AVIVA | NNW

Kup najtańsze ubezpieczenie na rynku!

Ubezpieczenie NNW kupisz w większości TU jako rozszerzenie OC albo Autocasco. NNW od Avivy (dziś: Allianz) wyróżnia się natomiast dużo szerszym zakresem, który obejmuje nie tylko następstwa wypadków komunikacyjnych! Sprawdź szczegóły poniżej i porównaj ceny w kalkulatorze Punkty ↓

 

Zobacz, które TU ma najtańszą ofertę!

Porównaj ceny online

Chcesz kompleksowo zadbać o siebie i współpasażerów? Rozszerz swoją polisę o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które zapewni wsparcie finansowe w razie wypadku. Aviva ma dla Ciebie korzystne NNW w dwóch wariantach: podstawowym i rozszerzonym. Czemu warto zwrócić uwagę właśnie na ofertę tej marki? Zarówno w jednym, jak i w drugim pakiecie, masz zagwarantowane dodatkowe świadczenie za trwały uszczerbek na zdrowiu. Jego wysokość zależy natomiast od wariantu (wszystkie informacje na temat wypłacanych kwot znajdziesz w tabeli dołączonej do OWU). Ponadto, polisa NNW oferowana przez Avivę obejmuje pomoc na terenie wszystkich państw europejskich (z wyjątkiem Rosji).

NNW w TU Aviva – wariant podstawowy

Ubezpieczenie NNW w wariancie podstawowym chroni przed następstwami tych zdarzeń, które przytrafiły się w związku z podróżowaniem samochodem. Oczywiście obejmuje ona zarówno kierowcę, jak i wszystkich pasażerów pojazdu. Ważne jednak, by liczba pasażerów nie była większa od tej wpisanej w dowodzie rejestracyjnym auta. Inaczej kwota odszkodowania może być zaniżona. Przykładowo jeśli w 5-osobowym pojeździe podróżowało 6 pasażerów, wówczas sumę ubezpieczenia NNW mnoży się przez 5, a następnie otrzymaną w ten sposób kwotę dzieli przez 6. Wynik będzie wysokością odszkodowania wypłacanym z tytułu polisy NNW..

NNW w TU Aviva – wariant rozszerzony

W porównaniu z wariantem podstawowym, opcja rozszerzona działa także w sytuacji, gdy pojazd nie znajdował się w ruchu. Mowa tu o wszelkiego rodzaju urazach, które miały miejsce w życiu prywatnym. Co ważne, ubezpieczenie to chroni wyłącznie kierowcę (ubezpieczającego).

Jakie są wyłączenia odpowiedzialności w NNW Aviva?

Jak czytamy w OWUAviva nie ponosi odpowiedzialności za skutki zdarzeń powstałych:

  • przez brak wymaganego fotelika lub siedziska dla dziecka w momencie wypadku,
  • przez to, że w samochodzie znajdowało się zbyt wiele osób,
  • w wyniku braku zapiętych pasów przez pasażerów,
  • w momencie załadunku lub rozładunku pojazdu.

Kiedy zgłosić szkodę z NWW do Avivy?

Masz 14 dni na zgłoszenie szkody z tytułu ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. Takie zdarzenie należy zgłosić telefonicznie. Jeśli stan poszkodowanego nie pozwala na zgłoszenie szkody w ciągu 2 tygodni od daty zdarzenia, możesz zrobić to w późniejszym terminie, ale nie dłuższym niż 7 dni od dnia ustania przyczyny.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w AVIVIE przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kupuj OC/AC jeszcze taniej!

Poznaj lepiej świat ubezpieczeń

Koniecznie przeczytaj

Ubezpieczenie NNW - czy to się opłaca
Przed czym chroni i co obejmuje ubezpieczenie NNW?

Szukasz informacji na temat ubezpieczenia NNW? Nie jesteś pewny, czy warto je wykupić? Chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej, żeby móc łatwiej podjąć decyzję? Ten artykuł jest dla Ciebie! Zachęcamy do lektury.

Jak zgłosić szkodę przez internet?

Chcesz zgłosić szkodę parkingową, uzyskać odszkodowanie za zniszczony w wyniku kolizji samochód lub skradzione z mieszkania rzeczy? Wiele firm ubezpieczeniowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwiając im zgłoszenie szkody przez internet. Sprawdź, jak zgłosić szkodę przez internet u wiodących na polskim rynku ubezpieczycieli.

podatek od kupna samochodu
Podatek od kupna samochodu – jak i ile zapłacić? Dowiedz się!

Koszt auta to dopiero początek wydatków i formalności. Jeśli kupujesz samochód używany, od osoby fizycznej, musisz zapłacić podatek w wysokości 2% wartości rynkowej pojazdu. Co to dokładnie oznacza i do kiedy masz czas na opłatę, by uniknąć kary? Podpowiadamy!

Czy pijany kierowca może stracić auto? Nowe przepisy i konfiskata auta za jazdę po pijanemu
Piłeś? Nie jedź, bo stracisz auto! Rząd za zmianą przepisów. Konfiskata samochodu wkrótce możliwa!

Sejm przegłosował! Ustawa o konfiskacie auta za jazdę po pijanemu już za 3. miesiące wejdzie w życie. Oznacza to, że kierowcy, którzy decydują się na jazdę pod wpływem, narażają się nie tylko na utratę prawa jazdy, ale i samochodu oraz karę pozbawienia wolności do 16 lat! Dowiedz się więcej!

Przejdź do akademii