Punkta

Dlaczego warto wynająć auto za granicą?

Podczas urlopowych podróży zależy nam na wypoczynku, zwiedzeniu wielu ciekawych miejsc, ale także na dotarciu w te mniej znane i nie tak popularne wśród turystów. Jak to zrobić? Można skorzystać z komunikacji publicznej, ale prawdziwą niezależność i wygodę daje wynajęcie samochodu. W wielu miejscach poleganie wyłącznie na transporcie zbiorowym bywa zawodne. Wynajęty samochód daje sporą elastyczność, wolność i możliwość układaniu planu zwiedzania w sposób jak najbardziej zindywidualizowany. Sam decydujesz, gdzie pojedziesz, kiedy się zatrzymasz i co zobaczysz! To okazja do tego, aby poznać miejsce, w którym wypoczywasz naprawdę od podszewki!

Kiedy nie warto wynajmować auta za granicą?

Jeśli nastawiasz się na zwiedzanie dużych ośrodków miejskich, większość czasu spędzisz w metropolii, nie warto zawracać sobie głowy samochodem. Do wszystkich dużych miast łatwo dojedziesz komunikacją publiczną, a poruszanie się po Paryżu, Rzymie, czy innej europejskiej stolicy jest najwygodniejsze, jeśli postawisz na komunikację miejską. Metro, kolejki, tramwaje czy autobusy to najsensowniejsza i najtańsza opcja. Jeżdżenie samochodem bywa stresujące, ryzykujesz utknięcie w korku i długie poszukiwania miejsc parkingowych. W wielu miastach parkowanie jest bardzo kosztowne. Nawet jeśli znajdziesz miejsce, może się okazać, że wyniesie Cię to o wiele drożej niż całodzienny bilet komunikacji miejskiej.

Na co zwrócić uwagę wynajmując auto?

Skorzystaj z usług sprawdzonej wypożyczalni i nie kieruj się wyłącznie najniższą ceną. Jeśli wyjeżdżasz z biurem podróży, prawdopodobnie wskaże Ci ono współpracującą z nim firmę, która oferuje wynajem samochodów. To dość rozsądna i zwykle również korzystna cenowo opcja.

W znaczącej większości przypadków, przy wynajmie auta konieczne będzie posiadanie karty kredytowej, na której koncie wynajmujący zabezpieczy pewną kwotę, na poczet ewentualnych szkód i braków. Zadbaj o to, by zabezpieczyć na niej środki i dopytaj o wysokość takiej blokady.

Koniecznie zwróć uwagę na zakres ubezpieczenia oferowanego przez firmę wynajmującą auto. Często niższa cena oznacza, że jest ono znacznie uboższe, albo koszty są sprytnie ukryte i konieczne do pokrycia przed odbiorem samochodu. Standardowe ubezpieczanie zawiera oczywiście szkody powstałe na skutek wypadku czy kradzieży samochodu, ale może nie obejmować już szyb, lusterek czy opon. Wiele firm oferuje pełne ubezpieczanie i warto o nie dopytać, aby spędzić spokojnie urlop.

Pamiętaj o ubezpieczaniu turystycznym!

Każdy wyjazd za granicę wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego wynajmując auto, dokładnie sprawdź czy i Ty jesteś zabezpieczony. Ubezpieczenie turystyczne zawierające koszty leczenia, transportu, czy assistance na wypadek różnych nieszczęśliwych okoliczności to niewielki wydatek, a spora pewność, że nawet gdyby nie wszystko poszło po Twojej myśli, to bezpiecznie wrócisz do domu.

Nie warto tutaj oszczędzać! Zadzwoń na numer 22 490 90 00 lub skontaktuj się mailowo: kontakt@mfind.pl z naszymi doradcami, chętnie Ci pomożemy!