Upoważnienie do rozliczenia się ubezpieczyciela bezpośrednio z zakładem naprawczym. Pobierz formularz

Aktualizacja:
Upoważnienie do rozliczenia się ubezpieczyciela bezpośrednio z zakładem naprawczym

Miałeś szkodę? Nie chcesz zajmować się całą procedurą likwidacji szkody i wolisz upoważnić warsztat do dokonania naprawy, a ubezpieczyciela do rozliczenia się z warsztatem? Sprawdź jak to zrobić.

Podczas likwidowania szkody przez ubezpieczyciela, możesz upoważnić go do przekazania kwoty swojego odszkodowania bezpośrednio do warsztatu, który naprawia Twój samochód.

To dobre rozwiązanie jeśli nie masz czasu na zajmowanie się naprawą, oraz kiedy masz zaprzyjaźniony, godny zaufania warsztat.

Upoważnienie warsztatu do rozliczenia z ubezpieczycielem – kiedy ma sens

To rozwiązanie jest wygodne: nie musisz płacić rachunku w warsztacie – za wszystko zapłaci twój ubezpieczyciel. Przed zaakceptowaniem takiego rozwiązania, należy jednak dokładnie omówić warunki naprawy auta przez ubezpieczyciela. Jakie części zostaną użyte, jaki będzie zakres naprawy, co wchodzi w zakres prac? Tylko dokładne sprawdzenie ochroni Cię przed rozczarowaniem.

Rozliczenie w formie bezgotówkowej –  ubezpieczyciel przelewa kwotę odszkodowania na konto warsztatu

Rozliczenie szkody w tym wypadku odbywa się na następujących zasadach: ubezpieczyciel przelewa zakładowi naprawczemu określoną i zaakceptowaną kwotę odszkodowania.  Wypłata odszkodowania na rzecz zakładu naprawczego następuje po ustaleniu odpowiedzialności za powstałą szkodę.

POBIERZ:

Upoważnienie do rozliczenia się ubezpieczyciela bezpośrednio z zakładem naprawczym – PZU

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments