Ubezpieczenie „Pomoc po kradzieży”: prześwietlamy nowość w ofercie LINK4

Aktualizacja:
złodziej-samochod

Z początkiem 2019 roku LINK4 wprowadziło nowy dodatek do polis komunikacyjnych. Produkt „Pomoc po kradzieży” zagwarantuje wsparcie pieniężne i informacyjne w przypadku kradzieży auta. Oferta skierowana jest do klientów ubezpieczyciela posiadających ubezpieczenie OC lub pakiet OC/AC. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu „Pomoc po kradzieży”? Prześwietlamy nowość w ofercie LINK4.

Każdego miesiąca prawie 900 kierowców musi stawić czoła przykrej sytuacji, jaką jest kradzież samochodu. Nieprzewidziane koszty wynikające ze straty auta czy utrudnienia w kontynuowaniu podróży to dopiero początek problemów, jakie generuje kradzież auta. Pomocną dłoń w takiej sytuacji wyciąga LINK4, które wprowadziło na rynek nowy produkt ubezpieczeniowy będący dodatkiem do polis komunikacyjnych – „Pomoc po kradzieży”.

„Pomoc po kradzieży”: co zyskujemy w ramach polisy?

„Pomoc po kradzieży” to produkt stworzony z myślą o kierowcach posiadających ubezpieczenie OC lub pakiet OC/AC w LINK4. Ma ono za zadanie zminimalizowanie skutków kradzieży auta i zadbanie o komfort osoby poszkodowanej. W ramach tego ubezpieczenia towarzystwo pokryje koszty wynikające z kradzieżą pojazdu oraz zapewni pomoc informacyjną po zdarzeniu. Suma ubezpieczenia określona została na 2 tys. zł. Świadczenie będziemy mogli przeznaczyć na zakup najpotrzebniejszych rzeczy, które zostały skradzione, wynajęcie samochodu zastępczego czy chociażby rejestrację kolejnego auta.

– Wyobraźmy sobie, że nasz samochód nagle znika. Po chwili zdamy sobie sprawę, że zostawiliśmy w nim parę okularów do prowadzenia auta, płyty cd i inne przedmioty, które mogą stanowić dla nas dużą wartość. Nie mówiąc już o kosztach związanych z przemieszczaniem się w kolejnych godzinach czy dniach. I w takich sytuacjach ma zadziałać nasz produkt, poprzez który chcemy zminimalizować skutki kradzieży auta i zadbać o komfort klientów – tłumaczy Agnieszka Wrońska, Prezes Zarządu LINK4.

Czytaj także: Pomoc ubezpieczycieli w związku z pandemią – przegląd działań

Wyłączenia odpowiedzialności: kiedy „Pomoc po kradzieży” nie zadziała?

W przypadku ubezpieczenia „Pomoc po kradzieży”, tak jak w przypadku każdej innej polisy, istnieją pewne sytuacje, w których ochrona nie zadziała. W wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela znajdziemy informację, że to nie obejmuje zdarzeń, które powstaną poza okresem ubezpieczenia lub też na terytorium nie objętym ochroną. Na świadczenie nie możemy liczyć także wtedy, gdy do kradzieży doszło w momencie, kiedy samochód został przekazany osobie trzeciej na podstawie umowy komisu. Ubezpieczyciel zastrzega także, że wypłaty świadczenia nie dokona wtedy, gdy kradzież pojazdu była efektem rażącego niedbalstwa, czy do zdarzenia doprowadziliśmy umyślnie.

Co jednak najważniejsze – ubezpieczenie „Pomoc po kradzieży” nie obejmuje także przypadków, kiedy skradzione zostało wyposażenie samochodu lub jego poszczególne elementy, a nie cały pojazd.

Gdzie zadziała nowość od LINK4? Ubezpieczenie obejmuje ochroną zdarzenia, do których doszło na terenie Europy, z wyłączeniem Rosji, Białorusi, Ukrainy oraz Mołdawii.

Czytaj także: Jak uzyskać odszkodowanie po kradzieży samochodu? Działaj szybko!

Dodatek do OC od LINK4: co jeszcze warto wiedzieć?

Ubezpieczenie „Pomoc po kradzieży” skierowane jest jedynie do kierowców posiadających ubezpieczenie OC lub OC i AC w LINK4. Umowa ulega automatycznemu rozwiązaniu po okresie 12 miesięcy. Wcześniejsze zakończenie umowy możliwe jest na przykład w przypadku sprzedaży czy też wyrejestrowania samochodu. Wypłata świadczenia z tytułu ubezpieczenia „Pomoc po kradzieży” nie jest uzależniona od wypłaty odszkodowania z innych polis zawartych z towarzystwem LINK4.

Czytaj także: LINK4 „Kasa Wraca” szansą na tanie OC? Oczekiwania kontra rzeczywistość

LINK4 „Kasa Wraca” szansą na tanie OC? Oczekiwania kontra rzeczywistość

Podsumowanie

  1. „Pomoc po kradzieży” to nowy dodatek do polis komunikacyjnych w LINK4, który zagwarantuje wsparcie pieniężne i informacyjne w przypadku kradzieży auta.
  2. W ramach ubezpieczenia towarzystwo pokryje koszty wynikające z kradzieżą pojazdu do 2 tys. zł., które będziemy mogli przeznaczyć na zakup najpotrzebniejszych rzeczy, które zostały skradzione, wynajęcie samochodu zastępczego czy chociażby rejestrację kolejnego auta.
  3. „Pomoc po kradzieży” obejmuje ochroną zdarzenia, do których doszło na terenie Europy, z wyłączeniem Rosji, Białorusi, Ukrainy oraz Mołdawii.
  4. Ubezpieczenie „Pomoc po kradzieży” nie obejmuje przypadków, kiedy skradzione zostało wyposażenie samochodu lub jego poszczególne elementy, a nie cały pojazd.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej