Proama – Assistance samochodu w Proama

Proama Assistance to dodatkowy rodzaj ubezpieczenia samochodu, zabezpieczający jego właściciela w przypadku awarii, kradzieży czy wypadku. Proama Assistance jest dostępne wyłącznie po wykupieniu ubezpieczenia OC w tej samej firmie.

Proama – Assistance samochodu w Proama

Proama Assistance: warianty do wyboru

 

W Proama Assistance możesz wybierać wśród trzech opcji ubezpieczenia:

 

  • Proama Assistance Wypadkowy – podstawowa opcja Assistance w Proama. Dzięki niej uzyskasz pomoc jedynie, gdy twój pojazd weźmie udział w wypadku – nie obowiązuje ona sytuacji awarii czy kradzieży samochodu. Z Proama Assistance Wypadkowym możesz oczekiwać serwisu informacyjnego oraz próby naprawienia pojazdu w miejscu zdarzenia. W ramach ubezpieczenia zawarte jest też holowanie pojazdu osoby poszkodowanej (jeśli to ty ponosisz winę za wypadek) i twojego – do 100 km. Co ważne, ubezpieczenie obowiązuje tylko na terenie Polski.
  • Proama Assistance Midi – opcja bardziej rozszerzona – skorzystasz z niej, gdy dojdzie do wypadku, awarii lub kradzieży auta. Twój pojazd będzie holowany do 200 km, w pakiecie jest również – jeśli to ty ponosisz winę za wypadek – holowanie pojazdu osoby poszkodowanej, serwis informacyjny i próba naprawy auta na miejscu zdarzenia. Proama Assistance Midi to pakiet obejmujący też parkowanie samochodu do następnego dnia roboczego, zakwaterowanie do 3 dni i pojazd zastępczy do 3 dni – to ostatnie w sytuacji kradzieży lub wypadku. Dzięki ubezpieczeniu uzyskasz też pomoc w przypadku zgubienia lub zatrzaśnięcia kluczyków i w sytuacji uszkodzenia ogumienia i rozładowania akumulatora. Możesz też liczyć na dostarczenie paliwa. Ubezpieczenie zapewnia ci również kontynuację podróży lub powrót do miejsca zamieszkania. Proama Assistance Midi obowiązuje wyłącznie na terenie Polski.

  • Proama Assistance Super to najbardziej rozszerzona wersja Assistance w Proama, ważna nie tylko w Polsce, ale i innych krajach europejskich. Ubezpieczenie obowiązuje na wypadki, awarie lub kradzież samochodu. 

 

W ramach Proama Assistance Super otrzymasz serwis informacyjny, próbę naprawy samochodu na miejscu, holowanie twojego pojazdu bez limitu w Polsce i w odległości do 500 km w Europie. W pakiecie jest także holowanie auta osoby poszkodowanej, jeśli to ty ponosisz winę za wypadek.

 

Samochodowi zapewniony jest parking do następnego dnia roboczego, a tobie – zakwaterowanie do 7 dni oraz pojazd zastępczy – również do 7 dni. Ten wariant Assistance w Proama oznacza też wsparcie w przypadku zgubienia lub zatrzaśnięcia kluczyków,  uszkodzenia ogumienia lub rozładowania akumulatora, a także dostarczenie paliwa.

 

Zapewniona ci również zostanie możliwość kontynuacji podróży bądź powrotu do miejsca zamieszkania oraz transport przyczepy – w Polsce bez limitu, w pozostałych krajach europejskich – do 500 km. Ubezpieczenie zawiera też złomowanie pojazdu oraz skorzystanie z pomocy kierowcy zastępczego, a nawet transport zwłok i usługi tłumacza.

 

Samochód zastępczy w Proamie

Kierowca, który został pozbawiony auta na skutek wypadku, awarii lub kradzieży, ma prawo do korzystania z samochodu zastępczego zapewnianego przez ubezpieczyciela na następujących warunkach, w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia assistance:

  • Midi Assistance – po wypadku lub kradzieży na okres nie dłuższy niż 3 dni
  • Super Assistance – po wypadku, awarii lub kradzieży na okres nie dłuższy niż 7 dni

 

Zgłoszenie szkody z assistance w Proamie

 

Jeśli potrzebujesz pomocy przysługującej Ci z polisy assistance, zgłoś zdarzenie przez infolinię czynną 24 h na dobę 7 dni w tygodniu pod numer 815 815 815.

Produkty ubezpieczeniowe

Ikona Samochód

 

Ubezpieczenie samochodu

TU Proama posiada szeroką ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, jak np. OC, AC lub dodatkowe polisy dla zmotoryzowanych

Ikona Serce

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Szukasz prywatnego pakietu medycznego? Sprawdź ubezpieczenia zdrowotne w mfind

Ikona Walizka

 

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne w TU Proama dostępne jest w kilku wariantach, a ceny zależą od miejsca i celu podróży

Ikona Dom

 

Ubezpieczenie nieruchomości

W TU Proama ubezpieczysz dom, także ten w trakcie budowy, mieszkanie wraz z wyposażeniem oraz domek letniskowy