Tańsze OC starych samochodów - Compensa ubezpieczy pojazd powyżej 25 lat

Opublikowano: 16.01.2019
stare-samochody-compensa

Ubezpieczenie samochodu, który ma powyżej 25 lat, jeszcze jakiś czas temu wydawało się sprawą zarówno problematyczną, jak i kosztowną. Na szczęście dzisiaj sytuacja właścicieli starych samochodów prezentuje się znaczenie ciekawiej. Miejsce wcześniejszego ubezpieczyciela zajęła Compensa, a Polski Związek Motorowy wynegocjował w towarzystwie ubezpieczeniowym korzystne zniżki na OC starych samochodów.

Po tym, jak na koniec 2018 roku PZU wprowadziło dla posiadaczy kart PZM i starych samochodów niekorzystne zmiany w zakresie ubezpieczeń, powiało grozą. Ubezpieczyciel zapowiedział koniec zniżek na OC dla posiadaczy karty PZM i samochodu co najmniej 25-letniego (wcześniej jego właściciele mogli liczyć nawet na 70 proc. zniżki na OC). Jednak zawarta pomiędzy Polskim Związkiem Motorowym a Towarzystwem Ubezpieczeń Compensa S.A. Vienna Insurance Group umowa okazała się światłem w tunelu (Compensa ubezpiecza m.in. od NNW licencjonowanych zawodników sportu żużlowego, motocyklowego, samochodowego i kartingowego, a także kierowców, pilotów, sędziów/komisarzy/kontrolerów sportowych, czy chronometrażystów). Stąd do oferty Compensy na ubezpieczenie OC na auta powyżej 25 lat doszły zniżki dla członków PZM.

Czytaj także: PZU wycofało zniżki na OC dla członków PZM

Ubezpieczenie samochodu powyżej 25 lat – co przygotowała Compensa?

Jeśli jesteś właścicielem pojazdu, którego eksploatacja od pierwszej rejestracji wynosi powyżej 25 lat, możesz skorzystać z oferty przygotowanej dla moto klasyki przez TU Compensa. Ubezpieczyciel proponuje do 70% zniżki za wiek pojazdu (poza zniżką za historię ubezpieczeniową). Oferta obejmuje samochody i motocykle zarejestrowane zarówno na „żółtych”, jak i standardowych tablicach rejestracyjnych. Co istotne, możesz skorzystać z oferty także w sytuacji, gdy poza klasykiem dysponujesz jeszcze innymi pojazdami – Compensa oferuje specjalne zniżki również na te pojazdy.

Zniżki na OC starych samochodów w Compensie

Jak już wiemy, Polski Związek Motorowy podpisał umowę z Compensą na rok 2020. To doskonała wiadomość dla właścicieli starszych samochodów zrzeszonych w Polskim Związku Motorowym, którzy teraz to właśnie u tego ubezpieczyciela mogą starać się o zniżki na OC starych samochodów. Jak wspomnieliśmy powyżej, specjalne składki OC przysługują samochodom i motocyklom użytkowanym ponad 25 lat (zgodnie z datą pierwszej rejestracji). To jednak nie koniec dobrych wiadomości! Compensa, na podstawie uzyskanego przez PZM porozumienia, przygotowała dodatkowe 20 proc. zniżki dla wszystkich członków PZM.

Tańsze OC dla starych samochodów od Compensy: kto może skorzystać?

W kwestii warunków, na jakich przysługują zniżki wynegocjowane z Compensą, wiele się nie zmieniło. Te obejmują zarówno samochody osobowe, jak i motocykle, które użytkowane są powyżej 25 lat. Pod uwagę bierze się datę pierwszej rejestracji pojazdu. W tym przypadku bez znaczenia pozostaje jednak fakt, czy auto posiada żółte czy białe tablice rejestracyjne. Jeśli zatem posiadasz moto klasyka, który jest eksploatowany powyżej 25 lat, a dodatkowo jesteś członkiem PZM-u, Twoja motoryzacyjna pasja zostanie nagrodzona.

Na koniec dodamy tylko, że zawsze warto porównywać oferty różnych ubezpieczycieli i wybrać towarzystwo, które oferuje najtańsze OC. Może zdarzyć się, że ostateczna cena u ubezpieczyciela, który oferuje wysokie zniżki na OC dla starych samochodów, będzie wyższa niż w towarzystwie, które z założenia nie przewiduje preferencyjnych warunków na ubezpieczenie OC dla starych samochodów.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
5 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
edek
edek
3 lat temu

Coś napisali ale nie wiadomo co….
Choćby zdanie:”Te obejmują zarówno samochody osobowe, jak i motocykle, które użytkowane są od co najmniej 25 lat. Pod uwagę bierze się datę pierwszej rejestracji pojazdu”
Czyli zapewne chodzi o to że auto musi być zarejestrowane na właściciela co najmniej 25lat…
Czyli dopiero po rozmowie w placówce (z osoba kompetentną) dowiemy sie że to niec ciekawego, gdyż zniżki mogą wynosić do 70%…a my mamy często 65% a należy dodać 85zł za członkowstwo.
Czyli zakładam że nie opłacalna ściema.

Rafał Kalinowski
Rafał Kalinowski
3 lat temu
Reply to  edek

Dzień dobry, pod uwagę bierze się datę pierwszej rejestracji ogólnie (na świecie), nie ma znaczenia kiedy zostało auto przerejestrowane przez obecnego właściciela.

omada
omada
1 rok temu

jak to zalatwic

peter
peter
2 lat temu

Płaciłem za 25 letnie audi 80 normalnie ze zniżkami 60 proc. 7 stów a teraz wykupiłem kartę PZM i z tą kartą wyszło w ich ubezpieczalni bez 2 dych też 7 stów. Pytam,gdzie sens i logika.Ściema z z tymi zniżkami i wielkie oszustwo.Nie przedłużam karty PZM.I tak wielu członków opuści PZM.Włożyłem w samochód dużo kasy i nie oddam państwu jakiejś jego części dla żółtych tablic żeby płacić stówę czy dwie mniej za OC

Paweł
Paweł
13 dni temu
Reply to  peter

Uniqa daje dobre ceny oc za kia sorento 2.5 diesla z 2004r oczywiście mam wszystkie zniżki dodam że to oc standard nie eko które jest tańsze od mojego oc. Dodatkowo holowanie 200km, oc opon zapłaciłem 663 zł. Inne ubezpieczalnie dawały mi gołe oc bez dodatkow 800 zł +