Ubezpieczenie OC w Proama – zawsze 70% zniżki?

Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe dla wszystkich pojazdów mechanicznych. Chroni ich właścicieli przed finansowymi konsekwencjami szkód spowodowanych przez nich podczas użytkowania pojazdu. Chodzi zarówno o szkody osobowe, jak i zniszczenie mienia.

Ubezpieczenie OC w Proama – zawsze 70% zniżki?

Ubezpieczenie OC Proama

 

Zakres OC Proama jest taki sam, jak w przypadku pozostałych ubezpieczycieli – ten regulowany jest ustawą, a oferty w poszczególnych towarzystwach mogą różnić się tylko i wyłącznie ceną. Kupując OC w Proama możesz jednak liczyć na dodatkowe korzyści.

 

OC w Proama: dodatkowe korzyści

 

Proama proponuje swoim klientom szereg korzyści związanych z wykupieniem OC właśnie u tego ubezpieczyciela:

 

 • zniżki do 70% dla bezwypadkowych kierowców – zniżka w przypadku OC w Proama obowiązuje przy zakupie ubezpieczenia po 6 latach bezszkodowej jazdy
 • Zieloną Kartę – wcześniej jednak musisz zgłosić chęć jej otrzymania
 • podstawowy pakiet Assistance Wypadkowy – działający 24 h na dobę
 • osobistego doradcę zarówno w czasie wyboru, zakupu, jak i trwania ubezpieczenia OC w Proama
 • dostęp do serwisu telefonicznego z informacjami o stacjach paliw, stacjach kontroli pojazdów, korkach, natężeniu ruchu.

 

Ubezpieczenie AC Proama

 

Ubezpieczenie AC (autocasco) jest dobrowolne, jednak wielu kierowców decyduje się na jego zakup. Chcą zyskać pewność, że w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia – np. wypadku, aktu wandalizmu czy niekorzystnego działania warunków pogodowych – uzyska zwrot kosztów naprawy auta czy – w przypadku kradzieży – rekompensatę. 

 

AC w Proama jest sprzedawane w pakietach, które zawsze zawierają też ubezpieczenie OC. Ubezpieczyciel proponuje klientom również dodatkowe korzyści wynikłe z zakupu AC właśnie w Proama.

 

AC w Proama: warianty

 

AC w Proama dostępne jest w dwóch wariantach:

 

 

 • Casco Warsztat Proama – dla samochodów od 6 do 12 lat,
 • Casco ASO dla samochodów do 12 lat.

 

 

Oba te warianty zawierają:

 

  • do 70% zniżki przy zakupie AC w Proama dla kierowców bezszkodowych po 4 latach jazdy
  • ubezpieczenie typu All Risk, czyli od wszelkich możliwych zdarzeń
  • możliwość przeniesienia zniżek z OC
  • w przypadku zwiększenia sumy ubezpieczenia – opcja ubezpieczenia dodatkowego wyposażenia
  • możliwość wypłaty odszkodowania w postaci gotówki
  • wybór opcji likwidacji szkody – między wariantem warsztatowym a kosztorysowym
  • ubezpieczenie od kradzieży
  • stałą sumę ubezpieczenia i brak redukcji sumy ubezpieczenia po szkodzie dla aut leasingowanych i na kredyt
  • door-to-door, czyli bezpłatne odwiezienie auta we wskazane miejsce po naprawie
  • brak amortyzacji części
  • możliwość skorzystania z koniecznej naprawy poza Polską – w kwocie do 1000 EUR
  • Assistance dostępne 24h na dobę

 

 • ubezpieczenie obowiązuje na terenie Polski i w krajach europejskich (poza Rosją, Białorusią i Ukrainą)

 

 

Jedyną różnicę w dwóch wariantach AC w Proama stanowi możliwość likwidacji szkody w Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO) – wyłącznie w przypadku CASCO ASO.

 

Wyłączenie odpowiedzialności AC w Proama

 

Choć Proama oferuje AC typu All Risk, i w tym przypadku obowiązują wyłączenia odpowiedzialności, w przypadku których ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Do takich sytuacji należą m. in. szkody spowodowane przez ubezpieczonego umyślnie, stanowiące awarię pojazdu, powstałe w wyniku udziału w wyścigach, rajdach, zawodach, spowodowane przez kierowcę bez uprawnień.

Automatyczna kontynuacja ubezpieczenia w Proamie

Regularne porównywanie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych może uchronić Cię przed przepłacaniem za OC. Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej obecnej polisy, możesz ją wypowiedzieć najpóźniej jeden dzień przed upływem okresu trwania umowy. Jeśli tego nie zrobisz, ubezpieczenie zostaje automatycznie przedłużone na kolejny rok.

 

OC Proama – kiedy wygasa?

Umowa OC nie zostanie automatycznie przedłużona, jeśli zalegasz ze składką lub jeśli w trakcie jej trwania zostało przeniesione prawo własności ubezpieczonego auta. Mimo to możesz zadecydować o kontynuacji OC. W tym celu skontaktuj się z agentem Proamy, udaj się do oddziału lub oblicz składkę przez internet. Pamiętaj, że każdy dzień, w którym auto pozostaje nieubezpieczone podlega karze, nawet jeśli nie poruszasz się nim po drogach publicznych.

 

Proama przypomni Ci o przedłużeniu ubezpieczenia

Jeśli składka została opłacona w terminie, a auto nie zmieniło właściciela, najpóźniej 14 dni przed zakończeniem umowy OC otrzymasz od Proamy ofertę na kolejny rok. Zostanie ona wysłana zwykłą poczta lub pocztą elektroniczną, jeśli wcześniej wyraziłeś zgodę na taką formę kontaktu. Dodatkowo dział obsługi klientów Proamy wyśle Ci smsa z informacją o wystawieniu i przesłaniu oferty. Po co Ci ta papierologia skoro umowa i tak przedłuża się automatycznie?

Po pierwsze przypomni Ci o zbliżającym się terminie upływu ważności OC, dzięki czemu będziesz miał czas, żeby zdecydować o ewentualnym wypowiedzeniu umowy. Po drugie, Proama przyśle Ci dwie propozycje ubezpieczenia do wyboru na kolejny rok – podstawową i rozszerzoną. Możesz również zdecydować się na inną modyfikację polisy. W celu ustalenia szczegółów skontaktuj się z Osobistym Doradcą, zadzwoń na infolinię Proamy pod numer 815 815 815. Wraz z ofertą otrzymasz także druk do przelewu oraz certyfikat potwierdzający ważność polisy wznowieniowej. Automatyczne wznowienie umowy nie musi być więc niczym kłopotliwym – wszystkie formalności ubezpieczyciel uprościł do niezbędnego minimum.

 

W jaki sposób opłacić wznowienie OC w Proamie?

 

Za polisę OC przedłużoną na kolejny rok możesz zapłacić na kilka sposobów: gotówką, przelewem internetowym, na poczcie lub w banku oraz kartą kredytową lub debetową u swojego agenta. Ta ostatnia forma płatności zostanie dodatkowo nagrodzona 5% zniżką, ale jest możliwa jedynie przed startem ubezpieczenia.

 

Przedłużenie umowy AC w Proamie

Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym, w związku z tym, inaczej niż w przypadku OC, jego przedłużenie nie jest warunkowane ustawą. AC nie przechodzi automatycznie na następny okres ubezpieczenia, jeśli więc zechcesz kontynuować umowę AC w Proamie, powinieneś skontaktować się ze swoim agentem, doradcą, który czeka na infolinii pod numerem 815 815 815 lub skorzystać z serwisu internetowego Proamy.

Produkty ubezpieczeniowe

Ikona Samochód

 

Ubezpieczenie samochodu

TU Proama posiada szeroką ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, jak np. OC, AC lub dodatkowe polisy dla zmotoryzowanych

Ikona Serce

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Szukasz prywatnego pakietu medycznego? Sprawdź ubezpieczenia zdrowotne w mfind

Ikona Walizka

 

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne w TU Proama dostępne jest w kilku wariantach, a ceny zależą od miejsca i celu podróży

Ikona Dom

 

Ubezpieczenie nieruchomości

W TU Proama ubezpieczysz dom, także ten w trakcie budowy, mieszkanie wraz z wyposażeniem oraz domek letniskowy