SKOK Ubezpieczenia OC i AC - ubezpieczenie samochodu

Aktualizacja:
SKOK Ubezpieczenia OC

SKOK Ubezpieczenia to towarzystwo, które wychodzi naprzeciw swoim klientom z nowoczesnymi rozwiązaniami sprzedaży direct. Zanim jednak kupisz OC w serwisie SKOK Ubezpieczenia 24, porównaj oferty konkurencji.

SKOK Ubezpieczenia – informacje o firmie i udział w rynku

SKOK Ubezpieczenia to marka, która łączy dwa towarzystwa – TUW SKOK, które zajmuje się sprzedażą ubezpieczeń majątkowych oraz TU SKOK Życie SA, oferujące ubezpieczenia na życie. To pierwsze działa pod nazwą TUW SKOK od 1997 roku (wcześniej oferowało ubezpieczenie od utraty pracy i znane było jako TUW „Praca”). TUW SKOK prowadzi działalność zgodnie z ideą ubezpieczeń wzajemnych, co oznacza, że zachowuje zasadę non profit, a każdy ubezpieczony jest jednocześnie członkiem towarzystwa. TUW SKOK osiągnął w 2015 roku 0,7% udziału w rynku ubezpieczeń działu II.

SKOK Ubezpieczenia OC i AC – czy warto kupić? Dlaczego lepiej porównać oferty?

Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że dzięki porównaniu ofert ubezpieczeń komunikacyjnych przed przedłużeniem umowy, na OC można zaoszczędzić nawet 517 zł rocznie. TUW SKOK działa na zasadzie ubezpieczeń wzajemnych, co w teorii powinno oznaczać możliwość zaoferowania niższych stawek. A jak to wygląda w praktyce? W 2015 roku SKOK Ubezpieczenia rzeczywiście oferowało jedno z tańszych OC – w cenie 497 zł.

SKOK Ubezpieczenia – assistance

Tworząc ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych SKOK Ubezpieczenia połączyło siły z MTU. Usługa assistance, inaczej niż u innych ubezpieczycieli, występuje w jednym ujednoliconym wariancie o szerokim zakresie ochrony (obejmującym świadczenia, które zazwyczaj objęte są zarówno przez podstawowy, jak i zaawansowany wariant ubezpieczenia)  Rozbieżności w limitach występują jedynie w przypadku usługi wynajmu samochodu zastępczego oraz w zakresie terytorialnym – zależne są one od tego czy ubezpieczony posiada w MTU polisę OC czy AC.

SKOK Ubezpieczenia w rankingach Punkta

W 2015 roku SKOK Ubezpieczenia znalazło się na piątym miejscu w rankingu cen OC ze średnią stawką 497 zł, tym samym odznaczając się jako towarzystwo z jedną z najbardziej korzystnych ofert dla kierowców.

Czytaj też: Kto oferuje najtańsze OC? Raport Punkta

SKOK Ubezpieczenia zdobyło laur najszybciej odpowiadającego na zapytania klientów. Czas oczekiwania na odpowiedź na wiadomość przesłaną przez formularz kontaktowy lub maila wyniósł zaledwie 21 minut.  

W 2011 roku SKOK Ubezpieczenia ruszyło z serwisem sprzedaży ubezpieczeń direct SKOK Ubezpieczenia24, który został doceniony w raporcie Punkta za najlepszą szatę graficzną. Graficy uznali witrynę główną ubezpieczyciela za nowoczesną, lekką i budzącą zaufanie klienta. W ogólnym rankingu stworzonym na podstawie badania User Experience, badania szaty graficznej oraz subiektywnej oceny użytkownika SKOK Ubezpieczenia wypada przeciętnie, zajmując ósme miejsce (ex aequo z MTU) spośród 12 badanych serwisów ubezpieczycieli direct.

SKOK Ubezpieczenia – wybrane produkty

 • Pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych – obejmuje OC, Autocasco w wersji Mini i Maxi, Zieloną Kartę, assistance, NNW oraz ubezpieczenie szyb. Pakiet można dostosować do swoich potrzeb
 • Ubezpieczenie utraty dokumentów – ubezpieczenie, które pozwoli pokryć wszystkie wydatki związane z odtworzeniem dokumentów tożsamości czy też dowodu rejestracyjnego auta, jeśli zostaną one utracone na skutek kradzieży lub rozboju. Atuty tej usługi to niska cena (2,90 zł miesięcznie) oraz możliwość krótkiego terminu ubezpieczenia (miesiąc)

SKOK Ubezpieczenia – Zielona Karta

Zielona Karta jest ubezpieczeniem dodatkowym, wystawianym na życzenie klienta SKOK Ubezpieczenia. Certyfikat Międzynarodowej Karty Ubezpieczenia wymagany jest na terytorium Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Iranu, Izraela, Macedonii, Maroka, Mołdawii, Rosji, Serbii, Czarnogóry, Tunezji, Turcji i Ukrainy.

