PZU AC Auto non stop - o co chodzi, czy warto?

Aktualizacja:
pzu ac auto non stop

Ubezpieczyciele rywalizują o klientów: szczególnie tych pakietowych, którzy co tu dużo mówić, zostawiają u nich więcej pieniędzy. Co wyróżnia niedawno zaprezentowaną ofertę największego polskiego ubezpieczyciela PZU AC Auto non stop?

PZU AC – Auto non stop 

Całkiem niedawno korzystanie z samochodu zastępczego w ramach umowy uważane było za coś luksusowego. Aktualnie firmy ubezpieczeniowe, tak tworzą swoje oferty autocasco, aby w ramach polisy móc wręcz zagwarantować ubezpieczonemu pojazd zastępczy i wydłużyć maksymalnie okres korzystania z niego. W ofercie świadczeń dodatkowych do AC ubezpieczony ma udostępniany pojazd zastępczy na 2 do 5 dni. Wyjątkowo zdarza się, że po kradzieży jest to aż 15 dni. Co więc wyróżnia niedawno zaprezentowaną ofertę największego polskiego ubezpieczyciela PZU AC Auto non stop?

PZU AC Auto non stop- co to takiego?

To dodatek, dzięki któremu klienci ubezpieczyciela poza możliwością rozszerzenia swojego dotychczasowego ubezpieczenia AC, otrzymują w najem pojazd zastępczy bez limitów czasowych, do dyspozycji ubezpieczonego przez cały czas trwania naprawy. Dodatkowo w rozwiązaniu problemu ubezpieczyciel wysyła pojazd zastępczy w miejsce wypadku na lawecie, którą następnie odholowuje pojazd klienta do wybranego warsztatu naprawczego.

Zakres ubezpieczenia Auto non stop

PZU AC Auto Non Stop obejmuje pakiet następujących świadczeń:

  • ubezpieczyciel organizuje odbiór pojazdu od ubezpieczonego i dostarczenie pojazdu do wskazanego warsztatu Sieci Naprawczej (ASN). W przypadku, jeżeli pojazd jest jezdny usługa holowania nie będzie świadczona.
  • ubezpieczyciel organizuje naprawę pojazdu w Sieci Naprawczej ANS Jest to warsztat, który przynależy do Sieci Naprawczej PZU. Lista placówek dostępna jest na stronie internetowej ubezpieczyciela oraz w jednostkach organizacyjnych.
  • ubezpieczyciel organizuje oraz pokrywa koszty wynajmu pojazdu zastępczego na czas naprawy ubezpieczonego pojazdu w warsztacie ANS

Ubezpieczony zawiera umowę ze wskazaną przez ubezpieczyciela wypożyczalnią i pojazd zastępczy jest udostępniany poszkodowanemu na czas naprawy bez limitu dni. Wynajem wskazanego przez PZU pojazdu zastępczego odbywa się na podstawie umowy najmu pojazdu zastępczego. Umowa może zawierać obowiązek wpłacenia przez ubezpieczonego kaucji w wysokości określonej przez wypożyczalnię lub od zablokowania środków na karcie kredytowej. Co ważne koszty świadczenia AC Auto non stop nie pomniejszają sumy ubezpieczenia.

Co zyskasz wykupując rozszerzenie Auto Non Stop?

Oto kilka korzyści rozszerzenia ubezpieczenia AC o pakiet Auto Non Stop:

– Brak limitów czasowych na okres korzystania z pojazdu zastępczego – tak długo jak długo trwa naprawa,

– Pojazd zastępczy jest dostępny w miejscu wskazanym przez klienta- klient korzysta z dostępnej na stronie PZU bazy ASN,

– Pojazd zastępczy można zwrócić w warsztacie naprawczym i w tym samym miejscu odebrać swój naprawiony samochód,

– Rozszerzenie zakresu ubezpieczenia o Auto non stop nie wyklucza innych usług oferowanych przez ubezpieczyciela i nie obniża sumy ubezpieczenia,

– Oszczędza się czas i pieniądze – klient otrzymuje kompleksową usługę serwisową – PZU zajmuje się organizacją świadczeń, pokryciem kosztów holowania i wynajmem pojazdu zastępczego. Jeden telefon od ubezpieczonego do agenta PZU i już nie trzeba się niczym martwić.

Dobre AC czyli jakie?

AC to nie OC, które wszędzie ma taki sam zakres, dlatego kupując takie ubezpieczenie, najlepiej sprawdzić oferty różnych ubezpieczycieli i zobaczyć co oferują w danej cenie. Jak się za to zabrać? Zastanów się czego potrzebujesz i porównaj oferty za pomocą naszej porównywarki.

Szczegółowe informacje o tym jak wybrać dobre AC znajdziesz w naszym artykule:

Jak kupić najlepsze AC? 9 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments