AVIVA | Ubezpieczenie OC/AC

Zobacz, gdzie kupisz najtańsze OC/AC

Kupiłeś OC lub AC od Avivy, marki włączonej do Allianzu? Bez obaw, Twoje ubezpieczenie nadal jest ważne! Co więcej, możesz bez problemu rozszerzyć polisę, wypowiedzieć umowę OC albo dokupić dodatek, np. NNW kierowcy. Zmienia się jedynie marka, która Cię ubezpiecza! Sprawdź poniżej, co musisz wiedzieć od ubezpieczeniach OC i AC dawnej Avivy i koniecznie porównaj ceny w darmowym kalkulatorze Punkty!

Przekonaj się, gdzie zapłacisz najmniej!

Kalkulator OC i AC

Ubezpieczenie OC – polisa obowiązkowa dla każdego kierowcy!

Nieważne, czy wykupiłeś polisę w Avivie, Warcie, PZU czy innym TU – Twoje ubezpieczenie OC jest obligatoryjną i zdecydowanie najważniejszą polisą komunikacyjną, bez której nie możesz poruszać się po polskich drogach. Co więcej, jako właściciel pojazdu mechanicznego musisz zadbać o ciągłość ubezpieczenia OC. Również jeśli wypowiadasz dotychczasową umowę albo kupujesz samochód używany od osoby prywatnej. W jakich sytuacjach OC okaże się niezbędne i dlaczego tak istotne jest, by zachować jego ciągłość? Ubezpieczenie to chroni Cię od odpowiedzialności cywilnej wtedy, kiedy spowodujesz wypadek, stłuczkę albo inną szkodę. Oznacza to, że ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie osobom poszkodowanym w zdarzeniu drogowym. Pokryje np. koszty naprawy samochodu, w który przypadkowo wjechałeś. Niedopilnowanie ciągłości OC może Cię natomiast sporo kosztować – obecnie kary za brak ważnego OC wynoszą nawet kilka tysięcy zł!

Klienci dawnej Avivy nie muszą martwić się o OC ani AC!

Informacje te mogą interesować szczególnie kierowców, którzy wykupili OC w Avivie. Czy po połączeniu firm w jedną Twoje OC traci ważność? Na szczęście nie, a co za tym idzie – nie zapłacisz kary. Formalnie Twoim ubezpieczycielem stał się Allianz. To z nim będziesz kontaktować się we wszystkich sprawach związanych z polisą kupioną w Avivie. Aby zgłosić szkodę, wypowiedzieć umowę OC albo sprawdzić ważność ubezpieczenia należy więc wejść na stronę dedykowaną klientom dawnej Avivy. Ważność zachowują również ubezpieczenia Autocasco. Masz pytania o swoje AC lub chcesz dowiedzieć się więcej o aktualnym zakresie? Zajrzyj na stronę internetową Alianzu.

Chcesz przedłużyć umowę w Avivie? Najpierw porównaj ceny OC i AC!

Na rynku znajdziesz mnóstwo firm sprzedających ubezpieczenia komunikacyjne. Jak nie pogubić się w markach i kupić dobrą i tanią polisę online? Zanim zdecydujesz się na konkretną firmę, koniecznie skorzystaj z darmowego kalkulatora i policz, jakie TU ma obecnie najkorzystniejszą ofertę. Pamiętaj, że zakres ubezpieczenia OC jest dokładnie taki sam we wszystkich firmach: Avivie, Link4, Allianzie czy PZU. To z kolei oznacza, że warto kierować się ceną i szukać najtańszych OC na rynku. Na stronie Punkty czeka na Ciebie gotowe rozwiązanie – darmowy kalkulator OC/AC online, dzięki któremu w kilka minut wybierzesz i kupisz najkorzystniejsze ubezpieczenie.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Avivie przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
1 rok temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
1 rok temu
5.0

Kupuj OC/AC jeszcze taniej!

Akademia Punkty | Baza wiedzy o ubezpieczeniach

Kierowco, to musisz wiedzieć!

Ile wyniesie kara za brak OC w 2022 roku?
Kara za brak OC w 2022 roku ⚠️ Zapłacisz nawet 9030 zł!

Kara za brak OC dla właścicieli pojazdów wzrosła. W 2022 roku zapominalscy kierowcy samochodów osobowych zapłacą maksymalnie 6020 złotych za brak obowiązkowego ubezpieczenia. Największe kary za brak polisy czekają jednak na właścicieli pojazdów ciężarowych i sięgają do nawet 9030 zł!

Mini AC a kradzież samochodu - złodziej kradnący auto
Mini Autocasco – czym różni się od AC? Czy to się opłaca?

Pożar, kradzież czy złamana gałąź spędzają Ci sen z powiek? W trakcie burzy sprawdzasz nerwowo, czy Twój samochód dalej stoi nietknięty? "Autocasco będzie rozwiązaniem" powiadają znajomi. Za drogie? Niestety, przy starszych modelach to duży problem, jednak towarzystwa ubezpieczeniowe znalazły rozwiązanie – mini AC!

Ranking kradzionych elementów. Nie uwierzysz, co mogą ukraść!

Kreatywność złodziei nie zna granic, o czym rok do roku przekonuje się tysiące mieszkańców Polski. Kradzież elementów samochodów to istna plaga, która towarzyszy nam od lat. Co ciekawe nie są to już jak dawniej radia, a znacznie bardziej zaskakujące części. Sprawdź nasz ranking!

Jazda na zagranicznych tablicach a badanie techniczne pojazdu

Właściciel samochodu ma różne obowiązki związane ze swoim pojazdem. Jednym z nich są coroczne badania techniczne auta. W razie kontroli trzeba udowodnić ich odbycie. Co grozi za brak przeglądu samochodu? Mandat to tylko jedna z konsekwencji. Wyjaśniamy, jakie jeszcze problemy może mieć właściciel auta bez przeglądu.

Przejdź do akademii