Od ryzyk nazwanych czy all risk? Które ubezpieczenie mieszkania lub domu w Proama wybierzesz?

Aktualizacja:
Proama ubezpieczenie mieszkania

Marzy Ci się własne, przytulne, urządzone ze starannością mieszkanko? A może dom na uboczu, za miastem? Bardzo pięknie, ale myśl praktycznie! Zabezpiecz swój majątek i wymarzone cztery ściany. W tym celu sprawdziliśmy dla Ciebie ofertę Proamy. Ubezpieczenie domu i mieszkania w Proamie - jak to się opłaca?

Od ryzyk nazwanych i nienazwanych

Proama proponuje Ci wybór – możesz zdecydować się na ubezpieczenie swojego domu od konkretnych zdarzeń losowych określonych w umowie albo na ubezpieczenie w formule all risk, czyli od wszystkich ryzyk. Ta druga opcja jest droższa, ale za to będziesz miał pewność, że zapewniasz swojemu gniazdku najbardziej optymalne rozwiązanie.

Ponadto, w ramach ubezpieczenia Proama DOM All Risk, możesz liczyć na 90-dniowe zakwaterowanie zastępcze oraz pomoc finansową w wysokości 5000 zł na zakup artykułów pierwszej potrzeby w razie szkody (w ramach Proama DOM od ryzyk nazwanych – 30-dniowe zakwaterowanie i 5000 zł). Ubezpieczenie obejmuje również ochronę ruchomości domowych oraz elementów stałych na wypadek kradzieży z włamaniem, rabunku, dewastacji i przepięcia.

Ubezpieczenie w Proama nie tylko dla domu i mieszkania

Po pierwsze, kiedy ubezpieczasz swój dom, obejmujesz ochroną nie tylko jego mury, ale także jego stałe elementy, takie jak podłogi i instalacje czy też zabudowę AGD oraz rzeczy ruchome (meble, sprzęt elektroniczny, ubrania itd.). To jest standard. Ale czy w ramach ubezpieczenia domu w Proama można dopisać do polisy obiekty niemieszkalne typu garaż, piwnica albo szopa? Można. Można też ubezpieczyć dom lub mieszkanie w budowie – to opcja dla tych, którzy dopiero realizują swoje marzenie o własnym gniazdku.

Pełna lista obiektów, które ubezpieczy dla Ciebie Proama poniżej:

· lokal mieszkalny

· dom mieszkalny

· lokal mieszkalny w budowie

· dom mieszkalny w budowie

· elementy zewnętrzne (np. rynny, parapety, oświetlenie)

· elementy stałe

· ruchomości domowe

· piwnica

· garaż

· przedmioty szklane

· budynek niemieszkalny

· obiekty małej architektury

· ogrodzenie

· indywidualne źródła ciepła i energii elektrycznej

Ubezpieczenie z wkładką

Ustaliliśmy już, że w Proama możesz ubezpieczyć swoje mieszkanie lub dom od zdarzeń losowych (nazwanych lub all risk), kradzieży z włamaniem, rabunku i dewastacji. Wiemy, że dodatkowo Proama oferuje zakwaterowanie zastępcze oraz pomoc finansową. Ale to jeszcze nie wszystko. Do pakietu Proama Dom oraz Proama Dom All Risk możesz dowolnie dobierać dodatki.

Przyjrzyjmy się im po kolei:

 • OC w życiu prywatnym – chronisz siebie i swoją rodzinę na wypadek szkód wyrządzonych osobie trzeciej związanych zarówno z użytkowaniem nieruchomości jak i życiem codziennym, to znaczy, że poszkodowanemu zostaną wypłacone pieniądze z Twojej polisy, jeśli zalejesz mu mieszkanie lub Twój pies zniszczy mu ogródek. OC w życiu prywatnym jest standardowym dodatkiem do polisy nieruchomości.
 • Pomoc prawna – w trudnej sytuacji związanej z nieruchomością (na przykład w sporze o spadek) możesz skorzystać z telefonicznej lub mailowej konsultacji z prawnikiem; Proama pokryje także koszty, np. wynagrodzenie adwokata (do 10 000 zł).
 • Stłuczenie przedmiotów szklanych – to opcja dla tych, którzy zdecydowali się na kupno polisy Proama Dom, w której stłuczenie przedmiotów szklanych nie należy do nazwanych ryzyk; wybierasz jedną z trzech dostępnych sum ubezpieczenia: 1000 zł, 1500 zł, 2500 zł.
 • Ubezpieczenie na wypadek powodzi – jeśli mieszkasz na terenach zagrożonych powodzią, ten dodatek może Ci się przydać; suma ubezpieczenia jest równa sumie ubezpieczenia ustalonej dla zdarzeń losowych; w przypadku tego ubezpieczenia Proama stosuje franszyzę redukcyjną i integralną.
 • NNW – świadczenie otrzymasz jeśli dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku (nie później niż dwa lata od zdarzenia); Proama pokrywa także koszty operacji plastycznej oraz nabycia przedmiotów ortopedycznych lub środków pomocniczych.
 • Assistance Domowe – w razie awarii sprzętu elektronicznego lub szkody możesz liczyć na pomoc specjalisty oraz transport i dozór mienia, a w razie nieszczęśliwego wypadku możesz liczyć na pomoc medyczną.
 • Assistance Rowerowe – to pomoc medyczna dla Ciebie i pomoc techniczna dla Twojego roweru.
 • Wsparcie dziecka – Twoje dziecko otrzyma wsparcie finansowe w razie Twojej śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Kupuj online

Jeśli przyzwyczaiłeś się do prostych rozwiązań online i wolisz sam dobrać sobie składniki polisy, możesz dokonać kalkulacji składki przez internet. Serwis Proama pozwala Ci sprawdzić cenę ubezpieczenia domu lub mieszkania pod kredyt hipoteczny lub w trybie elastycznej konfiguracji, gdzie sam wybierasz zakres i sumy ubezpieczenia. Jeśli wynik domowego eksperymentu okaże się zadowalający, możesz od razu dokonać zakupu polisy. Dobre wieści są takie, że dla klientów decydujących się na transakcję online, Proama przygotowała 10% zniżki.

Oto przykładowa kalkulacja:

Lokal mieszkalny (zdarzenia losowe, kradzież z włamaniem) – 180 000 zł

Ruchomości domowe (zdarzenia losowe – 10 000, kradzież z włamaniem – 8 000 zł)

Piwnica (zdarzenia losowe – 10 000 zł, kradzież z włamanie – 1500 zł)

OC w życiu prywatnym – 20 000 zł

Okres ubezpieczenia – 1 rok

Płatność kartą kredytową (zniżka 5%)

Cena: 254,49 zł 

Co wyróżnia ubezpieczenie nieruchomości w Proama?

Na uwagę zasługuje fakt, że Proama do podstawowej ochrony Twojego mieszkania lub domu dorzuca minimum usług assistance, tj. zakwaterowanie zastępcze oraz jednorazowe świadczenie finansowe na wypadek szkody. Obsługa polisy mieszkaniowej w Proama jest przejrzysta i dostępna w systemie online. Możesz dobrać składniki i sumy ubezpieczenia i samemu obserwować, jak zmienia się cena w zależności od zakresu i innych zmiennych (takich jak zabezpieczenia antywłamaniowe). Atutem jest również duży wybór dodatków – do Ciebie należy decyzja, czy chcesz kupić podstawową polisę i dobrać do niej na przykład ochronę elementów szklanych od stłuczenia, czy od razu zdecydować się na pakiet all risk.

 

Podsumowanie

 1. Proama ubezpieczenie mieszkania i domu to wybór opcji – all risk lub od określonych ryzyk.
 2. Możesz elastycznie dopasować ofertę do swoich specyficznych potrzeb oraz dobrać odpowiednie dodatki, jak np. pomoc prawną, NNW lub assistance.
 3. Proama do podstawowej ochrony Twojego mieszkania lub domu dorzuca minimum usług assistance, tj. zakwaterowanie zastępcze oraz jednorazowe świadczenie finansowe na wypadek szkody.
 4. Dla klientów decydujących się na transakcję online, Proama przygotowała 10% zniżki.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments