Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Zdrowotne ubezpieczenie grupowe – czy się opłaca?

Długie kolejki do specjalistów powodują, że rośnie zainteresowanie prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym. Możliwość przystąpienia do zdrowotnego ubezpieczenia grupowego dają swoim pracownikom również firmy, które traktują ten produkt jako element pozapłacowego systemu motywacyjnego. Sprawdzamy, czy przystąpienie do takiego ubezpieczenia jest korzystne.

Ubezpieczenie zdrowotne Ukraińca w Polsce

Szacuje się, że liczba osób z Ukrainy podejmujących zajęcia zarobkowe w Polsce przekroczyła już znacznie poziom miliona pracowników. Stąd zapewne wzrost zainteresowania zarówno po stronie ukraińskich imigrantów, jak i zatrudniających ich pracodawców, zasadami dotyczącymi zatrudnienia i ubezpieczenia, w tym zdrowotnego.

Brak ubezpieczenia zdrowotnego a koronawirus

Media codziennie informują o nowych zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 oraz liczbie osób, które wyzdrowiały. Mimo że 80 proc. przypadków przebiega łagodnie, warto zapewnić sobie dostęp do opieki medycznej. Nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, które uprawniałoby Cię do skorzystania z usług medycznych finansowanych przez NFZ? Dowiedz się, co możesz zrobić!

Czy ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe?

Zastanawiasz się, czy ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe? Odpowiedź wcale nie jest taka oczywista – wszystko zależy od Twojej sytuacji.

Ubezpieczenie zdrowotne po 26 roku życia
Ubezpieczenie zdrowotne po 26 roku życia – co musisz wiedzieć?

Dziecko, które nie ukończyło jeszcze 18 lat, jest objęte ubezpieczeniem zdrowotnym rodziców. Uczniowie i studenci także korzystają z przywileju bezpłatnej opieki zdrowotnej, jako członkowie rodziny osób ubezpieczonych.

Ubezpieczenie zdrowotne obcokrajowców
Ubezpieczenie zdrowotne cudzoziemców – co warto wiedzieć?

Przyjeżdżasz na dłużej do Polski? Chcesz zapewnić ochronę swojej rodzinie lub przyjaciołom z zagranicy, którzy Cię odwiedzą w Polsce? A może pracownikom rozpoczynającym pracę w naszym kraju? Jest na to rozwiązanie! Sprawdź, czym jest ubezpieczenie zdrowotne cudzoziemców.

signal iduna ubezpieczenie zdrowotne
Czy warto wybrać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Publiczna opieka zdrowotna w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Niestety takie problemy, jak długie kolejki, ubogi zakres darmowych usług i słaba dostępność specjalistów mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Właśnie dlatego, jak podaje Polska Izba Ubezpieczeń, już ponad 2,5 mln Polaków korzysta z prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, i liczba ta stale rośnie.

Pakiety Enel-Med
Pakiety Enel-Med: prześwietlamy ofertę prywatnej opieki medycznej

Każdy, kto próbował dostać się do specjalisty w ramach NFZ wie, jak to wygląda. Trzeba mieć końskie zdrowie, bo chorego czekają miesiące (jeśli nie lata) oczekiwania na wizytę. Człowiek się zastanawia, czy dożyje zaplanowanej operacji. Czy mamy jakieś wyjście? Jedną z opcji jest pakiet prywatnej opieki medycznej. Dziś prześwietlamy pakiety Enel-Med.

Jak ubezpieczyć się prywatnie na NFZ
Jak ubezpieczyć się dobrowolnie na NFZ, gdy nie masz etatu? Poradnik dla przedsiębiorców i freelancerów

Brak umowy o pracę nie musi oznaczać braku ubezpieczenia w NFZ. Możesz postarać się o umowę zlecenia, założyć działalność gospodarczą lub pozostać freelancerem i dobrowolnie ubezpieczyć się w NFZ. Jak to załatwić? Ile kosztuje takie świadczenie. Wyjaśniamy wszystko krok po kroku.

w Polsce brakuje pediatrów
W Polsce za kilka lat zabraknie pediatrów! Kto będzie leczył nasze dzieci?

Opieka nad dziećmi jest najważniejszą kwestią dla świadomych i zaangażowanych rodziców. A podstawowym warunkiem prawidłowego rozwoju dziecka jest oczywiście jego zdrowie. Czy ta opieka jest wystarczająca? Czy dostęp do lekarza nie sprawia problemu w sytuacji gdy w Polsce brakuje pediatrów?

ile procent rodziców nie szczepi
5% rodziców nie szczepi dzieci – czy grozi nam wybuch epidemii?

W ostatnich latach systematycznie rośnie liczba nieszczepionych dzieci. Z raportu "Profilaktyka pediatryczna w Polsce z perspektywy rodziców małych dzieci" wynika, że 5% respondentów w ogóle nie szczepi dzieci. To nie tylko specyfika Polski, ale całej Europy. Dlaczego rodzice przestają szczepić dzieci i jakie skutki takich decyzji przyjdzie nam ponosić jako społeczeństwu?

kalendarz szczepień dziecka - to warto wiedzieć
Kalendarz szczepień dziecka – jakie są koszty szczepień? Wszystko co musisz wiedzieć jeśli jesteś rodzicem malucha!

Jak wygląda aktualny kalendarz szczepień i koszty szczepień? Co warto wiedzieć, jeśli jesteśmy rodzicami maluszka? Jak zmniejszyć koszty i czy naprawdę warto szczepić? Co się zmieni w 2019 roku? Podpowiadamy!