TUZ wprowadza OC Przewoźnika Drogowego

Opublikowano: 12.09.2018
oc przewoźnika drogowego

TUZ Ubezpieczenia wprowadziło do swojej oferty nowy produkt adresowany do konkretnej grupy zawodowej – OC Przewoźnika Drogowego. Sprawdziliśmy co trzeba wiedzieć o takim ubezpieczeniu.

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego zarejestrowanego w Polsce jest zobowiązany posiadać ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. Jeżeli jeździsz samochodem osobowym jest to jedyne obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które musisz mieć. To czy kupisz AutoCasco czy Assistance zależy tylko od ciebie. Inaczej sprawa wygląda jeśli jesteś kierowcą samochodu ciężarowego, zwanego potocznie TIR-em. Sam zestaw – składający się z ciągnika siodłowego i naczepy – objęty jest obowiązkowym ubezpieczeniem OC. A co z ładunkiem, którego wartość może przewyższyć wartość ciągnika i naczepy? Przecież może on ulec zniszczeniu czy zostać skradziony. Może się też zdarzyć, że z powodu korków na drodze nie dostarczysz na czas ładunku, przez co nie będzie on mógł przeładowany np. do samolotu czy na statek. W takiej sytuacji chronić cię może ubezpieczenie OC Przewoźnika Drogowego.

Co trzeba wiedzieć o OC Przewoźnika Drogowego?

OC Przewoźnika Drogowego jest ubezpieczeniem adresowanym do przedsiębiorców wykonujących zarobkowy przewóz drogowy towarów. Mimo, że ubezpieczenie to, w przeciwieństwie do OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, nie jest obowiązkowe firmy transportowe w znacznej większości przypadków je wykupują. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat OC przewoźnika Drogowego? Przeczytaj nasz artykuł na jego temat.

Gdzie można kupić OC Przewoźnika Drogowego?

OC Przewoźnika Drogowego możesz znaleźć w ofercie np. UNIQA czy Gothaer. Do tego grona dołączyło TUZ Ubezpieczenia.

Jak TUZ wyjaśnia w informacji prasowej, nowe ubezpieczenie zapewnia przewoźnikowi ochronę w przypadku zobowiązań lub roszczeń finansowych, które powstały w związku z wykonywaną przez niego działalnością, wskutek wystąpienia niezależnego od jego woli zdarzenia losowego powodującego utratę zdolności finansowej, a w konsekwencji skutkujące niemożnością spełnienia przez niego zobowiązania lub roszczenia finansowego.

Ubezpieczyciel podkreśla też, że OC Przewoźnika Drogowego jest kolejnym – po OC Zarządcy Nieruchomości, OC Pośrednika Kredytu Hipotecznego, OC Przedsiębiorców wykonujących działalność z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i OC z tytułu wykonywania czynności agencyjnych – ubezpieczeniem przeznaczonym do określonej grupy zawodowej.

Chcemy być postrzegani jako towarzystwo specjalizujące się w ubezpieczeniach odpowiedzialności cywilnej różnych grup zawodowych, których wprowadzenie w innych zakładach jest nieopłacalne ze względu na wąską grupę odbiorców – mówi Piotr Zdrożny, prezes zarządu TUZ Ubezpieczenia i dodaje, że w przeciwieństwie do innych towarzystw właśnie w takiej specjalizacji widzimy swoją rolę. Jako że jesteśmy firmą polską, pragniemy wspierać krajowe grupy zawodowe oferując im specjalistyczne ubezpieczenia.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments