PZU Wojażer - co warto wiedzieć o tym ubezpieczeniu turystycznym?

Aktualizacja:
pzu wojażer – co obejmuje ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne to konieczność, jeśli chcemy podróżować spokojnie i bezpiecznie. Ofert jest wiele, sprawdzamy, jak tym względem wypada jeden z najpopularniejszych ubezpieczycieli i polisa PZU Wojażer!

W jakich krajach możesz zostać objęty ochroną PZU Wojażer?

PZU Wojażer to ubezpieczenie turystyczne, zapewniające ochronę podczas podróży krajowej i zagranicznej zarówno obywatelom Polski, jak i cudzoziemcom. Ubezpieczyciel udziela ochrony w wybranych strefach geograficznych. Do wyboru mamy ubezpieczenie:

 • Wojażer Polska – ochrona wyłącznie na terytorium Polski – dla grup zorganizowanych
 • Wojażer Europa – ochrona obejmuje wszystkie państwa europejskie, europejską część Rosji, Wyspy Kanaryjskie oraz pozaeuropejskie państwa basenu Morza Śródziemnego,
 • Wojażer Świat – ochrona na terytorium całego świata.

Bezpieczna podróż z PZU Wojażer – na jaką pomoc możesz liczyć?

Nieprzewidziane sytuacje czy problemy zdrowotne w podróży za każdym razem napawają nas strachem i uniemożliwiają beztroski wypoczynek. Ubezpieczenie turystyczne ma zminimalizować przykre skutki takich zdarzeń. Jeśli podczas podróży zachorujesz lub ulegniesz wypadkowi, PZU zorganizuje i opłaci m.in. wizyty lekarskie, wszelkiego rodzaju badania, a także operacje i konieczne zabiegi. Dodatkowo ubezpieczenie obejmuje transport do lekarza, szpitala, czy miejsca naszego zakwaterowania. W ramach polisy PZU Wojażer możemy liczyć także na zwrot kosztów zakupionych leków i opatrunków. Jeśli osoba ubezpieczona zginie w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania, ubezpieczyciel pokryje koszty związane z transportem zwłok.

UWAGA:

Ubezpieczyciel zorganizuje kontynuację leczenia w Polsce, a także pokryje koszty związane z pomocą rehabilitanta, jeśli konieczność skorzystania z takiej usługi zostanie zgłoszona do Centrum Alarmowego PZU w okresie 14 dni od momentu powrotu do domu. Masz także możliwość skorzystania z powypadkowej pomocy psychologa, jeśli zgłosisz taką potrzebę w okresie 30 dni.

Co obejmują pakiet podstawowy i klauzule dodatkowe?

Podstawowy zakres ubezpieczenia PZU Wojażer obejmuje koszty leczenia oraz ubezpieczenie assistance. Po opłacie dodatkowej składki, zakres ten możemy rozszerzyć o szereg umów, które zapewnią kompleksową ochronę na czas wyjazdu. Do wyboru mamy 10 klauzul dodatkowych:

 • Ubezpieczenie assistance Pakiet Rozszerzony
  Pakiet ten obejmuje m.in. organizację oraz pokrycie kosztów pobytu w hotelu na czas rekonwalescencji, transport i zakwaterowanie bliskiej osoby, jeśli przez dłuższy czas przebywasz w szpitalu, a także pomoc finansową i informacyjną na wypadek wszelkich problemów podczas podróży zagranicznej.
 • Ubezpieczenie assistance Pakiet Rodzina
  W ramach Pakietu Rodzina możesz liczyć na transport do domu podróżujących z Tobą członków rodziny czy pokrycie kosztów za hotel dla osoby, która zostaje przy Tobie na czas Twojej hospitalizacji.
 • Ubezpieczenie assistance Pakiet Dziecko/Pakiet Osoba Niesamodzielna
  Jest to rozszerzenie dla polisy, którą objęte zostało także niepełnoletnie dziecko. W przypadku Twojego pobytu w szpitalu, w ramach tego rozszerzenia dziecko znajdujące się pod Twoją opieką zostanie przetransportowane do wskazanego przez Ciebie opiekuna. Z kolei w przypadku hospitalizacji dziecka, ubezpieczyciel zagwarantuje Ci pokrycie kosztów hotelu na ten czas.
 • Ubezpieczenie assistance Pakiet Biznes
  Pakiet ten jest przeznaczony dla osób podróżujących służbowo i obejmuje m.in. pokrycie kosztów transportu i zakwaterowania na czas rekonwalescencji, a w szczególnych przypadkach także wcześniejszy powrót do kraju.
 • Ubezpieczenie assistance Pakiet Sport
  Pakiet dla sportowca to przede wszystkim pokrycie kosztów akcji ratowniczej czy naprawy sprzętu sportowego.
 • Ubezpieczenie assistance Pakiet Rowerzysta
  Jeśli podczas podróży Twój rower ulegnie uszkodzeniu lub zniszczeniu, ubezpieczyciel pokryje koszty związane z wypożyczeniem nowego sprzętu oraz zwróci koszty za naprawę roweru w celu kontynuacji podróży.
 • Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków
  Jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku doznasz trwałego uszczerbku na zdrowiu, polisa ta zagwarantuje Ci wypłatę należnego odszkodowania.
 • Ubezpieczenie OC
  Czasem zdarza się, że przez chwilę nieuwagi możesz wyrządzić krzywdę innej osobie czy też nieumyślnie zniszczyć jej własność. W takim przypadku, w ramach ubezpieczenia OC, PZU wypłaci świadczenie osobie poszkodowanej.
 • Ubezpieczenie bagażu podróżnego
  Wyobraź sobie, że w środku zimy wyjeżdżasz na egzotyczne wakacje. Po wylądowaniu na lotnisku okazuje się, że wszystko, co posiadasz, masz właśnie na sobie. Zaginiony bagaż czy kradzież Twojej własności potrafi zepsuć najbardziej udany wyjazd. W takich sytuacjach przyda się wykupione ubezpieczenie bagażu podróżnego.
 • Ubezpieczenie Rezydenta
  Rozszerzenie to jest skierowane do osób przebywających w innym kraju niż kraj stałego zamieszkania przez okres dłuższy niż rok.

Dodatkowo, odpowiedzialność ubezpieczyciela możesz rozszerzyć o koszty związane z zaostrzeniem lub powikłaniami chorób przewlekłych, ryzyka wynikające z uprawiania wyczynowego sportu, czy szkody wynikające z aktów terroru i innego tego typu działań. PZU oferuje także ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z uczestnictwa w zorganizowanym wypoczynku.

Zgłoszenie szkody i zwrot kosztów w PZU Wojażer – jak to działa?

W przypadku zdarzenia, które objęte jest ochroną na mocy wykupionego wariantu ubezpieczenia, bardzo ważne jest niezwłoczne zgłoszenie szkody do Centrum Alarmowego PZU. W celu wypłacenia świadczenia konieczne będzie przedstawienie dokumentacji potwierdzającej zdarzenie, np. dokumentacja medyczna, rachunki z apteki, czy potwierdzenie zgłoszenia np. z policji. Ubezpieczyciel zobowiązany jest z kolei do spełnienia świadczenia w okresie 30 dni od momentu zawiadomienia o wypadku.

CZYTAJ TAKŻE

PZU rozwija sieć placówek medycznych. Inwestuje w przychodnie i sanatoria

PZU – Zielona Karta. Jak ją wyrobić, o czym musisz pamiętać?

Wyłączenia odpowiedzialności PZU Wojażer – w jakich sytuacjach nie otrzymasz pomocy?

Jak w przypadku każdego ubezpieczenia, także w przypadku PZU Wojażer, w OWU zostały wyszczególnione zdarzenia, za które ubezpieczyciel nie bierze odpowiedzialności. Oznacza to, że nawet w przypadku zgłoszenia szkody z zachowaniem terminów możesz nie uzyskać świadczenia oraz oczekiwanej pomocy. PZU nie odpowiada m.in. za koszty leczenia, jeśli przed rozpoczęciem podróży istniały jakiekolwiek przeciwwskazania do jej odbycia, szkody powstałe pod wpływem alkoholu, czy koszty leczenia chorób przewlekłych lub zaburzeń psychicznych.

UWAGA:

Na wypłatę świadczenia nie możesz liczyć także w przypadku podjęcia leczenia na własną rękę, bez wcześniejszego poinformowania o tym ubezpieczyciela. Jeśli kontakt ten byłby niemożliwy, będziesz musiał to udowodnić. Zgoda ubezpieczyciela nie jest wymagana w przypadku pojedynczej wizyty lekarskiej.

Może się zdarzyć, że ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania, chociaż zachowane zostały wszystkie konieczne warunki. W takim przypadku musi on udowodnić bezpośredni związek między danym wyłączeniem odpowiedzialności a konkretnym zdarzeniem. Co to oznacza w praktyce? Nie wystarczy opinia ubezpieczyciela mówiąca o tym, że ktoś uległ wypadkowi np. pod wpływem alkoholu. Towarzystwo będzie musiało wykazać, że gdyby osoba ubezpieczona była trzeźwa, do danego wypadku wcale by nie doszło.

Suma ubezpieczenia i koszt polisy PZU Wojażer

Suma ubezpieczenia uzgadniana jest indywidualnie z ubezpieczonym. W przypadku kosztów leczenia i assistance w pakiecie Wojażer Europa może ona wynosić od 120 do 200 tys. zł.

Jeśli wybierasz się w podróż po Polsce, której celem jest wypoczynek i zwiedzanie, za podstawowy pakiet obejmujący koszty leczenia z limitem 2 tys. zł oraz ubezpieczenie NNW z limitem 20 tys. zł za tygodniowe ubezpieczenie zapłacisz niecałe 10 zł. Chcąc rozszerzyć ten pakiet o ubezpieczenie OC, musisz zapłacić więcej o ok. 7 zł.

Jeśli planujesz europejski wyjazd na narty i zdecydujesz się na podstawowy pakiet ubezpieczenia z kosztami leczenia limitowanymi na 120 tys. zł, za polisę zapłacisz ok. 55 zł. W pakiecie rozszerzonym o wariant Sportowy koszt polisy wyniesie około 130 zł.

Jaką pomoc oferuje Centrum Alarmowe PZU?

W ramach ubezpieczenia, PZU zapewnia dostęp do infolinii medycznej i telefonicznej konsultacji z lekarzem, który w miarę możliwości udzieli Ci informacji dotyczącej postępowania w zakresie opieki zdrowotnej. Przed podróżą możesz zwrócić się do Centrum Alarmowego PZU, gdzie zostanie Ci udzielona informacja na temat dokumentów wymaganych przy wyjeździe, specyfiki kraju do którego się wybierasz czy też zakresu ochrony medycznej, jakim będziesz objęty.

Podsumowanie

 1. Podstawowy zakres ubezpieczenia PZU Wojażer możemy rozszerzyć dodatkowymi umowami. Do wyboru mamy 10 klauzul dodatkowych.
 2. PZU nie wypłaci odszkodowania, jeśli podejmiemy leczenie na własną rękę, bez poinformowania i zgody ubezpieczyciela. (Nie dotyczy pojedynczej wizyty lekarskiej).
 3. Odmawiając wypłaty świadczenia, ubezpieczyciel musi udowodnić bezpośredni związek między danym wyłączeniem odpowiedzialności a konkretnym zdarzeniem.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
4 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Martyna
Martyna
4 lat temu

PZU wojazer to jedno wielkie oszustwo, wykupiłam 4 ubezpieczenia w tym roku, dopiero teraz pojawił się pierwszy problem i przy sumie gwarantowanej 160.000 po opłaceniu 300 euro(!!!) PZU robi wszystko żeby się wypiąć i mimo,ze problem zdrowotny nadal występuje próbowali zmusić lekarza do wydania korzystnej dla nich opinii aby wykluczyć płatność za następna wizytę. To jest mafia, która radzę omijać szerokim łukiem. Termin oczekiwania na wizytę – 5 dni.

Marcin
Marcin
3 lat temu

PZU Wojażer to badziew. Zostałem okradziony na wczasach (wybicie szyby w samochodzie i kradzież walizki). Po dostarczeniu wszystkich dokumentów (z Policji, firmy wypożyczającej auto, zdjęć, paragonów rzeczy które były w walizce i jeszcze kilak innych, które PZU wymagało…) otrzymałem decyzje, że nie udowodniłem, że bagaż został skradziony. NIE WYDAWAJCIE PIENIĘDZY NA TO UBEZPIECZENIE!!!!!!
ps. Nawet się nie dodzwonicie, bo telefonując na Wojażer, zostaniecie poinformowanie, że Oni tylko się zajmują sprawami medycznymi a kradzieże to ktoś inny (nie wiedzą kto i nie znają numeru.. „radź se Pan sam”).

Adam
Adam
3 lat temu

Nie jest to firma godna polecenia, z przykrością muszę poinformować, że mimo zapewnień PZU okazało się niekompetentne. Podczas podróży zachorowałem i nie otrzymałem wsparcia, lekarz do którego mnie skierowano nie pomógł co w rezultacie spowodował pogorszeni mojego stanu zdrowia. Kiedy ponownie zgłosiłem się do PZU o pomoc odmówiono mi wsparcia i pozostawiono samemu sobie.
Głębokie rozczarowanie i bezsilność. ZERO profesjonalizmu, dla PZU jesteśmy jedynie numerkami nie ludźmi.

Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu

Dzien Dobry nie rozumiem , wyjechałem na 2 dni do polski i powiedzialo ubezpieczenie ze jestem podleczony i odmówili dalszego pokrycia,