Proama to nie tylko tanie ubezpieczenia OC ze zniżką 70%

Aktualizacja:

Młodzi specjaliści w biurowcu, dużo zielonego koloru i wielkimi literami napisane „70%” – tak kojarzy się ze spotów reklamowych firma Proama, najmłodszy ubezpieczyciel komunikacyjny w Polsce.

Kojarzy się powszechnie, bo wydała mnóstwo pieniędzy na reklamę, gdy wchodziła na polski rynek. Proama od razu zaczęła kusić bezszkodowych kierowców wyjątkowymi zniżkami na OC i AC – aż 70%. Jakie ubezpieczenia oferuje Proama? Czy można zaufać tej firmie? Przeczytaj zestawienie informacji o Proamie, które dla Ciebie  przygotowaliśmy.

Historia Proamy

 • listopad 2011 – pojawienie się firmy Proama na polskim rynku ubezpieczeniowym.

 • styczeń 2013 – Proama zostaje kupiona przez Generali PPF Holding i od tej pory należy do Grupy Generali.

Proama weszła na nasz rynek jako polski oddział francuskiej spółki Groupama, największego we Francji towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych. Ciekawa jest historia nazwy ubezpieczyciela. Otóż władze francuskiej centrali stwierdziły, że nazwa Groupama będzie się Polakom za bardzo kojarzyła z serwisem zakupowym Groupon, który w tamtym czasie stał się bardzo popularny. Utworzono więc nową nazwę z dwóch członów. Pierwszy to przedrostek PRO-, kojarzący się z profesjonalizmem i prokliencką postawą, a drugi to „macierzysta” końcówka –AMA (Assurances Mutuelles Agricoles).

Gdy francuska Groupama popadła w tarapaty finansowe w związku z kryzysem gospodarczym w Grecji, zapadła decyzja o sprzedaży polskiego oddziału. Proamę kupił Holding Generali. Gdy wejdziesz na stronę internetową ubezpieczyciela w zakładkę „dane firmy”, możesz się zdziwić – będzie tam „Česká pojišťovna S.A. Oddział w Polsce”. Formalnie Proama jest polskim oddziałem czeskiego ubezpieczyciela z grupy Generali. Ze zrozumiałych względów Czesi postanowili zachować nazwę firmy. Nowy właściciel kontynuuje też strategię rynkową opartą o zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne.

Proama ubezpieczenia dziś

Proama  rozpoczęła swą działalność z sukcesem – w pierwszym roku sprzedała ponad 250 tys. polis i  jest rozpoznawalną marką. Po dwóch latach działania osiągnęła udział w rynku ubezpieczeń komunikacyjnych OC na poziomie 3,2%, wyprzedzając m.in. Axę, Link4 czy Liberty Direct. Ponad 90% klientów Proamy stanowią osoby, które otrzymują 70% zniżki za bezszkodową jazdę, a więc młody ubezpieczyciel odbiera innym firmom najcenniejszych, bo najmniej ryzykownych kierowców, oferując im tanie ubezpieczenie.

Oferta Proamy

Podstawowe ubezpieczenia:

 • OC posiadaczy pojazdów mechanicznych,

 • autocasco,

 • ubezpieczenia domu i mieszkania Proama Dom i Proama Dom Premium,

 • ubezpieczenia dla małych i średnich firm,

Może Ci się wydawać, że oferta Proamy jest skromna, ale obejmuje wszystkie najpopularniejsze rodzaje ubezpieczeń. Do nich możesz dobrać ubezpieczenia dodatkowe, m.in. assistance, NNW komunikacyjne i domowe, ubezpieczenie od utraty pracy, ubezpieczenie ochrony prawnej, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie przedmiotów szklanych od stłuczenia.

Zobacz, czym oferta Proamy wyróżnia się spośród innych

 • 70% zniżki na ubezpieczenie OC lub OC i AC dla kierowców, którzy na poprzedniej polisie OC mają 60% zniżki za bezszkodowość,

 • autocasco od wszystkich ryzyk (inaczej ubezpieczenie ryzyk nienazwanych, all-risks) – korzystne dla klientów, ponieważ ubezpieczyciel odpowiada za skutki wszystkich zdarzeń z wyjątkiem tych, które są wymienione w wyłączeniach odpowiedzialności,

 • ubezpieczenie od utraty pracy, które zapewnia pokrycie przez ubezpieczyciela wydatków związanych z użytkowaniem samochodu w przypadku, gdybyś stracił pracę,

 • odpowiedzialność na zasadzie ryzyka za tzw. szkody wężykowe w ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym PLUS,

 • Osobisty Doradca – dla klientów kupujących polisy w kanale direct oferowana jest opieka Osobistego Doradcy, który pomoże załatwić formalności i przypomni o kończącej się polisie.

Ubezpieczenia Proamy możesz kupić w kanale direct, czyli przez internet i telefon, a także w tradycyjny sposób, w multiagencji ubezpieczeniowej. Decydując się na tę pierwszą możliwość możesz uzyskać dodatkową zniżkę.

Proama jest wyłącznie ubezpieczycielem majątkowym – nie oferuje ubezpieczeń na życie.

Ciekawostki o Proama

 • Z raportu Punkta o cenach polis OC w różnych miastach Polski wynika, że Proama oferuje najtańsze ubezpieczenia OC w większości miast

 • Większość pracowników Proamy pracuje w Lublinie. Tam mieści się m.in. call-center i centrum likwidacji szkód

 • Proama wraz z policją prowadzi kampanię społeczną “Wrzucam na luz” promującą kulturę za kierownicą

wrzucam na luz to akcja proama

Pełnomocnictwa:

Proama – pełnomocnictwo (część I)

Proama – pełnomocnictwo (część II)

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments