Przytrafiła ci się stłuczka i masz prawo do samochodu zastępczego? Jeśli jesteś klientem PZU, możesz wybrać – auto zastępcze na czas naprawy albo rower na własność.
Samochód zastępczy, z którego ubezpieczony korzysta podczas naprawy swojego auta, to opcja, jaką od dawna oferuje wiele towarzystw. Jednak PZU, jako pierwszy ubezpieczyciel w Polsce oferuje jednak swoim klientom… rowery zastępcze w prezencie. W ten sposób firma chce promować zdrowy styl życia, ograniczanie emisji spalin i dbałość o środowisko. Z pewnością wykorzystuje też modę na jazdę na rowerze i korzystanie z roweru, jako codziennego środka transportu.
Rower zamiast auta zastępczego – dla kogo ta promocja?
Komu spodoba się propozycja PZU? Z pewnością nie osobom, które dojeżdżają do pracy 20 kilometrów dziennie, odwożą po drodze dzieci do szkół i przedszkoli czy robią zakupy, wymagające dużego bagażnika. Jeśli jednak z samochodu korzystasz okazjonalnie, do pracy masz niedaleko lub od jakiegoś czasu z zazdrością patrzysz na miejskich rowerzystów, akcja może się okazać doskonałą okazją do spróbowania swoich sił w jeździe na rowerze i wzbogacenia się o własne dwa kółka.
Program „Rower zamiast samochodu zastępczego” skierowany jest do klientów PZU, którym przydarzy się stłuczka lub wypadek. Jeśli zgłoszą konieczność holowania pojazdu i wynajmu auta zastępczego na przynajmniej 7 dni, mogą wybrać: samochód zastępczy na czas naprawy ich własnego lub rower na własność.
Rower od PZU, kto może dostać?
Akcja dotyczy osób posiadających polisy PZU Auto pomoc oraz PZU Pomoc w drodze z wariantem Super. Auto pomoc to ubezpieczenie gwarantujące kierowcom wsparcie w trudnych sytuacjach na drodze takich, jak awaria, wypadek, kradzież i dające pomoc techniczną, medyczną i organizacyjną. Pomoc w drodze to ubezpieczenie assistance, gwarantujące wszechstronną pomoc drogową na miejscu wypadku, holowanie pojazdu, transport zastępczy, dowóz paliwa czy opiekę nad dziećmi. Obie polisy sprzedawane są jako dodatek do polis OC lub AC.
Przeczytaj też:
PZU – assistance. Który wariant wybrać, na jakie świadczenia możesz liczyć?
Rowerem na wakacje – ubezpieczenie na wyjazd rowerowy
Rower na własność od PZU – czy to się opłaca?
Akcja trwa nieprzerwanie od 2014 roku i – jak przyznają przedstawiciele PZU – cieszy się rosnącym zainteresowaniem, głównie w sezonie wiosenno-letnim. Do tej pory PZU wydało swoim klientom 1500 rowerów. W tej chwili ubezpieczeni mają do wyboru rowery marki Mexller 26 lub 28 cali oraz Goetze 28 cali w kilku dostępnych kolorach.
Czy to się opłaca? Oczywiście to zależy. Jeśli tydzień bez auta jest dla Ciebie opcją akceptowalną, to warto z tej okazji skorzystać. W końcu auto zastępcze trzeba zwrócić, a rower pozostanie i może służyć przez najbliższe sezony. Wartość takiego pojazdu to około 1000 zł.
Dowiedz się także, jak ubezpieczyć rower od kradzieży !
Auto zastępcze z car sharingu?
Nie tylko PZU stawia na innowacje. Wielu ubezpieczycieli oferuje również w ramach auta zastępczego możliwość korzystania z coraz popularniejszego w Polsce car sharingu. Jak to działa? Dostajesz od ubezpieczyciela określoną kwotę na wykorzystanie w ramach np. współpracy z Traficcar. Jeśli nie wykorzystasz jej w czasie kiedy nie masz samochodu, kwota nie przepada. Możesz ją wykorzystać jeszcze przez kilka miesięcy po naprawie.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły
Miłośnicy jazdy na rowerze, którym zamarzy się aktywny urlop na dwóch kółkach, muszą podjąć ważną decyzję. W jaki sposób przewieźć rower samochodem? Oto przegląd możliwości.
Mówiąc „ubezpieczenie OC” automatycznie na myśl przychodzi nam obowiązkowa polisa OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Niektórzy ubezpieczyciele poszli jednak o krok dalej i pomyśleli także o rowerzystach. Choć ubezpieczenie OC rowerzysty nadal jest rzadkością, jest ono kwestią wartą przemyślenia. Prześwietlamy ofertę ubezpieczeń OC na rower!
Miałeś wypadek i Twój samochód wylądował w warsztacie? W niektórych przypadkach naprawa może potrwać kilka tygodni, jednak nie oznacza to, że przez ten czas musisz dojeżdżać do pracy autobusem, a na podróż służbową wybierać samolot lub pociąg. Coraz więcej osób decyduje się na wynajęcie samochodu zastępczego z OC sprawcy zdarzenia. Zanim zgłosisz się do wypożyczalni, poznaj 8 istotnych faktów na ten temat!
W starciu z samochodem rowerzysta ma niewielkie szanse. Co Ci po tym, że miałeś pierwszeństwo, jeśli wylądujesz w gipsie? Dla własnego bezpieczeństwa powinieneś pamiętać o kilku zasadach, aby bezpiecznie jeździć na rowerze.
Konflikt rowerzyści kontra reszta świata trwa od lat. Wszyscy popełniają błędy i wszystkich zbyt często ponoszą emocje. Zanim wsiądziesz znów na rower sprawdź, czy na pewno wiesz, jakich błędów nie popełniać i jak poruszać się po drogach, byś był bezpieczny.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.