Warta OC i AC - sprawdź, czy oferta Warty jest dla Ciebie najkorzystniejsza

Aktualizacja:
warta-logo

Warta to firma z tradycjami sięgającymi lat 20. ubiegłego wieku; niedługo będzie więc obchodzić stulecie działalności. Z drugiej strony lubi podkreślać swoją nowoczesność i innowacyjność. Dobrym pomysłem jest jednak sprawdzenie, czy te cechy ubezpieczyciela idą w parze z atrakcyjnością składek.

Na skróty: WARTA informacje |  WARTA OC i ACWARTA assistanceWARTA w rankingach | WARTA ubezpieczeniaWARTA Zielona Karta  | WARTA samochód zastępczyWARTA zgłoszenie szkodyWARTA likwidacja szkódWARTA wypowiedzenie OC  | WARTA zwrot składkiAgent WARTAWARTA kontakt  | WARTA oddziałyWARTA opinie

WARTA – informacje o firmie i udział w rynku

Warta jest drugim co do wielkości towarzystwem na polskim rynku ubezpieczeń majątkowych, z udziałem w rynku na poziomie 14 %. Po połączeniu z HDI Asekuracja w 2012 r., Warta, objęła miejsce na podium zaraz za liderem (PZU). Obecnie HDI jest marką, pod którą Warta sprzedaje część swoich polis.

WARTA OC i AC – czy warto kupić? Dlaczego lepiej porównać oferty?

Przy standardowym ubezpieczeniu OC, którego zakres w każdym towarzystwie jest taki sam, lepiej porównać przed zakupem i wybrać najtańszą ofertę, aby nie przepłacać. W rankingu Punkta.pl, OC w Warcie w 2015 roku wypadało średnio o 120 zł drożej od najtańszych propozycji, a w ostatnim raporcie na 2016 rok, jeszcze powiększyło stratę do lidera rankingu. Dlatego istnieje duża szansa, że znajdziesz tańsze ubezpieczenie, chroniące w identycznym przecież zakresie.

Czytaj także: Wiemy już, kto oferuje najtańsze OC! [RAPORT Punkta]

AC w Warcie występuje w dwóch wariantach: Standard i Komfort. Drugi z wymienionych (droższy) będzie bogatszy o:

 • ubezpieczenie bagażu
 • pełną opcję assistance
 • stałą sumę ubezpieczenia – ustalaną „na sztywno”, bez przeliczania na dzień szkody

Dodatkowo w wariancie Komfort oferowane są takie udogodnienia jak odnawialna suma ubezpieczenia, uzupełniania po każdym pokryciu szkody, wycena po cenach części oryginalnych oraz robocizny w ASO i brak udziałów własnych. Te rozwiązania można także dobrać za dopłatą do tańszej wersji AC. Istotnym plusem AC w Warcie jest brak tzw. franszyzy integralnej, czyli minimalnej sumy wyceny, od której wypłacane jest odszkodowanie.

Posiadacze pojazdów zabytkowych docenią możliwość ich ubezpieczenia zakresie autocasco. Warta oferuje takie polisy dla pojazdów od 25. roku eksploatacji.

O przedłużeniu OC i AC w Warcie przeczytasz TUTAJ.

WARTA – assistance

Assistance w Warcie jest rozbite na aż cztery warianty, w kolejności od najskromniejszego:

 • Standard
 • Złoty
 • Złoty +
 • Platynowy

warta-porownanie-zakresow-assistance

Grafika: Warta

Najlepiej dokładnie przyjrzyj się swoim potrzebom i porównaj z zakresami ochrony. Może się okazać, że będziesz musiał nieco dopłacić do droższego wariantu, gdzie znajdą się potrzebne usługi, chociaż inne z wymaganych pojawiają się dużo wcześniej w tańszych opcjach. Przykładowo, holowanie poza granicami kraju jest od pakietu Złotego, ale z limitem 200 km. Sensowny limit holowania w przypadku dalekich wycieczek (800 km) pojawia się dopiero w wariancie Platynowym, a pojazd zastępczy w przypadku awarii (a nie tylko kolizji), od Złotego +.

