Punkta

Numer druku prawa jazdy to nie numer prawa jazdy

Jeśli zastanawiasz się, gdzie jest numer karty pojazdu, bądź też zachodzisz w głowę, gdzie jest nr VIN, spieszymy wyjaśnić, że odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszych artykułach. Teraz pora na nr druku prawa jazdy. O ile znalezienie numeru prawa jazdy nie stwarza nikomu kłopotu (jest to kod znajdujący się pod pod numerem 5., a informację na ten temat znajdziesz w opisie na drugiej stronie dokumentu po prawej stronie), o tyle znalezienie numeru druku może okazać się problematyczne.

Warto w tym miejscu podkreślić, że numer druku prawa jazdy wpisujemy we wniosku o wydanie nowego dokumentu. Jest to część B wniosku, gdzie zamieszczamy informacje na temat dotychczas wydanych nam i posiadanych dokumentów (prawo jazdy, pozwolenie na kierowanie, czy karta motorowerowej).

Gdzie jest numer druku prawa jazdy?

Numer druku prawa jazdy to kod składający się z litery i cyfr, znajdujący się bezpośrednio pod kodem kreskowym na drugiej stronie dokumentu. Znaki alfanumeryczne stanowiące nr druku reprezentują jednocześnie dane zawarte w kodzie.

Nieco prościej wygląda kwestia nr druku prawa jazdy w przypadku międzynarodowego dokumentu potwierdzającego uprawnienia do kierowania pojazdem. Jeśli posiadamy międzynarodowe prawo jazdy, numer druku znajduje się na zewnętrznej stronie pierwszej kartki okładki, w piątym wierszu.