Czytaj także: Zielona Karta – OC na zagraniczny wyjazd

SKOK Ubezpieczenia – samochód zastępczy

Samochód zastępczy jest świadczeniem, które przysługuje ubezpieczonym w ramach usługi assistance. Jeśli została ona wykupiona na czas trwania ubezpieczenia OC, samochód zastępczy wynajmowany jest jedynie na wypadek kradzieży. Jeśli assistance zostało wykupione na czas trwania ubezpieczenia AC, samochód zastępczy przyznawany jest kierowcy, którego auto zostało skradzione lub uszkodzone w skutek kolizji. W obu przypadkach ubezpieczony może korzystać z pojazdu zastępczego nie dłużej niż 2 dni.

Czytaj też: Samochód zastępczy z OC sprawcy – 4 rzeczy, które powinieneś wiedzieć

SKOK Ubezpieczenia – likwidacja szkód

Kupując ubezpieczenia auta w SKOK Ubezpieczenia, możesz liczyć na możliwość bezpośredniej likwidacji szkód. Proces odszkodowawczy przeprowadzany jest przez MTU, które przystąpiło do systemu BLS, a to oznacza, że jeśli Twoje auto zostało uszkodzone przez innego zmotoryzowanego uczestnika ruchu, roszczenie możesz zgłosić bezpośrednio do swojego ubezpieczyciela, zamiast do ubezpieczyciela sprawcy. Z usługi bezpośredniej likwidacji szkód możesz skorzystać, jeśli w zdarzeniu wzięły nie więcej niż dwa pojazdy, w wypadku nie wystąpiły szkody na osobie, do zdarzenia doszło na terenie Polski, sprawca posiada OC u ubezpieczyciela, który przystąpił do porozumienia BLS. Ponadto wysokość szkody majątkowej nie może przekroczyć 30 tys. zł.

SKOK Ubezpieczenia – wypowiedzenie OC

Umowę OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych należy wypowiedzieć najpóźniej jeden dzień przed zakończeniem okresu ubezpieczenia. OC można także wypowiedzieć w przypadku:

 • wyrejestrowania pojazdu
 • rezygnacji z ubezpieczenia zakupionego pojazdu
 • trwałej i zupełnej utraty pojazdu
 • odstąpienia od umowy zawartej przez internet lub telefon (do 30 dni od jej zawarcia)
 • złomowania pojazdu
 • odstąpienia od umowy zawartej przed rejestracją (jeśli rejestracja nie zostanie dokonana w terminie 30 dni)

Wypowiedzenie umowy OC w SKOK Ubezpieczenia możesz wygenerować w naszym generatorze wypowiedzenia OC. Własnoręcznie podpisany dokument należy przesłać pocztą na adres ubezpieczyciela.

Czytaj też: Zwrot składki OC i AC – jak odzyskać swoje pieniądze?

SKOK Ubezpieczenia – zgłoszenie szkody

Szkodę w SKOK Ubezpieczenia można zgłosić na trzy sposoby:

 • Telefonicznie – zgłoszeniom szkód z tytułu różnych rodzajów ubezpieczeń przypisane są oddzielne numery telefonu, które można sprawdzić na stronie SKOK Ubezpieczenia. Można także zadzwonić na ogólną infolinię szkodową pod numer 58 770 36 36
 • Mailowo – wysyłając zgłoszenie, w którym znajdują się dane kontaktowe, numer polisy oraz informacje o okoliczności zdarzenia, na adres likwidacja@skokubezpieczenia24.pl
 • Za pomocą formularza znajdującego się na stronie SKOK Ubezpieczenia

Szkody z ubezpieczeń komunikacyjnych należy zgłaszać bezpośrednio do MTU pod numer 801 107 108 lub 58 555 62 22 lub na adres szkody@mtu.pl.

SKOK Ubezpieczenia – kontakt

W zależności od tego jakie informacje chcesz uzyskać od konsultantów SKOK Ubezpieczenia, masz do wyboru kilka możliwości kontaktu:

 • Infolinia produktowa dla ubezpieczeń indywidualnych: 801 888 666
 • Zgłoszenie szkody: 58 770 36 36 (dla ubezpieczeń mieszkaniowych i NNW:  58 550 97 33, dla ubezpieczeń podróżnych: 22 575 93 49) lub likwidacja@skokubezpieczenia24.pl
 • Reklamacje: 58 770 36 90 lub 58 770 36 94
 • Centrala: ul. Władysława IV 22, 81-743 Sopot, 58 550 97 30 (TUW SKOK) i 58 550 97 28 (TU SKOK Życie SA)

Opinie o SKOK Ubezpieczenia

SKOK Ubezpieczenia od 1997 roku otrzymało niejedną nagrodę – m.in. Godło „Teraz Polska”, tytuł „Solidna firma” czy też tytuł „Przyjazna firma ubezpieczeniowa”. Na ocieplenie wizerunku mają także wpływ liczne akcje organizowane przez towarzystwo typu Kiermasz Szpiku Kostnego czy Lato z książką. SKOK Ubezpieczenia posiada także swój kanał na YouTube, gdzie umieszcza najnowsze materiały reklamowe. Szeroki zakres działalności nie przekłada się jednak na interakcje z użytkownikami mediów społecznościowych. Raport Punkta wykazał, że w miesięcznym okresie testowym na łamach Facebooka, mikroblogów i forów nie pojawiły się żadne komentarze na temat usług SKOK Ubezpieczenia.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments