AVIVA – Ubezpieczenie NNW

Oblicz składkę OC/AC w AVIVA

Polisa NNW (od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków), najczęściej jest oferowana jako dodatek do ubezpieczeń OC czy Autocasco. TU Aviva umożliwia zakup NNW, które swoim zakresem obejmuje nie tylko zdarzenia wynikające ze skutków wypadków komunikacyjnych.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w AVIVA

Oblicz składkę OC/AC

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Aviva oferuje swoim klientom polisy NNW w dwóch wariantach: podstawowym i rozszerzonym. Bez względu na wybrany pakiet, decydując się na zakup NNW w Aviva otrzymasz dodatkowe świadczenie za trwały uszczerbek na zdrowiu. Jednak wysokość świadczeń zależy już od wybranego wariantu NNW. Pamiętaj, że tabelę świadczeń otrzymasz wraz z zakupioną polisą. Ponadto, polisa NNW oferowana przez Avivę obejmuje pomoc na terenie wszystkich państw europejskich (za wyjątkiem Rosji).

NNW w TU Aviva – wariant podstawowy

Ubezpieczenie NNW w wariancie podstawowym chroni przed następstwami tych zdarzeń, które przytrafiły się w związku z podróżowaniem samochodem. Polisa ta obejmuje zarówno kierowcę, jak i wszystkich pasażerów pojazdu. Ważne jednak, by liczba pasażerów nie była większa od tej, która jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym ubezpieczonego auta. Nie oznacza to jednak, że w takiej sytuacji polisa nie zostanie wypłacona. Dla przykładu, jeśli w 5-osobowym pojeździe podróżowało 6 pasażerów, wówczas sumę ubezpieczenia NNW mnoży się przez 5, a następnie otrzymaną w ten sposób kwotę dzieli przez 6. Wynik będzie wysokością odszkodowania wypłacanym z tytułu NNW. Ważne jest, że polisa NNW w Aviva obejmuje tylko te zdarzenia, które wydarzyły się podczas podróży samochodem. 

NNW w TU Aviva – wariant rozszerzony

W porównaniu do wariantu podstawowego, opcja rozszerzona działa także w sytuacji, gdy pojazd nie znajdował się w ruchu. Mowa tu o wszelkiego rodzaju urazach, które miały miejsce w życiu prywatnym pasażera. Co ważne, ubezpieczenie to chroni wyłącznie kierowcę (ubezpieczającego).

Jakie są wyłączenia odpowiedzialności w NNW Aviva?

Jak czytamy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU), Aviva nie ponosi odpowiedzialności za skutki tych zdarzeń, które:

  • powstały w wyniku braku wymaganego fotelika lub siedziska dla dziecka w momencie wypadku
  • zostały spowodowane przez zbyt dużą liczbę osób znajdujących się w pojeździe
  • powstały w wyniku braku zapiętych pasów przez pasażerów
  • wyniknęły w momencie załadunku lub rozładunku pojazdu

Kiedy zgłosić szkodę z NWW do Aviva?

Na zgłoszenie szkody z tytułu polisy NNW w TU Aviva mamy 14 dni od daty wypadku. Takie zdarzenie należy zgłosić telefonicznie, pod numerem 22 557 44 44. Jeśli stan poszkodowanego nie pozwala na zgłoszenie szkody w ciągu 2 tygodni od daty zdarzenia, Aviva dopuszcza przekazanie informacji w późniejszym terminie, nie dłuższym jednak niż 7 dni od dnia ustania przyczyny.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w AVIVA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 7 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 7 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC AVIVA

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o AVIVA

AVIVA OC i AC - porównaj oferty i dowiedz się, czy w Aviva kupisz tanie ubezpieczenie samochodu
Prywatne: AVIVA OC i AC – porównaj oferty i dowiedz się, czy w Aviva kupisz tanie ubezpieczenie samochodu

Porównując oferty ubezpieczeń komunikacyjnych za pomocą kalkulatora OC AC mfind, bez trudu natrafisz na polisy komunikacyjne Aviva OC i AC. Dowiedz się więcej o jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Polsce.

Foto: by Gianfranco Blanco [CC BY-ND 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/)], via Flickr
Aviva zatrudnia młodych – oferuje „dobrą zabawę wieczorem”

Startując z nowatorskim programem rekrutacyjnym Aviva zadała sobie pytanie: czego pragnie młody człowiek? Główne założenia projektu Generation Next gromko odpowiadają obietnicą dobrych zarobków, dużej przestrzeni biurowej i... dobrej zabawy wieczorem.

Aviva ubezpieczenia
Aviva – ubezpieczenia to pikuś!

Kluczowym obszarem działalności grupy Aviva są indywidualne ubezpieczenia na życie oraz zarządzanie OFE. Aviva oferuje również grupowe ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia majątkowe dla klientów indywidualnych i firm, fundusze inwestycyjne oraz ubezpieczenia zdrowotne. Nam najbardziej zapadła w pamięci reklama towarzystwa z sympatycznym stworkiem - Panem Pikusiem.

Assistance w Avivie? W ofercie nawet Car SPA

Podstawowy, rozszerzony i maksymalny – wybierz wariant assistance, który najbardziej sprzyja Twoim potrzebom. A może masz ochotę potraktować swoje auto jak prawdziwą królewnę i zabrać je do Car SPA? Sprawdź, co jeszcze przygotowała dla Ciebie Aviva.

Przejdź do akademii