TUW Pocztowe - ubezpieczenia zawsze pod ręką

Aktualizacja:
TUW Pocztowe – ubezpieczenia zawsze pod ręką

Nic tak nie nęci Polaka jak możliwość załatwienia wszystkich formalności związanych z obowiązkami życia codziennego za jednym zamachem. Przyszedłeś zapłacić rachunki na poczcie, masz konto w Banku Pocztowym, a do tego potrzebujesz ubezpieczenia? Pocztowe TUW zaoferuje Ci kupno polisy komunikacyjnej lub majątkowej, a wszelkich formalności dopełnisz w najbliższej placówce pocztowej lub u listonosza.

Historia Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych

 • 2002  – TUW Pocztowe zostaje powołane przez Pocztę Polską

 • 2006 – TUW Pocztowe rozpoczyna sprzedaż produktów dla klientów indywidualnych

 • marzec 2014 – TUW Pocztowe rusza na podbój radia, telewizji i internetu z kampanią reklamującą markę ubezpieczenia pocztowe

 • kwiecień 2014 – w ofercie TUW Pocztowego pojawia się nowość – ubezpieczenia rolne

TUW Pocztowe ubezpieczenia początkowo miało ubezpieczać jedynie majątek Poczty Polskiej i należących do niej spółek zależnych. Później rozszerzyło swoją działalność na sprzedaż usług indywidualnych w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych i majątkowych. Strategia rozwoju Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych zakłada wprowadzenie do oferty także polisy turystycznej i poszerzenie gamy produktów z zakresu bancassurance i postassurance.

Czytaj także: Ubezpieczenia Pocztowe OC i AC – poznaj ofertę firmy i sprawdź, czy nie przepłacasz za polisę

TUW Pocztowe dziś

W kwietniu 2014 roku TUW Pocztowe ruszyło z kampanią reklamową adresowaną do przeciętnego Polaka, zmagającego się z decyzjami życia codziennego. Spoty telewizyjne ukazują zwykłe małżeństwo, które zastanawia się nad najprostszym i najbardziej optymalnym rozwiązaniem kupna ubezpieczenia. TUW Pocztowe odniosło już sukces na rynku produktów bankowych, teraz rusza na podbój branży ubezpieczeniowej, a jego głównym atutem jest oferta przystępna cenowo i dostępna w największej sieci dystrybucyjnej w kraju.

Czytaj także: Ubezpieczenia społecznościowe w internecie. Nowy wymiar ubezpieczeń wzajemnych?

Oferta TUW Pocztowego

W ofercie dostępnej na poczcie oraz u listonosza można znaleźć:

 • Ubezpieczenie auta, w tym: OC, AC, Zielona Karta, NNW, Assistance, ubezpieczenie szyb i ubezpieczenie od utraty zniżek za bezszkodową jazdę

 • Ubezpieczenie Bezpieczny Dom – dla właścicieli i najemców mieszkań lub domów

 • Ubezpieczenia bankowe – we współpracy z Bankiem Pocztowym TUW Pocztowe stworzyło ofertę z zakresu bancassurance, w tym: ubezpieczenie do kredytów gotówkowych, mieszkaniowych i pożyczek hipotecznych, ubezpieczenie do kart płatniczych i ubezpieczenie do rachunków oszczędnościowych

 • Ubezpieczenie komunikacyjne dla rolników

 • Ubezpieczenie Bezpieczny Rolnik, w tym: obowiązkowe OC i ubezpieczenie gospodarstwa od ognia i innych wypadków losowych, dobrowolne ubezpieczenie wyposażenia, inwentarza, narzędzi itd., NNW i dobrowolne OC w życiu prywatnym

Czytaj także: Macif Życie TUW: co warto wiedzieć o tym ubezpieczycielu?

Zobacz, czym oferta TUW Pocztowego wyróżnia się spośród innych

Podstawowym atutem TUW Pocztowego jest łatwy dostęp do ubezpieczeń. Tegoroczna kampania reklamowa skierowana była przede wszystkim do mieszkańców małych i średnich miast, którzy na najbliższą placówkę pocztową mają kilka kroków i odwiedzają ją często, żeby zapłacić rachunki lub odebrać listy polecone. A i rezydenci wielkich aglomeracji na pocztę chodzą piechotą. O kupnie ubezpieczenia można także porozmawiać z listonoszem, dzięki czemu oferta TUW Pocztowego dociera tam, gdzie nie docierają inne firmy ubezpieczeniowe. Listonosze są wyposażeni w smartfony ze specjalnymi aplikacjami, które pozwalają na integrację z systemem TUW Pocztowego, a w związku z tym na błyskawiczne ustalenie składki i zawarcie umowy z klientem.

Czytaj także: Concordia Ubezpieczenia – nie tylko dla rolników

Ciekawostki o TUW Pocztowym

 • Podczas kampanii reklamowej TUW Pocztowego (15 marca – 15 kwietnia 2014) można było otrzymać 15% zniżki na ubezpieczenie mieszkaniowe, a także premię od Banku Pocztowego

 • Produkty z oferty TUW Pocztowego dostępne są w 4500 placówkach w całym kraju

Czytaj także: SKOK Ubezpieczenia OC i AC – ubezpieczenie samochodu


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej