AVIVA | Wypowiedzenie OC

Porównaj ceny i kup najtańsze OC online

Planujesz wypowiedzieć OC Avivie? Zanim to zrobisz, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Dowiesz się, jakich dokumentów wymaga ubezpieczyciel, kiedy możesz zrezygnować z polisy i jakich terminów dopilnować, by uniknąć kary za brak OC! Na koniec nie zapomnij porównać ofert pozostałych TU i wybrać najtańsze ubezpieczenie OC na rynku!

Najtańsze OC na rynku znajdziesz tutaj ↓

Darmowa porównywarka

Lista sytuacji, w których możesz wypowiedzieć umowę OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to obowiązek każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Co więcej, jako kierowca musisz utrzymać ciągłość ubezpieczenia – innymi słowy nie możesz pozwolić sobie na przerwę w OC. Dlatego tylko w kilku przypadkach masz prawo zrezygnować z polisy. Zarówno w innych firmach ubezpieczeniowych, jak i w TU Aviva, wypowiedzenie OC możesz złożyć, jeśli np.:

  • kupiłeś używany samochód z ważną polisą i chcesz zmienić ubezpieczyciela,
  • planujesz zezłomować pojazd i chcesz odzyskać zwrot składki OC,
  • dotychczasowa polisa została automatycznie przedłużona, mimo że kupiłeś nowe OC,
  • znalazłeś dużo tańszą ofertę na porównywarce OC, a Twoja polisa w Avivie akurat się kończy.

Pilnuj tych terminów!

Zgodnie z Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, dotyczących również marki Aviv,a wypowiedzenie OC musisz przesłać najpóźniej 1 dzień przed wygaśnięciem umowy. Przykładowo jeśli ubezpieczenie OC obowiązuje do 25 maja, to możesz je wypowiedzieć do 24 maja.

Aviva – wypowiedzenie OC w praktyce

Pora przejść do konkretów. Do złożenia rezygnacji potrzebujesz przede wszystkim poprawnie wypełnionego i podpisanego wniosku. Musisz zawrzeć w niej m.in. swoje dane osobowe, dane pojazdu, numer polisy oraz dane Towarzystwa Ubezpieczeniowego – tutaj TU Aviva (obecnie Allianz). W Internecie bez trudu znajdziesz gotowe wzory wypowiedzenia umowy OC, dzięki którym nie musisz obawiać się, że zapomnisz czegoś umieścić. Wzór znajdziesz m.in. na stronie Punkty, przygotowany przez ekspertów i praktyków w branży ubezpieczeniowej.

Pobierz DARMOWY wzór wypowiedzenia OC →

Co dalej? Masz kilka sposobów na wypowiedzenie OC. Możesz to zrobić np. online, wysyłając skan podpisanego dokumentu na adres mailowy [email protected]. Inną opcją jest wizyta w oddziale, gdzie przekażesz je przedstawicielowi Avivy. Wypowiedzenie OC możesz też wysłać listem poleconym, na adres:

Allianz 

ul. Rodziny Hiszpańskich 1

02-685 Warszawa.

Aviva – zwrot składki OC po wypowiedzeniu umowy

Zwrot składki OC należy Ci się wtedy, kiedy sprzedajesz lub złomujesz samochód. Jak się o nią ubiegać? Aviva, tak jak i przy wypowiedzeniu umowy OC, będzie wymagać wniosku. Wzór oraz listę dokumentów znajdziesz oczywiście na stronie ubezpieczyciela. Musisz na nim podać dane osobowe, numer polisy, powód dla którego wnosisz o zwrot składki oraz numer konta, na który mają zostać wpłacone pieniądze. Jaką kwotę otrzymasz? Wysokość składki zależy od okresu niewykorzystanego ubezpieczenia.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Avivie przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kupuj OC/AC jeszcze taniej!

Akademia Punkty | Profesjonalna baza wiedzy o ubezpieczeniach

Wypowiedzenie OC krok po kroku

Kiedy przysługuje zwrot składki OC
Zwrot składki OC – poznaj swoje prawa i odzyskaj należności

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych to obowiązkowa polisa, która chroni przed finansowymi konsekwencjami wypadków drogowych. Choć zwykle zawieramy je na okres 12 miesięcy, okoliczności życiowe mogą niekiedy wymagać przedwczesnego zakończenia tej umowy. W takich przypadkach wiele osób zastanawia się, czy przysługuje im zwrot niewykorzystanej części składki ubezpieczeniowej.

Zawiadomienie o zbyciu pojazdu - wzór - Jak napisać
Zawiadomienie o zbyciu pojazdu. Czym różni się od wyrejestrowania? Pobierz wzór PDF

Sprzedałem auto, co dalej? Wiele osób z nas staje przed trudnym dylematem, jakim jest wypełnienie wszystkich formalności już po dokonaniu transakcji. Kupujący już cieszy się z nowego nabytku, a my zastanawiamy się, do jakiego urzędu udać się w pierwszej kolejności. Punkta spieszy z pomocą i odpowiedzią, na to, co zrobić po sprzedaży auta!

Sprzedałem samochód, co dalej z polisą OC?
Sprzedałeś lub kupiłeś auto? Sprawdź, co dalej z ubezpieczeniem OC i AC

Sprzedaż auta a OC – praktyczny poradnik od Punkty dla sprzedającego i kupującego już jest dostępny. Z nami odpowiesz na pytanie: co zrobić, aby nowy nabywca nie przysporzył Ci kłopotów z ubezpieczeniem OC i AC. Kupiłeś używany samochód? Zweryfikuj, czy możesz jeździć na starej polisie.

Przejdź do akademii