Proama | Kontakt

Kup najtańsze OC na rynku

Najpopularniejszą formą kontaktu z ubezpieczycielem jest infolinia. Proama udostępnia klientom łatwy do zapamiętania numer kontaktowy 815 815 815, za pomocą którego możesz m.in. zgłosić szkodę albo kupić polisę. Zjedź niżej by dowiedzieć się, jakie są godziny pracy infolinii! Poznaj też adres e-mailowy Proamy oraz adres korespondencyjny, na który wyślesz np. wypowiedzenie umowy OC ↓

Zobacz, które TU ma najlepszą ofertę!

Kalkulator OC/AC

Telefon na infolinię

Proama ma dla klientów kilka kanałów kontaktu. Infolinia assistance Proamy działa oczywiście 24/7. Ogólny dział obsługi klienta ma jednak określone godziny pracy: pon.–pt. 8:00–17:00 (sprzedaż i przedłużanie polis) lub pon.–pt. 8:00–22:00 (obsługa polisy). Numer kontaktowy pozostaje ten sam, niezależnie od zgłaszanej sprawy: 815 815 815. Jeśli wolisz, by to przedstawiciel Proamy się z Tobą skontaktował, zamów rozmowę na stronie internetowej. Ubezpieczyciel zadzwoni na podany numer telefonu w dniu i o godzinie, które sam wybierzesz.

Proama – kontakt e-mailowy i adres do korespondencji

Potrzebujesz informacji na temat swojej polisy albo statusu likwidacji szkody? Napisz e-maila do Proamy, odpowiednio na adresy: centrumklienta@proama.pl oraz szkody@proama.pl. Marka zaznacza, że zgłosić szkodę można poprzez infolinię, natomiast adres e-mailowy pełni funkcję wyłącznie wymiany informacji dot. szkody albo polisy. Marka prowadzi również profil na Facebooku. Adres korespondencyjny Proamy to:

ul. Senatorska 18,

00-082 Warszawa.

Zgłoszenie szkody w Proamie

Dla Twojej wygody marka Proama stworzyła internetowy formularz, za pomocą którego łatwo zgłosisz szkodę online. Jeśli zamierzasz zgłosić szkodę z tytułu OC/AC, system poprosi Cię o podanie m.in. danych osobowych uczestników zdarzenia i dowodu rejestracyjnego. W zależności od sprawy, mogą też być potrzebne zdjęcia uszkodzonego pojazdu albo oświadczenie sprawcy zdarzenia. A może chcesz ubiegać się o odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia osobowego? Wtedy Proama poprosi Cię, aby dodać do formularza kontaktowego dokumentację medyczną potwierdzającą doznanie urazów.   

Pobierz uniwersalny wzór wypowiedzenia OC

Proama – kontakt do agentów

Chcesz załatwić sprawę stacjonarnie i szukasz najbliższego agenta Proamy? Marka udostępnia na swojej stronie internetowej wygodną wyszukiwarkę agentów, która szybko zlokalizuje najbliższy punkt. Proama współpracuje też z multiagencjami oferującymi polisy różnych TU, a także porównywarkami ubezpieczeń. Możesz więc kupić ubezpieczenie marki Proama na kilka sposobów, nawet bez wychodzenia z domu!


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Proama przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Darmowy kalkulator OC/AC

Baza wiedzy o ubezpieczeniach

O tym musi wiedzieć każdy kierowca

Ludzie siedzą na samochodzie, wakacyjna podróż samochodem bezpieczna dzięki fitautopomoc i pakietowi assistance
Zrelaksuj się podczas wakacji! Z FitAutoPomoc resztą problemów zajmie się ubezpieczyciel

Ubezpieczenie assistance dla wielu kierowców to dodatkowy wydatek, z którego wolimy zrezygnować. Jednak, gdy planujemy dalszą podróż wakacyjną, dużo więcej sytuacji na drodze może nam zagrozić. Co wtedy? Z rozwiązaniem przychodzi FitAutoPomoc – assistance krótkoterminowe, czyli ubezpieczenie jedynie na pewien okres.

Jaka kara za brak ubezpieczenia auta w 2023 roku?
Wyższa kara za brak ubezpieczenia auta w 2023 roku! Kierowco, możesz zapłacić nawet 7200 zł!

O obowiązku posiadania polisy OC większości kierowcom nie trzeba przypominać – tak by mogło się wydawać. Większość z nas pamięta, aby regularnie opłacać składki. Kara za brak ubezpieczenia auta w 2022 roku sięgała nawet 9030 zł i będzie rosnąć! Już od stycznia 2023 roku będzie to nawet 10800 zł dla właścicieli ciężarówek. Sprawdź, jak zmienią się przepisy!

Ubezpieczenie pasażera
Ubezpieczenie pasażera samochodu: NNW kierowcy i pasażerów

Kiedy pasażer zostaje ranny w wypadku, może uzyskać odszkodowanie zarówno z OC sprawcy, jak i NNW kierowcy. Pod warunkiem, że był objęty taką ochroną. Sprawdzamy kiedy zadziała ubezpieczenie pasażera samochodu!

Co to jest karencja ubezpieczenia?
Okres karencji ubezpieczenia: wszystko co musisz o nim wiedzieć!

Podpisując umowę ubezpieczenia liczysz, że od tej pory jesteś objęty ochroną. Nie każde ubezpieczenie działa jednak „od zaraz”. W wielu przypadkach ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność za zdarzenia dopiero po upływie określonego czasu. Czas ten w OWU zostanie ujęty jako „karencja ubezpieczenia”. To na ten punkt warto zwrócić szczególną uwagę! Przeczytaj, dlaczego ↓

wypłata odszkodowania oc sprawcy
Triki ubezpieczycieli, przez które pożegnasz wypłatę odszkodowania OC! Jak z tym walczyć?

30 miliardów 300 milionów złotych. Tyle pieniędzy z odszkodowań w ramach polis OC wypłaciły w 2021 roku Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Kwota jest olbrzymia. Dlatego też ubezpieczyciele stosują różne triki, żeby pomniejszyć odszkodowanie, albo w ogóle odmówić wypłaty. Jak się przed tym zabezpieczyć? O czym pamiętać, podpisując umowę albo dochodząc swoich praw? Dowiedz się!

Przejdź do akademii