Ubezpieczenie „Pomoc po kradzieży”: prześwietlamy nowość w ofercie LINK4

Aktualizacja: 21.01.2019
złodziej-samochod

Z początkiem 2019 roku LINK4 wprowadziło nowy dodatek do polis komunikacyjnych. Produkt „Pomoc po kradzieży” zagwarantuje wsparcie pieniężne i informacyjne w przypadku kradzieży auta. Oferta skierowana jest do klientów ubezpieczyciela posiadających ubezpieczenie OC lub pakiet OC/AC. Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu „Pomoc po kradzieży”? Prześwietlamy nowość w ofercie LINK4.

Każdego miesiąca prawie 900 kierowców musi stawić czoła przykrej sytuacji, jaką jest kradzież samochodu. Nieprzewidziane koszty wynikające ze straty auta czy utrudnienia w kontynuowaniu podróży to dopiero początek problemów, jakie generuje kradzież auta. Pomocną dłoń w takiej sytuacji wyciąga LINK4, które wprowadziło na rynek nowy produkt ubezpieczeniowy będący dodatkiem do polis komunikacyjnych – „Pomoc po kradzieży”.

„Pomoc po kradzieży”: co zyskujemy w ramach polisy?

„Pomoc po kradzieży” to produkt stworzony z myślą o kierowcach posiadających ubezpieczenie OC lub pakiet OC/AC w LINK4. Ma ono za zadanie zminimalizowanie skutków kradzieży auta i zadbanie o komfort osoby poszkodowanej. W ramach tego ubezpieczenia towarzystwo pokryje koszty wynikające z kradzieżą pojazdu oraz zapewni pomoc informacyjną po zdarzeniu. Suma ubezpieczenia określona została na 2 tys. zł. Świadczenie będziemy mogli przeznaczyć na zakup najpotrzebniejszych rzeczy, które zostały skradzione, wynajęcie samochodu zastępczego czy chociażby rejestrację kolejnego auta.

– Wyobraźmy sobie, że nasz samochód nagle znika. Po chwili zdamy sobie sprawę, że zostawiliśmy w nim parę okularów do prowadzenia auta, płyty cd i inne przedmioty, które mogą stanowić dla nas dużą wartość. Nie mówiąc już o kosztach związanych z przemieszczaniem się w kolejnych godzinach czy dniach. I w takich sytuacjach ma zadziałać nasz produkt, poprzez który chcemy zminimalizować skutki kradzieży auta i zadbać o komfort klientów – tłumaczy Agnieszka Wrońska, Prezes Zarządu LINK4.

Wyłączenia odpowiedzialności: kiedy „Pomoc po kradzieży” nie zadziała?

W przypadku ubezpieczenia „Pomoc po kradzieży”, tak jak w przypadku każdej innej polisy, istnieją pewne sytuacje, w których ochrona nie zadziała. W wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela znajdziemy informację, że to nie obejmuje zdarzeń, które powstaną poza okresem ubezpieczenia lub też na terytorium nie objętym ochroną. Na świadczenie nie możemy liczyć także wtedy, gdy do kradzieży doszło w momencie, kiedy samochód został przekazany osobie trzeciej na podstawie umowy komisu. Ubezpieczyciel zastrzega także, że wypłaty świadczenia nie dokona wtedy, gdy kradzież pojazdu była efektem rażącego niedbalstwa, czy do zdarzenia doprowadziliśmy umyślnie.

Co jednak najważniejsze – ubezpieczenie „Pomoc po kradzieży” nie obejmuje także przypadków, kiedy skradzione zostało wyposażenie samochodu lub jego poszczególne elementy, a nie cały pojazd.

Gdzie zadziała nowość od LINK4? Ubezpieczenie obejmuje ochroną zdarzenia, do których doszło na terenie Europy, z wyłączeniem Rosji, Białorusi, Ukrainy oraz Mołdawii.

Dodatek do OC od LINK4: co jeszcze warto wiedzieć?

Ubezpieczenie „Pomoc po kradzieży” skierowane jest jedynie do kierowców posiadających ubezpieczenie OC lub OC i AC w LINK4. Umowa ulega automatycznemu rozwiązaniu po okresie 12 miesięcy. Wcześniejsze zakończenie umowy możliwe jest na przykład w przypadku sprzedaży czy też wyrejestrowania samochodu. Wypłata świadczenia z tytułu ubezpieczenia „Pomoc po kradzieży” nie jest uzależniona od wypłaty odszkodowania z innych polis zawartych z towarzystwem LINK4.

https://punkta.pl/polisa-oc-2/link4-kasa-wraca-oczekiwania-kontra-rzeczywistosc/

Podsumowanie

  1. „Pomoc po kradzieży” to nowy dodatek do polis komunikacyjnych w LINK4, który zagwarantuje wsparcie pieniężne i informacyjne w przypadku kradzieży auta.
  2. W ramach ubezpieczenia towarzystwo pokryje koszty wynikające z kradzieżą pojazdu do 2 tys. zł., które będziemy mogli przeznaczyć na zakup najpotrzebniejszych rzeczy, które zostały skradzione, wynajęcie samochodu zastępczego czy chociażby rejestrację kolejnego auta.
  3. „Pomoc po kradzieży” obejmuje ochroną zdarzenia, do których doszło na terenie Europy, z wyłączeniem Rosji, Białorusi, Ukrainy oraz Mołdawii.
  4. Ubezpieczenie „Pomoc po kradzieży” nie obejmuje przypadków, kiedy skradzione zostało wyposażenie samochodu lub jego poszczególne elementy, a nie cały pojazd.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments