Proama | OC/AC

Najtańsze OC/AC znajdziesz tutaj

Zniżka –70% na OC/AC Mini w Proamie przykuwa uwagę wielu kierowców – trzeba jednak pamiętać, że takie ubezpieczenie nie obejmuje wszystkich zdarzeń. Co więcej, przysługuje tylko kierowcom z kilkuletnią, bezszkodową jazdą. Dowiedz się więcej i sprawdź, czy warto kupić ubezpieczenie OC/AC w Proamie!

Porównaj ofertę Proamy z konkurencją

Kalkulator OC/AC

Ubezpieczenie OC to polisa obowiązkowa dla właścicieli pojazdów mechanicznych. Chroni przed konsekwencjami finansowymi szkód spowodowanych podczas użytkowania pojazdu. Chodzi zarówno o szkody osobowe, jak i zniszczenie mienia. I choć zakres ochrony jest taki sam w każdym TU, ceny składek mogą się różnić nawet o kilkaset zł w zależności od firmy ubezpieczeniowej! Dlatego zanim kupisz polisę w Proamie, Generali, Link4 czy PZU, koniecznie porównaj aktualne ceny rynkowe OC i AC w darmowym kalkulatorze Punkty. Sprawdzisz tu też, które TU oferuje zniżki na autocasco po zakupie OC!

OC w Proamie – 3 dodatkowe korzyści

Kupując ubezpieczenie OC w Proamie, zyskujesz dodatkowo:

 • zniżkę do -70% dla bezwypadkowych kierowców – obowiązuje przy zakupie ubezpieczenia po 6 latach bezszkodowej jazdy,
 • Zieloną Kartę – otrzymasz ją za darmo razem z OC, wcześniej jednak musisz zgłosić taką chęć,
 • Osobistego Doradcę.

Sprawdź, czym jest minicasco i czy warto je kupić!

Ubezpieczenie Autocasco Proama

W przeciwieństwie do OC, ubezpieczenie AC (autocasco) jest dobrowolne – nie masz żadnego obowiązku, aby je wykupić. Mimo to wielu kierowców się na taki wydatek, by mieć podstawę do otrzymania odszkodowania za nieszczęśliwe zdarzenie albo kradzież. Autocasco obejmuje m.in. akty wandalizmu, rabunki, szkody spowodowane przez zwierzęta czy pogodę. Co więcej, AC pokryje koszty drobnych napraw na skutek zarysowań, przetarć, kolizji drogowych. Oprócz podstawowego autocasco, firmy ubezpieczeniowe często oferują dodatkowe polisy, które chronią np. części auta albo mienie pozostawione w samochodzie. W Proamie masz do wyboru m.in. ubezpieczenie szyb, rzeczy osobistych w pojeździe albo NNW komunikacyjne.

Proama – AC Mini

Marka Proama oferuje wyłącznie AC w wersji Mini, dostępne w 3 wariantach: Kosztorys, Warsztat oraz ASO. Wszystkie 3 gwarantują:

 • zniżkę dla bezszkodowych kierowców, sięgającą nawet 70%,
 • ochronę w całej Polsce,
 • ubezpieczenie od szkód wyrządzonych przez żywioły i zwierzęta,
 • brak amortyzacji części – oznacza to, że zużycie dotychczasowych części samochodowych nie pomniejszy kwoty odszkodowania,
 • wsparcie Assistance dostępne 24/7,
 • opcja indywidualnego dostosowania ochrony ubezpieczeniowej,
 • ubezpieczenie od kradzieży,
 • wybór metody płatności (gotówka, przelew na rachunek bankowy, PayU).

Proama – likwidacja szkody z AC Mini

Na początek należy zaznaczyć, że ani Generali, ani należąca do niego Proama nie należą do BLS, czyli systemu bezpośredniej likwidacji szkody. Proama oferuje natomiast różne sposoby tej usługi, w zależności od wariantu AC Mini. Kosztorys zakłada wyłącznie wypłatę odszkodowania na podstawie oceny rzeczoznawcy Proamy. W opcji Warsztat możesz dodatkowo wybrać naprawę pojazdu w punkcie wskazanym przez ubezpieczyciel. Twój samochód zostanie bezpłatnie przetransportowany do warsztatu (po zdarzeniu), a po naprawie – pod adres, z którego go odebrano. Otrzymujesz też 3-letnią gwarancję na usługę. Jeszcze więcej zyskujesz wybierając najszerszy pakiet Autocasco Mini ASO. Masz w nim 3 metody likwidacji szkody: w dowolnym warsztacie, na podstawie wyceny Proamy, a także w Autoryzowanym Serwisie Obsługi.

Porównaj ubezpieczenia AC za darmo!

Wyłączenie odpowiedzialności

Dokument OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) to umowa, w której znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat Twojego ubezpieczenia. Dla kierowców szczególnie istotnym punktem jest lista zdarzeń wyłączonych z odpowiedzialności Proamy – są to sytuacje, w których mimo poniesionej szkody nie otrzymasz odszkodowania OC lub AC. Należą do nich m.in. szkody spowodowane umyślnie, powstałe w wyniku udziału w rajdach czy zawodach lub związane z popełnieniem przestępstwa.

Automatyczna kontynuacja ubezpieczenia OC w Proamie

Prawo wymaga od kierowców zachowania ciągłości ubezpieczenia OC, dlatego kiedy skończy Ci się umowa, polisa zostaje automatycznie przedłużona. Oczywiście ubezpieczyciel ma obowiązek poinformować Cię o zbliżającym się terminie wygaśnięcia umowy najpóźniej 14 dni przed tą datą. Czy warto zmieniać ubezpieczyciela, skoro polisa odnowi się bez Twojej ingerencji? Z pewnością warto porównać ceny ubezpieczeń OC jeszcze zanim termin minie, bo różnice w składkach mogą Cię mocno zaskoczyć!

Proama – wypowiedzenie OC krok po kroku

Pamiętaj, że masz prawo wypowiedzieć umowę OC najpóźniej 1 dzień przed terminem jej zakończenia. Co jeszcze warto wiedzieć? Umowa OC nie zostanie automatycznie przedłużona, jeśli zalegasz ze składką lub ubezpieczony samochód zmieni właściciela. Pamiętaj, że każdy dzień, w którym auto pozostaje nieubezpieczone podlega karze, nawet jeśli nie poruszasz się nim po drogach publicznych. Więcej o aktualnych przepisach i karach za brak OC przeczytasz w Akademii Punkty.

Przedłużenie umowy Autocasco

Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym, w związku z tym, inaczej niż w przypadku OC, jego przedłużenie nie jest warunkowane ustawą. AC nie przechodzi automatycznie na następny okres ubezpieczenia. Oznacza to, że jeśli chcesz kontynuować umowę AC w Proamie, powinieneś skontaktować się ze swoim agentem lub doradcą. Możesz zadzwonić na infolinię dostępną pod numerem 815 815 815 lub skorzystać ze strony internetowej Proamy.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Proama przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Darmowy kalkulator OC/AC

Aktualna baza wiedzy o ubezpieczeniach

Kierowco, koniecznie przeczytaj

Ludzie siedzą na samochodzie, wakacyjna podróż samochodem bezpieczna dzięki fitautopomoc i pakietowi assistance
Zrelaksuj się podczas wakacji! Z FitAutoPomoc resztą problemów zajmie się ubezpieczyciel

Ubezpieczenie assistance dla wielu kierowców to dodatkowy wydatek, z którego wolimy zrezygnować. Jednak, gdy planujemy dalszą podróż wakacyjną, dużo więcej sytuacji na drodze może nam zagrozić. Co wtedy? Z rozwiązaniem przychodzi FitAutoPomoc – assistance krótkoterminowe, czyli ubezpieczenie jedynie na pewien okres.

Jaka kara za brak ubezpieczenia auta w 2023 roku?
Wyższa kara za brak ubezpieczenia auta w 2023 roku! Kierowco, możesz zapłacić nawet 7200 zł!

O obowiązku posiadania polisy OC większości kierowcom nie trzeba przypominać – tak by mogło się wydawać. Większość z nas pamięta, aby regularnie opłacać składki. Kara za brak ubezpieczenia auta w 2022 roku sięgała nawet 9030 zł i będzie rosnąć! Już od stycznia 2023 roku będzie to nawet 10800 zł dla właścicieli ciężarówek. Sprawdź, jak zmienią się przepisy!

Ubezpieczenie pasażera
Ubezpieczenie pasażera samochodu: NNW kierowcy i pasażerów

Kiedy pasażer zostaje ranny w wypadku, może uzyskać odszkodowanie zarówno z OC sprawcy, jak i NNW kierowcy. Pod warunkiem, że był objęty taką ochroną. Sprawdzamy kiedy zadziała ubezpieczenie pasażera samochodu!

Co to jest karencja ubezpieczenia?
Czym jest karencja w umowie ubezpieczenia i jakie są jej skutki?

Podpisując umowę ubezpieczenia, liczysz, że od tej pory jesteś objęty ochroną. Nie każde ubezpieczenie działa jednak od zaraz. W wielu przypadkach ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność za zdarzenia dopiero po upływie określonego czasu. To okres karencji. Na ten punkt w umowie ubezpieczenia warto zwrócić szczególną uwagę. Dowiedz się, co to jest okres karencji ubezpieczenia.

wypłata odszkodowania oc sprawcy
Ubezpieczyciel odmawia naprawy z OC sprawcy w ASO – jak dochodzić swoich praw?

W sytuacji wypadku drogowego, w którym jesteśmy ofiarami, oczywiste, że oczekujemy pełnego odszkodowania oraz sprawnej naprawy naszego pojazdu. Niestety, nie zawsze ubezpieczyciel, od którego oczekujemy wsparcia, chce w pełni pokryć koszty naprawy w warsztacie ASO. Często dochodzi do sytuacji odmowy naprawy z OC sprawcy w ASO, co jest niezrozumiałe i niesprawiedliwe. Jak w takiej sytuacji dochodzić swoich praw?

Przejdź do akademii