Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

leczenie tarczycy, źródło: fotolia.com
Ile kosztuje leczenie tarczycy? Sprawdź, jak dbać o zdrowie i nie wydać fortuny

Przyjmuje się, że co piąta osoba w Polsce ma problemy z tarczycą. To przede wszystkim kobiety. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Ty również je masz, nawet jeżeli jeszcze o tym nie wiesz. Sprawdziliśmy dla Ciebie, na jakie koszty musisz się przygotować, jeżeli Twoja tarczyca nie funkcjonuje prawidłowo. Niestety, leczenie tarczycy to spore koszty.

badania profilaktyczne
Badania profilaktyczne: lepiej zapobiegać, niż leczyć – badajmy się!

Współczesna medycyna pozwala ludziom żyć coraz dłużej, cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją o wiele dłużej niż naszym przodkom. Z drugiej strony żyjemy w czasach, które chyba jak nigdy wcześniej sprzyjają chorobom cywilizacyjnym. Jakie badania profilaktyczne powinniśmy wykonywać aby zapobiegać, a nie leczyć?

jak wybrać prywatne ubezpieczenie medyczne źródło pixabay.com
5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając prywatne ubezpieczenie medyczne

Masz dosyć czekania na państwową pomoc? Hasło "kolejka na NFZ" wywołuje u Ciebie nerwowe drgawki? Jak wybrać prywatne ubezpieczenie medyczne? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby wreszcie wszystko było na tip-top.

5 groźnych chorób, którymi łatwo możesz zarazić się w Polsce. Co musisz o nich wiedzieć?

Polska jest krajem stosunkowo bezpiecznym pod względem epidemiologicznym. Nie ma zagrożenia malarią, żółtą febrą czy innymi chorobami tropikalnymi. Ale czy nasze położenie geograficzne sprawia, że nie ma wirusów i bakterii, które są bardzo groźne? Niestety nie! Jest kilka chorób, wywoływanych przez nie, które bardzo mogą uprzykrzyć nam życie. Groźne choroby w Polsce - zobacz, przed czym się chronić!

Kolejki do świadczeń medycznych na NFZ – sprawdź ile poczekasz na lekarza

Realia publicznej służby zdrowia w Polsce często wołają o pomstę do nieba. Oczekiwanie na świadczenie na NFZ trwa miesiącami a nawet latami. Pacjenci w starszym wieku zastanawiają się, czy dożyją operacji biodra bądź terminu wizyty u specjalisty. Czy mamy jakąś alternatywę? Jakie są kolejki do świadczeń medycznych na NFZ i ile trzeba poczekać na lekarza określonej specjalności?

Japońskie zapalenie mózgu – jak zapobiec?

Osoby podróżujące do Azji coraz częściej słyszą o japońskim zapaleniu mózgu. Fakt, że świadomość na ten temat rośnie powinien cieszyć – choroba ta nie zawsze jest śmiertelna, ale profilaktyka jest tu bardzo wskazana. Zwłaszcza, że istnieje szczepionka przeciw japońskiemu zapaleniu mózgu, która wykonane przed wyjazdem może nas uchronić przed tym schorzeniem.

300 plus wyprawka na dziecko: co, gdzie, kiedy?

Masz dziecko w wieku szkolnym? Doskonale wiesz ile kosztuje wyprawka dla dziecka do szkoły. Korzystając z programu „Dobry Start” możesz otrzymać 300 zł na wyprawkę dla dziecka. Wniosek 300 plus możesz składać od lipca do listopada. Komu przysługuje świadczenie na wyprawkę do szkoły? Gdzie i jak złożyć wniosek 300+? Prezentujemy mini przewodnik po programie „Dobry Start”.

Ubezpieczenie lekowe – jak działa, jakie leki obejmuje?

Ubezpieczenie lekowe sprawia, że leki przepisywane nam na receptę są tańsze, ponieważ część ich kosztów pokrywa ubezpieczyciel. Opłaca się więc tym, dla których wydatki w aptece stanowią sporą część domowego budżetu. Choć i tu są pewne obostrzenia.

poród prywatnie - gdzie warto?
Poród prywatnie. Gdzie i za ile? Warszawa, Wrocław, Łódź, Kraków i inne

W Polsce rodzi się ciągle niewiele dzieci, kondycja oddziałów położniczych poprawia się, ale ciągle wiele kobiet ma obawy przed rodzeniem w publicznym szpitalu. Ile kosztuje poród prywatnie, gdzie można prywatnie rodzić w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i innych miastach? Jakie są opinie o szpitalach prywatnych? Sprawdzamy!

Pakiety medyczne dla małych firm – oferty – co możesz zyskać?

Niedawno opublikowaliśmy dla Was 5 zasad, których należy się trzymać przy wyborze pakietu medycznego. Tym razem chcielibyśmy przedstawić Wam kilka pakietów medycznych stworzonych dla małych, dopiero rozwijających się firm. Sprawdź szczegóły i wybierz najlepszą ofertę! Co możesz zyskać wybierając pakiety medyczne dla Twojej firmy?

Sprawdź, czy grozi ci udar – jak rozpoznać udar?

Bezpośrednią przyczyną udaru jest zablokowanie jednego z naczyń krwionośnych doprowadzających krew do mózgu lub pęknięcie naczynia i wylew krwi. Komu grozi udar? Jakie są objawy udaru? Co należy zrobić, a czego nie wolno? Jak zapobiegać udarom? Przeczytaj koniecznie. Ta wiedza może uratować życie tobie lub komuś z twojego otoczenia. Sprawdź, czy grozi ci udar - i jak go rozpoznać?

Polisa zdrowotna czy abonament medyczny: co wybrać?

Leczenie na NFZ wymaga dużo zdrowia, a kolejki do lekarzy - cierpliwości. Niedogodności związane z publiczną służbą zdrowia sprawiają, że coraz większą popularnością cieszy się prywatna opieka medyczna. Musimy ją tylko dobrze wybrać. Polisa zdrowotna czy abonament medyczny? Czym się różnią i jakie są między nimi podobieństwa? Sprawdzamy, co i w jakich sytuacjach zda egzamin!