Punkta

Pakiet medyczny czy ubezpieczenie indywidualne?

Ubezpieczenie indywidualne najczęściej obejmuje jedno z ubezpieczeń dodatkowych: NNW, KL czy też OC. Z reguły nie obejmuje ono badań diagnostycznych czy dostępu do lekarzy specjalistów. Oczywiście można korzystać z kilku ubezpieczeń dobrowolnych naraz, jednak kupując je pojedynczo narażamy się na dość spore koszty. Dlatego dużo rozsądniejszą opcją są tzw. pakiety medyczne, czyli pakiety odpłatnych świadczeń z zakresu opieki medycznej. Takie rozwiązanie pozwala na objęcie pełną ochroną ubezpieczeniową, czasem nawet z dostępem do specjalistycznych zabiegów. Istotne jest, aby sprawdzić ofertę danej firmy ubezpieczeniowej i dokładnie przyjrzeć się temu, co każdy pakiet zawiera.

Co zawiera pakiet medyczny?

Podstawowe pakiety medyczne najczęściej zawierają dostęp do lekarzy specjalistów (w ograniczonej liczbie), możliwość przeprowadzenia podstawowych badań bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu (np. rentgen, morfologia, cytologia) oraz korzystanie z drobnych zabiegów ambulatoryjnych (np. założenie gipsu). Dodatkowo każda osoba objęta takim pakietem posiada dostęp do prywatnych placówek medycznych danej firmy na terenie całej Polski. Niektóre firmy w ramach pakietu podstawowego oferują także pewną liczbę wizyt domowych oraz rozmaite rabaty (np. na zabiegi rehabilitacyjne czy też zabiegi z zakresu medycyny estetycznej). Jak łatwo się domyślić – taki pakiet jest najtańszy, a jego cena zaczyna się od ok. 500 zł na rok. Im droższy pakiet, tym posiadamy więcej usług do wykorzystania, w tym np. leczenie stomatologiczne w określonym zakresie, drobne lub skomplikowane zabiegi chirurgiczne czy też dostęp do specjalistycznych badań, takich jak markery nowotworowe czy też tomografia komputerowa.

Dostosuj pakiet medyczny do siebie!

Różnorodność dostępnych na rynku pakietów jest ogromna. Dzięki temu można je łatwo dostosować nie tylko do swoich możliwości finansowych, lecz również indywidualnych potrzeb. Pierwszym ważnym kryterium jest wiek – czy ochrona ubezpieczeniowa ma objąć dziecko, dorosłego czy osobę starszą? Dodatkowo stan naszego zdrowia – czy potrzebujemy dostępu do specjalistów czy też wystarczy nam opieka zaufanego lekarza rodzinnego? Takie pytania są istotne, ponieważ dzięki nim zapłacimy tylko za te usługi, które są nam naprawdę potrzebne. Ostatnią kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę to fakt, czy chcemy się ubezpieczać indywidualnie czy też planujemy oddać pod skrzydła agenta całą rodzinę. W drugim przypadku dobrze jest przeanalizować specjalne pakiety rodzinne, dzięki którym możesz jeszcze bardziej zaoszczędzić, nie bojąc się o to, że odbije się to na zdrowiu Twoich bliskich!

Gdzie najkorzystniej kupić pakiet medyczny?

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem na porównanie cen i zakresów ofert, jest skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń zdrowotnych. Dzięki niej bez wychodzenia z domu możemy na spokojnie, dokładnie zapoznać się z zawartością pakietów medycznych i wybrać najkorzystniejszą opcję.