AVIVA | Assistance

Znajdź najtańsze assistance na rynku!

Podstawowy, rozszerzony,  maksymalny – wybierz wariant assistance, który najlepiej zaspokoi Twoje potrzeby. Do wyboru masz też Car SPA i wiele innych dodatków oferowanych przez Avivę (obecnie Allianz). Poznaj je wszystkie, porównaj ceny z innymi TU i wybierz tanie i dobre assistance razem z Punktą!

Darmowy kalkulator OC/AC i assistance

Porównaj ceny składek →

Podstawowy assistance w Avivie

Przy zakupie pakietu OC/AC w Avivie dostajesz assistance w podstawowym zakresie bez dodatkowej opłaty. Tym samym ubezpieczyciel gwarantuje Ci w ramach pakietu:

 • holowanie pojazdu po kolizji do 100 km,
 • holowanie pojazdu w przypadku uszkodzenia szyby czołowej do ustalonego z Avivą warsztatu,
 • transport ubezpieczonych z miejsca zdarzenia do miejsca holowania pojazdu,
 • zwrot kosztów płatnego parkingu (do 100 zł),
 • pojazd zastępczy po kolizji.

Uwaga: co prawda podstawowy pakiet nie obejmuje naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia, to ubezpieczyciel zwróci koszty za wynajem auta zastępczego. Warto wiedzieć, że zazwyczaj ta usługa jest dostępna wyłącznie w droższych wariantach.

Aviva – assistance rozszerzony

Na polskich drogach i parkingach Twoje auto czeka wiele niebezpieczeństw. Od awarii, przez niegroźne stłuczki i kradzieże, po poważniejsze wypadki. Podstawowy wariant assistance obejmuje tylko niektóre z tych zdarzeń, dlatego warto zastanowić się nad rozbudowaniem ochrony ubezpieczenia. Wariant rozszerzony oferuje przede wszystkim powiększenie limitów podstawowych usług:

 • holowanie pojazdu po wypadku lub awarii do 200 km,
 • parkowanie pojazdu do 200 zł,
 • pojazd zastępczy po wypadku lub kradzieży

W wariancie maksymalnym masz natomiast listę dodatkowych korzyści:

 • złomowanie pojazdu,
 • kontynuacja podróży po wypadku, kradzieży lub awarii do 5000 zł,
 • nocleg dla osób podróżujących pojazdem,
 • pomoc tłumacza,
 • hospitalizacja kierowcy lub pasażerów,
 • kierowca zastępczy,
 • dostarczenie części.

Wszystkie opcje assistance w Avivie zawierają również usługi informacyjne. Mowa tu np. o informacji nt. lokalizacji warsztatów i stacji paliw czy utrudnieniach w ruchu drogowym. Co więcej, otrzymasz informację o rezerwacji noclegu, posiłków, sali konferencyjnej lub biletów do kina czy teatru. Pakiet zawiera też dostęp do infolinii medycznej.

Samochód zastępczy w Avivie

Aviva pokrywa koszty wynajęcia samochodu zastępczego we wszystkich wariantach ubezpieczenia assistance. Warunki różnią się jednak w zależności od tego, czy ubezpieczony zdecydował się na opcję podstawową, rozszerzoną czy maksymalną. Marka ma następujące limity dla poszczególnych pakietów:

 • podstawowy – pojazd zastępczy po kolizji na maksymalnie 3 dni,
 • rozszerzony – pojazd zastępczy po wypadku lub kradzieży na nie dłużej niż 5 dni,
 • maksymalny – pojazd zastępczy po wypadku, kradzieży lub awarii na czas do 14 dni,
 • Dodatkowe usługi assistance w Avivie

Oprócz 3 omówionych wariantów assistance, Aviva ma coś dla naprawdę wymagających. Mowa o rozszerzeniach, które dobierasz (lub nie) w zależności od swoich potrzeb. Masz do wyboru m.in.:

 • Ubezpieczenie urządzeń elektronicznych w czasie podróży zagranicznej – Aviva zorganizuje transport do najbliższego sklepu RTV oraz zapewnia usługi tłumacza na potrzeby zgłoszenia kradzieży sprzętu elektronicznego.
 • Car SPA – organizacja i pokrycie kosztów polerowania powłoki lakierniczej oraz czyszczenia tapicerki po naprawie uszkodzeń, do których doszło w wyniku kolizji (do 800 zł).
 • Akademia Bezpiecznej Jazdy – organizacja i pokrycie kosztów zajęć doszkalających dla kierowców biorących udział w zdarzeniu ubezpieczeniowym.
 • Wieczór bez samochodu – organizacja oraz pokrycie kosztu 2biletów do kina oraz dojazdu.

Przy zakupie dowolnych produktów z oferty assistance przez Internet, otrzymujesz zniżkę w wysokości 5%.

Assistance krótkoterminowe

Masz w planach dłuższe, zagraniczne wakacje samochodem? Jeśli w pakiecie z OC/AC nie masz polisy assistance, idealnym rozwiązaniem będzie assistance krótkoterminowe. Takie ubezpieczenie zawiera się na czas krótszy niż rok, najczęściej na 7, 15 lub 30 dni. Zapewnia ochronę porównywalną do standardowego assistance, ale na krótszy okres. Co ważnie, nie wszystkie Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają w ofercie assistance krótkoterminowe. Aviva (Allianz) nie ma go aktualnie w ofercie. Znajdziesz je natomiast np. w Link4, Generalli, FITpolisie czy Warcie.

Aviva assistance – szybki kontakt

Stało się. Potrzebujesz natychmiastowej pomocy po kolizji, wypadku albo stłuczce. Co zrobić? Najszybciej będzie skontaktować się z ubezpieczycielem dzwoniąc na infolinię. Allianz ma specjalną  infolinię dla klientów dawnej Avivy, dostępną pod numerem: +48 224 224 224. Konsultanci czekają na Ciebie pod telefonem 24/7!


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Avivie przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
1 rok temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
1 rok temu
5.0

Kupuj OC/AC jeszcze taniej!

Ubezpieczenia w pigułce

Wszystko o assistance

Assistance komunikacyjne
Assistance komunikacyjne na pierwszym miejscu: rośnie popularność usług pomocowo-ratunkowych

Popularność assistance rośnie z roku na rok. Polacy coraz bardziej doceniają tego rodzaju usługi i coraz chętniej się na nie decydują. Najpopularniejsze pozostaje assistance komunikacyjne, ale rośnie także zainteresowanie usługami medycznymi czy assistance domowym. Z raportu „Rynek usług assistance widziany oczami klientów” wynika, że w 2018 roku z assistance skorzystało ponad 2,3 mln Polaków.

Ludzie siedzą na samochodzie, wakacyjna podróż samochodem bezpieczna dzięki fitautopomoc i pakietowi assistance
Zrelaksuj się podczas wakacji! Z FitAutoPomoc resztą problemów zajmie się ubezpieczyciel

Ubezpieczenie assistance dla wielu kierowców to dodatkowy wydatek, z którego wolimy zrezygnować. Jednak, gdy planujemy dalszą podróż wakacyjną, dużo więcej sytuacji na drodze może nam zagrozić. Co wtedy? Z rozwiązaniem przychodzi FitAutoPomoc – assistance krótkoterminowe, czyli ubezpieczenie jedynie na pewien okres.

Ubezpieczenie assistance a holowanie pojazdu
Ubezpieczenie assistance: całodobowa pomoc na drodze

Jest ciemna noc, jedziesz z rodziną na wakacje i nagle w Twoim aucie dochodzi do problemów z silnikiem. Nie możesz jechać dalej, a wokół las. Ubezpieczenie assistance zapewnia pomoc techniczną w razie takich problemów. Jeżeli często wyjeżdżasz albo masz awaryjny samochód, assistance może Ci bardzo ułatwić życie.

Przejdź do akademii