Nic tak nie nęci Polaka jak możliwość załatwienia wszystkich formalności związanych z obowiązkami życia codziennego za jednym zamachem. Przyszedłeś zapłacić rachunki na poczcie, masz konto w Banku Pocztowym, a do tego potrzebujesz ubezpieczenia? Pocztowe TUW zaoferuje Ci kupno polisy komunikacyjnej lub majątkowej, a wszelkich formalności dopełnisz w najbliższej placówce pocztowej lub u listonosza.
Historia Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych
-
2002 – TUW Pocztowe zostaje powołane przez Pocztę Polską
-
2006 – TUW Pocztowe rozpoczyna sprzedaż produktów dla klientów indywidualnych
-
marzec 2014 – TUW Pocztowe rusza na podbój radia, telewizji i internetu z kampanią reklamującą markę ubezpieczenia pocztowe
-
kwiecień 2014 – w ofercie TUW Pocztowego pojawia się nowość – ubezpieczenia rolne
TUW Pocztowe ubezpieczenia początkowo miało ubezpieczać jedynie majątek Poczty Polskiej i należących do niej spółek zależnych. Później rozszerzyło swoją działalność na sprzedaż usług indywidualnych w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych i majątkowych. Strategia rozwoju Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych zakłada wprowadzenie do oferty także polisy turystycznej i poszerzenie gamy produktów z zakresu bancassurance i postassurance.
Czytaj także: Ubezpieczenia Pocztowe OC i AC – poznaj ofertę firmy i sprawdź, czy nie przepłacasz za polisę
TUW Pocztowe dziś
W kwietniu 2014 roku TUW Pocztowe ruszyło z kampanią reklamową adresowaną do przeciętnego Polaka, zmagającego się z decyzjami życia codziennego. Spoty telewizyjne ukazują zwykłe małżeństwo, które zastanawia się nad najprostszym i najbardziej optymalnym rozwiązaniem kupna ubezpieczenia. TUW Pocztowe odniosło już sukces na rynku produktów bankowych, teraz rusza na podbój branży ubezpieczeniowej, a jego głównym atutem jest oferta przystępna cenowo i dostępna w największej sieci dystrybucyjnej w kraju.
Czytaj także: Ubezpieczenia społecznościowe w internecie. Nowy wymiar ubezpieczeń wzajemnych?
Oferta TUW Pocztowego
W ofercie dostępnej na poczcie oraz u listonosza można znaleźć:
-
Ubezpieczenie auta, w tym: OC, AC, Zielona Karta, NNW, Assistance, ubezpieczenie szyb i ubezpieczenie od utraty zniżek za bezszkodową jazdę
-
Ubezpieczenie Bezpieczny Dom – dla właścicieli i najemców mieszkań lub domów
-
Ubezpieczenia bankowe – we współpracy z Bankiem Pocztowym TUW Pocztowe stworzyło ofertę z zakresu bancassurance, w tym: ubezpieczenie do kredytów gotówkowych, mieszkaniowych i pożyczek hipotecznych, ubezpieczenie do kart płatniczych i ubezpieczenie do rachunków oszczędnościowych
-
Ubezpieczenie komunikacyjne dla rolników
-
Ubezpieczenie Bezpieczny Rolnik, w tym: obowiązkowe OC i ubezpieczenie gospodarstwa od ognia i innych wypadków losowych, dobrowolne ubezpieczenie wyposażenia, inwentarza, narzędzi itd., NNW i dobrowolne OC w życiu prywatnym
Czytaj także: Macif Życie TUW: co warto wiedzieć o tym ubezpieczycielu?
Zobacz, czym oferta TUW Pocztowego wyróżnia się spośród innych
Podstawowym atutem TUW Pocztowego jest łatwy dostęp do ubezpieczeń. Tegoroczna kampania reklamowa skierowana była przede wszystkim do mieszkańców małych i średnich miast, którzy na najbliższą placówkę pocztową mają kilka kroków i odwiedzają ją często, żeby zapłacić rachunki lub odebrać listy polecone. A i rezydenci wielkich aglomeracji na pocztę chodzą piechotą. O kupnie ubezpieczenia można także porozmawiać z listonoszem, dzięki czemu oferta TUW Pocztowego dociera tam, gdzie nie docierają inne firmy ubezpieczeniowe. Listonosze są wyposażeni w smartfony ze specjalnymi aplikacjami, które pozwalają na integrację z systemem TUW Pocztowego, a w związku z tym na błyskawiczne ustalenie składki i zawarcie umowy z klientem.
Czytaj także: Concordia Ubezpieczenia – nie tylko dla rolników
Ciekawostki o TUW Pocztowym
-
Podczas kampanii reklamowej TUW Pocztowego (15 marca – 15 kwietnia 2014) można było otrzymać 15% zniżki na ubezpieczenie mieszkaniowe, a także premię od Banku Pocztowego
-
Produkty z oferty TUW Pocztowego dostępne są w 4500 placówkach w całym kraju
Czytaj także: SKOK Ubezpieczenia OC i AC – ubezpieczenie samochodu
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Drugi kwartał 2024 roku to konsekwentny wzrost stawek za obowiązkowe OC. Sprawdź, w jakich lokalizacjach kierowcy mogli skorzystać z atrakcyjnych cen polis oraz jakie czynniki wpłynęły na kształtowanie się tych stawek. Przygotowana analiza zmian, które zachodzą na rynku, pozwoli lepiej zrozumieć aktualną sytuację i podjąć racjonalne decyzje dotyczące ubezpieczenia.
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Czy wiesz, że w Polsce 17-latkowie mogli legalnie prowadzić samochód? Było to możliwe aż do 2003 roku, kiedy to wiek uprawniający do uzyskania prawa jazdy kategorii B został podniesiony do 18 lat. Teraz jednak, po niemal dwóch dekadach, Ministerstwo Infrastruktury rozważa ponowne obniżenie tej granicy.
Październik to pora, gdy w Polsce coraz bardziej daje się odczuć nadejście jesieni. Spadające liście, krótsze dni i chłodniejsze temperatury skłaniają do poszukiwania cieplejszych miejsc na odpoczynek. Jeśli planujesz jesienne wakacje, koniecznie sprawdź, gdzie warto się wybrać.
Internet jest nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Jednak zarówno dzieci, jak i dorośli coraz częściej doświadczają negatywnych zjawisk, takich jak hejt online. Niestety problem ten narasta, a jego konsekwencje mogą być poważne – od uszczerbku na zdrowiu psychicznym po straty finansowe. Firmy ubezpieczeniowe dostrzegają tę potrzebę i odpowiadają na nią, wprowadzając ubezpieczenie od hejtu.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.