Ubezpieczenie OC w Proama – zawsze 70% zniżki?

Oblicz składkę OC/AC w Proama

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe dla wszystkich pojazdów mechanicznych. Chroni ich właścicieli przed finansowymi konsekwencjami szkód spowodowanych przez nich podczas użytkowania pojazdu. Chodzi zarówno o szkody osobowe, jak i zniszczenie mienia.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w Proama

Oblicz składkę OC/AC

Ubezpieczenie OC Proama

Zakres OC Proama jest taki sam, jak w przypadku pozostałych ubezpieczycieli – ten regulowany jest ustawą, a oferty w poszczególnych towarzystwach mogą różnić się tylko i wyłącznie ceną. Kupując OC w Proama możesz jednak liczyć na dodatkowe korzyści.

OC w Proama: dodatkowe korzyści

Proama proponuje swoim klientom szereg korzyści związanych z wykupieniem OC właśnie u tego ubezpieczyciela:

 • zniżki do 70% dla bezwypadkowych kierowców – zniżka w przypadku OC w Proama obowiązuje przy zakupie ubezpieczenia po 6 latach bezszkodowej jazdy
 • Zieloną Kartę – wcześniej jednak musisz zgłosić chęć jej otrzymania
 • podstawowy pakiet Assistance Wypadkowy – działający 24 h na dobę
 • osobistego doradcę zarówno w czasie wyboru, zakupu, jak i trwania ubezpieczenia OC w Proama
 • dostęp do serwisu telefonicznego z informacjami o stacjach paliw, stacjach kontroli pojazdów, korkach, natężeniu ruchu.

Ubezpieczenie AC Proama

Ubezpieczenie AC (autocasco) jest dobrowolne, jednak wielu kierowców decyduje się na jego zakup. Chcą zyskać pewność, że w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia – np. wypadku, aktu wandalizmu czy niekorzystnego działania warunków pogodowych – uzyska zwrot kosztów naprawy auta czy – w przypadku kradzieży – rekompensatę. 

AC w Proama jest sprzedawane w pakietach, które zawsze zawierają też ubezpieczenie OC. Ubezpieczyciel proponuje klientom również dodatkowe korzyści wynikłe z zakupu AC właśnie w Proama.

AC w Proama: warianty

AC w Proama dostępne jest w dwóch wariantach:

 • Casco Warsztat Proama – dla samochodów od 6 do 12 lat,
 • Casco ASO – dla samochodów do 12 lat.

Oba te warianty zawierają:

 • do 70% zniżki przy zakupie AC w Proama dla kierowców bezszkodowych po 4 latach jazdy
 • ubezpieczenie typu All Risk, czyli od wszelkich możliwych zdarzeń
 • możliwość przeniesienia zniżek z OC
 • w przypadku zwiększenia sumy ubezpieczenia – opcja ubezpieczenia dodatkowego wyposażenia
 • możliwość wypłaty odszkodowania w postaci gotówki
 • wybór opcji likwidacji szkody – między wariantem warsztatowym a kosztorysowym
 • ubezpieczenie od kradzieży
 • stałą sumę ubezpieczenia i brak redukcji sumy ubezpieczenia po szkodzie dla aut leasingowanych i na kredyt
 • door-to-door, czyli bezpłatne odwiezienie auta we wskazane miejsce po naprawie
 • brak amortyzacji części
 • możliwość skorzystania z koniecznej naprawy poza Polską – w kwocie do 1000 EUR
 • Assistance dostępne 24h na dobę
 • ubezpieczenie obowiązuje na terenie Polski i w krajach europejskich (poza Rosją, Białorusią i Ukrainą)

Jedyną różnicę w dwóch wariantach AC w Proama stanowi możliwość likwidacji szkody w Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO) – wyłącznie w przypadku CASCO ASO.

Wyłączenie odpowiedzialności AC w Proama

Choć Proama oferuje AC typu All Risk, i w tym przypadku obowiązują wyłączenia odpowiedzialności, w przypadku których ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Do takich sytuacji należą m. in. szkody spowodowane przez ubezpieczonego umyślnie, stanowiące awarię pojazdu, powstałe w wyniku udziału w wyścigach, rajdach, zawodach, spowodowane przez kierowcę bez uprawnień.

Automatyczna kontynuacja ubezpieczenia w Proamie

Regularne porównywanie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych może uchronić Cię przed przepłacaniem za OC. Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej obecnej polisy, możesz ją wypowiedzieć najpóźniej jeden dzień przed upływem okresu trwania umowy. Jeśli tego nie zrobisz, ubezpieczenie zostaje automatycznie przedłużone na kolejny rok.

OC Proama – kiedy wygasa?

Umowa OC nie zostanie automatycznie przedłużona, jeśli zalegasz ze składką lub jeśli w trakcie jej trwania zostało przeniesione prawo własności ubezpieczonego auta. Mimo to możesz zadecydować o kontynuacji OC. W tym celu skontaktuj się z agentem Proamy, udaj się do oddziału lub oblicz składkę przez internet. Pamiętaj, że każdy dzień, w którym auto pozostaje nieubezpieczone podlega karze, nawet jeśli nie poruszasz się nim po drogach publicznych.

Proama przypomni Ci o przedłużeniu ubezpieczenia

Jeśli składka została opłacona w terminie, a auto nie zmieniło właściciela, najpóźniej 14 dni przed zakończeniem umowy OC otrzymasz od Proamy ofertę na kolejny rok. Zostanie ona wysłana zwykłą poczta lub pocztą elektroniczną, jeśli wcześniej wyraziłeś zgodę na taką formę kontaktu. Dodatkowo dział obsługi klientów Proamy wyśle Ci smsa z informacją o wystawieniu i przesłaniu oferty. Po co Ci ta papierologia skoro umowa i tak przedłuża się automatycznie?

Po pierwsze przypomni Ci o zbliżającym się terminie upływu ważności OC, dzięki czemu będziesz miał czas, żeby zdecydować o ewentualnym wypowiedzeniu umowy. Po drugie, Proama przyśle Ci dwie propozycje ubezpieczenia do wyboru na kolejny rok – podstawową i rozszerzoną. Możesz również zdecydować się na inną modyfikację polisy. W celu ustalenia szczegółów skontaktuj się z Osobistym Doradcą, zadzwoń na infolinię Proamy pod numer 815 815 815. Wraz z ofertą otrzymasz także druk do przelewu oraz certyfikat potwierdzający ważność polisy wznowieniowej. Automatyczne wznowienie umowy nie musi być więc niczym kłopotliwym – wszystkie formalności ubezpieczyciel uprościł do niezbędnego minimum.

W jaki sposób opłacić wznowienie OC w Proamie?

Za polisę OC przedłużoną na kolejny rok możesz zapłacić na kilka sposobów: gotówką, przelewem internetowym, na poczcie lub w banku oraz kartą kredytową lub debetową u swojego agenta. Ta ostatnia forma płatności zostanie dodatkowo nagrodzona 5% zniżką, ale jest możliwa jedynie przed startem ubezpieczenia.

Przedłużenie umowy AC w Proamie

Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym, w związku z tym, inaczej niż w przypadku OC, jego przedłużenie nie jest warunkowane ustawą. AC nie przechodzi automatycznie na następny okres ubezpieczenia, jeśli więc zechcesz kontynuować umowę AC w Proamie, powinieneś skontaktować się ze swoim agentem, doradcą, który czeka na infolinii pod numerem 815 815 815 lub skorzystać z serwisu internetowego Proamy.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Proama przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 10 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 10 miesięcy temu
5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Proama

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Proama

Proama – ubezpieczenia. To nie tylko tanie OC
Proama OC i AC – porównaj ceny oraz zakresy ubezpieczeń w TU Proama

Proama to jedna z wielu firm ubezpieczeniowych, których ofertę szybko i bez problemu sprawdzisz w kalkulatorze OC AC mfind. Dowiedz się więcej o Proama.

proama asistance źródło: https://pixabay.com/
Proama assistance – poznaj 3 warianty bezpiecznej podróży

Natychmiastowa reanimacja unieruchomionego auta. Pomoc dla zagubionego kierowcy. Obsługa 24 godziny na dobę. To korzyści z assistance. Masz pewność, że nie zostaniesz sam z problemem, jeśli Twoje auto odmówi współpracy w trakcie podróży. Dowiedz się, jakie usługi assistance zapewni Ci Proama.

Proama zielona karta źródło Pixabay
Zielona Karta w Proama. Czy trzeba za nią płacić?

Albania, Białoruś, Izrael - to tylko niektóre z krajów, do których podróż samochodem wymaga posiadania Zielonej Karty, czyli międzynarodowego certyfikatu ubezpieczenia OC. Zieloną Kartę Proama otrzymasz bez dodatkowej opłaty, ubezpieczając auto w ramach OC u tego ubezpieczyciela.

Proama to nie tylko tanie ubezpieczenia OC ze zniżką 70%

Młodzi specjaliści w biurowcu, dużo zielonego koloru i wielkimi literami napisane „70%” – tak kojarzy się ze spotów reklamowych firma Proama, najmłodszy ubezpieczyciel komunikacyjny w Polsce.

Przejdź do akademii