Proama | Wypowiedzenie OC

Chcę kupić najtańsze OC na rynku

Kierowco, czy wiedziałeś, że ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą? Co więcej, jako właściciel pojazdu mechanicznego musisz zadbać o jej ciągłość. Nawet 1 dzień bez ważnego ubezpieczenia OC może skutkować wysoką karą, która bez wątpienia uszczupli Twój budżet. Prawo dopuszcza jednak sytuacje, kiedy możesz wypowiedzieć umowę OC. Dowiedz się, kiedy i jak krok po kroku zrezygnować z polisy OC marki Proama ↓

Nie przepłacaj za OC! Porównaj ceny!

Bezpłatny kalkulator

Kiedy mogę zrezygnować z OC?

Planujesz złożyć wypowiedzenie OC Proamie? Tak jak w każdym innym TU, zasady rezygnacji z obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego są regulowane przez polskie prawo. Zgodnie z przepisami możesz zatem wypowiedzieć umowę OC Proamie jeśli:

  • kupiłeś już OC u konkurencji i nie chcesz, by dotychczasowa, wciąż trwająca umowa została przedłużona,
  • rezygnujesz z OC Proamy wraz z końcem umowy – pamiętaj, że musisz złożyć wypowiedzenie najpóźniej na 1 dzień przed wygaśnięciem umowy,
  • kupiłeś używany samochód z ważnym OC w Proamie i chcesz zmienić ubezpieczyciela, zachowując jednocześnie ciągłość OC.

Nie wiesz, jak napisać wypowiedzenie OC? Eksperci marki Punkta stworzyli uniwersalny, gotowy wzór do pobrania, który ułatwi Ci sprawę. Pobierzesz go tutaj:

Darmowy wzór wypowiedzenia OC

Jak wypowiedzieć umowę OC Proamie?

Rezygnacja z polisy jest prosta, a ubezpieczyciel ogranicza formalności do minimum. Co musisz zrobić? Po pierwsze, wydrukuj formularz wypowiedzenia umowy OC i uzupełnij niezbędne dane. Musisz własnoręcznie podpisać dokument, inaczej nie będzie ważny. Następnie złóż je u Agenta Proamy albo wyślij skan na e-maila centrumklienta@proama.pl.

Wypowiedzenie umowy zawartej na odległość

Proama umożliwia zawieranie umów telefonicznie lub za pośrednictwem strony internetowej, ubezpieczyciel stworzył więc dodatkową opcję wypowiedzenia OC zakupionego w ten sposób. Od tego rodzaju umowy można odstąpić w ciągu 30 dni od dnia jej zawarcia. Na stronie internetowej znajduje się specjalny formularz to umożliwiający. Dalsze postępowanie jest takie samo, jak w przypadku tradycyjnie zawartych umów – trzeba dostarczyć dokument ubezpieczycielowi.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Proama przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Darmowy kalkulator OC/AC

Baza wiedzy o ubezpieczeniach

O tym musi wiedzieć każdy kierowca

Ludzie siedzą na samochodzie, wakacyjna podróż samochodem bezpieczna dzięki fitautopomoc i pakietowi assistance
Zrelaksuj się podczas wakacji! Z FitAutoPomoc resztą problemów zajmie się ubezpieczyciel

Ubezpieczenie assistance dla wielu kierowców to dodatkowy wydatek, z którego wolimy zrezygnować. Jednak, gdy planujemy dalszą podróż wakacyjną, dużo więcej sytuacji na drodze może nam zagrozić. Co wtedy? Z rozwiązaniem przychodzi FitAutoPomoc – assistance krótkoterminowe, czyli ubezpieczenie jedynie na pewien okres.

Jaka kara za brak ubezpieczenia auta w 2023 roku?
Wyższa kara za brak ubezpieczenia auta w 2023 roku! Kierowco, możesz zapłacić nawet 7200 zł!

O obowiązku posiadania polisy OC większości kierowcom nie trzeba przypominać – tak by mogło się wydawać. Większość z nas pamięta, aby regularnie opłacać składki. Kara za brak ubezpieczenia auta w 2022 roku sięgała nawet 9030 zł i będzie rosnąć! Już od stycznia 2023 roku będzie to nawet 10800 zł dla właścicieli ciężarówek. Sprawdź, jak zmienią się przepisy!

Ubezpieczenie pasażera
Ubezpieczenie pasażera samochodu: NNW kierowcy i pasażerów

Kiedy pasażer zostaje ranny w wypadku, może uzyskać odszkodowanie zarówno z OC sprawcy, jak i NNW kierowcy. Pod warunkiem, że był objęty taką ochroną. Sprawdzamy kiedy zadziała ubezpieczenie pasażera samochodu!

Co to jest karencja ubezpieczenia?
Okres karencji ubezpieczenia: wszystko co musisz o nim wiedzieć!

Podpisując umowę ubezpieczenia liczysz, że od tej pory jesteś objęty ochroną. Nie każde ubezpieczenie działa jednak „od zaraz”. W wielu przypadkach ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność za zdarzenia dopiero po upływie określonego czasu. Czas ten w OWU zostanie ujęty jako „karencja ubezpieczenia”. To na ten punkt warto zwrócić szczególną uwagę! Przeczytaj, dlaczego ↓

wypłata odszkodowania oc sprawcy
Triki ubezpieczycieli, przez które pożegnasz wypłatę odszkodowania OC! Jak z tym walczyć?

30 miliardów 300 milionów złotych. Tyle pieniędzy z odszkodowań w ramach polis OC wypłaciły w 2021 roku Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Kwota jest olbrzymia. Dlatego też ubezpieczyciele stosują różne triki, żeby pomniejszyć odszkodowanie, albo w ogóle odmówić wypłaty. Jak się przed tym zabezpieczyć? O czym pamiętać, podpisując umowę albo dochodząc swoich praw? Dowiedz się!

Przejdź do akademii