Więcej o assistance w Warcie przeczytasz w artykule: Warta assistance – co obejmuje? Czy warto je mieć?

Ranking ubezpieczycieli: WARTA zaskakująco słaba 😮

Niedawno Warta pochwaliła się wprowadzeniem pierwszej na polskim rynku aplikacji na urządzenia mobilne, służącej do monitorowania statusu zgłoszonej szkody. Wydawałoby się, że w takim razie firma zwraca uwagę na trendy i nie stroni od nowoczesności. A jednak…

 • Gdy sprawdzaliśmy obecność ubezpieczycieli w mediach społecznościowych, okazało się, że Warta nie ma profili ani na Facebooku ani na Twitterze.
 • W teście nowoczesnych kanałów komunikacji w ogóle nie udało się wysłać do Warty zapytania przez formularz kontaktowy z powodu błędu na stronie.
 • W ubiegłorocznym raporcie o infoliniach ubezpieczycieli obie infolinie Warty: produktowa i szkodowa, osiągnęły kiepskie wyniki – okazuje się, że przed połączeniem z konsultantem firmy należy uzbroić się w cierpliwość.
 • Ceny ubezpieczenia OC w Warcie w porównaniu z innymi towarzystwami są bliskie średniej.

WARTA – wybrane produkty

WARTA Auto Ochrona Plus

Ubezpieczenie wyłącznie od kradzieży samochodu. Stała składka – 29 zł i suma ubezpieczenia do 3 tys. zł to dobra propozycja dla posiadaczy starszych samochodów. Ubezpieczenie działa również za granicą.

Dom i Mieszkanie

Ubezpieczenie nieruchomości w Warcie występuje w dwóch wariantach pakietów: Dom Plus i Dom Komfort Plus. Bogatszy wariant Dom Komfort Plus jest ubezpieczeniem w formule all risks (od wszystkich ryzyk) i ma w standardzie ryzyko kradzieży z włamaniem i rabunku. Tańszy wariant Dom Plus to ubezpieczenie od ryzyk nazwanych (19 rodzajów zdarzeń). W żadnym z nich nie znajdziesz jednak OC w życiu prywatnym – jest to osobne ubezpieczenie, które możesz dokupić niezależnie.

WARTA Travel Plus

Ubezpieczenie podróżne, które w swoim standardowym zakresie zapewnia pokrycie kosztów doraźnej pomocy medycznej i organizację tej pomocy. Ochronę pomogą skompletować liczne dodatki – przede wszystkim w wariancie SUPER, w którym z przerwanego wypadkiem wypoczynku powrócą także Twoi bliscy, pokryte zostaną koszty odwołanego lotu, będziesz mógł wynająć tłumacza, czy też w szpitalu odwiedzi Cię osoba bliska na koszt ubezpieczyciela. Poza tym można wybrać ubezpieczenie bagażu lub przeznaczony dla narciarzy pakiet SKI Plus, w którym zwracane są koszty karnetu na trasy zjazdowe, jeżeli przepadł wskutek pobytu w szpitalu. Dostaniesz także odszkodowanie za skradzione lub zniszczone narty, a nawet 40 zł za każdy dzień bezśnieżnego stoku.

Warta Ekstrabiznes Plus

Bardzo elastyczne ubezpieczenie dla małych i średnich przedsiębiorstw (w przypadku naprawdę małych działalności gospodarczych Warta oferuje polisę Mikrobiznes Plus, w trzech wariantach, których nie można modyfikować). W Ekstrabiznes Plus możesz dobrać dowolne opcje z długiej listy zakresów ochrony mienia i odpowiedzialności cywilnej lub finansowej. Jednym z elementów pakietu może być nawet grupowe ubezpieczenie na życie dla Twoich pracowników, z innych ciekawych opcji powinieneś zwrócić uwagę na ubezpieczenie przenośnej elektroniki (np. komórki, aparaty, laptopy) czy też danych na nośnikach elektronicznych.

Dobrowolne ubezpieczenie mienia rolniczego

Oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC rolników oraz budynków w gospodarstwie rolnym, które jest również do zakupienia w Warcie, firma oferuje dodatkowe ubezpieczenie, które ochroni na wypadek zniszczeń w płodach rolnych, maszynach rolniczych, w majątku domu mieszkalnego (np. meble, rowery) z możliwością rozszerzenia o przypadki kradzieży z włamaniem i dewastacji. Ciekawostką jest opcja OC z tytułu świadczenia usług turystycznych, które zapewne docenisz trudniąc się agroturystyką.

WARTA  Zielona Karta

Ubezpieczenie Zielona Karta w Warcie jest dodatkowo płatne. Wysokość składki różni się w zależności od modelu pojazdu i miejsca, gdzie jest zarejestrowany. Będąc klientem innego towarzystwa ubezpieczeniowego możesz wykupić Zieloną Kartę w Warcie, jednak musisz liczyć się z wyższą opłatą niż przewidziana dla klientów tej firmy.

Więcej o zielonej karcie w Warta przeczytasz TUTAJ.

WARTA – samochód zastępczy

Samochód zastępczy z ubezpieczenia assistance w Warcie jest przyznawany na różnych warunkach w zależności od wariantu:

 • W pakiecie Standard nie przysługuje w ogóle
 • W pakiecie Złotym na 5 dni (po kolizji lub kradzieży), przy awarii nie przysługuje
 • W pakiecie Złotym + na 10 dni (po kolizji lub kradzieży), przy awarii na 5 dni
 • W pakiecie Platynowym na 15 dni, lub 30 jeżeli naprawy dokonujesz w warsztacie należącym do sieci partnerskiej Warty (po kolizji lub kradzieży), przy awarii na 5 dni.

WARTA – zgłoszenie szkody

W Warcie szkodę można zgłosić przez:

 • formularz online
 • telefon – pod numer 801 308 308, a dzwoniąc z zagranicy, +48 502 308 308;
 • zamawiając rozmowę SMSem o treści SZKODA na numer 661 001 581

WARTA – likwidacja szkód

Warta jest jednym z ośmiu ubezpieczycieli, którzy pozwalają swoim klientom skorzystać z Bezpośredniej Likwidacji Szkody. Jest to usługa dostępna w standardzie przy zawieranej umowie OC i nie wiążą się z nią dodatkowe opłaty.

Na jakim etapie jest likwidacja szkody w Warcie, sprawdzisz nie tylko dzwoniąc na infolinię, ale również w aplikacji Warta Mobile przeznaczonej dla posiadaczy smartfonów z systemami operacyjnymi Android lub iOS.

Czytaj także: Warta Mobile, czyli likwidacja szkody w Twoim smartfonie.

WARTA – wypowiedzenie OC

Wypowiedzenie OC w Warcie możesz zostawić u agenta albo przesłać w postaci elektronicznej – skanu lub wyraźnego zdjęcia – na adres wypowiedzeniaOC@warta.pl. Jeżeli nie wiesz, jakie informacje powinny się na takim dokumencie znaleźć, na stronie www ubezpieczyciela znajdziesz gotowy wzór do wypełnienia. Na powyższy adres e-mail możesz również przesłać zawiadomienie o zbyciu pojazdu z załączoną umową sprzedaży.

Druk wypowiedzenia OC w Warcie oraz więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

WARTA – zwrot składki

Jeśli nabywca pojazdu wypowiedział umowę OC, a Ty chcesz ubiegać się o zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia po sprzedaży auta, powinieneś wypełnić wniosek o zwrot składki dostępny na stronie internetowej Warty. Warta prosi, abyś w miarę możliwości dołączył umowę sprzedaży bądź fakturę, aby przyśpieszyć formalności. Dokumenty prześlij drogą elektroniczną na adres zwroty@warta.pl

Agent WARTA

Sieć agentów Warty jest bardzo bogata i obejmuje zarówno metropolie jak i małe miejscowości. O tym, czy w pobliżu znajduje się agent Warty, można przekonać się na stronie www towarzystwa, gdzie udostępniono wyszukiwarkę pokazującą dane kontaktowe wraz z lokalizacją na mapie.

WARTA – kontakt (adres, telefon, email)

Adres do wysyłki dokumentów w procesie likwidacji szkody:

TUiR WARTA S.A.

Skrytka Pocztowa nr 1020

00-950 Warszawa 1

Adres siedziby ubezpieczyciela:

ul. Chmielna 85/87

00-805 Warszawa

Telefon:

801 308 308

+48 502 308 308

e-mail do informowania o sprzedaży pojazdu:

wypowiedzeniaOC@warta.pl

e-mail do obsługi zwrotów składek (wysyłka wniosku o zwrot):

zwroty@warta.pl

e-mail do wysyłania wniosków o zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia:

zaswiadczenia@warta.pl

WARTA – oddziały i punkty obsługi klienta

W każdym województwie znajduje się co najmniej jeden oddział, chociaż nie zawsze jest to największe miasto – np. w podkarpackim placówkę znajdziemy w Krośnie, natomiast w stolicy regionu, czyli Rzeszowie, działa jedynie kilku agentów. Z kolei w województwie lubuskim oddziały są dwa – w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. 

WARTA – opinie

Warta to ubezpieczyciel, który poszedł wyraźnie w stronę klienta biznesowego. Przemawia za tym nie tylko ogromna liczba wariantów i opcji w ubezpieczeniach dla firm, ale również fakt, że ubezpieczyciel dostrzega różnice w potrzebach mikroprzedsiębiorstw, średnich firm i wielkich korporacji. W przypadku tych ostatnich posiada np. 90% udziałów w rynku ubezpieczeń… statków. W ubezpieczeniach dla osób fizycznych, ten ubezpieczyciel stosuje podobne metody – oferuje naprawdę dużo różnych możliwości w wielu wariantach do samodzielnego konstruowania pakietów ubezpieczeniowych. Jednak w przypadku AC i ubezpieczeń majątkowych, opcje często są sztywno przyporządkowane do danych pakietów i chcąc nie chcąc, można wziąć więcej niż się potrzebuje.

W 2015 roku Warta zdobyła srebrne godło Konsumenckiego Lidera Jakości, co wynika z faktu, że jest chętnie polecanym ubezpieczycielem.

Zanim zdecydujesz się na OC czy AC w Warcie, porównaj oferty np. w internetowym kalkulatorze OC AC i sprawdź, czy może inna firma zaproponuje Ci równie dobre ubezpieczenie za mniejszą składkę.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
1 Comment
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tinnuviel
Tinnuviel
4 lat temu

WARTA UJAWNIA DANE OSOBOWE! Odradzam współpracę – ujawnili moje dane osobowe nazwisko, PESEL, adres zameldowanie, dane o moim kredycie hipotecznym. Wysłali pismo o szkodzie zamiast do Banku to na pomylony adres prywatny. Domagam się od nich wypłaty odszkodowania za ujawnienie moich danych, sprawa jest już u Rzecznika Finansowego; Biuro GIODO również wszczęło wobec nich postępowanie. Nawet przeprosin nie dostałam. Żałosne kogo zatrudniają i jak nie próbują nawet brać odpowiedzialności za błędy. Nie zawierajcie umów z Wartą jeśli nie chcecie aby Wasz PESEL krążył wśród nieuprawnionych.