AVIVA | Zgłoszenie sprzedaży samochodu

Porównaj ceny OC i oszczędzaj!

Sprzedałeś samochód, a wykupiona w Avivie polisa nadal jest ważna? Masz obowiązek poinformować ubezpieczyciela o zbyciu pojazdu! Zjedź niżej i sprawdź, ile masz na to czasu i jak najszybciej zgłosić sprzedaż samochodu w TU Aviva(Allianz).

Zmieniasz ubezpieczyciela? Nie przepłacaj!

Porównaj ceny OC/AC!

Kiedy zgłosić sprzedaż auta?

Tak naprawdę nie ma znaczenia, w której firmie wykupiłeś polisę OC. Twoim obowiązkiem jest poinformowanie ubezpieczyciela, w tym Avivy, o sprzedaży samochodu. Musisz zrobić to do 14 dni od daty widniejącej na umowie kupna – sprzedaży. Obowiązek ten wynika wprost z art. 32 ustawy z dn. 22 maja 2003 o Ubezpieczeniach Obowiązkowych, UFG i PBUK. Co grozi za niedopełnienie tego obowiązku? Okazuje się, że wystarczająco dużo, aby zmotywować kierowców do przesłania takiej informacji ubezpieczycielowi.

Co się zatem stanie, jeśli nie zgłosisz do Avivy sprzedaży samochodu? Twoje ubezpieczenie OC zostanie automatycznie przedłużone. Ty z kolei będziesz zobowiązany zapłacić składkę na kolejny rok! Jeśli jednak w odpowiednim czasie poinformujesz o zbyciu pojazdu, ubezpieczenie OC straci ważność wraz z ostatnim dniem jego obowiązywania. Co prawda gdybyś o tym zapomniał i dostał wezwanie zapłaty to możesz się odwołać, ale to zajmie mnóstwo czasu. Unikniesz niepotrzebnego stresu, jeśli odpowiednio wcześnie zgłosisz sprzedaż auta do TU AVIVA.

AVIVA – zgłoszenie sprzedaży samochodu

Czego potrzebujesz, by sprawnie zgłosić sprzedaż auta Avive? Ubezpieczyciel będzie od Ciebie wymagał danych nowego właściciela pojazdu oraz skanu lub zdjęcia umowy kupna-sprzedaży. Dlatego koniecznie zadbaj o rzetelne spisanie umowy i umieszczenie tam wszystkich niezbędnych informacji.Wskazówka: nie musisz sporządzać jej samodzielnie. W Punkcie mamy dla Ciebie gotowy wzór umowy kupna-sprzedaży samochodu, który pobierzesz zupełnie za darmo.

Masz już dokumenty pod ręką? Teraz wystarczy przesłać do ubezpieczyciela. Jako że Aviva działa teraz pod wspólną nazwą Allianz i właśnie na ten adres musisz przesłać formalności. Zrobisz to np. mailowo (kontakt@allianz.pl) albo pocztą tradycyjną, wpisując na kopercie adres:

Allianz 

ul. Rodziny Hiszpańskich 1

02-685 Warszawa.

W przypadku polisy Autocasco (AC), przysługuje Ci zwrot składki za niewykorzystany okres ochrony. Takie ubezpieczenie nie przechodzi bowiem na nowego właściciela. Z kolei zwrot składki za ubezpieczenie OC możliwy jest wyłącznie w sytuacji, gdy nowy właściciel Twojego pojazdu wypowie Twoją dotychczasową polisę OC. W tym celu skontaktuj się z TU Aviva.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Avivie przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kupuj OC/AC jeszcze taniej!

Przeczytaj, zanim sprzedasz samochód!

Sprzedaż samochodu a ubezpieczenie - to musisz wiedzieć!

Kiedy przysługuje zwrot składki OC
Jak obliczyć zwrot składki z ubezpieczenia OC?

OC komunikacyjne jest w Polsce obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych. W przypadku braku takiego ubezpieczenia trzeba się liczyć z bardzo wysokimi karami. W niektórych sytuacjach można jednak zrezygnować z OC i dostać jeszcze zwrot zapłaconej składki. Jak obliczyć wysokość takiego zwrotu?

Zawiadomienie o zbyciu pojazdu – co powinien zrobić Polak, a co Ukrainiec?

Sprzedaż samochodu nie jest wcale skomplikowanym procesem, ale trzeba pamiętać o załatwieniu kilku formalności. Chodzi przede wszystkim o złożenie zawiadomienia o zbyciu pojazdu w odpowiednich instytucjach. Czy formalności są takie same dla Polaków i Ukraińców?

Rejestracja samochodu online - jak przebiega
Rejestracja samochodu online. Jak zarejestrować auto przez internet?

Cyfryzacja dotyka prawie każdego aspektu naszego codziennego życia. Od pracy zdalnej, przez spotkania online, po zakupy przez internet. Z założenia ma to ułatwiać codzienne funkcjonowanie, a także automatyzować i przyspieszać pracę. W ostatnich latach rozpoczęła się także cyfryzacja formalności i składania dokumentacji w naszym kraju.

Przejdź do akademii