Benefia OC AC oraz inne ubezpieczenia - czy warto wybrać polisę w Benefia?

Aktualizacja:
Benefia OC

Sprawdź, czy Benefia to towarzystwo ubezpieczeniowe godne zaufania i oferujące korzystne warunki swoim klientom. W porównywarce mfind.pl możesz również porównać oferty Benefii z innymi ubezpieczycielami i zakupić polisę online.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Benefia – informacje o firmie i udział w rynku

 • 1824  – założenie  k.u.k. priv. wechselseitige Brandschaden Versicherung – towarzystwa ubezpieczeniowego istniejącego na terytorium ówczesnego Cesarstwa Austriackiego.

 • 1991 – początek ekspansji ubezpieczyciela na wschodnią Europę

 • 1999 – rozpoczęcie działalności Benefii w Polsce

Obecnie oddziały ubezpieczyciela znajdziemy na Białorusi, w Bułgarii, Chorwacji, Gruzji, w Czechach, w Niemczech, na Węgrzech, w Liechtensteinie, w Polce, Rumunii, Serbii i Czarnogórze, na Słowacji, Ukrainie, a nawet w Rosji. Część jednostek znajduje się także na terytoriach Włoch oraz Słowenii.

Firma zatrudnia ponad 24 000 osób na całym świecie i obraca składkami o wartości około 9,7 mld euro. Ubezpieczalnia Benefia połączyła się z Compensą 30 października 2015 roku, dołączając do Vienna Insurance Group.

Z tego względu, obecnie zakupisz ubezpieczenie w tej firmie zdalnie – poprzez serwis direct o nazwie Benefia24. Ubezpieczenie komunikacyjne firmowane logiem Benefii może Ci zaproponować także dealer w salonie.

Według informacji udostępnianych przez spółkę, Vienna Insurance Group wliczając w to już Benefię, odpowiada za 5% ubezpieczeń w Polsce.

Benefia ubezpieczenia OC i AC – czy warto kupić?

OC w Benefii nie wiąże się z żadnymi dodatkami, chociaż wyróżnia się, co pokazały nasze testy, zazwyczaj bardzo niskimi składkami. Ponieważ OC komunikacyjne zakresem jest w każdym towarzystwie podobne, warto porównać, ile musisz dopłacić gdzie indziej, aby zyskać np. podstawowe assistance, albo zniżki na inne polisy.

AC w Benefii cechuje prostota rozwiązań, nie podająca opcji do rozważenia. Ewentualne różnice mogą dotyczyć ubezpieczeń autocasco powstających przy współpracy z dealerami danej marki samochodów. Dlatego, jeżeli porównujesz AC oferowane poprzez direct, ale u swojego dealera znalazłeś również ofertę z Benefii, najlepiej spytaj go wprost o ewentualne różnice i korzyści. Warto pamiętać, że ten ubezpieczyciel nie sprzedaje AC samodzielnie.

Musi być to ubezpieczenie kupione wraz z OC, a wiek pojazdu nie może przekroczyć 15 lat. Opcja utrzymania stałej wartości pojazdu przez cały okres trwania ubezpieczenia jest u tego ubezpieczyciela oddzielną polisą, i nazywa się „GAP”.

Benefia – assistance

Assistance w Benefii jest elastyczne i zarazem przewidywalne. W tym towarzystwie ubezpieczeniowym nie ma z góry określonych wariantów. Każda polisa posiada pełen zakres usług, które mogą różnić się w liczbie ale nie rodzaju. Oto usługi, które możesz dopasować:

 • Samochód zastępczy – 3, 7, 14, 21 dni
 • Holowanie – do najbliższego ASO, do 150 km, do 300 km, do 500 km, do 1000 km.

Poza tym, zakres świadczeń jest taki sam i obejmuje swoim zasięgiem Polskę oraz kraje Europy, a ponadto Izrael i europejską część Turcji. W wachlarzu usług, oprócz wcześniej wspomnianych, znajdziesz także:

 • Naprawę na miejscu zdarzenia
 • Przewóz ubezpieczonych
 • Zakwaterowanie dla podróżnych
 • Odbiór albo doprowadzenie naprawionego pojazdu
 • Dostawę części zamiennych (w przypadku pobytu za granicą)

Ranking ubezpieczycieli: Benefia wypada… tanio!

Posiadaczom ubezpieczenia w Benefii doprawdy trudno znaleźć korzystniejsze ceny. W poprzednim roku średnie ceny w tym towarzystwie ubezpieczeniowym były najtańsze w Polsce. Obecnie, ten ubezpieczyciel dał się wyprzedzić konkurencji o zaledwie 16 zł, jednak wciąż zajmuje wysokie, drugie miejsce w tabeli.

Benefia towarzystwo ubezpieczeń nie sprawia też kłopotów przy próbie skontaktowania się z ich infolinią. Tylko 33 sekundy zajęło połączenie się z konsultantem. Jest to drugi najlepszy wynik, więc na pewno nie zanudzisz się słuchając melodii na oczekiwanie. Łyżką dziegciu w beczce miodu jest kontakt mailowy z ubezpieczycielem. Istnieje prawdopodobieństwo, że na odpowiedź od Benefii będziesz czekał ponad tydzień. Podczas testów nie doczekaliśmy się odpowiedzi w tym czasie.

Czytaj też: Ranking infolinii ubezpieczycieli

Kwestia mediów społecznościowych jest prosta – Benefia nie prowadzi profili na Facebooku oraz Twitterze, więc próżno szukać jej interakcji z klientem w sieci.

Serwis direct Benefii (Benefia24) odbiega mocno od dzisiejszych standardów projektowania serwisów ubezpieczeniowych. W testach wypadł najgorzej. Formularz, który przyjdzie nam uzupełnić, chcąc ubezpieczyć pojazd jest nieergonomiczny, a wskazówki mające ułatwiać jego wypełnianie, pomagają w niewielkim stopniu.

Benefia Insurance – rodzaje ubezpieczeń, produkty i ryzyka

Medical Assistance

Jest to dodatek do ubezpieczenia komunikacyjnego. Nie występuje jako samodzielne ubezpieczenie, gdy nie posiadasz np. OC w Benefii. Dzięki niemu, w razie wypadku komunikacyjnego (zauważ, że nie musisz być kierowcą, ani nawet przebywać we własnym aucie, które ubezpieczyłeś), zyskujesz dostęp do świadczeń takich jak:

 • wizyta lekarza,
 • wizyta pielęgniarki,
 • transport medyczny, na komisję lekarską,
 • dostarczenie leków,
 • rehabilitacja lub pomoc psychologa,
 • opieka nad dzieckiem albo osobą niezdolną do samodzielnej egzystencji, a pozostającą pod naszą opieką,
 • opieka nad zwierzętami domowymi,
 • korepetycje, gdy na skutek pobytu w szpitalu, narobisz sobie zaległości w nauce.

Ochrona prawna – ubezpieczenie ochrony prawnej pojazdów i umów

Odmiennie od spotykanych na polskim rynku ubezpieczeń polegających na finansowaniu pomocy adwokata, bądź radcy prawnego, ta szczególna polisa oferowana przez Benefię ma węższą specjalizację. Polega ona na objęciu ochroną ubezpieczeniową przypadków związanych z pojazdem. Będą to na przykład sprawy karne, a nawet koszty postępowania, które musiała ponieść strona przeciwna, a które chciałaby przenieść na nas.

Oferta Benefii – inne ubezpieczenia

Benefia oferuje ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie posagowe dla dzieci, ubezpieczenie z rentą kapitałową, ubezpieczenie z malejącą sumą ubezpieczenia oraz ubezpieczenie terminowe na życie z opcjami dodatkowymi (śmierć na skutek NW, wystąpienie poważnego zachorowania, pobyt w szpitalu, trwałe częściowe inwalidztwo), oferowane głównie jako gotowe pakiety ubezpieczeniowe.

Towarzystwo prowadzi też liczne ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK), wśród których warto wymienić chociażby europejski, dolarowy, aktywnego inwestowania, czy gwarantowanego zysku.

W ofercie Benefii znajdziesz także pakiety ubezpieczeń majątkowych – Dom, Mieszkanie i Najemca oraz polisę turystyczną eVoyage.

Benefia stara się rozwijać nie tylko w sektorze typowych ubezpieczeń na życie i majątkowych, ale także efektywnie wpływać na możliwość powiększania gromadzonych przez swoich klientów oszczędności. Wszelkich informacji na temat prowadzonej działalności i oferowanych produktów ubezpieczyciel udziela nie tylko w swoich oddziałach, ale także telefonicznie i za pośrednictwem strony internetowej www.benefia.pl. Na stronie www.benefia24.pl kupisz online trzy rodzaje ubezpieczeń: eMoto, eDom i eVoyage.

Benefia –  Zielona Karta

Zielona Karta jest dostępna w tym towarzystwie ubezpieczeniowym dla wszystkich, którzy mają ubezpieczenie komunikacyjne w Compensie. Zieloną Kartę pobierasz bezpłatnie na żądanie. Wystarczy, że skontaktujesz się ze swoim agentem, jeżeli jej potrzebujesz. Nie ma możliwości uzyskania tego ubezpieczenia, jeżeli korzystasz z usług innego niż Compensa ubezpieczyciela.

Czytaj także: Zielona Karta – OC na zagraniczny wyjazd

Benefia – samochód zastępczy

Samochód zastępczy w Benefii dostaniesz, jeżeli zawrzesz polisę Assistance SOS. W zależności od jej wariantu różniącego się wysokością składki, możliwe jest korzystanie z samochodu zastępczego od 3 do nawet 21 dni. Długość czasu wypożyczenia samochodu zastępczego jest jednakowa dla przypadków awarii, kolizji i kradzieży.

Benefia – zgłoszenie szkody

Szkodę w Benefii zgłosisz telefonicznie pod numerem 801 080 300 lub 22 212 20 30. Jest on czynny przez cały tydzień w godz. 6-22.

Benefia – likwidacja szkód

To towarzystwo ubezpieczeniowe nie uczestniczy w programie bezpośredniej likwidacji szkód, dlatego jeżeli posiadasz OC w Benefii i została Ci wyrządzona szkoda komunikacyjna, musisz dokonać wszystkich formalności związanych z likwidacją szkody wspólnie z ubezpieczycielem sprawcy.

Benefia – gdzie wysłać wypowiedzenie OC

Wypowiedzenie umowy OC w Benefii możesz wygenerować korzystając z naszego generatora wypowiedzenia OC, który zajdziesz TUTAJ. Zdjęcie lub skan odręcznie podpisanego wniosku prześlij na adres e-mail: wypowiedzenia@benefia.pl.

Czytaj także: Wypowiedzenie umowy OC w Benefii. Pobierz druk do wypełnienia

Benefia – zwrot składki

Zwrot składki zostanie wykonany, gdy polecimy ubezpieczycielowi wpłatę na konkretny numer rachunku bankowego. Benefia udostępnia w tym celu specjalny adres e-mail: zwroty@benefia.pl. Jak zawsze należy pamiętać o odręcznym podpisie!

Czytaj też: Zwrot składki OC i AC – jak odzyskać swoje pieniądze?

Agent Benefia

Obecnie na agenta Benefii natkniesz się głównie w salonach samochodowych, ponieważ dealerzy motoryzacyjni po połączeniu firmy z Compensą, jako jedyni oferują ubezpieczenia komunikacyjne pod marką Benefia.

Benefia – kontakt (adres, telefon, e-mail)

Adres: Al. Jerozolimskie 162, 02-342 Warszawa
Telefon:  22 544 14 70-71
Faks: 22 544 14 38
E-mail: bok@benefia.pl
E-mail w sprawie wypowiedzeń: wypowiedzenia@benefia.pl
E-mail w sprawie zwrotów składek: zwroty@benefia.pl

Benefia Insurance Group – oddziały i punkty obsługi klienta

Benefia współpracuje ze stacjami kontroli pojazdów, dealerami samochodowymi i bankami spółdzielczymi. Firma udostępnia prostą wyszukiwarkę oddziałów i punktów obsługi na swojej stronie internetowej, pod TYM ADRESEM.

Benefia – opinie

Jest to ubezpieczyciel, który na pewno broni się ceną. Nie będą też narzekać na niego ci, których kontakt z towarzystwem ograniczał się do infolinii. Obecnie jednak, coraz trudniej będzie się przekonać, czy Benefia jest dobrą firmą dla klienta. Jeżeli ubezpieczenia od nich nie zaproponuje Ci dealer, sam trafisz tylko na Compensę lub serwis Benefia direct.

Za niską cenę można dostać dobre (bo takie samo jak wszystkie inne) OC samochodu, jednak szukając dodatkowych korzyści lub pakietów, warto sprawdzić oferty innych towarzystw. Wystarczy użyć porównywarki ubezpieczeń, a wszystko stanie się jasne.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments