Proama | Assistance

Oszczędzaj na assistance! Porównaj ceny

Ubezpieczenie assistance na wypadek niespodziewanych zdarzeń na drodze nie jest obowiązkowa, ale przyda się niejednemu kierowcy! Szukasz najkorzystniejszej oferty na rynku? Dowiedz się, co obejmuje polisa assistance w Proamie, sprawdź ceny a następnie koniecznie porównaj je z konkurencją!

Najtańsze assistance czeka!

Policz składkę

Assistance marki Proama gwarantuje kierowcy i pasażerom błyskawiczną pomoc w razie awarii, stłuczki, wypadku lub kradzieży samochodu. Poznaj bliżej pakiet Midi oraz Wypadkowy i zdecyduj, który najlepiej odpowie Twoim oczekiwaniom!

Proama – ubezpieczenie Assistance

Każdy kierowca wie, że pewnych sytuacji na drodze po prostu nie da się przewidzieć. Nagła awaria w środku trasy, rozładowany akumulator, wypadek, kradzież… To wszystko drogowa codzienność i jesteśmy na nią narażeni niezależnie od doświadczenia! I choć trudno uniknąć takich niespodzianek, to warto mieć pod ręką zagwarantowaną pomoc assistance. Takie ubezpieczenie może obejmować np. holowanie pojazdu (dostępne również w Proamie, w każdym z wariantów assistance), zapewnienie kierowcy i pasażerom noclegu. Większość TU oferuje też naprawę samochodu na miejscu lub pokrycie kosztów płatnego parkingu, jeśli taka naprawa nie jest możliwa.

Co jeszcze warto wiedzieć? Towarzystwa Ubezpieczeniowe same ustalają ceny składek, zakres ochrony i możliwe rozszerzenia polisy. To z kolei oznacza, że oferty różnią się między poszczególnymi firmami. Możesz je łatwo porównać za pomocą darmowej porównywarki assistance dostępnej na punkta.pl. Pamiętaj też, że (tak jak ubezpieczenie AC) jest to polisa nieobowiązkowa, choć z pewnością warto ją rozważyć – zaraz przekonasz się, dlaczego! Najpierw zobaczysz jednak, jakie warianty assistance oferuje Ci Proama!

Assistance Wypadkowy

Ten wariant Assistance Proamy przewiduje pomoc w razie wypadku i kradzieży (z wyłączeniem awarii dostępnej w opcji Midi). Obejmuje zdarzenia, do których doszło wyłącznie na terytorium Polski. Masz tu zagwarantowany serwis informacyjny, naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia. Po wypadku ubezpieczyciel odholuje Twój samochód i zapewni Ci transport (obie opcje bez limitu kilometrów). Całkowita suma ubezpieczenia wynosi tu 2000 zł.

Proama Assistance Midi

Drugi z proponowanych przez Proamę opcji assistance to wariant Midi. Ma szerszy zakres i odpowiednio wyższą sumę ubezpieczenia (4000 zł). Obejmuje ochroną zdarzenia powstałe wskutek wypadku, kradzieży, a także awarii. W pakiecie masz też zagwarantowaną próbę naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia i serwis informacyjny. Dzięki niemu dowiesz się np. o trasie do najbliższego warsztatu czy stacji paliw. Assistance Midi obejmuje też organizację i dostarczenie paliwa na miejsce zdarzenia. Co więcej, Proama zapewni Ci pomoc, jeśli zgubisz kluczyk do samochodu albo zatrzaśniesz go w środku pojazdu. Możesz też liczyć na holowanie auta i transport zarówno po wypadku, jak i awarii.

Proama – samochód zastępczy

Miałeś wypadek lub padłeś ofiarą kradzieży? Jeśli wskutek jednego z tych zdarzeń zostałeś pozbawiony auta, otrzymasz samochód zastępczy. W zależności od wybranego wariantu, Proama gwarantuje pojazd zastępczy na maksymalnie:

  • 3 dni – pakiet Assistance Wypadkowy,
  • 5 dni – pakiet Assistance Midi.

Zgłoszenie szkody z assistance w Proamie

Jeśli potrzebujesz pomocy przysługującej Ci z polisy assistance, zgłoś zdarzenie Proamie przez infolinię czynną 24 h na dobę 7 dni w tygodniu pod numerem 815 815 815.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Proama przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Darmowy kalkulator OC/AC

Baza wiedzy o ubezpieczeniach

O tym musi wiedzieć każdy kierowca

Ludzie siedzą na samochodzie, wakacyjna podróż samochodem bezpieczna dzięki fitautopomoc i pakietowi assistance
Zrelaksuj się podczas wakacji! Z FitAutoPomoc resztą problemów zajmie się ubezpieczyciel

Ubezpieczenie assistance dla wielu kierowców to dodatkowy wydatek, z którego wolimy zrezygnować. Jednak, gdy planujemy dalszą podróż wakacyjną, dużo więcej sytuacji na drodze może nam zagrozić. Co wtedy? Z rozwiązaniem przychodzi FitAutoPomoc – assistance krótkoterminowe, czyli ubezpieczenie jedynie na pewien okres.

Jaka kara za brak ubezpieczenia auta w 2023 roku?
Wyższa kara za brak ubezpieczenia auta w 2023 roku! Kierowco, możesz zapłacić nawet 7200 zł!

O obowiązku posiadania polisy OC większości kierowcom nie trzeba przypominać – tak by mogło się wydawać. Większość z nas pamięta, aby regularnie opłacać składki. Kara za brak ubezpieczenia auta w 2022 roku sięgała nawet 9030 zł i będzie rosnąć! Już od stycznia 2023 roku będzie to nawet 10800 zł dla właścicieli ciężarówek. Sprawdź, jak zmienią się przepisy!

Ubezpieczenie pasażera
Ubezpieczenie pasażera samochodu: NNW kierowcy i pasażerów

Kiedy pasażer zostaje ranny w wypadku, może uzyskać odszkodowanie zarówno z OC sprawcy, jak i NNW kierowcy. Pod warunkiem, że był objęty taką ochroną. Sprawdzamy kiedy zadziała ubezpieczenie pasażera samochodu!

Co to jest karencja ubezpieczenia?
Czym jest karencja w umowie ubezpieczenia i jakie są jej skutki?

Podpisując umowę ubezpieczenia, liczysz, że od tej pory jesteś objęty ochroną. Nie każde ubezpieczenie działa jednak od zaraz. W wielu przypadkach ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność za zdarzenia dopiero po upływie określonego czasu. To okres karencji. Na ten punkt w umowie ubezpieczenia warto zwrócić szczególną uwagę. Dowiedz się, co to jest okres karencji ubezpieczenia.

wypłata odszkodowania oc sprawcy
Ubezpieczyciel odmawia naprawy z OC sprawcy w ASO – jak dochodzić swoich praw?

W sytuacji wypadku drogowego, w którym jesteśmy ofiarami, oczywiste, że oczekujemy pełnego odszkodowania oraz sprawnej naprawy naszego pojazdu. Niestety, nie zawsze ubezpieczyciel, od którego oczekujemy wsparcia, chce w pełni pokryć koszty naprawy w warsztacie ASO. Często dochodzi do sytuacji odmowy naprawy z OC sprawcy w ASO, co jest niezrozumiałe i niesprawiedliwe. Jak w takiej sytuacji dochodzić swoich praw?

Przejdź do akademii