AVIVA – Wypowiedzenie Umowy OC

Porównaj składkę OC w AVIVA z innymi TU

Jeśli zdecydowałeś się na wypowiedzenie ubezpieczenia OC w TU Aviva, musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Podpowiadamy, jak skutecznie rozwiązać umowę z tym ubezpieczycielem.

Oblicz, czy u innych ubezpieczycieli zapłacisz mniej za OC

Przelicz składkę OC

Zgodnie z postanowieniami Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, wypowiedzenie OC należy przesłać ubezpieczycielowi najpóźniej na jeden dzień przed końcem okresu obowiązywania dotychczasowej polisy. Np. jeśli ubezpieczenie OC obowiązuje do 25 maja, to taką polisę można wypowiedzieć najpóźniej 24 maja.

W przypadku TU Avivawypowiedzenie OC można wysłać pocztą tradycyjną, na adres:

Aviva TUO S.A.

ul. Inflancka 4b

00-189 Warszawa

lub elektronicznie, na adres bok@aviva.pl

Jak ubiegać się o zwrot składki w Aviva?

zwrot składki OC możesz się ubiegać w przypadku sprzedaży samochodu lub zezłomowania. Wzór wniosku o zwrot składki, jak wszystkie niezbędne dokumenty, można znaleźć na stronie ubezpieczyciela. Musisz na nim podać dane osobowe, numer polisy, powód dla którego wnosisz o zwrot składki oraz numer konta, na który mają zostać wpłacone pieniądze. Składka zostanie Ci zwrócona w wysokości odpowiedniej do okresu, w którym ubezpieczenie nie zostało wykorzystane.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w AVIVA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 7 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 7 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC AVIVA

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o AVIVA

AVIVA OC i AC - porównaj oferty i dowiedz się, czy w Aviva kupisz tanie ubezpieczenie samochodu
Prywatne: AVIVA OC i AC – porównaj oferty i dowiedz się, czy w Aviva kupisz tanie ubezpieczenie samochodu

Porównując oferty ubezpieczeń komunikacyjnych za pomocą kalkulatora OC AC mfind, bez trudu natrafisz na polisy komunikacyjne Aviva OC i AC. Dowiedz się więcej o jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Polsce.

Foto: by Gianfranco Blanco [CC BY-ND 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/)], via Flickr
Aviva zatrudnia młodych – oferuje „dobrą zabawę wieczorem”

Startując z nowatorskim programem rekrutacyjnym Aviva zadała sobie pytanie: czego pragnie młody człowiek? Główne założenia projektu Generation Next gromko odpowiadają obietnicą dobrych zarobków, dużej przestrzeni biurowej i... dobrej zabawy wieczorem.

Aviva ubezpieczenia
Aviva – ubezpieczenia to pikuś!

Kluczowym obszarem działalności grupy Aviva są indywidualne ubezpieczenia na życie oraz zarządzanie OFE. Aviva oferuje również grupowe ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia majątkowe dla klientów indywidualnych i firm, fundusze inwestycyjne oraz ubezpieczenia zdrowotne. Nam najbardziej zapadła w pamięci reklama towarzystwa z sympatycznym stworkiem - Panem Pikusiem.

Assistance w Avivie? W ofercie nawet Car SPA

Podstawowy, rozszerzony i maksymalny – wybierz wariant assistance, który najbardziej sprzyja Twoim potrzebom. A może masz ochotę potraktować swoje auto jak prawdziwą królewnę i zabrać je do Car SPA? Sprawdź, co jeszcze przygotowała dla Ciebie Aviva.

Przejdź do akademii