AVIVA – Zgłoszenie sprzedaży samochodu

Oblicz składkę OC/AC w AVIVA

Jeśli sprzedałeś swój pojazd, a wykupiona przez Ciebie polisa wciąż jest jeszcze ważna, Twoim obowiązkiem jest poinformowanie ubezpieczyciela o zbyciu samochodu. Podpowiadamy, jak zgłosić ten fakt w TU Aviva.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w AVIVA

Oblicz składkę OC/AC

Kiedy zgłosić sprzedaż samochodu w TU Aviva?

Bez względu na to, u którego ubezpieczyciela masz wykupioną polisę OC, Twoim obowiązkiem jest poinformowanie tej firmy o fakcie zbycia pojazdu do 14 dni od daty widniejącej na umowie kupna – sprzedaży. Obowiązek ten wynika wprost z art. 32 ustawy z dn. 22 maja 2003 o Ubezpieczeniach Obowiązkowych, UFG i PBUK. Co grozi za niedopełnienie tego obowiązku? Okazuje się, że wystarczająco dużo, aby zmotywować kierowców do przesłania takiej informacji ubezpieczycielowi.

Brak takiej informacji skutkuje bowiem automatycznym przedłużeniem polisy OC na kolejny rok. Zgłoszenie sprzedaży samochodu zatrzyma ten proces i ubezpieczenie OC straci ważność wraz z ostatnim dniem, na który została zawarta. Jeśli więc nie poinformujesz TU Aviva o zbyciu pojazdu, to ubezpieczyciel ten z pewnością prześle Ci wezwanie do zapłaty składki za ubezpieczenie OC na kolejny rok. Oczywiście będzie można to wyjaśnić, ale cały proces zajmie nieco czasu – można uniknąć niepotrzebnego stresu wcześniej, przesyłając stosowną informację do TU Aviva.

Jak zgłosić sprzedaż samochodu do TU Aviva?

Ubezpieczyciel będzie wymagał od Ciebie danych nowego posiadacza pojazdu. Dlatego zadbaj o to, aby umowa kupna-sprzedaży była wypełniona rzetelnie. TU Aviva wymaga także, aby przesłać jej skan lub czytelne zdjęcie samej umowy. Tak przygotowane zgłoszenie sprzedaży możesz przesłać do Avivy na adres mailowy: kontakt@aviva.pl lub pocztą tradycyjną, na adres:

Aviva TUO S.A.

ul. Inflancka 4b

00-189 Warszawa

W przypadku polisy Autocasco (AC), przysługuje Ci zwrot składki za niewykorzystany okres ochrony. Takie ubezpieczenie nie przechodzi bowiem na nowego właściciela. Z kolei zwrot składki za ubezpieczenie OC możliwy jest tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy nowy właściciel Twojego pojazdu zdecyduje się na wypowiedzenie Twojej dotychczasowej polisy. W tym celu skontaktuj się z TU Aviva.Kalkulator OC/AC online
Porównaj oferty i zaoszczędź na polisie


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w AVIVA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 7 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 7 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC AVIVA

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o AVIVA

AVIVA OC i AC - porównaj oferty i dowiedz się, czy w Aviva kupisz tanie ubezpieczenie samochodu
Prywatne: AVIVA OC i AC – porównaj oferty i dowiedz się, czy w Aviva kupisz tanie ubezpieczenie samochodu

Porównując oferty ubezpieczeń komunikacyjnych za pomocą kalkulatora OC AC mfind, bez trudu natrafisz na polisy komunikacyjne Aviva OC i AC. Dowiedz się więcej o jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Polsce.

Foto: by Gianfranco Blanco [CC BY-ND 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/)], via Flickr
Aviva zatrudnia młodych – oferuje „dobrą zabawę wieczorem”

Startując z nowatorskim programem rekrutacyjnym Aviva zadała sobie pytanie: czego pragnie młody człowiek? Główne założenia projektu Generation Next gromko odpowiadają obietnicą dobrych zarobków, dużej przestrzeni biurowej i... dobrej zabawy wieczorem.

Aviva ubezpieczenia
Aviva – ubezpieczenia to pikuś!

Kluczowym obszarem działalności grupy Aviva są indywidualne ubezpieczenia na życie oraz zarządzanie OFE. Aviva oferuje również grupowe ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia majątkowe dla klientów indywidualnych i firm, fundusze inwestycyjne oraz ubezpieczenia zdrowotne. Nam najbardziej zapadła w pamięci reklama towarzystwa z sympatycznym stworkiem - Panem Pikusiem.

Assistance w Avivie? W ofercie nawet Car SPA

Podstawowy, rozszerzony i maksymalny – wybierz wariant assistance, który najbardziej sprzyja Twoim potrzebom. A może masz ochotę potraktować swoje auto jak prawdziwą królewnę i zabrać je do Car SPA? Sprawdź, co jeszcze przygotowała dla Ciebie Aviva.

Przejdź do akademii