Ubezpieczenie OC RENAULT Megane - najtaniej! Sprawdź teraz!

Aktualizacja:
ubezpieczenie -oc-renault

Renault Megane to popularny samochód na polskich drogach. Jest wygodny, dobrze się prowadzi, ma przyjemną dla oka linię nadwozia. Francuska elegancja widoczna jest także w środku, w detalach wykończenia wnętrza. Pakowny bagażnik i przestronne wnętrze czynią z niego atrakcyjne auto rodzinne. Ile kosztuje ubezpieczenie OC Renault Megane ?

Renault Megane HIT czy KIT?

Renault Megane to popularny model. Meganek na polskich drogach sporo, a posiadacze dzielą się na tych, którzy chwalą to auto i tych, którzy nazywają renówki „królowymi serwisu”. Renault Megane jest dość tanie w eksploatacji, tanio także można kupić OC dla tego modelu.

Ciekawie o Megance opowiadał MOTODORADCA:

Ubezpieczenie OC Renault Megane

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkiem każdego posiadacza. Nie ma od niego wyjątków, a kary za brak OC są bardzo wysokie i rosną z roku na rok – w 2018 roku posiadacze aut osobowych, którzy zwlekali z zapłatą za OC ponad 14 dni, zapłacą 4200 złotych, a posiadacze ciężarówek aż 6300 zł. Więcej w artykule „Kary za brak OC w 2018 roku”.  Jako że nie da się uniknąć płacenia OC, trzeba po prostu znaleźć najtańsze. I teraz najlepsza wiadomość dnia: jesteście w miejscu, gdzie takie na Was czekają! Wystarczy, że skorzystacie z naszej porównywarki ubezpieczeń.

Za jej pomocą przygotowaliśmy przykładowe wyliczenie stawki ubezpieczenia OC dla dwóch kierowców, doświadczonego za kierownicą, żonatego mężczyzny, ojca dwojga dzieci, posiadacza prawa jazdy od kilkunastu lat oraz dla młodej kobiety, singielki, która zdała egzamin na prawo jazdy cztery lata temu. Ile każdy z nich zapłaci za ubezpieczenie OC RENAULT Megane z 2008 roku? Dużo zależy od miejsca zamieszkania – ubezpieczyciele analizują statystyki wypadków w poszczególnych miastach i tam, gdzie dochodzi do nich częściej, stawki OC są wyższe.

Ile za ubezpieczenie OC RENAULT Megane z 2008 roku zapłaci doświadczony kierowca?

Nasz doświadczony kierowca ma 37 lat, żonę i dwoje dzieci, które podwozi do szkoły w drodze do pracy, z rodziną wyjeżdża na weekendy i wakacje. Ma prawo jazdy od 17 lat, 60% zniżki, przejeżdża około 4000 km rocznie.

Najmniej za ubezpieczenie OC RENAULT Megane z 2008 roku zapłaci doświadczony kierowca, który mieszka w Zakopanem – 445 zł w Link4. Nieco wyższa stawka jest w Lublinie (500 zł), podobne w Wejherowie (503 zł) i Zielonej Górze (509 zł).

 

Miasto Stawka OC U kogo najtaniej
Lublin 500 zł Link4
Wejherowo 503 zł AXA Direct
Zakopane 445 zł Link4
Zielona Góra 509 zł Link4

 

A oto inne stawki ubezpieczenia OC RENAULT Megane z 2008 roku dla doświadczonego kierowcy z Lublina:

Pozostałe stawki ubezpieczenia OC RENAULT Megane z 2008 roku dla doświadczonego kierowcy z Wejherowa:

Ile kosztuje ubezpieczenie AC RENAULT Megane z 2008 roku?

Doświadczony kierowca, mieszkaniec Zielonej Góry, za pakiet OC+AC RENAULT Megane z 2008 roku zapłaci 706 zł. A oto inne propozycje pakietów OC+AC:

 

Ile za ubezpieczenie OC RENAULT Megane z 2008 roku zapłaci młody kierowca?

Nasz młody kierowca to singielka lat 25, posiadaczka prawa jazdy od lat 4, dysponuje zniżką 20%. Potrzebuje samochodu na dojazdy do pracy i na weekendy, przejeżdża około 6500 km rocznie.

Główna zasada przy wyliczaniu stawek OC jest niestety taka, że młody kierowca zawsze płaci więcej. To cena za brak doświadczenia za kierownicą i za brawurę kolegów z tej grupy wiekowej – według policyjnych statystyk młodzi kierowcy powodują najwięcej wypadków na polskich drogach.

Młody kierowca zapłaci najmniej za ubezpieczenie OC RENAULT Megane z 2008 roku, jeśli mieszka w Zakopanem – w stolicy polskich Tatr stawka OC wynosi 833 zł. W pozostałych miastach z naszego zestawienia stawki są podobne: 1070 zł w Wejherowie, 1075 zł w Zielonej Górze i 1011 zł w Lublinie.

Miasto Stawka OC U kogo najtaniej
Lublin 1011 zł AXA Direct
Wejherowo 1070 zł AXA Direct
Zakopane 833 zł AXA Direct
Zielona Góra 1075 zł AXA Direct

 

A oto pozostałe stawki ubezpieczenia OC RENAULT Megane z 2008 roku dla mieszkańca Zielonej Góry:

Pozostałe oferty ubezpieczenia OC RENAULT Megane z 2008 roku dla kierowcy z Zakopanego:

 

Warto zauważyć, że w AXA Direct w pakiecie razem z OC dostajemy assistance, a w nim holowanie po wypadku do warsztatu.

Ile kosztuje ubezpieczenie AC RENAULT Megane z 2008 roku?

Jeśli młody kierowca z Lublina chce wykupić polisę AC RENAULT Megane z 2008 roku, będzie spał spokojnie w czasie burz i powodzi, obojętny na grasujących złodziei, z kojącą świadomością, że jeśli jego samochód zostanie uszkodzony lub skradziony, otrzyma odszkodowanie.

Ubezpieczenie AC najkorzystniej wykupić w pakiecie z OC. Młody kierowca za pakiet OC+AC  RENAULT Megane z 2008 roku zapłaci w Lublinie 1523 zł. Zakres terytorialny obejmuje szkody powstałe na terenie Polski i Europy, a w pakiecie jest również assistance, który zapewnia holowanie po wypadku, drobną naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, samochód zastępczy po wypadku lub kradzieży, wymianę koła lub naprawę opony i inne przydatne opcje.

Oto inne oferty pakietów OC+AC RENAULT Megane z 2008 roku dla młodego kierowcy z Lublina:

 

[Widget_reklama_porownywarki]

Podsumowanie

Podsumowanie:

  1. Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkiem każdego posiadacza, niedopełnienie go grozi surowymi karami.
  2. Tanie i dobre ubezpieczenie OC RENAULT Megane z 2008 roku znajdziesz korzystając z naszej porównywarki ubezpieczeń https://punkta.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac.
  3. Doświadczony kierowca z pełnym pakietem zniżek zapłaci za OC RENAULT Megane z 2008 roku od 445 zł w Zakopanem. Za pakiet OC+AC RENAULT Megane z 2008 roku doświadczony kierowca musi wydać co najmniej 706 zł w Zielonej Górze.
  4. Młody kierowca za OC RENAULT Megane z 2008 roku zapłaci 833 zł w Zakopanem, natomiast pakiet OC+AC RENAULT Megane z 2008 roku w Lublinie kosztuje 1523 zł.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments