AVIVA Assistance samochodu podstawowy i rozszerzony

Oblicz składkę OC/AC w AVIVA

Podstawowy, rozszerzony i maksymalny – wybierz wariant assistance, który najbardziej sprzyja Twoim potrzebom. A może masz ochotę potraktować swoje auto jak prawdziwą królewnę i zabrać je do Car SPA? Sprawdź, co jeszcze przygotowała dla Ciebie Aviva.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w AVIVA

Oblicz składkę OC/AC w AVIVA

Podstawowy assistance w Avivie

Przy zakupie pakietu OC/AC w Avivie dostajesz assistance w podstawowym zakresie bez dodatkowej opłaty. Tym samym otrzymujesz świadczenia w postaci:

 • Holowania pojazdu po kolizji do 100 km
 • Holowania pojazdu w przypadku uszkodzenia szyby czołowej do ustalonego z Avivą warsztatu
 • Transportu ubezpieczonych z miejsca zdarzenia do miejsca holowania pojazdu
 • Parkowania pojazdu do 100 zł
 • Pojazdu zastępczego po kolizji
 • Na uwagę zasługuje fakt, że podstawowy pakiet assistance nie obejmuje usprawnienia pojazdu na miejscu zdarzenia, za to obejmuje pokrycie kosztów wynajęcia auta zastępczego – usługę dostępną zazwyczaj w ramach droższych wariantów.

Assistance w Avivie dla wymagających

Na polskich drogach i parkingach czeka na Twoje auto wiele niebezpieczeństw, od awarii, przez niegroźne stłuczki i kradzieże, po poważniejsze wypadki. Podstawowy wariant assistance obejmuje tylko niektóre z tych zdarzeń, dlatego warto zastanowić się nad rozbudowaniem ochrony ubezpieczenia. Wariant rozszerzony oferuje przede wszystkim powiększenie limitów podstawowych usług:

 • Holowanie pojazdu po wypadku lub awarii do 200 km
 • Parkowanie pojazdu do 200 zł
 • Pojazd zastępczy po wypadku lub kradzieży

Natomiast, jeśli zdecydujesz się na wariant maksymalny, możesz liczyć na wachlarz dodatkowych usług, m.in.:

Kontynuacja podróży po wypadku, kradzieży lub awarii do 5000 zł

 • Złomowanie pojazdu
 • Nocleg dla osób podróżujących pojazdem
 • Pomoc tłumacza
 • Hospitalizacja kierowcy lub pasażerów
 • Kierowca zastępczy
 • Dostarczenie części

Wszystkie opcje assistance w Avivie zawierają również usługi informacyjne w postaci: informacji o lokalizacji warsztatów naprawczych i stacji paliw, informacji medycznej, informacji o utrudnieniach w ruchu drogowym oraz rezerwacji noclegu, posiłku, sali konferencyjnej lub biletu bo kina i teatru.

Samochód zastępczy w Avivie

Aviva pokrywa koszty wynajęcia samochodu zastępczego we wszystkich wariantach ubezpieczenia assistance. Warunki jednak, na których świadczona jest usługa, różnią się w zależności od tego, czy ubezpieczony zdecydował się na opcję podstawową, rozszerzoną czy maksymalną. Aviva ustala następujące limity dla poszczególnych wariantów:

 • Assistance podstawowy – pojazd zastępczy po kolizji na nie dłużej niż 3 dni
 • Assistance rozszerzony – pojazd zastępczy po wypadku lub kradzieży na nie dłużej niż 5 dni
 • Assistance maksymalny – pojazd zastępczy po wypadku, kradzieży lub awarii na nie dłużej niż 14 dni
 • Dodatkowe usługi assistance w Avivie

Oprócz trzech omówionych wariantów assistance, Aviva przygotowała coś dla naprawdę wymagających – dodatki, które można dowolnie dobierać, zależnie od potrzeb auta i jego użytkowników. Oto one:

 • Ubezpieczenie urządzeń elektronicznych w czasie podróży zagranicznej – ubezpieczyciel zobowiązuje się zorganizować transport do najbliższego sklepu RTV oraz zapewnia usługi tłumacza na potrzeby zgłoszenia kradzieży sprzętu elektronicznego
 • Car SPA – organizacja i pokrycie kosztów polerowanie powłoki lakierniczej oraz czyszczenia tapicerki po naprawie uszkodzeń, do których doszło w wyniku kolizji do 800 zł
 • Akademia Bezpiecznej Jazdy – organizacja i pokrycie kosztów zajęć doszkalających dla kierowcy, który brał udział w zdarzeniu ubezpieczeniowym
 • Wieczór bez samochodu – organizacja oraz pokrycie kosztu dwóch biletów do kina oraz dojazdu

Przy zakupie dowolnych produktów z oferty assistance przez internet, otrzymujesz zniżkę w wysokości 5%.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w AVIVA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 7 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 7 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC AVIVA

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o AVIVA

AVIVA OC i AC - porównaj oferty i dowiedz się, czy w Aviva kupisz tanie ubezpieczenie samochodu
Prywatne: AVIVA OC i AC – porównaj oferty i dowiedz się, czy w Aviva kupisz tanie ubezpieczenie samochodu

Porównując oferty ubezpieczeń komunikacyjnych za pomocą kalkulatora OC AC mfind, bez trudu natrafisz na polisy komunikacyjne Aviva OC i AC. Dowiedz się więcej o jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Polsce.

Foto: by Gianfranco Blanco [CC BY-ND 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/)], via Flickr
Aviva zatrudnia młodych – oferuje „dobrą zabawę wieczorem”

Startując z nowatorskim programem rekrutacyjnym Aviva zadała sobie pytanie: czego pragnie młody człowiek? Główne założenia projektu Generation Next gromko odpowiadają obietnicą dobrych zarobków, dużej przestrzeni biurowej i... dobrej zabawy wieczorem.

Aviva ubezpieczenia
Aviva – ubezpieczenia to pikuś!

Kluczowym obszarem działalności grupy Aviva są indywidualne ubezpieczenia na życie oraz zarządzanie OFE. Aviva oferuje również grupowe ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia majątkowe dla klientów indywidualnych i firm, fundusze inwestycyjne oraz ubezpieczenia zdrowotne. Nam najbardziej zapadła w pamięci reklama towarzystwa z sympatycznym stworkiem - Panem Pikusiem.

Assistance w Avivie? W ofercie nawet Car SPA

Podstawowy, rozszerzony i maksymalny – wybierz wariant assistance, który najbardziej sprzyja Twoim potrzebom. A może masz ochotę potraktować swoje auto jak prawdziwą królewnę i zabrać je do Car SPA? Sprawdź, co jeszcze przygotowała dla Ciebie Aviva.

Przejdź do akademii