Proama – Wypowiedzenie Umowy OC

Porównaj składkę OC w Proama z innymi TU

Wypowiedzenie OC w Proama, tak jak w innych towarzystwach ubezpieczeniowych, możliwe jest w trzech przypadkach: 

Oblicz, czy u innych ubezpieczycieli zapłacisz mniej za OC

Przelicz składkę OC
  • gdy chcesz zrezygnować z umowy automatycznie przedłużonej (jeśli wcześniej zawarłeś umowę OC z innym ubezpieczycielem – pamiętaj, że nie możesz mieć przerwy w ubezpieczeniu samochodu, ponieważ obowiązują za to kary), 
  • gdy rezygnujesz z umowy na koniec okresu jej obowiązywania (trzeba je dostarczyć ubezpieczycielowi najpóźniej na dzień przed końcem umowy),
  • gdy chcesz zrezygnować z ubezpieczenia nowego samochodu i zmienić firmę je oferującą.

Wypowiedzenie OC w Proama: jak to zrobić?

Wypowiedzenie OC w Proama nie jest trudne – ubezpieczyciel udostępnia na swojej stronie internetowej gotowe formularze, które wystarczy uzupełnić i – co ważne – własnoręcznie podpisać.

Formularz można przesłać do Proama:

  • mailem na adres: doradcy@proama.pl 
  • pocztą na adres: Ogólnopolski Oddział Obsługi Klienta Proama, ul. Szeligowskiego 6, 20-883 Lublin

Wypowiedzenie OC w Proama: umowa zawarta na odległość

Proama umożliwia zawieranie umów telefonicznie lub za pośrednictwem strony internetowej, ubezpieczyciel stworzył więc dodatkową opcję wypowiedzenia OC zakupionego w ten sposób. Od tego rodzaju umowy można odstąpić w ciągu 30 dni od dnia jej zawarcia. Na stronie internetowej znajduje się specjalny formularz to umożliwiający. Dalsze postępowanie jest takie samo, jak w przypadku tradycyjnie zawartych umów – trzeba dostarczyć dokument ubezpieczycielowi.Kalkulator OC/AC online
Porównaj oferty i zaoszczędź na polisie


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Proama przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 7 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 7 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Proama

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Proama

Proama – ubezpieczenia. To nie tylko tanie OC
Proama OC i AC – porównaj ceny oraz zakresy ubezpieczeń w TU Proama

Proama to jedna z wielu firm ubezpieczeniowych, których ofertę szybko i bez problemu sprawdzisz w kalkulatorze OC AC mfind. Dowiedz się więcej o Proama.

proama asistance źródło: https://pixabay.com/
Proama assistance – poznaj 3 warianty bezpiecznej podróży

Natychmiastowa reanimacja unieruchomionego auta. Pomoc dla zagubionego kierowcy. Obsługa 24 godziny na dobę. To korzyści z assistance. Masz pewność, że nie zostaniesz sam z problemem, jeśli Twoje auto odmówi współpracy w trakcie podróży. Dowiedz się, jakie usługi assistance zapewni Ci Proama.

Proama zielona karta źródło Pixabay
Zielona Karta w Proama. Czy trzeba za nią płacić?

Albania, Białoruś, Izrael - to tylko niektóre z krajów, do których podróż samochodem wymaga posiadania Zielonej Karty, czyli międzynarodowego certyfikatu ubezpieczenia OC. Zieloną Kartę Proama otrzymasz bez dodatkowej opłaty, ubezpieczając auto w ramach OC u tego ubezpieczyciela.

Proama to nie tylko tanie ubezpieczenia OC ze zniżką 70%

Młodzi specjaliści w biurowcu, dużo zielonego koloru i wielkimi literami napisane „70%” – tak kojarzy się ze spotów reklamowych firma Proama, najmłodszy ubezpieczyciel komunikacyjny w Polsce.

Przejdź do akademii