AVIVA | Ubezpieczenie turystyczne

Turysto! Policz, gdzie kupisz najtańsze ubezpieczenie

Wbrew pozorom karta EKUZ nie zawsze gwarantuje darmową opiekę medyczną – nawet jeśli podróżujesz po krajach UE! Dlatego jeśli chcesz spędzić urlop lub delegację służbową ze spokojną głową, dowiedz się więcej o ubezpieczeniu turystycznym. Masz zaufanie do marki Aviva? Dziś należy do grupy Allianz, która przygotowała dla Ciebie aż 3 warianty do wyboru. Zobacz, co obejmują i ile kosztują ↓

Znajdź najtańsze ubezpieczenie turystyczne na rynku!

Darmowy kalkulator

Grupa oferuje ubezpieczenia turystyczne działające na 3 obszarach. Pierwszy z nich obejmuje teren Europy oraz basenu Morza Śródziemnego (z wyłączeniem Polski). Drugi natomiast rozszerza ochronę na wszystkie kraje świata (tu również z wyłączeniem Polski). Trzecia z polis działa wyłącznie na terenie Polski. Każda z nich jest dostępna w 3 wariantach – ich zakres poznasz za chwilę! Dowiesz się też, ile zapłacisz za każdy z wariantów, wybierając się na teren Europy lub do krajów basenu Morza Śródziemnego. Sprawdź, co oferuje dawna Aviva, porównaj ceny innych TU w kalkulatorze i kup najlepsze ubezpieczenie turystyczne online!

Tanie ubezpieczenie turystyczne od Avivy – gdzie je znaleźć?

Szukasz dobrej polisy turystycznej w niskiej cenie? Aviva, należąca dziś do grupy Allianz, ma coś specjalnie dla miłośników taniego podróżowania! Zapłacisz za nie ok. 30 zł miesięcznie (możesz łatwo kupić je online, np. za pośrednictwem kalkulatora Punkty). Całkowita suma ubezpieczenia zależy oczywiście od rodzaju świadczenia. Jest to 40 000 zł za leczenie szpitalne, 50 000 zł za OC w życiu prywatnym i 10 000 zł odszkodowania za wypadek.

Uniwersalne ubezpieczenie na wakacje

Chcesz czuć się jeszcze bezpieczniej i potrzebujesz szerszej ochrony? Wybierz drugi z wariantów, za który zapłacisz ok. 70-80 zł/ Masz w nim kilka dodatkowych świadczeń, które pozwolą cieszyć się urlopem ze spokojną głową. Mowa tu m.in. o ubezpieczeniu bagażu – dzięki niemu otrzymasz odszkodowanie gdy Twój bagaż zaginie albo zostanie zniszczony w czasie podróży. Co więcej, zyskujesz ubezpieczenie mieszkania lub domu na czas podróży – w razie włamania, pożaru albo innych zdarzeń losowych. Wariant uniwersalny zwiększa też całkowitą sumę ubezpieczenia dla leczenia szpitalnego (do 300 000 zł) i NNW turysty (do 20 000).

Pakiet elastyczny, ale i najdroższy

Ostatni z wariantów wyróżnia się tym, że to Ty decydujesz o całkowitej sumie ubezpieczenia! Wybierasz ją dla kosztów leczenia, OC w życiu prywatnym, NNW. Ustawiasz też na jaką kwotę chcesz ubezpieczyć bagaż oraz mieszkanie lub dom. Nowością w tym wariancie ubezpieczenia turystycznego Avivy jest odszkodowanie za uszkodzony sprzęt sportowy. Ta opcja bez wątpienia przyda się sportowcom! Ile to kosztuje? Za najdroższy wariant zapłacisz ok. 150-200 zł. Wszystko zależy oczywiście od całkowitych sum ubezpieczenia, na jakie się zdecydujesz.

Rozszerz ubezpieczenie turystyczne i ciesz się kompleksową ochroną

Cel podróży może być różny – ciężka praca fizyczna, sporty zimowe albo ekstremalne i nie tylko. W takich sytuacjach potrzebujesz jeszcze szerszej ochrony. Zapewnią Ci ją dodatki do ubezpieczenia turystycznego Avivy (Allianzu). Do wyboru masz m.in. ochronę dla sportowców uprawiających sporty wysokiego ryzyka (np. kolarstwo górskie czy kitesurfing) albo zimowe (tzw. ubezpieczenie narciarskie). Możesz też dokupić ochronę w razie wypadków przy ciężkiej pracy fizycznej, a także zaostrzenia się choroby przewlekłej.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Avivie przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kupuj OC/AC jeszcze taniej!

Akademia Punkty

Przeczytaj i podróżuj świadomie

5 sytuacji, w których NIE przyda Ci się ubezpieczenie turystyczne. Sprawdź, jak tego uniknąć!

Rośnie nasza świadomość ubezpieczeniowa i coraz częściej na liście rzeczy koniecznych do zrobienia przed wyjazdem na wakacje znajduje się zakup polisy turystycznej. Nie zawsze jednak spełnia ona swoją rolę tak jak powinna. Mogą zdarzyć się sytuacje, w których ubezpieczenie turystyczne okaże się bezużyteczne. Sprawdź, jak tego uniknąć!

Ubezpieczenie turystyczne – bezgotówkowa realizacja świadczeń – nie wszędzie możliwa – sprawdź przed kupnem polisy!

Ubezpieczenie turystyczne może być pomocne w przypadku nagłego zachorowania czy wypadku podczas urlopu. Trzeba jednak pamiętać, że nie w każdym kraju można skorzystać z bezgotówkowej realizacji świadczeń i nie każde towarzystwo taką opcję dopuszcza!

Ubezpieczenia turystyczne – które obejmują skutki koronawirusa?

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym w Polsce większość lotów została wstrzymana. Zostały także zamknięte granice wielu państw na świecie. Jednak, gdy tylko sytuacja się unormuje, znów będziemy ruszać w podróże - czy to zawodowe, czy rodzinne.

Ubezpieczenie assistance w podróży zagranicznej. Kiedy może się przydać?
Ubezpieczenie assistance w podróży zagranicznej ✈ Kup polisę online

Ładna pogoda to podstawa wakacji. Ale nawet gdy mamy słońca bez końca, gwarancji idealnego wypoczynku nikt nie daje. Wystarczy awaria samochodu, nagła choroba, albo kradzież bagażu i dokumentów, by czarne chmury popsuły klimat laby. Niestety, nie zawsze możesz zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, ale za to w wielu przypadkach możesz się od nich ubezpieczyć. Po to jest ubezpieczenie assistance w podróży.

Przechodzę do Akademii