Punkta

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe, a to znaczy, że bez względu na stan techniczny naszego wehikułu musimy je opłacić, jeśli tylko pojazd nie został wyrejestrowany. Nawet jeśli nim nie jeździmy, nawet jeśli stoi na cegłach w kącie podwórka. Nasze zaniedbanie w tej kwestii prędzej czy później odkryje Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, monitorujący online ciągłość polis w Polsce i wtedy będziemy musieli zapłacić słoną karę: do 4 tys. złotych dla właścicieli samochodów osobowych i do 6 tys. dla właścicieli ciężarówek.

Zatem ubezpieczenie OC opłacić trzeba, sztuką jest natomiast wybranie najtańszej opcji. I tu polecamy Państwa uwadze nasz kalkulator OC, który szybko i sprawnie wskaże najlepszą spośród ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.

Właśnie tak przygotowaliśmy tę kalkulację. Autem, które chcemy ubezpieczyć, jest Nissan Qashqai 1.6 Tekna S/S 2011 Benzyna, 1.6, 116 KM.

Przygotowaliśmy zestawienie ofert ubezpieczenia OC dla dwóch kierowców i dla czterech miast. To istotne, ponieważ wysokość ubezpieczenia OC zależy m.in. od wieku i doświadczenia kierowcy, a także od miejsca zamieszkania – w miastach, w których częściej dochodzi do wypadków i kolizji ubezpieczenie OC kosztuje drożej.

Ile młody kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC Nissana Qashqai z 2011 roku?

Nasz przykładowy kierowca ma 27 lat, jest singlem, egzamin na prawo jazdy zdał 5 lat temu i przysługuje mu 20% zniżki. Samochodem, który kupuje, będzie jeździł do pracy i na weekendy, rocznie „robi” około 6500 km.

Z naszych wyliczeń wynika, że młodego kierowcę bardzo lubi Link4 – to oni oferują najniższe stawki ubezpieczenia OC Nissana Qashqai z 2011 roku w każdym z czterech przykładowych miast. Najtaniej jest w Zakopanem – 917 zł. Lublin i Zielona Góra mają bardzo podobne stawki (1052 i 1074 zł), a najdrożej, tradycyjnie, jest w Warszawie: 1374 zł.

MiastoKwotaNajtańsza oferta
Warszawa1374 złLink4
Zakopane917 złLink4
Lublin1052 złLink4
Zielona Góra1074 złLink4

A oto inne możliwości ubezpieczenia OC Nissana Qashqai dla młodych kierowców z Warszawy:

ubezpieczenie oc nissan qashqai warszawa

Młodzi kierowcy spod Tatr też mają wybór:

Ubezpieczenie OC Nissan Qashqai Zakopane

A co z ubezpieczeniem AC?

Polisa AutoCasco jest bardzo przydatna, kiedy ktoś uszkodzi nasz pojazd na parkingu lub to my jesteśmy sprawcą kolizji. Pieniądze z AC posłużą do naprawy uszkodzeń lub odszkodowania, gdyby pojazd został skradziony. Nie jest to tania sprawa, ale dzięki polisie AC śpimy spokojnie.

Ubezpieczenie OC+AC Nissana Qashqai w pakiecie, najkorzystniejsza opcja, kosztuje młodego kierowcę 2253 zł w Warszawie i 1198 zł w Zielonej Górze. W obu przypadkach bezkonkurencyjna jest oferta Link4.

Ile doświadczony kierowca zapłaci za ubezpieczenie OC Nissana Qashqai z 2011 roku?

Ubezpieczyciele lubią doświadczonych kierowców, którzy mogą pochwalić się bezszkodową jazdą, a swoją sympatię okazują przyznając im bardzo przyjemną, bo sięgającą 60% zniżkę.

Taką zniżkę otrzymał nasz kierowca z dwudziestoletnim stażem za kierownicą, lat 45, który autem jeździ codziennie do pracy i wyjeżdża na rodzinne weekendy i wakacje. Jest żonaty, ma dwoje dzieci i rocznie przejeżdża około 4000 km.

Z naszych obliczeń wynika, że najtańsze ubezpieczenie OC Nissana Qashqai wykupi mieszkaniec Zakopanego – zapłaci 445 zł w Benefii. Doświadczonego kierowcę z Lublina ubezpieczenie OC Nissana Qashqai z 2011 roku będzie kosztowało 504 zł, a zielonogórzanin zapłaci 537 zł. Najdrożej ubezpieczenie OC Nissana Qashqai wyniesie kierowcę ze stolicy: warszawiak zapłaci 691 zł.

MiastoKwotaNajtańsza oferta
Warszawa691 złBenefia
Zakopane 445 złBenefia
Lublin504 złBenefia
Zielona Góra537 złBenefia

Oto inne propozycje ubezpieczenie OC Nissana Qashqai dla kierowcy z Lublina:

Ubezpieczenie OC Nissan Qashqai Lublin

Zielonogórzanin chcący wykupić polisę OC Nissana Qashqai również ma kilka opcji do wyboru:

Ubezpieczenie OC Nissan Qashqai Zielona Góra

A co z ubezpieczeniem autocasco?

Doświadczony kierowca wie, że wypadki chodzą po ludziach. Jeśli może sobie na to pozwolić i chce zaoszczędzić na stresie towarzyszącym stłuczkom i innym przypadkom na drodze, wykupi pakiet OC+AC, bo taka opcja jest najkorzystniejsza cenowo. Kierowca z Zakopanego musi wydać co najmniej 1239 zł w Link4, a kierowca z Warszawy 1401 zł w tym samym TU.

[Widget_reklama_porownywarki]