Proama – Assistance samochodu w Proama

Oblicz składkę OC/AC w Proama

Proama Assistance to dodatkowy rodzaj ubezpieczenia samochodu, zabezpieczający jego właściciela w przypadku awarii, kradzieży czy wypadku. Proama Assistance jest dostępne wyłącznie po wykupieniu ubezpieczenia OC w tej samej firmie.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w Proama

Oblicz składkę OC/AC

Proama Assistance: warianty do wyboru

Proama Assistance możesz wybierać wśród trzech opcji ubezpieczenia:

  • Proama Assistance Wypadkowy – podstawowa opcja Assistance w Proama. Dzięki niej uzyskasz pomoc jedynie, gdy twój pojazd weźmie udział w wypadku – nie obowiązuje ona sytuacji awarii czy kradzieży samochodu. Z Proama Assistance Wypadkowym możesz oczekiwać serwisu informacyjnego oraz próby naprawienia pojazdu w miejscu zdarzenia. W ramach ubezpieczenia zawarte jest też holowanie pojazdu osoby poszkodowanej (jeśli to ty ponosisz winę za wypadek) i twojego – do 100 km. Co ważne, ubezpieczenie obowiązuje tylko na terenie Polski.
  • Proama Assistance Midi – opcja bardziej rozszerzona – skorzystasz z niej, gdy dojdzie do wypadku, awarii lub kradzieży auta. Twój pojazd będzie holowany do 200 km, w pakiecie jest również – jeśli to ty ponosisz winę za wypadek – holowanie pojazdu osoby poszkodowanej, serwis informacyjny i próba naprawy auta na miejscu zdarzenia. Proama Assistance Midi to pakiet obejmujący też parkowanie samochodu do następnego dnia roboczego, zakwaterowanie do 3 dni i pojazd zastępczy do 3 dni – to ostatnie w sytuacji kradzieży lub wypadku. Dzięki ubezpieczeniu uzyskasz też pomoc w przypadku zgubienia lub zatrzaśnięcia kluczyków i w sytuacji uszkodzenia ogumienia i rozładowania akumulatora. Możesz też liczyć na dostarczenie paliwa. Ubezpieczenie zapewnia ci również kontynuację podróży lub powrót do miejsca zamieszkania. Proama Assistance Midi obowiązuje wyłącznie na terenie Polski.
  • Proama Assistance Super to najbardziej rozszerzona wersja Assistance w Proama, ważna nie tylko w Polsce, ale i innych krajach europejskich. Ubezpieczenie obowiązuje na wypadki, awarie lub kradzież samochodu. 

W ramach Proama Assistance Super otrzymasz serwis informacyjny, próbę naprawy samochodu na miejscu, holowanie twojego pojazdu bez limitu w Polsce i w odległości do 500 km w Europie. W pakiecie jest także holowanie auta osoby poszkodowanej, jeśli to ty ponosisz winę za wypadek.

Samochodowi zapewniony jest parking do następnego dnia roboczego, a tobie – zakwaterowanie do 7 dni oraz pojazd zastępczy – również do 7 dni. Ten wariant Assistance w Proama oznacza też wsparcie w przypadku zgubienia lub zatrzaśnięcia kluczyków,  uszkodzenia ogumienia lub rozładowania akumulatora, a także dostarczenie paliwa.

Zapewniona ci również zostanie możliwość kontynuacji podróży bądź powrotu do miejsca zamieszkania oraz transport przyczepy – w Polsce bez limitu, w pozostałych krajach europejskich – do 500 km. Ubezpieczenie zawiera też złomowanie pojazdu oraz skorzystanie z pomocy kierowcy zastępczego, a nawet transport zwłok i usługi tłumacza.

Samochód zastępczy w Proamie

Kierowca, który został pozbawiony auta na skutek wypadku, awarii lub kradzieży, ma prawo do korzystania z samochodu zastępczego zapewnianego przez ubezpieczyciela na następujących warunkach, w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia assistance:

  • Midi Assistance – po wypadku lub kradzieży na okres nie dłuższy niż 3 dni
  • Super Assistance – po wypadku, awarii lub kradzieży na okres nie dłuższy niż 7 dni

Zgłoszenie szkody z assistance w Proamie

Jeśli potrzebujesz pomocy przysługującej Ci z polisy assistance, zgłoś zdarzenie przez infolinię czynną 24 h na dobę 7 dni w tygodniu pod numer 815 815 815.Kalkulator OC/AC online
Porównaj oferty i zaoszczędź na polisie


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Proama przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 7 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 7 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Proama

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o Proama

Proama – ubezpieczenia. To nie tylko tanie OC
Proama OC i AC – porównaj ceny oraz zakresy ubezpieczeń w TU Proama

Proama to jedna z wielu firm ubezpieczeniowych, których ofertę szybko i bez problemu sprawdzisz w kalkulatorze OC AC mfind. Dowiedz się więcej o Proama.

proama asistance źródło: https://pixabay.com/
Proama assistance – poznaj 3 warianty bezpiecznej podróży

Natychmiastowa reanimacja unieruchomionego auta. Pomoc dla zagubionego kierowcy. Obsługa 24 godziny na dobę. To korzyści z assistance. Masz pewność, że nie zostaniesz sam z problemem, jeśli Twoje auto odmówi współpracy w trakcie podróży. Dowiedz się, jakie usługi assistance zapewni Ci Proama.

Proama zielona karta źródło Pixabay
Zielona Karta w Proama. Czy trzeba za nią płacić?

Albania, Białoruś, Izrael - to tylko niektóre z krajów, do których podróż samochodem wymaga posiadania Zielonej Karty, czyli międzynarodowego certyfikatu ubezpieczenia OC. Zieloną Kartę Proama otrzymasz bez dodatkowej opłaty, ubezpieczając auto w ramach OC u tego ubezpieczyciela.

Proama to nie tylko tanie ubezpieczenia OC ze zniżką 70%

Młodzi specjaliści w biurowcu, dużo zielonego koloru i wielkimi literami napisane „70%” – tak kojarzy się ze spotów reklamowych firma Proama, najmłodszy ubezpieczyciel komunikacyjny w Polsce.

Przejdź do akademii