Logo punkta

10 listopada 2019

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie NNW? Cena, zakres, korzyści

Niespodziewany wypadek może cię zaskoczyć w pracy, w szkole, na wakacjach i oczywiście na drodze. Jak poradzić sobie z pokryciem kosztów leczenia czy długiej rehabilitacji osoby poszkodowanej w wypadku? W takiej właśnie sytuacji przychodzi z pomocą ubezpieczenie NNW. Cena, korzyści, dla kogo będzie przydatne - wszystko to znajdziesz w naszym artykule. 

Kogo chroni polisa NNW?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków czyli NNW to rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia z grupy ubezpieczeń osobowych. Zapewnia ono ochronę zdrowia i życia ludzkiego. Istnieje możliwość wykupienia go np. dla pracowników, uczniów na czas wyjazdu na wycieczkę szkolną czy osób wyjeżdżających na wakacje. Często spotykana opcja to ubezpieczenie NNW komunikacyjne kupowane przez właścicieli pojazdów w pakiecie jako ubezpieczenie NNW OC. Jak każda polisa nieobowiązkowa może się ona różnić zakresem i obejmować ochronę zdrowia i życia kierowcy, a jeśli umowa to przewiduje, także pasażerów. Dlatego jeśli chcesz chronić swoich bliskich – zadbaj o tę ochronę!

Co gwarantuje NNW?    

Jeśli wykupisz polisę NNW, masz w ramach umowy gwarancję:

  • jednorazowej wypłaty odszkodowania, gdy dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu (1% sumy za 1% uszczerbku) lub śmierci kierowcy (100% sumy) oraz wszystkich pasażerów, jeżeli umowa to przewiduje
  • pokrycia kosztów transportu, leczenia, rehabilitacji, jednak często wysokość tych świadczeń określona jest limitami.

Na pewno przed podpisaniem umowy, zapoznaj się dokładnie z OWU, ponieważ świadczenia dodatkowe dotyczące leczenia mogą się od siebie znacznie różnić. Stopień trwałego uszczerbku na zdrowiu może być ustalany na podstawie tabeli norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczyciela oraz orzeczenia lekarskiego.  

SPRAWDŹ: Ubezpieczenie NNW: komu jest potrzebne?

NNW indywidualne – dla kogo?

NNW to doskonała opcja, jeżeli chcesz chronić swoje dziecko. Co prawda dzieci zazwyczaj objęte są podstawową ochroną w ramach polis grupowych, które podpisuje placówka oświatowa, ale zawsze warto uzupełnić ochronę. Zyskujesz wtedy pewność, że poszerzasz wąski zakres polisy grupowej o ubezpieczenie NNW indywidualne. Cena grupowej polisy to od 30 do 100 zł w zależności od zakresu ochrony. W przypadku polisy indywidualnej będzie ona nieco wyższa od polisy grupowej, ponieważ odpowiada na twoje indywidualne zapotrzebowania. Podobnie NNW można wykupić dla osoby dorosłej, by chroniła ja przed następstwami nieszczęśliwych wypadków zarówno w kraju jak i zagranicą.       

Jak kupić polisę NNW?

Jeśli chcesz korzystnie kupić ubezpieczenie NNW, kalkulator dostępny na stronie internetowej jest idealnym rozwiązaniem. Możesz dzięki niemu znaleźć korzystne ubezpieczenie NNW i OC, ale także indywidualną polisę. Porównywarka ubezpieczeń NNW pozwoli ci przede wszystkim zaoszczędzić czas. Transakcja przebiega sprawnie i może zakończyć się zakupem online. Czy jest bezpieczna? Zdecydowanie tak. Kalkulator ubezpieczenia NNW zapewnia bezpieczeństwo wszystkich danych, które podajesz.

SPRAWDŹ: Ubezpieczenia od A do Z - wszystko co musisz o nich wiedzieć! 

Ubezpieczenie NNW – cena 

Wyszukując ubezpieczenie NNW online, masz możliwość znaleźć naprawdę tanie ubezpieczenia NNW. Jednak oszczędność w przypadku ubezpieczeń dobrowolnych zupełnie się nie opłaca. Pamiętaj, że jeśli decydujesz się na ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, cena polisy będzie miała wpływ na wariant ochrony oraz sumę ubezpieczenia. W przypadku ubezpieczenie NNW, cena oscyluje wokół 50 zł na rok. Jednak warto wziąć pod uwagę, że za niewiele większą sumę, którą zapłacimy na rok, możemy podwoić lub nawet potroić sumę ubezpieczenia dla poszczególnych zdarzeń.  

Korzyści z porównania NNW

Kiedy przy pomocy kalkulatora szukasz korzystnego NNW, cena na pewno jest ważna. Ale korzystne NNW, to jak najszersza ochrona i jak najmniej wyłączeń. Dlatego kiedy porównujemy ubezpieczenie NNW, koszt polisy nie powinien być jednym wyznacznikiem. Jeśli cena i suma ubezpieczenia są podobne, porównaj dodatkowe oferty ubezpieczycieli np. zniżki w przypadku ubezpieczania rodzeństwa, rozszerzenia związane z uprawianiem sportu czy odszkodowanie nawet w przypadku zwichnięcia ręki. Dzięki porównywarce NNW możesz sprawdzić kilkanaście ofert i wybrać tę dostosowaną do twoich potrzeb.   

 

Zobacz także


ul. Aleje Jerozolimskie 142b
02-305 Warszawa
+48 22 490 9000
kontakt@punkta.pl
rodo@punkta.pl
© 2020 mfind IT sp. z o.o.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Marka Punkta należy do mfind IT sp. z o.o.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram