Wakacje z PZU: bezpłatne ubezpieczenie dla dzieci. Jak to działa?

Opublikowano: 17.06.2019
pzu ubezpieczenie dla dzieci

Tylko do 21 czerwca możesz ubezpieczyć swoje dziecko na całe wakacje zupełnie za darmo! Taką ofertę przygotowało PZU. Co warto o niej wiedzieć? Czy są tu jakieś haczyki? Na czym polega akcja „Wakacje z PZU. Bezpieczne dziecko.”? Sprawdź!

Jeśli jesteś rodzicem, to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że podczas wakacji Twoje dziecko jest bardziej narażone na niebezpieczeństwa niż w innych porach roku. Wolność, swawole, długie godziny spędzone poza domem, dużo ruchu i sportów – tak w większości przypadków wyglądają wakacje dziecka. PZU proponuje ochronę ubezpieczeniową właśnie dla dzieci, i to całkowicie za darmo! Na czym polega?

Wakacje z PZU – darmowe ubezpieczenie PZU – co to takiego?

Organizatorem akcji „Wakacje z PZU. Bezpieczne dziecko.” jest PZU Pomoc. Przedsięwzięcie skierowane jest do rodziców, którzy chcą całkowicie za darmo ubezpieczyć swoje dzieci na czas wakacji szkolnych. Nie ma tutaj żadnych pułapek – przystępując do ochrony ubezpieczeniowej, otrzymasz w zamian bezpłatną polisę NNW dla swojej pociechy. Co więcej, jeśli jesteś studentem, to również możesz skorzystać z tej akcji, nie płacąc przy tym ani złotówki.

Wakacje z PZU – Bezpłatne ubezpieczenie dla dziecka: kto może skorzystać?

Możesz skorzystać z darmowej polisy PZU NNW dla dziecka, jeśli jesteś:

  • rodzicem lub opiekunem prawnym uczącego się dziecka, które ma nie więcej niż 18 lat,
  • studentem lub uczniem w wieku od 18 do 25 lat.

Co obejmuje ochrona w ramach „Wakacje z PZU” ?

Bezpłatna polisa PZU NNW dla dziecka działa zarówno w kraju, jak i za granicą i obejmuje takie sytuacje, jak np. złamania kości lub zwichnięcie stawów, oparzenie, pogryzienie, pokąsanie, ukąszenie, porażenie prądem, wstrząśnienie mózgu, zatrucie substancją, gazem lub produktem chemicznym.

Otrzymasz odszkodowanie w przypadku trwałego uszkodzenia ciała, a także zwrot kosztów leczenia chirurgicznego, założenia gipsu czy badania RTG. Maksymalna suma świadczenia wynosi 10 000 zł dla świadczeń podstawowych oraz 1 000 zł dla dodatkowych. Na pomoc PZU możesz liczyć również w sytuacji nieszczęśliwych wypadków na terenie Polski. Ubezpieczyciel zapewni wówczas pomoc medyczną, transport medyczny, dostawę leków, wizytę lekarską czy pomoc rehabilitacyjną.

Jak przystąpić do darmowego ubezpieczenia dzieci PZU?

Do bezpłatnego ubezpieczenia dla dzieci możesz przystąpić na kilka sposobów. Oto one:

  1.  Odwiedź jednego z agentów PZU.
  2. Udaj się do wybranego oddziału PZU.
  3. Zadzwoń na infolinię PZU pod numer 801 102 102.
  4. Kup darmowe ubezpieczenie online, za pośrednictwem specjalnego formularza.
    Uzupełnij takie dane, jak: imię i nazwisko, PESEL, numer telefonu i adres e-mail rodzica lub pełnoletniego ucznia/ studenta oraz podaj liczbę dzieci, które chcesz objąć ochroną ubezpieczeniową. Dodatkowo musisz wyrazić zgody marketingowych, a tych jest sporo. Musisz zgodzić się na otrzymywanie informacji marketingowych drogą e-mailową, SMS-ową oraz telefoniczną aż od 10 podmiotów!
Do akcji „Wakacje z PZU. Bezpieczne dziecko.” możesz przystąpić maksymalnie do 21 czerwca 2019 roku!

Co zamiast darmowego ubezpieczenia dziecka od PZU?

Jeśli darmowa polisa Cię nie przekonuje, to na rynku jest wiele innych możliwych opcji. W zależności od tego, gdzie planujesz spędzić wakacje wraz ze swoimi pociechami, wybierz odpowiednie ubezpieczenie. Przede wszystkim zwróć uwagę na OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia, w których znajdziesz wszelkie wykluczenia, maksymalne wysokości odszkodowania i wszelkie sytuacje objęte ochroną ubezpieczeniową. Składki ubezpieczenia NNW są naprawdę niskie i wynoszą od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie. Nie jest to więc duży wydatek, dlatego wówczas warto kierować się parametrami polisy, a nie jej ceną.

Podsumowując, produkt PZU to świetny prezent dla wszystkich, którzy nie zdecydowali się wykupić swoim pociechom szkolnego NNW. To również doskonała akcja, uświadamiająca, że należy objąć ochroną ubezpieczeniową dzieci – zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy to narażone są na większą liczbę wypadków. Minusem jest konieczność wyrażenia długiej listy zgód marketingowych w zamian za otrzymanie darmowego produktu. Najwięcej obaw może wzbudzić konieczność wyrażenia zgody na komunikację marketingową od wszystkich dziesięciu spółek należących do Grupy PZU.

Jeśli jednak Ci to nie przeszkadza, to jak najbardziej zdecyduj się na bezpłatne ubezpieczenie dla dzieci w ramach aktualnej oferty PZU!

https://punkta.pl/abc-zakupu/ubezpieczenie-szkolne/

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments