autocasco. Kupując AC, musimy mieć jednak świadomość, że największe znaczenie w polisie ma zakres ochrony. W zależności od tego, co wybierzemy, może ona obejmować pokrycie kosztów naprawy, drobnych uszkodzeń, kradzieży, a nawet szkody całkowitej. Dlatego zawsze dobrze sprawdzić i porównać ze sobą oferty AC różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Podsumowanie

  1. Średnia cena ubezpieczenia OC w Szczecinie w 2020 roku wyniosła 752 zł.
  2. Najtańsze ubezpieczenie OC (Szczecin) znalazł 30-letni posiadacz Opla Corsy z 2007. Zapłacił on 342 zł.
  3. Z raportu Policji za 2020 rok wynika, że województwo zachodniopomorskie jest jednym z województw, w których wskaźnik wypadkowości jest najniższy.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej