Punkta

Impreza marzeń z przyjaciółmi w jednej z europejskich stolic, romantyczny weekend w górach z ukochanym czy wyprawa z rodziną do egzotycznego kraju. Nieważne, czy zamierzasz spędzić Sylwestra na parkiecie w błyszczącej kreacji, czy leżakując pod palmami. Przywitaj Nowy Rok z głową i spędź go bezpiecznie. Jakie ubezpieczenie na Sylwestra kupić? 

Pamiętaj, że nawet trzydniowy wypad, to ryzyko, zwłaszcza podczas masowych imprez sylwestrowych, a brak rozsądnych decyzji może czasem wiązać się z przykrymi konsekwencjami. Kilka złotych oszczędności, może skutkować problemami na resztę życia.

Pisaliśmy o tym między innymi tutaj:  Nawet 800 tys. długu po rajskich wakacjach. 

Przed czym ochroni ubezpieczenie turystyczne na Sylwestra?

Głównym powodem, dla którego warto zaopatrzyć się w polisę turystyczną, jest gwarancja opieki medycznej i transportu medycznego. Koszty leczenia w zagranicznych szpitalach i klinikach są gigantyczne i sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych, nie licząc ewentualnego transportu medycznego do Polski czy dalszej hospitalizacji. Dlatego bardzo ważne jest, by wybrane przez Ciebie ubezpieczenie turystyczne zakupione przed wyjazdem na Sylwestra, obejmowało wysokie sumy kosztów leczenia.

Myślisz sobie, że nic się nie stanie? Jesteś zdrowy, Twoje dzieciaki też świetnie się mają? Życzymy Ci wspaniałych wrażeń i wypoczynku! Najprawdopodobniej wrócicie z urlopu w świetnej kondycji i dobrych humorach, ale warto pamiętać, że przezorny człowiek wie, że w życiu bywają różne sytuacje, a wypadki chodzą po ludziach. Okres sylwestrowy obfituje choćby w zranienia spowodowane przez petardy, pewnym zagrożeniem może być tez tłum, czy choćby kradzieże kieszonkowe, o które nie jest trudno na masowych imprezach, nie mówiąc już o ryzykownych sytuacjach, które zdarzają się na stoku.

We wszystkich nieprzewidzianych okolicznościach pomoże Ci właśnie posiadanie ubezpieczenia turystycznego. Dobrze liczyć nie tylko na Anioła Stróża, ale także na siebie i mądre, ubezpieczeniowe wsparcie.

Wybierz ubezpieczenie turystyczne dopasowane do swoich potrzeb

Na rynku dostępnych jest wiele polis turystycznych. Najważniejsze, byś porównał nie tylko ich ceny, ale również zakres ochrony i sumy ubezpieczenia. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty, które są warte uwagi.

Warta

Towarzystwo Ubezpieczeń Warta S.A. oferuje kilka wariantów ubezpieczenia turystycznego. Na wyjazd sylwestrowy najbardziej pomocne okażą się:
Pakiet Podróżnik (do wyboru jest opcja STANDARD, KOMFORT oraz PREMIUM), jeśli wybierasz się na zagraniczny wyjazd. W zależności od pakietu, suma ubezpieczenia kosztów leczenia wynosi od 80 000 do 250 000 zł, NNW od 5 000 do 20 000 zł, OC maksymalnie 100 000 zł, a bagaż podróżny 1 500 lub 3 000 zł. Dostępne jest również ubezpieczenie assistance standard oraz assistance super, a także organizacja i pokrycie kosztów związanych z ratownictwem.
Pakiet Sport przyda Ci się, jeśli zamierzasz szaleć na stoku lub uprawiać sporty wodne. I tutaj do wyboru masz trzy opcje polisy, które różnią się wysokością sumy ubezpieczenia i usługami dodatkowymi. Suma kosztów leczenia wynosi od 80 000 do 400 000 zł, NNW od 5 000 do 20 000 zł, OC w życiu prywatnym od 20 000 do 100 000 zł, a bagaż maks. 3 000 zł. Dodatkowo oferowane jest ubezpieczenie assistance standard lub, w droższej opcji, assistance super, polisa SKI PLUS (ubezpieczeniem objęte są koszty wypożyczenia sprzętu narciarskiego, zwrot niewykorzystanego karnetu czy rekompensata z powodu zamknięcia tras zjazdowych) oraz koszty związane z ratownictwem.


Before You Go

BeforeYouGo travel insurance również oferuje trzy warianty polisy turystycznej. Są to:
Pakiet Eco, którego koszty leczenia i assistance wynoszą 100 000 zł, ratownictwa 10 000 zł, OC 50 000 zł, a bagaż ubezpieczony jest na 50 zł. Ta opcja nie uwzględnia polisy NNW!
Pakiet Premium obejmuje assistance i koszty leczenia do 300 000 zł, ratownictwo do 50 000 zł, OC równe 100 000 zł, NNW 20 000 zł oraz utratę bagażu (ubrania, sprzęt elektroniczny, sportowy, kosmetyki) do 1 000 zł.
– Pakiet VIP
zawiera największe sumy ubezpieczenia, tzn. 600 000 zł za assistance i leczenie, 50 000 zł kosztów ratownictwa, 200 000 zł OC, 25 000 zł polisy NNW oraz 1 500 zł ubezpieczenia bagażu.

UNIQUA

O ubezpieczenie turystyczne możesz również wnioskować np. w firmie Uniqua. Możesz samodzielnie modyfikować wszelkie elementy, zakresy polisy oraz sumy ubezpieczenia. Wszystkie dostępne opcje to: koszty leczenia (maks. 500 000 zł), assistance (MINI/ MAXI/ MEGA), OC (maks. 200 000 zł), NNW (60 000 zł), ubezpieczenie bagażu (maks. 5 000 zł), sprzętu sportowego (5 000 zł), dodatkowe koszty dojazdu (5 000 zł), kontynuacja leczenia w Polsce (maks. 3 000 zł), odstąpienie od podróży (maks. 7 000 zł), odwołanie noclegów (maks. 4 000 zł), ubezpieczenie wynajętego samochodu (maks. 400 euro) oraz odwołanie biletów (maks. 4 000 zł). To świetna opcja, by wybrać produkt indywidualnie dopasowany do potrzeb podróżującego.

To tylko kilka z możliwych opcji ubezpieczenia. Pozostałe możesz porównać tutaj.  Kupując przez internet, możesz skorzystać z dodatkowej zniżki! Sprawdź to już teraz!

 

Po co mi ubezpieczenie turystyczne? 

Podsumowując, przed każdym, nawet krótkim trzydniowym wyjazdem, należy wykupić ubezpieczenie.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. W przypadku nieszczęśliwego zdarzenia, problemów zdrowotnych lub wypadku, koszty leczenia i hospitalizacji w zagranicznych szpitalach mogą sięgnąć nawet kilkaset tysięcy złotych. Ubezpieczenie wykupione w Polsce będzie Cię kosztować o wiele mniej, a podczas sylwestrowej podróży, nie będziesz musiał o nic się martwić.

Koszty ubezpieczenia turystycznego zaczynają się już od kilku złotych dziennie –  nie jest to więc z pewnością wydatek, który odbije się znacząco na Twoim budżecie!

Ubezpieczenie na Sylwestra z klauzulą alkoholową – jak to działa w praktyce?

Jeśli podczas wakacji czy imprezy Sylwestrowej, podczas której, co tu dużo gadać, nie wylewamy za kołnierz, po kilku głębszych spadniesz ze schodów i złamiesz nogę, a lekarz, który udziela Ci pomocy odnotuje w raporcie medycznym, że u pacjenta stwierdzono 1 promil alkoholu we krwi, to ubezpieczyciel zakwestionuje wypłatę odszkodowania, chyba że posiadamy właśnie wspomnianą klauzulę. Tak samo będzie, jeśli do wypadku dojdzie np. przy puszczaniu fajerwerków, nawet jeśli to nie Ty zawinisz.

Jakie ubezpieczenie na Sylwestra zawiera wspomnianą klauzulę alkoholową? Takich ofert jest kilka. Czym różnią się od standardowych ofert ubezpieczenie turystycznego?  Podstawowa sprawa to dodatkowa opłata. Na szczęście nie występuje ona wszędzie. Takie firmy jak Generali, czy Gothaer oferują te rozszerzenie bez jakichkolwiek dopłat. W firmie Compensa musimy jednak zapłacić 20 proc. podstawowej składki ubezpieczenia, a w Allianz, która jako pierwsza wprowadziła taką ofertę, musimy dołożyć aż 30 proc. składki jeśli chcemy być chronieni także po alkoholu.

Klauzula alkoholowa idealna na wakacje? Sprawdzamy „polisę od piwa”

Fantastycznego Sylwestra i wiele dobrego w NOWYM ROKU! Zanim jednak wyjedziesz –  kup ubezpieczenie. Najlepiej już TERAZ!