NNW w żłobku - jak wybrać odpowiednią polisę?

Aktualizacja:
nnw żłobek

Bezpieczeństwo dziecka podczas pobytu w żłobku zapewnia placówka. Przepisy dotyczące zasad BHP są restrykcyjne. Wszędzie jednak gdzie jest człowiek, może pojawić się błąd. Chwila nieuwagi i wypadek gotowy. Posyłasz swoje dziecko do żłobka? Wykup polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Ubezpiecz siebie i dziecko!

baner w treści – stały - 1

Ubezpieczenie NNW to polisa, która zapewnia wypłatę świadczeń i pomoc dla naszego dziecka w czasie rekonwalescencji po nieszczęśliwym wypadku lub chorobie, w tym wypadku w żłobku. Polisę możemy wykupić indywidualnie, bądź skorzystać z polisy grupowej, którą proponuje dyrekcja żłobka. Polisa zawierana za pośrednictwem placówki zwykle kosztuje kilkanaście złotych. Placówki podpisują umowy ubezpieczenia z towarzystwami ubezpieczeniowymi na preferencyjnych warunkach. Niestety decydując się na polisę wykupioną w żłobku rzadko mamy wpływ na zakres i sumę ubezpieczenia. Większość z nas nie przeczyta nawet OWU.

Na jakich warunkach jest zawierana zwykle polisa NNW w żłobku?

Zwykle jest to 10 000 zł czy 20 000 zł sumy ubezpieczenia, a to zdecydowanie za mało!

Niskie sumy ubezpieczenia to niskie wypłaty, szczególnie przy  małych urazach takich jak złamania lub zwichnięcia, a statystycznie to takim wypadkom najczęściej ulegają dzieci. Takie zabezpieczenie jest więc iluzoryczne i w praktyce, wielu rodziców nawet nie zawraca sobie głowy dochodzeniem odszkodowania, ponieważ wyniesie ono 100- 150 zł.

Wykupując polisę indywidualnie możemy dostosować ją do naszych potrzeb i znacznie zwiększyć zakres ochrony.

Czytaj także: Ubezpieczenie dziecka w szkole lub w przedszkolu – NNW szkole

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy ubezpieczenia NNW w żłobku?

Przede wszystkim czytamy OWU. Większość ofert w swoim zakresie obejmuje następstwa takie jak: śmierć dziecka, uszczerbek na zdrowiu spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem, uszkodzenie ciała, choroby, pobyt w szpitalu, zwrot kosztów nabycia lub naprawy środków pomocniczych, zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji. To podstawa każdej umowy ubezpieczenia.

Dodatkowo przy podpisywaniu umowy sprawdźmy, czy ochroną ubezpieczenia objęte są następstwa nieszczęśliwych wypadków na całym świecie. Ten zapis chroni nas w razie, gdy wypadek nastąpi w drodze do żłobka lub w podróży. Omijajmy więc szerokim łukiem oferty, które swoim zakresem obejmują tylko wypadki dziecka do których doszło podczas pobytu w placówce.

Jak wygląda wypłata odszkodowań?

Do każdej umowy ubezpieczenia NNW dołączona jest tabela z procentowym udziałem uszczerbku na ciele. Procent uszczerbku równa się procentowi wypłaconego odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej. Tabela powinna zostać dołączona do umowy.

CZYTAJ TAKŻE

Odszkodowanie dla dziecka z ubezpieczenia szkolnego. Jak się o nie ubiegać?

Ubezpieczenie dziecka – przegląd polis dostępnych na rynku

Ubezpieczenie przedszkolne – czy warto mieć NNW dla dzieci w przedszkolu?

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne? 5 mitów o ubezpieczeniu dziecka w szkole

Warto spojrzeć również na procedurę wypłaty świadczenia. W wielu wypadkach można już wszystko załatwić przez internet i takie rozwiązanie jest wygodne!

Dodatkowe elementy polisy NNW w żłobku warte uwagi

Dobra ( ale także uczciwie stwierdźmy – droższa) polisa NNW może być wzbogacona o inne elementy. Są to:

  • Zwrot kosztów leczenia. Tutaj zwracana jest kwota za każdy dzień pobytu w szpitalu. Towarzystwa  Ubezpieczeniowe ustalają  limity pobytu w szpitalu, a świadczenia wpłacane są po pobycie
  • Odszkodowanie w razie śmierci rodzica
  • Wybierając dodatkowy zakres ochrony możemy  również skorzystać z pomocy assistance. Obejmuje ona wizyty lekarskie, wizyty pielęgniarskie, łóżko szpitalne dla rodzica, transport z osobą towarzyszącą do placówki.

Podsumowując: polisa wykupiona za pośrednictwem żłobka to kwota dużo niższa rzędu kilkunastu – kilkudziesięciu złotych.

Warto podkreślić, że wykup tej polisy jest nieobowiązkowy dla rodzica. Rodzic może ubezpieczyć indywidualnie siebie i swoje dziecko podczas pobytu w żłobku. Może też zdecydować, że takiego ubezpieczenia nie chce. 

Ile kosztuje NNW dla dziecka w żłobku?

Kwoty za polisy indywidualne wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.   Można korzystać z kilku polis jednocześnie. Wypłata z NNW żłobkowego nie wyklucza ubiegania się o odszkodowanie z polisy OC żłobka, czy ubezpieczenia w pracy zawartego na rodzinę.

Podsumowanie

  1. NNW dla dziecka jest ubezpieczeniem nieobowiązkowym, ale wartym uwagi
  2. Zwykle rodzice zawierają umowę ubezpieczenia NNW w żłobku/przedszkolu/szkole, gdzie uczęszcza dziecko
  3. Umowy zawierane za pośrednictwem placówek są zwykle atrakcyjne cenowo, ale zapewniają niski zakres ochrony
  4. NNW może być ubezpieczeniem bardzo kompleksowym, które wesprze rodzinę nie tylko w razie wypadku dziecka, ale także choroby dziecka - może zawierać np. świadczenie szpitalne, czy pomoc w rodzaju assistance


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej