Logo punkta

7 listopada 2019

Ubezpieczenie zdrowotne USA - sprawdź przed podróżą!

Planujesz podróż do Stanów Zjednoczonych? Bilet lotniczy i spakowana walizka to nie wszystko. Musisz zadbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo? Kiedy ktoś mówi Ci o ubezpieczeniu turystycznym, myślisz sobie, że przecież jakoś to będzie. W końcu masz podstawowe ubezpieczenie wykupione w biurze podróży. Pamiętaj jednak, że z podróżą do USA jest zupełnie inaczej. Leczenie w Stanach Zjednoczonych należy do najdroższych na świecie, a na kartę EKUZ nie masz co liczyć.

Koszty leczenia w USA

Mówi się, że aby chorować w Polsce, trzeba mieć zdrowie i pieniądze. A przecież ceny w Polsce to betka w porównaniu z kosztami opieki medycznej w USA. Oto przykładowe stawki: 

  • pomoc przy złamaniu nogi do 2500 dolarów
  • interwencja chirurgiczna od 17000 do 35000 dolarów
  • wizyta u stomatologa 300-800 dolarów
  • pomoc ambulatoryjna w nagłych wypadkach między 150 a 3000 dolarów.

Ubezpieczenie kosztów leczenia w USA

Czy wiesz, że koszt podstawowej pomocy ambulatoryjnej w USA zaczyna się od $150? Stać Cię? Jeśli w szpitalu spędzisz powyżej trzech godzin, a do badania pobiorą Ci jedynie krew, Twój rachunek za wizytę wzrośnie już do $4000. Chyba nie chciałbyś wiedzieć, ile kosztować może Cię kilkudniowa hospitalizacja w amerykańskim szpitalu. Natomiast pewne jest, że na koncie nawet nie masz takiej kwoty.

Warto ubezpieczyć się na te i podobne okoliczności. Dobre ubezpieczenie turystyczne do USA musi oferować wysokie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia, zatem warto celować w okienko 500 000 PLN. Wśród wydatków związanych z wyjazdem do USA ubezpieczenie medyczne to kropla w morzu, dlatego nie warto na nie skąpić, bo pozwoli oszczędzić dużo nerwów i jeszcze więcej pieniędzy.

Ubezpieczenie zdrowotne USA: jakie wybrać?

Przyjęliśmy, że ubezpieczenie podróży do Stanów Zjednoczonych wykupuje jedna osoba dorosła w wieku 26-65 lat, która leci do USA na dwutygodniowy wypoczynek. Nie będzie uprawiać sportów, chce jeździć po kraju i zwiedzać. Ubezpiecza się do kwoty 500 000 PLN lub 100 000 euro.

U kogoZa ileCo obejmuje
UNIQA129.60 złnagłe zachorowania, wypadek, leczenie choroby przewlekłej, jeśli nagle stan się zaostrzył – koszty pomocy medycznej, transportu do placówki medycznej lub transportu medycznego do kraju; leczenie stomatologiczne w nagłym przypadku
Generali165 złpokrycie wydatków związanych z leczeniem ambulatoryjnym, szpitalnym, stomatologicznym oraz zakupem leków i środków opatrunkowych, OC w życiu prywatnym, NNW, odszkodowanie za skradziony lub zniszczony bagaż, 
Signal Iduna225.15 złnagłe zachorowanie, wypadek, NNW, odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym 
Warta324 złnagłe zachorowanie, wypadek, transport medyczny, koszty poszukiwania i ratownictwa, NNW, OC w życiu prywatnym, ochrona bagażu
Aviva 456 złnagłe zachorowanie, wypadek, koszty transportu do szpitala i leczenia (np. wizyt lekarskich, badań zleconych przez lekarza, pobytu w szpitalu i koniecznych zabiegów), odszkodowanie w razie wypadku, OC w życiu prywatnym, odszkodowanie za skradziony lub zniszczony bagaż

Jedne TU w swojej polisie zawierają koszty leczenia zaostrzenia się choroby przewlekłej, gdzie indziej trzeba dopłacić na ubezpieczenie się na tę okoliczność. Przed zakupem polisy zalecamy uważną lekturę Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Tam opisane są wszystkie detale, niuanse i okoliczności, w których możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela. OWU zawierają także listę sytuacji, w których nie otrzymamy odszkodowania. Warto znać wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej, aby nie przeżyć szoku, gdy akurat przydarzy nam się coś z tej listy.

Ubezpieczenie kosztów leczenia w USA to z pewnością bardzo dobry pomysł, którego sobie pogratulujemy w razie nagłego zachorowania czy wypadku w czasie pobytu za oceanem. 

Ubezpieczenie OC - USA

OC w życiu prywatnym to bardzo przydatna sprawa. Przekonali się o tym wszyscy rodzice małych dzieci, którym przyszło zapłacić za wybitą szybę u sąsiada. Doceniają ją także właściciele posesji, przed którą przechodzień złamał nogę na nieodśnieżonym chodniku. W podróży do USA, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym również bywa przydatne. Przez nieuwagę możemy komuś zniszczyć ubranie lub rozbić aparat fotograficzny. Jeśli nasza polisa zawiera OC w życiu prywatnym, to bardzo dobra wiadomość. Jeśli nie zawiera, zawsze można ją dokupić.

 

Zobacz także


ul. Aleje Jerozolimskie 142b
02-305 Warszawa
+48 22 490 9000
kontakt@punkta.pl
rodo@punkta.pl
© 2020 mfind IT sp. z o.o.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Marka Punkta należy do mfind IT sp. z o.o.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram