Tańsze OC starych samochodów - Compensa ubezpieczy pojazd powyżej 25 lat

Aktualizacja:
stare-samochody-compensa

Ubezpieczenie samochodu, który ma powyżej 25 lat, jeszcze jakiś czas temu wydawało się sprawą zarówno problematyczną, jak i kosztowną. Na szczęście dzisiaj sytuacja właścicieli starych samochodów prezentuje się znaczenie ciekawiej. Miejsce wcześniejszego ubezpieczyciela zajęła Compensa, a Polski Związek Motorowy wynegocjował w towarzystwie ubezpieczeniowym korzystne zniżki na OC starych samochodów.

Po tym, jak na koniec 2018 roku PZU wprowadziło dla posiadaczy kart PZM i starych samochodów niekorzystne zmiany w zakresie ubezpieczeń, powiało grozą. Ubezpieczyciel zapowiedział koniec zniżek na OC dla posiadaczy karty PZM i samochodu co najmniej 25-letniego (wcześniej jego właściciele mogli liczyć nawet na 70 proc. zniżki na OC). Jednak zawarta pomiędzy Polskim Związkiem Motorowym a Towarzystwem Ubezpieczeń Compensa S.A. Vienna Insurance Group umowa okazała się światłem w tunelu (Compensa ubezpiecza m.in. od NNW licencjonowanych zawodników sportu żużlowego, motocyklowego, samochodowego i kartingowego, a także kierowców, pilotów, sędziów/komisarzy/kontrolerów sportowych, czy chronometrażystów). Stąd do oferty Compensy na ubezpieczenie OC na auta powyżej 25 lat doszły zniżki dla członków PZM.

Czytaj także: PZU wycofało zniżki na OC dla członków PZM

Ubezpieczenie samochodu powyżej 25 lat – co przygotowała Compensa?

Jeśli jesteś właścicielem pojazdu, którego eksploatacja od pierwszej rejestracji wynosi powyżej 25 lat, możesz skorzystać z oferty przygotowanej dla moto klasyki przez TU Compensa. Ubezpieczyciel proponuje do 70% zniżki za wiek pojazdu (poza zniżką za historię ubezpieczeniową). Oferta obejmuje samochody i motocykle zarejestrowane zarówno na „żółtych”, jak i standardowych tablicach rejestracyjnych. Co istotne, możesz skorzystać z oferty także w sytuacji, gdy poza klasykiem dysponujesz jeszcze innymi pojazdami – Compensa oferuje specjalne zniżki również na te pojazdy.

Kalkulator OC/AC – oblicz składkę

Zniżki na OC starych samochodów w Compensie

Jak już wiemy, Polski Związek Motorowy podpisał umowę z Compensą na rok 2020. To doskonała wiadomość dla właścicieli starszych samochodów zrzeszonych w Polskim Związku Motorowym, którzy teraz to właśnie u tego ubezpieczyciela mogą starać się o zniżki na OC starych samochodów. Jak wspomnieliśmy powyżej, specjalne składki OC przysługują samochodom i motocyklom użytkowanym ponad 25 lat (zgodnie z datą pierwszej rejestracji). To jednak nie koniec dobrych wiadomości! Compensa, na podstawie uzyskanego przez PZM porozumienia, przygotowała dodatkowe 20 proc. zniżki dla wszystkich członków PZM.

Tańsze OC dla starych samochodów od Compensy: kto może skorzystać?

W kwestii warunków, na jakich przysługują zniżki wynegocjowane z Compensą, wiele się nie zmieniło. Te obejmują zarówno samochody osobowe, jak i motocykle, które użytkowane są powyżej 25 lat. Pod uwagę bierze się datę pierwszej rejestracji pojazdu. W tym przypadku bez znaczenia pozostaje jednak fakt, czy auto posiada żółte czy białe tablice rejestracyjne. Jeśli zatem posiadasz moto klasyka, który jest eksploatowany powyżej 25 lat, a dodatkowo jesteś członkiem PZM-u, Twoja motoryzacyjna pasja zostanie nagrodzona.

Kalkulator OC/AC – oblicz składkę

Na koniec dodamy tylko, że zawsze warto porównywać oferty różnych ubezpieczycieli i wybrać towarzystwo, które oferuje najtańsze OC. Może zdarzyć się, że ostateczna cena u ubezpieczyciela, który oferuje wysokie zniżki na OC dla starych samochodów, będzie wyższa niż w towarzystwie, które z założenia nie przewiduje preferencyjnych warunków na ubezpieczenie OC dla starych samochodów.

Sprawdź także: Jak sprawdzić zniżki OC: jak naliczane są zniżki za bezszkodową jazdę?

Podsumowanie

  1. Obecnym ubezpieczycielem, który oferuje członkom Polskiego Związku Motorowego zniżki na ubezpieczenie OC, jest Compensa.
  2. Zniżka na OC obejmuje youngtimery i oldtimery oraz dotyczy pojazdów osobowych i motocykli powyżej 25. roku eksploatacji.
  3. Warunkiem skorzystania ze zniżki w Compensie jest posiadanie karty PZM.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
5 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej