Proama – ubezpieczenia | Poznaj ofertę i porównaj ceny

Kup najtańsze OC na rynku

Proama to marka obecna na polskim rynku od 2011 roku, należąca obecnie do Generali. W jej ofercie znajdziesz m.in. ubezpieczenie samochodu, mieszkania, Zieloną Kartę i OC w życiu prywatnym. Od początku działalności firma przyciąga klientów -70% zniżką na OC i AC za bezszkodową jazdę. Czy warto zaufać Proamie? Przyjrzyjmy się jej bliżej!

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w Proama

Porównaj ceny

Historia Proamy

2011 – rozpoczęcie działalności ubezpieczeniowej Proamy w Polsce,

2012 – podpisanie przez Groupama i Generali PFF Holding porozumienia dotyczącego przejęcia Proamy,

2013 – oficjalne przejęcie Proamy przez Generali.

Proama weszła na polski rynek w 2011 roku, jako jeden z oddziałów francuskiej spółki Groupama (największego we Francji towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych). Nazwę marki tworzą dwa człony: przedrostek PRO-, kojarzący się z profesjonalizmem i prokliencką postawą, a drugi to „macierzysta” końcówka –AMA (Assurances Mutuelles Agricoles).

Proama – droga do sukcesu 

Proama  rozpoczęła swą działalność z sukcesem – w pierwszym roku sprzedała ponad 250 tys. polis i jest rozpoznawalną marką. Po dwóch latach działania osiągnęła natomiast udział w rynku ubezpieczeń komunikacyjnych OC na poziomie 3,2%, wyprzedzając m.in. Axę, Liberty Direct (obie marki należą obecnie do brandu UNIQA) czy Link4. Ponad 90% klientów Proamy stanowią osoby, które otrzymują 70% zniżki za bezszkodową jazdę. Młoda firma odbiera zatem innym graczom na rynku najcenniejszych, bo najmniej ryzykownych kierowców, oferując im tanie ubezpieczenie. 

Przekonaj się, czy znajdziesz dziś jeszcze lepszą ofertę OC!

Oferta Proamy 

Obecnie Proama opiera swoją działalność na dwóch filarach: nowoczesności i prostocie. Marka skupia się zatem na podstawowych ubezpieczeniach komunikacyjnych i likwiduje z portfolio ubezpieczenia turystyczne. Wiąże się to jednocześnie z obniżaniem cen, dzięki czemu klienci mogą kupić w Proamie tanie ubezpieczenia dopasowane do ich potrzeb. Dziś w ofercie marki należącej do Generali znajdziesz:

  • ubezpieczenia komunikacyjne – obowiązkowe OC, Autocasco w wersji mini, assistance, NNW komunikacyjne, ochrona szyb,
  • ubezpieczenia nieruchomości – mieszkania i domu, również tych zakupionych na kredyt,
  • OC w życiu prywatnym.

Czym Proama wyróżnia się wśród innych TU?

  • do -70% zniżki na ubezpieczenie OC/AC Mini dla bezszkodowych kierowców,
  • nowy produkt: AC Mini, zapewniający ochronę finansową w razie szkód spowodowanych przez zwierzęta i żywioły, a także w razie kradzieży,
  • Osobisty Doradca – specjalista Proamy przypisany do konkretnego klienta. Ma za zadanie udzielać wszystkich niezbędnych informacji w zakresie np. likwidacji szkody klienta, stanu jego polisy, nowych produktów. Co więcej, taka osoba przypomni o zbliżającym się końcu umowy ubezpieczeniowej.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Proama przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Darmowy kalkulator OC/AC

Baza wiedzy o ubezpieczeniach

O tym musi wiedzieć każdy kierowca

Ludzie siedzą na samochodzie, wakacyjna podróż samochodem bezpieczna dzięki fitautopomoc i pakietowi assistance
Zrelaksuj się podczas wakacji! Z FitAutoPomoc resztą problemów zajmie się ubezpieczyciel

Ubezpieczenie assistance dla wielu kierowców to dodatkowy wydatek, z którego wolimy zrezygnować. Jednak, gdy planujemy dalszą podróż wakacyjną, dużo więcej sytuacji na drodze może nam zagrozić. Co wtedy? Z rozwiązaniem przychodzi FitAutoPomoc – assistance krótkoterminowe, czyli ubezpieczenie jedynie na pewien okres.

Jaka kara za brak ubezpieczenia auta w 2023 roku?
Wyższa kara za brak ubezpieczenia auta w 2023 roku! Kierowco, możesz zapłacić nawet 7200 zł!

O obowiązku posiadania polisy OC większości kierowcom nie trzeba przypominać – tak by mogło się wydawać. Większość z nas pamięta, aby regularnie opłacać składki. Kara za brak ubezpieczenia auta w 2022 roku sięgała nawet 9030 zł i będzie rosnąć! Już od stycznia 2023 roku będzie to nawet 10800 zł dla właścicieli ciężarówek. Sprawdź, jak zmienią się przepisy!

Ubezpieczenie pasażera
Ubezpieczenie pasażera samochodu: NNW kierowcy i pasażerów

Kiedy pasażer zostaje ranny w wypadku, może uzyskać odszkodowanie zarówno z OC sprawcy, jak i NNW kierowcy. Pod warunkiem, że był objęty taką ochroną. Sprawdzamy kiedy zadziała ubezpieczenie pasażera samochodu!

Co to jest karencja ubezpieczenia?
Czym jest karencja w umowie ubezpieczenia i jakie są jej skutki?

Podpisując umowę ubezpieczenia, liczysz, że od tej pory jesteś objęty ochroną. Nie każde ubezpieczenie działa jednak od zaraz. W wielu przypadkach ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność za zdarzenia dopiero po upływie określonego czasu. To okres karencji. Na ten punkt w umowie ubezpieczenia warto zwrócić szczególną uwagę. Dowiedz się, co to jest okres karencji ubezpieczenia.

wypłata odszkodowania oc sprawcy
Ubezpieczyciel odmawia naprawy z OC sprawcy w ASO – jak dochodzić swoich praw?

W sytuacji wypadku drogowego, w którym jesteśmy ofiarami, oczywiste, że oczekujemy pełnego odszkodowania oraz sprawnej naprawy naszego pojazdu. Niestety, nie zawsze ubezpieczyciel, od którego oczekujemy wsparcia, chce w pełni pokryć koszty naprawy w warsztacie ASO. Często dochodzi do sytuacji odmowy naprawy z OC sprawcy w ASO, co jest niezrozumiałe i niesprawiedliwe. Jak w takiej sytuacji dochodzić swoich praw?

Przejdź do akademii