Proama | Ubezpieczenie mieszkania i domu

Tutaj znajdziesz najtańsze ubezpieczenie nieruchomości

Proama ma w ofercie 3 warianty ubezpieczenia mieszkania i domu: Optimum, Premium oraz ofertę dla osób z kredytem hipotecznym. Zastanawiasz się, czy warto wybrać polisę właśnie tej marki? Która będzie dla Ciebie najlepsza? Przeczytaj, co obejmuje ubezpieczenie nieruchomości marki Proama, porównaj ceny w darmowym kalkulatorze i kup najlepszą polisę online!

Porównaj ceny ubezpieczeń nieruchomości

Oblicz ceny

Zalanie mieszkania sąsiada z dołu, kradzież z włamaniem czy awaria lodówki to sytuacje, które codziennie przytrafiają się tysiącom Polaków. Nie chcesz, by pech lub chwila nieuwagi zrujnowały budżet Twojej rodziny? Ubezpieczenie mieszkania i domu Proama pokryje koszty zniszczeń spowodowanych przez zdarzenia losowe! Jakie warianty masz do wyboru?

Wariant ekonomiczny, czyli ubezpieczenie mieszkania pod kredyt

Pierwsza z opcji dostępnych w Proamie to ubezpieczenie nieruchomości z kredytem hipotecznym. Obejmuje głównie szkody spowodowane przez żywioły – np. pożar, zalanie mieszkania, wichury.

Proama Optimum

Pakiet Optiumum obejmuje tzw. ryzyka nazwane, których pełną listę znajdziesz w dokumencie OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). W podstawowy zakres wchodzą m.in. szkody spowodowane przez ogień (pożar, uderzenie pioruna, dym i sadza), a także wandalizm. Co więcej, możesz rozszerzyć polisę np. o takie zdarzenia, jak: przepięcie, kradzież z włamaniem i rabunek, upadek drzewa, zalanie, silny wiatr. Dobierasz je indywidualnie i sam decydujesz, za jaką ochronę chcesz płacić!

Proama Dom Premium, czyli ubezpieczenie mieszkania All Risk

Najbardziej rozbudowane ubezpieczenie nieruchomości Proamy to wariant Premium, od wszystkich ryzyk. W jego skład wchodzą wszystkie zdarzenia z pakietu Optimum, a dodatkowo ubezpieczenie od żywiołów (wichura, śnieg, grad) czy zalania, włącznie z kosztem poszukiwania przyczyny. Ubezpieczyciel wypłaci też odszkodowanie po przepięciu czy stłuczeniu elementów stałych. Ochroną są też objęte zniszczenia budynków spowodowane przez katastrofy budowlane, a także szkody wyrządzone przez zwierzęta.

Ubezpieczenie w Proama nie tylko dla domu i mieszkania

Czy w ramach ubezpieczenia domu w Proama można dopisać do polisy obiekty niemieszkalne typu garaż, piwnica albo szopa? Można. Można też ubezpieczyć dom lub mieszkanie w budowie – to opcja dla tych, którzy dopiero realizują swoje marzenie o własnym gniazdku. Pełna lista obiektów, które ubezpieczy dla Ciebie Proama poniżej:
 • lokal mieszkalny
 • dom mieszkalny
 • lokal mieszkalny w budowie
 • dom mieszkalny w budowie
 • elementy zewnętrzne (np. rynny, parapety, oświetlenie)
 • elementy stałe
 • ruchomości domowe
 • piwnica
 • garaż
 • przedmioty szklane
 • budynek niemieszkalny
 • obiekty małej architektury
 • ogrodzenie
 • indywidualne źródła ciepła i energii elektrycznej

Ubezpieczenie z wkładką

W Proama możesz ubezpieczyć swoje mieszkanie lub dom od zdarzeń losowych (nazwanych all risk), kradzieży z włamaniem, rabunku i dewastacji. Wiemy, że dodatkowo Proama oferuje zakwaterowanie zastępcze oraz pomoc finansową. Do pakietu możesz dowolnie dobierać dodatki. Przyjrzyjmy się im po kolei:
 • OC w życiu prywatnym – chronisz siebie i swoją rodzinę na wypadek szkód wyrządzonych osobie trzeciej związanych zarówno z użytkowaniem nieruchomości jak i życiem codziennym, to znaczy, że poszkodowanemu zostaną wypłacone pieniądze z Twojej polisy, jeśli zalejesz mu mieszkanie lub Twój pies zniszczy mu ogródek. OC w życiu prywatnym jest standardowym dodatkiem do polisy nieruchomości.
 • Pomoc prawna – w trudnej sytuacji związanej z nieruchomością (na przykład w sporze o spadek) możesz skorzystać z telefonicznej lub mailowej konsultacji z prawnikiem; Proama pokryje także koszty, np. wynagrodzenie adwokata (do 10 000 zł).
 • Stłuczenie przedmiotów szklanych – to opcja dla tych, którzy zdecydowali się na kupno polisy Proama Dom, w której stłuczenie przedmiotów szklanych nie należy do nazwanych ryzyk; wybierasz jedną z trzech dostępnych sum ubezpieczenia: 1000 zł, 1500 zł, 2500 zł.
 • Ubezpieczenie na wypadek powodzi – jeśli mieszkasz na terenach zagrożonych powodzią, ten dodatek może Ci się przydać; suma ubezpieczenia jest równa sumie ubezpieczenia ustalonej dla zdarzeń losowych; w przypadku tego ubezpieczenia Proama stosuje franszyzę redukcyjną i integralną.
 • NNW – świadczenie otrzymasz jeśli dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku (nie później niż dwa lata od zdarzenia); Proama pokrywa także koszty operacji plastycznej oraz nabycia przedmiotów ortopedycznych lub środków pomocniczych.
 • Assistance Domowe – w razie awarii sprzętu elektronicznego lub szkody możesz liczyć na pomoc specjalisty oraz transport i dozór mienia, a w razie nieszczęśliwego wypadku możesz liczyć na pomoc medyczną.
 • Assistance Rowerowe – to pomoc medyczna dla Ciebie i pomoc techniczna dla Twojego roweru.
 • Wsparcie dziecka – Twoje dziecko otrzyma wsparcie finansowe w razie Twojej śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Assistance i OC w życiu prywatnym

Potrzebujesz dodatkowego wsparcia w nagłych sytuacjach? Rozszerz ubezpieczenie mieszkania Proamy o ochronę assistance! Polisa obejmuje np. pomoc fachowca kiedy zepsuje Ci się sprzęt AGD, interwencję ślusarza lub pomoc specjalisty ds. IT. Ubezpieczyciel zapewni też szeroką pomoc medyczną po zdarzeniu: np. wizyty lekarza pierwszego kontakty, opiekę psychologa, dostarczenie leków. Co więcej, zorganizuje opiekę dla Twoich dzieci i zwierzaków na czas Twojego leczenia. Rozszerzenie OC w życiu prywatnym to z kolei ochrona przed szkodami, które wyrządzisz osobom trzecim – np. potrącisz pieszego, jadąc na hulajnodze. Warto wiedzieć, że w Proamie OC w życiu prywatnym obejmuje również szkody wyrządzone przez Twojego zwierzaka albo Twoje dziecko.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Proama przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Darmowy kalkulator OC/AC

Akademia Punkty

Przeczytaj, zanim kupisz ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania na zimę
Gdy za oknem szaleje mróz i śnieg, zadbaj o ubezpieczenie domu na zimę

Według danych PZU 11%* szkód zgłaszanych przez posiadaczy polis na nieruchomości dotyczyła opadów gradu. A to tylko jedno z zagrożeń, na które nasze mieszkanie jest narażone zimą. Dowiedz się, jak wybrać polisę, która będzie chronić Twój dom o każdej porze roku.

czy ubezpieczenie pomostowe jest zwracane
Ochrona dla banku, ale czy dla kredytobiorcy? Ubezpieczenia pomostowe w praktyce

Ubezpieczenie pomostowe to jeden z obowiązkowych składników kredytu hipotecznego. Niewiele osób jednak wie, czym w zasadzie jest owa polisa i kogo chroni. Jakie zmiany szykują się w związku z podpisaną 16 sierpnia 2022 r. przez prezydenta nowelizacją ustawy? Ile wynosi ubezpieczenie pomostowe i jakie stawki obowiązują w mBanku, PKO BP czy Alior Banku. Odpowiadamy!

Czy ubezpieczenie nieruchomości przechodzi na nowego właściciela?

Zarówno sprzedaż, jak i zakup mieszkania to przede wszystkim wiele różnych formalności. Niektóre z nich mogą dotyczyć ubezpieczenia. Czy zmiana właściciela mieszkania oznacza, że polisa chroniąca nieruchomość przechodzi także na nowego właściciela? A może trzeba poszukać nowego ubezpieczenia?

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Przejdź do akademii