Ubezpieczenie „Pomoc po kradzieży”: prześwietlamy nowość w ofercie LINK4

Aktualizacja:
złodziej-samochod

Z początkiem 2019 roku LINK4 wprowadziło nowy dodatek do polis komunikacyjnych. Produkt „Pomoc po kradzieży” zagwarantuje wsparcie pieniężne i informacyjne w przypadku kradzieży auta. Oferta skierowana jest do klientów ubezpieczyciela posiadających ubezpieczenie OC lub pakiet OC/AC. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu „Pomoc po kradzieży”? Prześwietlamy nowość w ofercie LINK4.

Każdego miesiąca prawie 900 kierowców musi stawić czoła przykrej sytuacji, jaką jest kradzież samochodu. Nieprzewidziane koszty wynikające ze straty auta czy utrudnienia w kontynuowaniu podróży to dopiero początek problemów, jakie generuje kradzież auta. Pomocną dłoń w takiej sytuacji wyciąga LINK4, które wprowadziło na rynek nowy produkt ubezpieczeniowy będący dodatkiem do polis komunikacyjnych – „Pomoc po kradzieży”.

„Pomoc po kradzieży”: co zyskujemy w ramach polisy?

„Pomoc po kradzieży” to produkt stworzony z myślą o kierowcach posiadających ubezpieczenie OC lub pakiet OC/AC w LINK4. Ma ono za zadanie zminimalizowanie skutków kradzieży auta i zadbanie o komfort osoby poszkodowanej. W ramach tego ubezpieczenia towarzystwo pokryje koszty wynikające z kradzieżą pojazdu oraz zapewni pomoc informacyjną po zdarzeniu. Suma ubezpieczenia określona została na 2 tys. zł. Świadczenie będziemy mogli przeznaczyć na zakup najpotrzebniejszych rzeczy, które zostały skradzione, wynajęcie samochodu zastępczego czy chociażby rejestrację kolejnego auta.

– Wyobraźmy sobie, że nasz samochód nagle znika. Po chwili zdamy sobie sprawę, że zostawiliśmy w nim parę okularów do prowadzenia auta, płyty cd i inne przedmioty, które mogą stanowić dla nas dużą wartość. Nie mówiąc już o kosztach związanych z przemieszczaniem się w kolejnych godzinach czy dniach. I w takich sytuacjach ma zadziałać nasz produkt, poprzez który chcemy zminimalizować skutki kradzieży auta i zadbać o komfort klientów – tłumaczy Agnieszka Wrońska, Prezes Zarządu LINK4.

Wyłączenia odpowiedzialności: kiedy „Pomoc po kradzieży” nie zadziała?

W przypadku ubezpieczenia „Pomoc po kradzieży”, tak jak w przypadku każdej innej polisy, istnieją pewne sytuacje, w których ochrona nie zadziała. W wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela znajdziemy informację, że to nie obejmuje zdarzeń, które powstaną poza okresem ubezpieczenia lub też na terytorium nie objętym ochroną. Na świadczenie nie możemy liczyć także wtedy, gdy do kradzieży doszło w momencie, kiedy samochód został przekazany osobie trzeciej na podstawie umowy komisu. Ubezpieczyciel zastrzega także, że wypłaty świadczenia nie dokona wtedy, gdy kradzież pojazdu była efektem rażącego niedbalstwa, czy do zdarzenia doprowadziliśmy umyślnie.

Co jednak najważniejsze – ubezpieczenie „Pomoc po kradzieży” nie obejmuje także przypadków, kiedy skradzione zostało wyposażenie samochodu lub jego poszczególne elementy, a nie cały pojazd.

Gdzie zadziała nowość od LINK4? Ubezpieczenie obejmuje ochroną zdarzenia, do których doszło na terenie Europy, z wyłączeniem Rosji, Białorusi, Ukrainy oraz Mołdawii.

Dodatek do OC od LINK4: co jeszcze warto wiedzieć?

Ubezpieczenie „Pomoc po kradzieży” skierowane jest jedynie do kierowców posiadających ubezpieczenie OC lub OC i AC w LINK4. Umowa ulega automatycznemu rozwiązaniu po okresie 12 miesięcy. Wcześniejsze zakończenie umowy możliwe jest na przykład w przypadku sprzedaży czy też wyrejestrowania samochodu. Wypłata świadczenia z tytułu ubezpieczenia „Pomoc po kradzieży” nie jest uzależniona od wypłaty odszkodowania z innych polis zawartych z towarzystwem LINK4.

LINK4 „Kasa Wraca” szansą na tanie OC? Oczekiwania kontra rzeczywistość

Podsumowanie

  1. „Pomoc po kradzieży” to nowy dodatek do polis komunikacyjnych w LINK4, który zagwarantuje wsparcie pieniężne i informacyjne w przypadku kradzieży auta.
  2. W ramach ubezpieczenia towarzystwo pokryje koszty wynikające z kradzieżą pojazdu do 2 tys. zł., które będziemy mogli przeznaczyć na zakup najpotrzebniejszych rzeczy, które zostały skradzione, wynajęcie samochodu zastępczego czy chociażby rejestrację kolejnego auta.
  3. „Pomoc po kradzieży” obejmuje ochroną zdarzenia, do których doszło na terenie Europy, z wyłączeniem Rosji, Białorusi, Ukrainy oraz Mołdawii.
  4. Ubezpieczenie „Pomoc po kradzieży” nie obejmuje przypadków, kiedy skradzione zostało wyposażenie samochodu lub jego poszczególne elementy, a nie cały pojazd.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej