AVIVA | Wypowiedzenie OC

Porównaj ceny i kup najtańsze OC online

Planujesz wypowiedzieć OC Avivie? Zanim to zrobisz, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Dowiesz się, jakich dokumentów wymaga ubezpieczyciel, kiedy możesz zrezygnować z polisy i jakich terminów dopilnować, by uniknąć kary za brak OC! Na koniec nie zapomnij porównać ofert pozostałych TU i wybrać najtańsze ubezpieczenie OC na rynku!

Najtańsze OC na rynku znajdziesz tutaj ↓

Darmowa porównywarka

Lista sytuacji, w których możesz wypowiedzieć umowę OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to obowiązek każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Co więcej, jako kierowca musisz utrzymać ciągłość ubezpieczenia – innymi słowy nie możesz pozwolić sobie na przerwę w OC. Dlatego tylko w kilku przypadkach masz prawo zrezygnować z polisy. Zarówno w innych firmach ubezpieczeniowych, jak i w TU Aviva, wypowiedzenie OC możesz złożyć, jeśli np.:

  • kupiłeś używany samochód z ważną polisą i chcesz zmienić ubezpieczyciela,
  • planujesz zezłomować pojazd i chcesz odzyskać zwrot składki OC,
  • dotychczasowa polisa została automatycznie przedłużona, mimo że kupiłeś nowe OC,
  • znalazłeś dużo tańszą ofertę na porównywarce OC, a Twoja polisa w Avivie akurat się kończy.

Pilnuj tych terminów!

Zgodnie z Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, dotyczących również marki Aviv,a wypowiedzenie OC musisz przesłać najpóźniej 1 dzień przed wygaśnięciem umowy. Przykładowo jeśli ubezpieczenie OC obowiązuje do 25 maja, to możesz je wypowiedzieć do 24 maja.

Aviva – wypowiedzenie OC w praktyce

Pora przejść do konkretów. Do złożenia rezygnacji potrzebujesz przede wszystkim poprawnie wypełnionego i podpisanego wniosku. Musisz zawrzeć w niej m.in. swoje dane osobowe, dane pojazdu, numer polisy oraz dane Towarzystwa Ubezpieczeniowego – tutaj TU Aviva (obecnie Allianz). W Internecie bez trudu znajdziesz gotowe wzory wypowiedzenia umowy OC, dzięki którym nie musisz obawiać się, że zapomnisz czegoś umieścić. Wzór znajdziesz m.in. na stronie Punkty, przygotowany przez ekspertów i praktyków w branży ubezpieczeniowej.

Pobierz DARMOWY wzór wypowiedzenia OC →

Co dalej? Masz kilka sposobów na wypowiedzenie OC. Możesz to zrobić np. online, wysyłając skan podpisanego dokumentu na adres mailowy bok@allianz.pl. Inną opcją jest wizyta w oddziale, gdzie przekażesz je przedstawicielowi Avivy. Wypowiedzenie OC możesz też wysłać listem poleconym, na adres:

Allianz 

ul. Rodziny Hiszpańskich 1

02-685 Warszawa.

Aviva – zwrot składki OC po wypowiedzeniu umowy

Zwrot składki OC należy Ci się wtedy, kiedy sprzedajesz lub złomujesz samochód. Jak się o nią ubiegać? Aviva, tak jak i przy wypowiedzeniu umowy OC, będzie wymagać wniosku. Wzór oraz listę dokumentów znajdziesz oczywiście na stronie ubezpieczyciela. Musisz na nim podać dane osobowe, numer polisy, powód dla którego wnosisz o zwrot składki oraz numer konta, na który mają zostać wpłacone pieniądze. Jaką kwotę otrzymasz? Wysokość składki zależy od okresu niewykorzystanego ubezpieczenia.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Avivie przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kupuj OC/AC jeszcze taniej!

Akademia Punkty | Profesjonalna baza wiedzy o ubezpieczeniach

Wypowiedzenie OC krok po kroku

Kiedy przysługuje zwrot składki OC
Jak obliczyć zwrot składki z ubezpieczenia OC?

OC komunikacyjne jest w Polsce obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych. W przypadku braku takiego ubezpieczenia trzeba się liczyć z bardzo wysokimi karami. W niektórych sytuacjach można jednak zrezygnować z OC i dostać jeszcze zwrot zapłaconej składki. Jak obliczyć wysokość takiego zwrotu?

Zawiadomienie o zbyciu pojazdu - wzór - Jak napisać
Zawiadomienie o zbyciu pojazdu. Czym różni się od wyrejestrowania? Pobierz wzór PDF

Sprzedałem auto, co dalej? Wiele osób z nas staje przed trudnym dylematem, jakim jest wypełnienie wszystkich formalności już po dokonaniu transakcji. Kupujący już cieszy się z nowego nabytku, a my zastanawiamy się, do jakiego urzędu udać się w pierwszej kolejności. Punkta spieszy z pomocą i odpowiedzią, na to, co zrobić po sprzedaży auta!

Sprzedałem samochód, co dalej z polisą OC?
Sprzedałeś lub kupiłeś auto? Sprawdź, co dalej z ubezpieczeniem OC i AC

Sprzedaż auta a OC – praktyczny poradnik od Punkty dla sprzedającego i kupującego już jest dostępny. Z nami odpowiesz na pytanie: co zrobić, aby nowy nabywca nie przysporzył Ci kłopotów z ubezpieczeniem OC i AC. Kupiłeś używany samochód? Zweryfikuj, czy możesz jeździć na starej polisie.

Przejdź do akademii