Ubezpieczenie górskie PZU "Szlaki bez granic"

Aktualizacja:
pzu szlaki bez granic

Ubezpieczenie turystyczne w góry? Koniecznie! Co prawda w Polsce za ratownictwo nie trzeba płacić, ale już u naszych sąsiadów sprawa wygląda inaczej. Nieważne czy wybierasz się w Alpy czy w Dolomity, czy będziesz jeździł na nartach czy podziwiał krajobrazy, ubezpieczenie trzeba mieć. Co oferuje PZU w ramach oferty ubezpieczenia górskiego "Szlaki bez granic"?

Ubezpieczenie górskie „Szlaki bez granic”

Wyjeżdżając w góry, zwłaszcza te wysokie czy to turystycznie czy też w celach sportowych musisz działać odpowiedzialnie. Dlatego ubezpieczenie w górach to przysłowiowa apteczką, która musi być dostępna „na wszelki wypadek”, ponieważ zawsze coś może pójść niezgodnie z planem. PZU Wojażer, czyli oferta turystyczna największego polskiego ubezpieczyciela wzbogaciła się o opcję „Szlaki bez granic” dedykowaną miłośnikom polskich gór. Jak działa ta polisa?

PZU o „Szlaki bez granic”

PZU zwraca uwagę na to,  że polisa górska to nie to samo, co polisa turystyczna. „Szlaki bez granic” to idealne rozwiązanie zarówno dla turystów szlakowych, taterników jak i wszystkich tych, którzy poruszają się po polskich górach oraz dla tych, których szlak w swojej wyprawie poprowadzi poza granice Polski. Wyruszając na góry np. w Tatrach często zapominamy, że granica państw w górach między Polską a Słowacją nie jest wyraźnie oznaczona. Łatwo ją nawet nieświadomie przekroczyć, to zaś sprawia, że nasza sytuacja z ubezpieczeniem ulega zmianie.

I tu pojawia się idealne rozwiązanie- ubezpieczenie górskie PZU Szlaki bez granic. Powstało ono we współpracy z Portalem Tatrzańskim oraz firmą iExpert, odpowiedzialnej za program Bezpieczny Powrót PZU.

Z czego składa się Ubezpieczenie „Szlaki bez granic”?

To co wyróżnia polisę to KL (koszty leczenia), które dają pokrycie kosztów opieki medycznej w kraju, a także za granicą: do 30 km w głąb terytorium sąsiadów.

Ponadto do polisy wchodzą: 

– NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) – nawet do 100 tys. zł w przypadku doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciel wypłaca poszkodowanemu zadośćuczynienie od 1% uszczerbku na zdrowiu.

– OC w życiu prywatnym (odpowiedzialność cywilna) – wypłata odszkodowania za szkody na osobie lub mieniu.

– Koszty ratownictwa i poszukiwań– pokrycie kosztów ewentualnej akcji ratunkowej w kraju i za granicą – w przypadku gór wysokich jest to rzecz kluczowa.

– Koszty transportu do kraju – nawet do 100 tys zł w zależności od pakietu na pokrycie kosztów przetransportowania chorego do domu lub szpitala w Polsce.

– Ubezpieczenie bagażu – mówi samo za siebie, jeśli tylko nosimy przy sobie coś cenniejszego, niż wodę i kanapki.

– Assistance – „gorąca linia” firmy ubezpieczeniowej: oferująca tłumacza w związku z pomocą medyczną oraz organizująca pomoc w kontynuacji leczenia po powrocie do kraju

Pakiety i warianty polisy PZU „Szlaki bez granic”

Poniższa tabela przedstawia maksymalną kwotę ubezpieczenia w IV opcjach do wyboru:

Pakiet I

Pakiet II

Pakiet III

Pakiet IV

NNW

30 000

50 000

80 000

100 000

OC w życiu prywatnym

30 000

50 000

80 000

100 000

KL ( koszty leczenia)

30 000

50 000

80 000

100 000

Koszty poszukiwań i ratownictwa w przypadku zaginięcia

30 000

50 000

50 000

50 000

Koszty poszukiwań i ratownictwa ze względu na warunki pogodowe

30 000

50 000

50 000

50 000

Koszty ratownictwa ze względu na warunki pogodowe lub awarię sprzętu

30 000

50 000

80 000

100 000

Koszty transportu do kraju

30 000

50 000

80 000

100 000

Assistance

Ponadto ubezpieczenie oferuje dwa warianty ochrony: turystyczny i sportowy z rozszerzeniem o sporty wysokiego ryzyka, takie jak: wyczynowy udział w biegach górskich, w tym maratonach oraz ultramaratonach. Polisa obejmuje i wyszczególnia w umowie w sumie ponad 30 różnych aktywności górskich jak: kajakarstwo, narciarstwo ekstremalne, kolarstwo górskie czy downhill.

Polisa na rok czy konkretny wyjazd- jak kupować?

Zdecydowanie polisa, która jest ważna przez cały rok sprawia, że nie musimy się o nią martwić przed każdą wycieczką. Jeśli jednak w góry nie wyruszasz zbyt często, to możesz ograniczyć się do ubezpieczenia wykupionego tylko na czas urlopu. Istnieje możliwość wyboru ubezpieczenia 120-dniowego – na sezon letni lub zimowy lub na cały rok. Najtańszy wariant dla turystów szlakowych kosztuje już 62 zł za 120 dni .

Zalety ubezpieczenia „Szlaki bez granic”:

•Pełny zakres ochrony ubezpieczeniowej- działa we wszystkich polskich pasmach górskich oraz w pasie przygranicznym, do trzydziestu kilometrów w głąb sąsiadujących  z naszym krajem państw

•Obejmuje ponad 40 aktywności i sportów

•Niska składka w stosunku do zakresu ochrony Pakiety: atrakcyjne opcje rodzinne i biznesowe,

•Sprawdzony polski ubezpieczyciel – PZU SA, Obsługa w języku polskim: polisowa i szkodowa,

•Online – kupisz przez internet, wystarczy wypełnić wniosek bezpośrednio na stronie PZU.

Ubezpieczenie narciarskie: jakie ubezpieczenie na narty w Austrii wybrać?

Podsumowanie

  1. Ubezpieczenie "Szlaki bez granic" to nowa oferta PZU
  2. Ubezpieczyciel dedykuje ją osobom wybierającym się w Tatry ( do 30 km od granicy Polski)
  3. Ubezpieczenie obejmuje również uprawianie sportu -  dokładny wykaz znajdziesz w OWU

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments