AVIVA – Zgłoszenie sprzedaży samochodu

Jeśli sprzedałeś swój pojazd, a wykupiona przez Ciebie polisa wciąż jest jeszcze ważna, Twoim obowiązkiem jest poinformowanie ubezpieczyciela o zbyciu samochodu. Podpowiadamy, jak zgłosić ten fakt w TU Aviva.

AVIVA – Zgłoszenie sprzedaży samochodu

Kiedy zgłosić sprzedaż samochodu w TU Aviva?

 

Bez względu na to, u którego ubezpieczyciela masz wykupioną polisę OC, Twoim obowiązkiem jest poinformowanie tej firmy o fakcie zbycia pojazdu do 14 dni od daty widniejącej na umowie kupna – sprzedaży. Obowiązek ten wynika wprost z art. 32 ustawy z dn. 22 maja 2003 o Ubezpieczeniach Obowiązkowych, UFG i PBUK. Co grozi za niedopełnienie tego obowiązku? Okazuje się, że wystarczająco dużo, aby zmotywować kierowców do przesłania takiej informacji ubezpieczycielowi.

 

Brak takiej informacji skutkuje bowiem automatycznym przedłużeniem polisy OC na kolejny rok. Zgłoszenie sprzedaży samochodu zatrzyma ten proces i ubezpieczenie OC straci ważność wraz z ostatnim dniem, na który została zawarta. Jeśli więc nie poinformujesz TU Aviva o zbyciu pojazdu, to ubezpieczyciel ten z pewnością prześle Ci wezwanie do zapłaty składki za ubezpieczenie OC na kolejny rok. Oczywiście będzie można to wyjaśnić, ale cały proces zajmie nieco czasu – można uniknąć niepotrzebnego stresu wcześniej, przesyłając stosowną informację do TU Aviva.

 

Jak zgłosić sprzedaż samochodu do TU Aviva?

 

Ubezpieczyciel będzie wymagał od Ciebie danych nowego posiadacza pojazdu. Dlatego zadbaj o to, aby umowa kupna-sprzedaży była wypełniona rzetelnie. TU Aviva wymaga także, aby przesłać jej skan lub czytelne zdjęcie samej umowy. Tak przygotowane zgłoszenie sprzedaży możesz przesłać do Avivy na adres mailowy: kontakt@aviva.pl lub pocztą tradycyjną, na adres:

 

Aviva TUO S.A.

ul. Inflancka 4b

00-189 Warszawa

 

W przypadku polisy Autocasco (AC), przysługuje Ci zwrot składki za niewykorzystany okres ochrony. Takie ubezpieczenie nie przechodzi bowiem na nowego właściciela. Z kolei zwrot składki za ubezpieczenie OC możliwy jest tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy nowy właściciel Twojego pojazdu zdecyduje się na wypowiedzenie Twojej dotychczasowej polisy. W tym celu skontaktuj się z TU Aviva.

Produkty ubezpieczeniowe

Ikona Samochód

 

Ubezpieczenie samochodu

Aviva posiada szeroką ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, jak np. OC, AC lub dodatkowe polisy dla zmotoryzowanych

Ikona Serce

 

Ubezpieczenie zdrowotne

TU Aviva oferuje także ubezpieczenia zdrowotne. Sprawdź prywatne pakiety medyczne w mfind

Ikona Walizka

 

Ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne w TU Aviva dostępne jest w kilku wariantach, a ceny zależą od miejsca i celu podróży

Ikona Dom

 

Ubezpieczenie nieruchomości

W TU Aviva ubezpieczysz dom, także ten w trakcie budowy, mieszkanie wraz z wyposażeniem oraz domek letniskowy.