Prywatne ubezpieczenie zdrowotne PZU zaopiekuje się Tobą i najbliższymi tam, gdzie zawodzi NFZ. Nie trać zdrowia na czekanie w kolejkach – zadbaj, by Twoja rodzina otrzymała profesjonalną pomoc od ręki. Zjedź niżej i poznaj szczegóły pakietów PZU. Koniecznie skorzystaj z kalkulatora i porównaj oferty polis zdrowotnych – zobacz, które TU ma teraz najkorzystniejszą ofertę ↓
Tak. Przede wszystkim ze względu na dostępność placówek oraz szeroki zakres świadczeń. PZU wyróżnia się jedną z najlepiej rozbudowanych ofert polis zdrowotnych na całym rynku. W ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego Plan na Zdrowie masz do dyspozycji 130 nowoczesnych centrów medycznych PZU. Znajdziesz je na terenie całej Polski. Dodatkowo marka współpracuje z ponad 600 placówkami medycznymi, obecnymi we wszystkich województwach w kraju. Dzięki temu masz pewność, że najbliższa placówka PZU Zdrowie będzie w zasięgu ręki! Co więcej, PZU nie wymaga skierowań na wizyty lekarskie. Konsultację umówisz natomiast wygodnie online lub za pomocą infolinii PZU Zdrowie.
Plan na zdrowie jest polisą przeznaczoną zarówno dla klientów indywidualnych, jak i mniejszych lub większych firm. Dostępna jest w wariancie podstawowym (obejmującym opiekę medyczną po wypadku), oraz rozszerzonej. Możesz tu dobrać 3 dodatkowe ubezpieczenia, o których za chwilę powiemy więcej. Co dokładnie obejmują pakiety? W OWU czytamy, że podstawowa polisa obejmuje roczny dostęp do badań diagnostycznych i wizyt lekarskich w razie następstw nieszczęśliwych wypadków. Mówiąc prościej, jeśli złamiesz nogę, zachorujesz na zaćmę albo doznasz poparzenia, PZU gwarantuje Ci określone w umowie badania i wizyty. Przykładowo po złamaniu kości podudzia przysługują Ci 2 konsultacje u ortopedy oraz 1 badanie RTG. Masz też do dyspozycji infolinię, w której konsultanci czekają na Ciebie 24/7. Pakiet podstawowy łatwo rozbudować o dodatki – m.in. opiekę zdrowotną na co dzień, wsparcie w ciężkiej chorobie albo w leczeniu nowotworów. Poznaj je bliżej!
Ubezpieczenie zdrowotne PZU W Trosce o Ciebie obejmuje m.in. konsultacje w placówkach lub teleporady. Jeśli zdecydujesz się na zakres ogólny, masz do dyspozycji lekarzy 8 specjalizacji (ginekologa, kardiologa, neurologa, ortopedy, okulisty, otolaryngologa, dermatologa-wenerologa oraz gastroenterologa). Zakres rozszerzony obejmuje natomiast lekarzy 22 specjalizacji, w tym onkologa, endokrynologa, czy alergologa. Jeśli zakupisz wariant kompleksowy, otrzymasz dodatkowy dostęp do chirurga naczyniowego, lekarza chorób zakaźnych, lekarza rehabilitacji, neurochirurga, pediatry i podologa. Zakres kompleksowy obejmuje również 4 wizyty psychologa i psychiatry rocznie¸ a także całą listę zabiegów rehabilitacyjnych i szczepionek. W polisie PZU W Trosce masz również badania laboratoryjnych i zabiegi ambulatoryjne. Rodzaje świadczeń są zależne od wariantu pakietu, na jaki się zdecydujesz.
Potrzebujesz dodatkowego wsparcia w wyjątkowo trudnej sytuacji? W PZU Plan na Zdrowie czeka na Ciebie oferta specjalistycznej opieki medycznej – obejmującej nowotwory oraz ciężkie choroby. Ubezpieczenie W Leczeniu Nowotworu otoczy opieką Ciebie i Twoich bliskich. Otrzymasz 3-letni dostęp do konsultacji profesorskich w ramach konsylium lekarskiego, drugiej opinii medycznej czy wizyt lekarskich (w tym psychiatry lub psychologa). Polisa obejmuje zachorowania na nowotwory złośliwe: tarczycy, pęcherza moczowego, nerki, czerniaka, płuca, jądra, jelita grubego, prostaty, piersi i szyjki macicy. W ramach Ubezpieczenia W Ciężkiej Chorobie możesz natomiast skorzystać z badań diagnostycznych i wizyt u specjalisty, jeśli zachorujesz na jedną z 16 chorób:
Jak skontaktować się z PZU Zdrowie? Ubezpieczyciel ma dla Ciebie kilka form kontaktu, dzięki którym od ręki załatwisz sprawę – umówisz wizytę, zarejestrujesz się na badanie i nie tylko. Najszybciej umówisz się na wizytę online, przez stronę mojePZU. Masz też do dyspozycji aplikację mobilną dostępną na Androda i iOS-a, a także czat z konsultantem. Konsultanci czekają na Twój telefon na infolinii, pod numerami 801 405 905, 799 698 698 lub 22 505 15 48.
Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!
Kupiłeś polisę w PZU przez Punktę? Wystaw opinię!
Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.
Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.
Ubezpieczenie zdrowotne uprawnia do bezpłatnego korzystania z publicznej służby zdrowia. Co najważniejsze, aby obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego został spełniony, nie wystarczy zgłosić osoby do NFZ, ale należy opłacić składkę na ubezpieczenie zdrowotne w terminie. Ile wynosi składka zdrowotna? Jaka jest podstawa jej naliczania? I w końcu - kto jest płatnikiem składki na ubezpieczenie zdrowotne?
Realia publicznej służby zdrowia w Polsce często wołają o pomstę do nieba. Oczekiwanie na świadczenie na NFZ trwa miesiącami a nawet latami. Pacjenci w starszym wieku zastanawiają się, czy dożyją operacji biodra bądź terminu wizyty u specjalisty. Czy mamy jakąś alternatywę? Jakie są kolejki do świadczeń medycznych na NFZ i ile trzeba poczekać na lekarza określonej specjalności?
Ubezpieczenie na życie zabezpiecza bliskich w razie śmierci płatnika składek. Które firmy ubezpieczeniowe oferują produkt łączący w sobie ochronę życia z ochroną zdrowia?
Średnia długość życia obywatela kraju nad Wisłą w ostatnich latach idzie w górę, jednak Polak wciąż żyje krócej niż przeciętny Europejczyk i umiera najczęściej na zawał serca lub udar mózgu. Przyczyną jest nasz styl życia, złe nawyki żywieniowe i słaba profilaktyka. Na co jeszcze chorują Polacy? Choroby serca, alergia, depresja i cukrzyca to najczęściej występujące schorzenia.
Wiele osób, które mają ubezpieczenie zdrowotne NFZ, nie chcąc miesiącami czekać na wizytę u specjalisty, decyduje się ponosić dodatkowe koszty prywatnej opieki medycznej. Czy wykupienie dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego zapewnia oczekiwaną ochronę w najtrudniejszym okresie? W tym artykule dowiesz się, jakie wyłączenia i karencje stosują najczęściej ubezpieczyciele oferujący prywatne ubezpieczenie zdrowotne.