Ergo Hestia OC i AC - porównaj ceny ubezpieczenia samochodu w Ergo Hestia

Aktualizacja:
hestia-logo

Ergo Hestia jest trzecim co do wielkości ubezpieczycielem w Polsce. Sprawdź, czy ubezpieczenie Ergo Hestia OC i AC będzie Ci się opłacać. Z rankingu porównywarki ubezpieczeń mfind wynika, że trudno o tanie OC w tej firmie. Jak oferta Ergo Hestii przedstawia się na tle konkurencji?

Ergo Hestia – informacje o firmie i udział w rynku

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń HESTIA było pierwszą firmą ubezpieczeniową, jaka powstała w Polsce po 1989 r. Już w 2000 roku spółka weszła w skład dużej, międzynarodowej grupy ERGO i pozostaje w niej do dziś. Centrala firmy mieści się w Sopocie przy ulicy Hestii 1.

Ergo Hestia jest trzecim co do wielkości polskim ubezpieczycielem (za PZU i Wartą). W czerwcu 2015 roku udział Hestii w rynku ubezpieczeń majątkowych wyniósł ponad 13%.

Ergo Hestia OC i AC – czy warto kupić? Dlaczego lepiej porównać oferty?

Kupując polisę OC w Hestii, dostajesz tylko i wyłącznie to, co masz na myśli – czyli „gołe” OC, bez żadnych dodatków (brak bezpłatnej Zielonej Karty, brak mini assistance). Obowiązkowe ubezpieczenie OC w każdej firmie ma taki sam zakres, ponieważ jest on regulowany Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych. Najważniejszym kryterium wyboru jest więc cena – a czy dzięki temu, że w Ergo Hestia OC jest pozbawione dodatków, będzie ono tańsze niż w innych firmach?

Otóż NIE – wyniki styczniowego rankingu cen OC porównywarki Punkta pokazują, że ceny OC w Ergo Hestia na poziomie 650 zł są po prostu średnie – a zatem nie są przesadnie wygórowane, ani też zaniżone. Najwyraźniej sopocka firma, podobnie jak inni najwięksi ubezpieczyciele (Warta, PZU), nie bierze udziału w wojnie cenowej. Jeśli jednak szukasz najtańszego OC, powinieneś co roku uważnie porównywać oferty np. korzystając z kalkulatora OC AC Punkta, bo jest duża szansa, że w innym towarzystwie ubezpieczysz samochód znacznie taniej, a przy tym dostaniesz dodatki do OC, których brak w ofercie Ergo Hestii.

AC w Hestii podobnie jak OC cechuje się prostotą. Brak jest szczegółowych opcji i wariantów, poza jednym, ale bardzo ważnym. Kradzież – w tym towarzystwie jest to ryzyko dodatkowe, rozszerzenie do AC i nie znajdziesz go w standardzie – jest dodatkowo płatne.

Wspomniana już prostota jest ogromnym plusem ubezpieczeń komunikacyjnych Ergo Hestii. To pozwala ująć najważniejsze warunki wszystkich ubezpieczeń w jednej, przejrzystej tabeli:

ergo-hestia-oc-ac

Źródło: Ergo Hestia

Ergo Hestia – assistance

Assistance w Hestii jest dostępne tylko dla osób, które mają wykupione OC (dla najprostszego wariantu) lub AC (dla pozostałych trzech bogatszych). Nie kupisz samego assistance bez innych ubezpieczeń komunikacyjnych i nie dostaniesz najprostszego pakietu za darmo przy OC. Warto o tym pamiętać, ponieważ niektóre firmy ubezpieczeniowe mogły Cię do tego przyzwyczaić, lecz nie jest to standardem.

Assistance występuje w czterech wariantach, różniących się zakresem. Najprostszy, Mini, jest jednocześnie jedynym dostępnym przy wykupieniu samego OC, a obejmuje on holowanie do 150 km w kraju. Suma ubezpieczenia w wariancie Mini wynosi 5 000 zł, natomiast w bogatszych wariantach 15 000 zł. Assistance w wariancie Mini działa na terenie Polski, w pozostałych również na obszarze Europy.

Różnice w dostępnych usługach i ich zakresie ilustruje dokładnie poniższa tabela:

hestia-assistance-matryca

Źródło: Ergo Hestia

Ranking ubezpieczycieli: Ergo Hestia wypada… dość drogo, ale nadrabia jakością 😉

 • Ubezpieczenie OC w Ergo Hestii zdrożało w porównaniu z 2015 rokiem o 70 zł. Niestety, nawet rok temu nie było ono jednym z najtańszych. Ergo Hestia OC jest droższe od najtańszego o 184 zł – a to duża różnica, biorąc pod uwagę fakt, że obliczaliśmy ceny dla bezszkodowego kierowcy z długim stażem za kółkiem, o którego teoretycznie ubezpieczyciele powinni „bić się”.
 • Ergo Hestia jako jeden z nielicznych ubezpieczycieli udostępnia klientom i poszkodowanym całodobową możliwość telefonicznego zgłoszenia szody. Samo oczekiwanie na połączenie z konsultantem też nie trwa długo – zaledwie 45 sekund, co jest jednym z lepszych wyników.
 • Równie dobrze Ergo Hestia wypada w teście szybkości odpowiadania na wiadomości wysłane przez formularz kontaktowy. 35 minut to drugi wynik w naszym teście nowoczesnych kanałów komunikacji.
 • Ergo Hestia działa aktywnie na Facebooku i Twitterze. W obu serwisach społecznościowych figuruje jako „Grupa ERGO Hestia”. Ubezpieczyciel często aktualizuje swoje profile i odpisuje na komentarze, które pozostawiają użytkownicy.

Ergo Hestia – rodzaje ubezpieczeń, produkty i ryzyka

Grupa Ergo Hestia oferuje ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, turystyczne, na życie i dla firm. Poniżej opisujemy co ciekawsze propozycje ubezpieczyciela.

Pakiety komunikacyjno-majątkowe Hestia 1 i Hestia 7

Ergo Hestia przygotowała ofertę dla klientów zainteresowanych kompleksowym ubezpieczeniem siebie, rodziny i swojego majątku. W skład prostszego pakietu Hestia 1 wchodzi ubezpieczenie samochodu (OC, AC, NNW komunikacyjne) oraz ubezpieczenie mieszkania od kradzieży i zdarzeń losowych wzbogacone o NNW. Bogatszy pakiet Hestia 7 zawiera wszystko to, co Hestia 1, a dodatkowo także usługi assistance mieszkaniowe, ubezpieczenie kosztów leczenie i ochronę na wypadek zawału serca.

Femina

To ubezpieczenie typu NNW dedykowane dla kobiet. Oprócz standardowego dla takich ubezpieczeń zakresu obejmującego nieszczęśliwe wypadki, świadczenia pieniężne otrzymasz także w wypadku wykrycia raka piersi. Odmiennie od ubezpieczeń na życie, w przypadku tej polisy nie musisz zaświadczać o stanie swojego zdrowia. Suma ubezpieczenia może sięgać do 400 tysięcy złotych. Po wykryciu nowotworu dostaniesz jednorazowo 9 000 zł, a potem przysługują Ci też świadczenia rehabilitacyjne.

Ochrona Prawna

Proste i jasne w swoim zakresie ubezpieczenie pokrywające koszty skorzystania z adwokata lub opłat za usługi biegłych i rzeczoznawców lub też sądowych opłat administracyjnych. Jest niezależne od innych ubezpieczeń, więc nie ma konieczności posiadania innych polis w Hestii.

Ergo Hestia  Zielona Karta

Zielona Karta w Ergo Hestii jest to ubezpieczenie płatne, a składka jest wyliczana na podstawie ryzyka, czyli zależy od przeróżnych czynników takich jak rodzaj pojazdu, pojemność silnika itp. Zieloną Kartę wykupisz na czas od 15 dni do 12 miesięcy, u agenta bądź w oddziale Hestii.

Ergo Hestia – samochód zastępczy

Samochód zastępczy przysługuje jedynie po wykupieniu ubezpieczenia assistance i nie dostaniesz go np. mając jedynie OC i będąc sprawcą zdarzenia. A jak wygląda maksymalny czas udostępnienia pojazdu zastępczego w poszczególnych wariantach assistance?

 • Mini – brak pojazdu zastępczego
 • Standard  – max 2 dni po kradzieży
 • Premium – max 5 dni powypadku lub kradzieży
 • Prestiż  – max 15 dni po kradzieży, 10 dni po wypadku i 5 dni przy awarii

Ergo Hestia – zgłoszenie szkody

Szkodę w Ergo Hestii możesz zgłosić:

 • za pomocą formularza dostępnego na stronie www ubezpieczyciela
 • telefonicznie pod numerem 801 107 107 lub (58) 555 55 55 (całodobowo)
 • listownie na adres ul. Hestii 1, 81-731 Sopot
 • faksem pod numerem (58) 555 60 61 – należy przesłać wypełniony druk do pobrania ze strony internetowej

Ergo Hestia – likwidacja szkód

Ten ubezpieczyciel oferuje usługę bezpośredniej likwidacji szkód w ramach porozumienia pod patronatem Polskiej Izby Ubezpieczeń. To oznacza, że gdy ktoś uszkodzi Twój pojazd ubezpieczony w zakresie OC w Ergo Hestii, możesz zgłosić szkodę do Hestii, zamiast dzwonić do ubezpieczyciela sprawcy.. Hestia sugeruje kontakt telefoniczny, jeżeli jesteś zainteresowany takim trybem likwidacji szkody.

Czytaj także: Bezpośrednia likwidacja szkód stała się faktem. Ośmiu ubezpieczycieli oferuje BLS

Ergo Hestia – wypowiedzenie OC

Wypowiedzenie OC w Ergo Hestii możesz wysłać na adres pocztowy lub mailem na poczta@ergohestia.pl, lub faksem. Ubezpieczyciel udostępnia na swojej stronie www gotowe formularze do wypełniania. Nie musisz jednak korzystać z druku firmowego – wystarczy, że zawrzesz podstawę prawną – art. 28 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (gdy ubezpieczenie się jeszcze nie skończyło) lub 28a ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (gdy zdążyło się już wznowić), oraz podasz swoje dane, numer rejestracyjny auta i numer polisy.

Więcej informacji i formularz wypowiedzenia OC w Ergo Hestii znajdziesz TUTAJ.

Ergo Hestia – zwrot składki

Zgodnie z prawem żadna firma ubezpieczeniowa nie może przetrzymywać pieniędzy swoich klientów w sytuacji gdy umowa OC została wypowiedziana – musi oddać część składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia w ciągu 14 dni. Najczęściej zwrot składki będzie Ci przysługiwał jeśli sprzedasz pojazd, a nowy nabywca wypowie umowę. Ty musisz poinformować Ergo Hestię o sprzedaży auta składając zawiadomienie o zbyciu pojazdu. Gdy kupujący wypowie OC, dostaniesz zwrot składki przelewem lub przekazem pocztowym.

Czytaj także: Zwrot składki OC AC – odzyskaj pieniądze za ubezpieczenie samochodu!

Agent Ergo Hestia

Sieć agentów Hestii jest bardzo bogata i prezentowana przez towarzystwo na stronie internetowej wraz z wykazem placówek. Hestia udostępnia dane agentów wraz z numerami telefonów, toteż warto skorzystać i umówić się na spotkanie telefonicznie. Duże zagęszczenie punktów agencyjnych, zwłaszcza w województwach pomorskim i śląskim, powoduje że na ewentualny dojazd agenta nie powinieneś długo czekać.

Ergo Hestia – kontakt (adres, telefon, email)

adres:

STU ERGO HESTIA SA

ul. Hestii 1,

81-731 Sopot

infolinia: 801 107 107 lub (58) 555 55 55

tel. (centrala): (58) 555 60 00

fax: (58) 555 60 01

e-mail: poczta@ergohestia.pl

Ergo Hestia – oddziały i punkty obsługi klienta

Lista oddziałów Hestii znajduje się na stronie www towarzystwa. Znajdziesz tam przystępną prezentację wraz z mapą i możliwością zawężenia wyświetlanych wyników do danego województwa lub miasta.

Ergo Hestia – opinie

W Ergo Hestii dostaniesz wszystko albo nic – takie wrażenie można odnieść po przestudiowaniu oferty firmy. Dzieje się tak dlatego, ponieważ ubezpieczyciel stara się namówić klienta na pakiety Hestia 1 i Hestia 7. W odróżnieniu od ofert innych ubezpieczycieli, pakiety Hestii nie ograniczają się do jednej grupy – łączą ubezpieczenia komunikacyjne majątkowe i osobowe. Alternatywy w postaci osobnych, nie pakietowych ubezpieczeń są „gołe”, czyli pozbawione wszelkich dodatkowych korzyści, którymi inni ubezpieczyciele zwykli kusić klientów.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments