Ubezpieczenia Pocztowe OC i AC - poznaj ofertę firmy i sprawdź, czy nie przepłacasz za polisę

Aktualizacja:
Ubezpieczenia Pocztowe OC

Możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia podczas wizyty listonosza jest stosunkowo nowym pomysłem, który pojawił się wraz z ofensywą Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych na rynek ubezpieczeniowy. Niezależnie od tego czy kupujesz na poczcie czy od znajomego listonosza, pamiętaj o porównaniu ofert OC przed dokonaniem wyboru.

Ubezpieczenia Pocztowe – informacje o firmie i udział w rynku

Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych powstało z myślą o majątku Poczty Polskiej i jej spółek zależnych. W 2006 roku rozpoczęło sprzedaż ubezpieczeń majątkowych, osobowych i komunikacyjnych dla klientów indywidualnych. Poczta Polska S.A. jest jedynym udziałowcem Ubezpieczenia Pocztowego, którego siła drzemie w unikalnej sieci dystrybucji – polisę można zakupić w jednej z 4,5 tysiąca placówek pocztowych. Udział Ubezpieczenia Pocztowego w rynku ubezpieczeń działu II po pierwszej połowie 2015 roku wynosił 0,3%.

Czytaj także: SKOK ubezpieczenie OC

Ubezpieczenia Pocztowe OC i AC – czy warto kupić? Dlaczego lepiej porównać oferty?

W 2015 roku średnia cena OC dla przeciętnego kierowcy wynosiła w TUW Pocztowym 631 zł. Jest to jedna z wyższych stawek oferowanych przez polskich ubezpieczycieli. Dzięki swojemu pochodzeniu Ubezpieczenia Pocztowe dysponują szeroką siecią dystrybucji – okazja na zaopatrzenie się w OC może nadarzyć się podczas rutynowej wizyty na poczcie lub podczas wizyty listonosza. Nie daj się jednak zwieść pokusie podpisania umowy ubezpieczenia u pierwszego pośrednika, jakiego napotkasz. Warto wcześniej usiąść do komputera i przyjrzeć się innym ofertom – najlepiej i najłatwiej dzięki porównywarce ubezpieczeń. Porównanie cen konkurencji stało się kluczowe w procesie wyboru oferty, zwłaszcza od czasu podwyżki cenowej OC, która weszła w życie z początkiem 2016 roku.

Czytaj także: Concordia ubezpieczenie OC

Ubezpieczenia Pocztowe – assistance

Ubezpieczenia Pocztowe oferują swoim klientom korzystającym z oferty ubezpieczeń komunikacyjnych usługę assistance pod nazwą “Moja pomoc drogowa”, w trzech różniących się zakresem ochrony wariantach – Standard, Komfort oraz Premium. Wersja podstawowa ubezpieczenia obejmuje naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia po kolizji, holowanie do 100 km od miejsca zdarzenia oraz pomoc informacyjną. Warianty dla bardziej wymagających kierowców obejmują m.in. dowóz paliwa, wynajęcie i dostarczenie samochodu zastępczego oraz zakwaterowanie i transport.

Czytaj także: AXA Direct

Ubezpieczenia Pocztowe w rankingach Punkta

W rankingu średnich cen OC stworzonym w 2015 roku, jeszcze przed podwyżkami cen, które weszły w życie w 2016 roku, Ubezpieczenia Pocztowe uplasowały się na 16 miejscu (na liście 22 ubezpieczycieli) z OC dla przeciętnego kierowcy w wysokości 631 zł.

Jeśli jesteś ubezpieczony w TUW Pocztowym i odnalazłeś się w przykrej sytuacji, która wymaga zgłoszenia szkody, nie musisz się obawiać. Według testów przeprowadzonych przez Punkta, infolinia szkodowa Ubezpieczenia Pocztowego jest jedną z najprzyjaźniejszych na rynku. Na połączenie z konsultantem nie będziesz musiał czekać długo – 40 sekund – i nie będziesz musiał przebijać się przez nieskończoną liczbę etapów IVR (automatyczne call center).

Choć współczesny konsument chętnie komentuje jakość usług na łamach internetu, klienci Ubezpieczeń Pocztowych milczą. W ciągu miesiąca testowego (październik 2015) towarzystwo nie otrzymało ani jednej opinii od użytkowników Facebooka, mikroblogów czy też forów. Towarzystwo prowadzi stronę firmową na Facebooku, ale nie zamieszcza niej treści zbyt regularnie, tym samym nie angażując swoich fanów.

Czytaj też: Kto oferuje najtańsze OC? Raport Punkta

Ubezpieczenia Pocztowe – wybrane produkty

  • Posag na start – Ubezpieczenia Pocztowe podążają z duchem czasu, reklamując to ubezpieczenie posagowe, jako produkt idealny dla osób korzystających z programu 500+, jako że polisa może być opłacana w całości lub w części ze środków pozyskanych z tego właśnie programu. Oprocentowanie dla polis zawartych w 2016 roku wynosi 1,2% przez pierwszy rok trwania umowy
  • Autocasco – dostępne w dwóch wariantach: Maxicasco, czyli pełny zakres ochrony w razie szkody częściowej lub całkowitej oraz Minicasco, czyli ochrona na wypadek szkody całkowitej
  • Bezpieczny Prąd – ubezpieczenie urządzeń domowych RTV i AGD od przepięć, skierowane do osób, które opłacają rachunki za prąd w placówce pocztowej. Cena takiego ubezpieczenia to 4 zł za 60 dni przy sumie ubezpieczenia 5000 zł
  • Bezpieczny Dom – ubezpieczenie nieruchomości w dwóch zakresach – podstawowym, dla mieszkań i domów oraz pełnym, jedynie dla domów. Osoby ubezpieczające nieruchomość w TUW Pocztowym mogą także zdecydować się na kupno usługi dodatkowej Dom Assistance, która zapewnia takie świadczenia jak interwencja specjalisty, np. hydraulika, transport ubezpieczonego do wyznaczonego miejsca, pokrycie kosztów zakwaterowania w hotelu, dozór mienia itd.

Ubezpieczenia Pocztowe – Zielona Karta

Zielona Karta jest ubezpieczeniem dodatkowym, wystawianym na życzenie klienta Ubezpieczeń Pocztowych na okres nie krótszy niż 15 dni i nie dłuższy niż 12 miesięcy. Certyfikat Międzynarodowej Karty Ubezpieczenia wymagany jest na terytorium Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Iranu, Izraela, Macedonii, Maroka, Mołdawii, Rosji, Serbii, Czarnogóry, Tunezji, Turcji i Ukrainy.

Czytaj także: Zielona Karta – OC na zagraniczny wyjazd

Ubezpieczenia Pocztowe – samochód zastępczy

Z usługi wynajmu i dostarczenia samochodu zastępczego mogą skorzystać ci, którzy wykupili w TUW Pocztowym ubezpieczenie Moja Pomoc Drogowa w wariancie Premium. Samochód zastępczy organizowany jest przez ubezpieczyciela w przypadku kradzieży (jeśli samochód nie zostanie odzyskany w dniu kradzieży) lub wypadku (jeśli konieczne jest holowanie i naprawa w punkcie obsługi, która potrwa co najmniej do kolejnego dnia) na okres nie dłuższy niż 3 dni.

Czytaj też: Samochód zastępczy z OC sprawcy – 4 rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Ubezpieczenia Pocztowe – zgłoszenie szkody

Zdarzyła Ci się szkoda i chcesz ja zgłosić jak najszybciej do ubezpieczyciela? Nic prostszego, zwłaszcza w dobie internetu. Wystarczy wypełnić formularz na stronie, który poprosi o podanie danych zgłaszającego szkodę, danych poszkodowanego, informacji dotyczących szkody i instytucji, które zostały powiadomione o zdarzeniu. Po wypełnieniu i przesłaniu formularza otrzymasz potwierdzenie, że zgłoszenie zostało przekazane do Działu Obsługi Szkód, który nada numer szkody i poinformuje Cię o dalszych etapach likwidacji.

Szkodę można zgłosić także telefonicznie, pod numerem 801 00 22 88 lub 48 370 48 48 oraz na piśmie, kierując zgłoszenie na adres mailowy zgł[email protected], faxem na numer 48 370 43 02 lub pocztą na adres ul. Mickiewicza 19, 26-600 Radom.

Ubezpieczenia Pocztowe – likwidacja szkód

Ubezpieczenia Pocztowe nie należy do grupy ubezpieczycieli, którzy oferują swoim klientom możliwość dokonania bezpośredniej likwidacji szkód. Oznacza to, że jeśli zostałeś poszkodowany przez innego kierowcę i chcesz otrzymać odszkodowanie z tytułu OC, musisz zgłosić roszczenie do ubezpieczyciela sprawcy. Likwidacja szkody w Ubezpieczeniach Pocztowych przebiega następująco:

  • Po otrzymaniu zgłoszenia o szkodzie ubezpieczyciel rozpoczyna postępowanie likwidacyjne, które polega na gromadzeniu i analizowaniu dokumentacji, mającym na celu ustalenie wysokości odszkodowania
  • W celu ustalenia rozmiaru szkody mobilny rzeczoznawca dokonuje oględzin pojazdu
  • Ubezpieczenia Pocztowe wypłacają odszkodowanie w terminie 30 dni od czasu zgłoszenia szkody
  • Decyzja o odmowie lub przyjęciu odpowiedzialności zostaje wysłana poszkodowanemu listem poleconym. Jeśli ten nie zgadza się z decyzją, może się od niej odwołać lub dochodzić roszczeń na drodze sądowej.

Ubezpieczenia Pocztowe – wypowiedzenie OC i zwrot składki

Wypowiedzenie OC oraz wniosek o zwrot składki należy kierować do Centrum Operacji i Rozliczeń na adres: Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, ul. Mickiewicza 19, 26-600 Radom lub adres mailowy [email protected]. Formularz wypowiedzenia umowy oraz wzór wniosku o zwrot składki można znaleźć w strefie klienta na stronie towarzystwa.

Warto skorzystać z naszego generatora wypowiedzenia OC. Możesz w nim szybko i wygodnie wygenerować gotowy formularz wypowiedzenia umowy OC w Ubezpieczeniach Pocztowych.

Czytaj też: Zwrot składki OC i AC – jak odzyskać swoje pieniądze?

Ubezpieczenia Pocztowe – kontakt

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat usług Ubezpieczeń Pocztowych, został przygotowany formularz kontaktowy, który można znaleźć w serwisie www towarzystwa. Niecierpliwi mogą także uzyskać niezbędne informacje chwytając za słuchawkę telefonu:

  • Od poniedziałku do piątku od 8 do 20 pod numerem 801 00 22 88 lub 48 370 48 48
  • Od poniedziałku do piątku od 20 do 8 oraz w soboty i niedziele 24 h/dobę pod numerem 22 570 47 48

Centralę Ubezpieczeń Pocztowych można odnaleźć lub osiągnąć korespondencyjnie pod adresem:

Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

Ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 02-685 Warszawa

Opinie o TUW Pocztowym

Rzecznik Finansowy odnotował w 2015 roku (okres od stycznia do października) 27 skarg dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych Ubezpieczenia Pocztowego – około 0,4% wszystkich skarg z zakresu działu II. Tę niską liczbę skarg można przypisać między innymi niskiemu procentowemu udziałowi towarzystwa w rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, podobnie brak komentarzy konsumentów w mediach społecznościowych. Ubezpieczeni w TUW Pocztowym chwalą sobie stosunkowo niskie ceny, jednocześnie obwiniając korzystne stawki za pozostawiającą wiele do życzenia jakość likwidacji szkód.

Czytaj także: Jak zapłacić za ubezpieczenie AC i OC?


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
1 Komentarz
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej