Concordia OC i AC - porównaj oferty ubezpieczeń TU Concordia

Aktualizacja:
Concordia OC

Concordia jest znana na rynku nie tylko jako lider ubezpieczeń rolniczych. W ofercie Concordii znajdziesz też kompleksowe ubezpieczenia komunikacyjne, polisy majątkowe i osobowe, doskonalone od blisko dwudziestu lat.

Concordia – informacje o firmie i udział w rynku

Concordia zdobywa zaufanie klientów na polskim rynku od 1997 roku. Na Concordię Ubezpieczenia składa się Concordia Polska TUW, specjalizujące się w ubezpieczeniach majątkowych oraz WTUŻiR Concordia Capital SA, sprzedające ubezpieczenia na życie. W ciągu prawie dwudziestoletniej działalności towarzystwo nawiązało współpracę z 450 bankami, otworzyło 12 oddziałów oraz utworzyło 40 przedstawicielstw i agencji generalnych. Concordia Polska TUW osiągnęło w 2015 roku niecały 1% udziału w rynku ubezpieczeń działu II.

Concordia OC i AC – czy warto kupić? Dlaczego lepiej porównać oferty?

Concordia Polska TUW stawia na nowoczesne rozwiązania – usprawnia System Obsługi Świadczeń, wprowadza nowe narzędzia dla pośredników obsługujących ubezpieczenia komunikacyjne i tworzy własny, siostrzany dla BLS, tryb likwidacji szkód. Z drugiej strony, średnia cena OC w Concordii nie należy do najniższych na rynku – w 2015 roku przeciętny kierowca zapłacił 668 zł. Warto porównać oferty konkurencji przed kupnem lub przedłużeniem polisy, zwracając uwagę nie tylko na cenę, ale także na zakres ubezpieczenia, darmowe dodatki i usprawnienia proponowane przez towarzystwo.

Concordia – assistance

W ofercie ubezpieczeń komunikacyjnych Concordia Auto znajdziesz assistance w czterech wariantach: Basic OC i Basic AC (ochrona assistance w cenie podstawowego OC i AC) oraz Standard i Premium. Zakres ubezpieczenia Basic OC obejmuje naprawę na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu ubezpieczonego oraz innego pojazdu na odległość 50 km od miejsca zdarzenia, parking oraz pomoc informacyjną. W wariancie Basic AC świadczenia przysługują ubezpieczonemu także jeśli dojdzie do wypadku, awarii, unieruchomienia (np. na skutek rozładowania akumulatora) lub kradzieży. Jeśli zdecydujesz się na kupno wariantów rozszerzonych – Standard lub Premium – otrzymasz usługi dodatkowe, takie jak samochód zastępczy, pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania, odbiór naprawionego/odzyskanego po kradzieży auta, kierowca zastępczy i transport zwłok.

Ubezpieczenie assistance możesz sobie zapewnić w ramach oferty Starter Auto (pakiet assistance i porady prawne), w trzech wariantach: Smart, Classic i Comfort.

Concordia w rankingach Punkta

Próżno szukać strony Concordii na Facebooku lub Twitterze. Towarzystwo nie udziela się mediach społecznościowych. Chociaż według rankingu Punkta, użytkownicy rzadko komentują usługi towarzystwa, najczęściej robią to właśnie za pośrednictwem Facebooka, a ich uwagi pozostają bez komentarza.

W teście infolinii Concordia wypada przeciętnie. Analiza Punkta wykazała, że numer kontaktowy towarzystwa nie jest wystarczająco widoczny na stronie www dla przeciętnego użytkownika. Concordia nie posiada infolinii produktowej, a na połączenie z konsultantem w celu zgłoszenia szkody trzeba czekać półtorej minuty.

Przeciętny kierowca zapłacił za OC w Concordii w 2015 roku 668 zł, co sprawiło, że towarzystwo znalazło się na jednym z ostatnich miejsc w rankingu cen OC.

Czytaj też: Kto oferuje najtańsze OC w 2016 roku? Raport Punkta

Concordia – wybrane produkty

 • Concordia Auto – pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych dedykowanych klientom indywidualnym w wieku od 32 do 69 lat, posiadającym auto nie starsze niż 10 lat o wartości ponad 15 tys. zł, którzy zawierają w Concordii inne ubezpieczenia majątkowe lub osobowe i mieszkają w małej lub średniej miejscowości. W pakiecie znajdziesz OC, AC, assistance, NNW kierowcy i pasażerów oraz ochronę prawną. Elementy wyróżniające ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych Concordii to m.in. bezpośrednia likwidacja szkód, brak redukcji sumy ubezpieczenia AC po pierwszej szkodzie, ochrona assistance nie tylko dla samochodów osobowych, ale również dla samochodów ciężarowych, motocykli i motorowerów
 • Concordia Plus – ubezpieczenie mieszkaniowe, które chroni nie tylko nieruchomość, ale także jej wyposażenie, obiekty małej architektury, kolektory słoneczne, nagrobki itd. Oferta obejmuje ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych, od kradzieży z włamaniem i rabunku, ubezpieczenie oszklenia, NNW, OC w życiu prywatnym oraz ochronę prawną. Concordia zapewnia także obsługę assistance w postaci interwencji specjalisty. Jeśli potrzebujesz hydraulika, koszty jego dojazdu i robocizny zostaną pokryte przez ubezpieczyciela
 • Concordia Turysta – ubezpieczenie turystyczne, które obejmuje koszty leczenia, ubezpieczenie bagażu, OC w życiu prywatnym i NNW. Zalety wyróżniające ofertę Concordii to m.in. zabezpieczenie podróży po całym świecie (z wyłączeniem OC dla USA i Kanady) oraz ta sama składka dla różnych miejsc przeznaczenia podróży
 • Zodiak – ubezpieczenie na życie zapewniające wypłatę świadczenia w przypadku zdarzeń takich jak: narodziny dziecka, nieszczęśliwe wypadki, pobyt w szpitalu lub śmierć rodziców czy teściów. Osoby, które stosują profilaktykę zdrowotną (regularne badania i stosowanie środków bezpieczeństwa) mogą otrzymać do 50% wyższe świadczenie

Concordia – Zielona Karta

Zielona Karta, a dokładniej ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe na terytorium państw zrzeszonych w systemie Zielonej Karty, przydaje się, jeśli podróżujesz samochodem do kraju spoza Unii Europejskiej. Umowę ubezpieczenia ZK możesz zawrzeć na czas nie krótszy niż 15 dni i nie dłuższy niż 12 miesięcy. Zielona Karta jest częścią pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych Concordia Auto.

Czytaj także: Zielona Karta – OC na zagraniczny wyjazd

Concordia – samochód zastępczy

Usługa wynajmu pojazdu zastępczego realizowana jest w ramach oferty Concordia Auto w wariancie Assistance Premium oraz w ramach oferty Starter Auto w wariantach Classic i Comfort z następującymi limitami:

 • Assistance Premium – do 5 dni w razie wypadku, awarii, unieruchomienia lub kradzieży pojazdu
 • Starter Auto wariant Classic i Comfort – do 2 dni w razie awarii lub unieruchomienia i do 5 dni w razie wypadku lub kradzieży pojazdu

Concordia – zgłoszenie szkody

Ubezpieczeni w Concordii mogą zgłosić szkodę na trzy sposoby. Po pierwsze, możesz zadzwonić na infolinię, pod numer 61 858 48 08 (automat poprosi Cię o wybranie numeru dla odpowiedniego rodzaju ubezpieczenia, z którego chcesz zgłosić szkodę). Po drugie, szkodę można zgłosić online (strona Concordii przenosi do odpowiedniego formularza po wybraniu rodzaju szkody). Po trzecie, serwis internetowy Concordii pozwala pobrać gotowy formularz, który można wysłać na adres mailowy (szkody z Concordia Polska TUW na adres: szkody.poznan@concordiaubezpieczenia.pl).

Concordia – likwidacja szkód

Od 1 kwietnia 2015 roku Concordia należy do systemu bezpośredniej likwidacji szkód w ramach porozumienia przy Polskiej Izbie Ubezpieczeń. Możliwość zgłoszenia szkody w systemie BLS oznacza, że jako poszkodowany możesz zwrócić się o odszkodowanie z OC bezpośrednio do swojego ubezpieczyciela, zamiast do ubezpieczyciela sprawcy. Żeby móc skorzystać z likwidacji szkody w ramach BLS, muszą zostać spełnione następujące warunki:

 • W zdarzeniu brały udział nie więcej niż dwa pojazdy
 • Do zdarzenia doszło na terytorium Polski
 • W wyniku zdarzenia nie doszło do szkód na osobie
 • Wartośćć szkody nie przekracza 30 tys. zł
 • Ubezpieczyciel sprawcy jest stroną umowy BLS

Ten ostatni warunek został uznany przez Concordię za poważną wadę systemu, w związku z tym towarzystwo postanowiło stworzyć własna alternatywę – Bezpośrednią Likwidację Concordii. Z BLC mogą skorzystać klienci Concordii Polska TUW, którzy posiadają ważną polisę OC lub AC, a ubezpieczyciel sprawcy szkody nie należy do systemu BLS. Bezpośrednia Likwidacja Concordii dotyczy także mienia znajdującego się w pojeździe (o wartości nie większej niż 1000 zł).

Przebieg likwidacji szkody można sprawdzić dzwoniąc pod numer 61 858 48 08 (wew. 4 dla klientów Concordia Polska TUW)

Concordia – wypowiedzenie OC

Wypowiedzenie umowy OC możesz przesłać skanem na dedykowany adres mailowy: wypowiedzenia@concordiaubezpieczenia.pl. Oryginał dokumentu należy także przesłać listem poleconym na adres towarzystwa (nie później niż jeden dzień przed upływem ważności umowy): Concordia Polska TUW, ul. Św. Michała 43, 61-119 Poznań lub przekazać agentowi. Gotowy formularz wypowiedzenia OC znajdziesz na stroni Concordii.

Zachęcamy również do skorzystania z naszego generatora wypowiedzenia OC. Dzięki niemu możesz wygenerować gotowy do podpisania formularz wypowiedzenia umowy OC w Concordia.

Concordia – zwrot składki

W przypadku rozwiązania umowy przed upływem okresu ubezpieczenia, ubezpieczającemu należy się zwrot składki za okres niewykorzystanej ochrony. Żeby otrzymać zwrot składki, trzeba złożyć wniosek, który można przesłać zwykłą pocztą na adres siedziby Concordii. Ubezpieczyciel powinien dokonać zwrotu składki w terminie 30 dni od daty złożenia wniosku przez ubezpieczającego.

Czytaj też: Zwrot składki OC i AC – jak odzyskać swoje pieniądze?

Concordia – kontakt

Infolinia Concordii pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16 pod numerem 61 85 84 800. Jeśli chcesz zgłosić szkodę lub dowiedzieć się jak przebiega likwidacja szkody zadzwoń pod numer 61 85 84 808. Concordia operuje także kilkoma adresami mailowymi, na które można zgłaszać następujące sprawy:

Na stronie Concordii odnajdziesz także dane teleadresowe 12 oddziałów oraz pośredników (agentów i banków).

Opinie o Concordii

Rzecznik Finansowy odnotował bardzo niewiele skarg na ubezpieczenia komunikacyjne Concordii w 2015 roku (w okresie od stycznia do października) – jedynie 9 z 23 skarg dotyczących produktów Concordii Polska TUW. Te rezultaty należy przypisać częściowo niedużemu udziałowi w rynku ubezpieczeń działu II (0,9%), niemniej jest to imponujący wynik, który pobiło tylko 5 innych ubezpieczycieli. Concordia Polska TUW przez cztery lata z rzędu (2011-2014) nagradzana była tytułem Przyjaznej Firmy Ubezpieczeniowej przez Gazetę Bankową.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments