Punkta

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkiem każdego właściciela. Kary za brak ubezpieczenia OC rosną z roku na rok, może je naliczyć zarówno policja w czasie kontroli drogowej, jak i Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który monitoruje online ciągłość polis OC. Brak polisy OC to także ryzyko poniesienia wszystkich kosztów wypadku, które mogą nas wpędzić w długi do końca życia.

Ceny ubezpieczenia OC są różne, choć zakres polisy w każdym TU jest taki sam. Skąd różnice w cenie? Składki OC są ustalane indywidualnie, ubezpieczyciele biorą pod uwagę wiek i doświadczenie kierowcy, przysługujące mu zniżki, miejsce zamieszkania, a także markę i model samochodu.

Za pośrednictwem naszego kalkulatora OC wybierzesz najlepszą ofertę spośród propozycji kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych i wykupisz polisę przez Internet. Wygodnie i bezpiecznie.

Poniżej przedstawiamy kalkulację ubezpieczenia OC dla doświadczonego kierowcy, żonatego mężczyzny lat 35, ojca dwojga dzieci, który ma prawo jazdy od kilkunastu lat i za bezszkodową jazdę przysługuje mu 60% zniżek. W tabeli podajemy, ile zapłaciłby za ubezpieczenie OC BMW E36 z 1995 roku w wybranych miastach.

Najtańszą polisę może wykupić mieszkaniec Rzeszowa, który zapłaci 549 zł w AXA. 558 zł zapłacą mieszkańcy Białegostoku i Zakopanego, a na wysoką składkę, bo aż 940 zł, musi przygotować się kierowca z Wrocławia.

Potwierdza to dane z raportu Najtańsze OC w 2018 roku na temat wysokości OC na początku 2018 roku, w którym Wrocław okazał się najdroższym miastem w Polsce. Skąd takie różnice między poszczególnymi miastami? Towarzystwa ubezpieczeniowe analizują policyjne raporty na temat wypadków drogowych i tam, gdzie dochodzi do nich najczęściej, stawki ubezpieczenia OC są najwyższe.

MiastoNajtańsza polisa OCU kogo najtaniej
Białystok558 złAviva
Rzeszów549 złAXA
Wrocław940 złAviva
Zakopane558 złAviva

Inne propozycje dla kierowców z Rzeszowa szukających ubezpieczenia OC BMW E36 z 1995 roku:

Ubezpieczenie OC BMW E36 Rzeszów

Kierowcy z Wrocławia, choć skazani na wysokie składki, mogą wybrać spośród kilku propozycji ubezpieczenia OC BMW E36 z 1995 roku:

Ubezpieczenie OC BMW E36 Wrocław

A oto propozycje dla zmotoryzowanych mieszkańców Zakopanego, właścicieli BMW E36 z 1995 roku:

Ubezpieczenie OC BMW E36 Zakopane