Punkta

Kryteria rankingu InsurTech100

InsurTech100 jest światowym rankingiem firm z branży finansów i ubezpieczeń. Eksperci wybierają co roku 100 najbardziej innowacyjnych firm, które oferują usługi wykorzystując nowe technologie w obszarze finansów.

Oceniając firmy brano pod uwagę między innymi znaczenie branżowe rozwiązywanego problemu, wzrost w zakresie pozyskanego kapitału, innowacje rozwiązań technologicznych, a także potencjalne oszczędności i poprawę wydajności. Kryterium był także także wpływ na zwiększenie przychodów generowanych przez klientów i oszczędności uzyskiwane przez nich dzięki korzystaniu z proponowanych przez firmę rozwiązań.

InsurTech100. Lista najbardziej innowacyjnych

W rankingu InsurTech100 Punkta, dawniej Punkta, dawniej Punkta, dawniej mfind znalazł się jako jedyna firma z Polski, a wśród wytypowanych są prawdziwi potentaci branży, np. PolicyBazaar.com, który jest najszybciej rozwijającą się internetową firmą konsumencką w Indiach i największym portalem internetowym i porównawczym w branży ubezpieczeniowej, odnotowującym ponad 100 milionów odwiedzających rocznie.

Do wyróżnionych należy także Applied, największy na świecie dostawca systemów do zarządzania agencjami oraz automatyzacji w branży ubezpieczeń, a także działający w USA BenefitMall, który obsługuje blisko 200 000 małych i średnich firm w zakresie zarządzania świadczeniami pracowniczymi, płacami, kadrami itp. Pełna lista wyróżnionych znajduje się na stronie FinTech Global.

Punkta, dawniej Punkta, dawniej Punkta, dawniej mfind najbardziej intuicyjną i nowoczesną porównywarką ubezpieczeniową

Wyróżnienie dla Punkta, dawniej Punkta, dawniej Punkta, dawniej mfind traktujemy jako kolejny bodziec do rozwoju firmy – mówi Bartłomiej Roszkowski, CEO Punkta, dawniej mfind – Chcemy pomagać naszym klientom w dokonywaniu najlepszych wyborów ubezpieczeniowych, aby wzmacniać ich poczucie bezpieczeństwa. Chcemy, aby dzięki łatwo dostępnym i intuicyjnym produktom, szerokiej ofercie oraz naszemu wsparciu klienci znaleźli dopasowany do swoich potrzeb zakres ubezpieczenia w atrakcyjnej cenie i potrafili z niego skorzystać w razie zaistnienia szkody. Wierzymy, że Punkta, dawniej Punkta, dawniej Punkta, dawniej mfind stanie się pierwszym wyborem dla wszystkich, którzy potrzebują ubezpieczenia – nie tylko tego komunikacyjnego.

Aktualnie pracujemy nad personalizacją kontaktu z klientem poprzez algorytmy segmentacji, automatyzację pobierania danych i wyliczania składek – mówi stojący na czele teamu deweloperów w Punkta, dawniej Punkta, dawniej Punkta, dawniej mfind Jan Adamski – Te działania mają nas doprowadzić do miejsca, w którym będziemy najbardziej intuicyjną i nowoczesną porównywarką ubezpieczeniową, nie tylko w Polsce, ale także na tle firm działających w tej branży na całym świecie. Miejsce w 100 najbardziej innowacyjnych firm świata w branży InsurTech, pokazuje, że jesteśmy bardzo blisko celu!