AVIVA | Ubezpieczenie nieruchomości

Zobacz, gdzie kupisz najtańsze ubezpieczenie mieszkania

Ubezpiecz mieszkanie lub dom i bądź spokojny o niespodziewane zdarzenia! Koniec obaw o dach zerwany przez wichurę, włamanie czy zalane mieszkanie sąsiada – zobacz, jaką ofertę ma dla Ciebie Aviva (obecnie Allianz)! Niżej przeczytasz, co obejmują 3 warianty polisy i łatwo przejdziesz do kalkulatora ubezpieczeń nieruchomości, dzięki któremu za darmo porównasz ofertę Avivy z innymi TU.

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania

Porównaj ceny online

Aviva – ubezpieczenia mieszkania i domu na każdą kieszeń!

Masz wykupione ubezpieczenie mieszkania albo innej nieruchomości w Avivie? Nie musisz obawiać się o dotychczasową polisę – będzie obowiązywać na takich samych warunkach, jak wcześniej. Odczujesz jedynie różnicę w formie kontaktu z ubezpieczycielem. Co to dokładnie oznacza? Jeśli potrzebujesz załatwić sprawę związaną z polisą nieruchomości, zadzwoń na infolinię Allianzu albo napisz na dedykowany e-mail bok@allianz.pl. Co więcej, marka stworzyła dedykowany portal dla klientów dawnej Avivy – Mój Allianz, który zastąpił serwis MojaAviva. Co znajdziesz w aktualnej ofercie? Do wyboru masz 3 warianty ubezpieczenia, różniące się zakresem oraz ceną (za chwilę dowiesz się o nich więcej). Ty decydujesz, jak szerokiej ochrony potrzebujesz – podstawowej, rozszerzonej czy kompleksowej. Możesz kupić polisę na nieruchomość, mienie ruchome, albo jedno i drugie, jak Ci wygodniej! Zobacz, co obejmują poszczególne warianty!

1. Tanie i dobre ubezpieczenie mieszkania w Avivie

Zależy Ci przede wszystkim na niskiej składce? W podstawowym wariancie (Komfort) masz zapewnioną m.in. ochronę szkód powstałych po pożarze albo zdarzeniach losowych. Oznacza to, że otrzymasz odszkodowanie np. za skutki uderzenia pioruna, powodzi czy intensywnego gradobicia. W pakiecie masz również wsparcie assistance, czyli doraźną pomoc fachowca w razie awarii, a także opiekę medyczną. Co więcej, ubezpieczyciel zorganizuje opiekę nad dzieckiem albo zwierzęciem, jeśli Ty nie będziesz w stanie zająć się nimi po zdarzeniu. Ten wariant obejmuje również OC w życiu prywatnym, które ochroni Cię np. jeśli zalejesz sąsiadowi mieszkanie po pęknięciu rury. Bez wątpienia przyda się to każdemu właścicielowi i najemcy mieszkania w bloku czy kamienicy!

2. Pakiet rozszerzony – ubezpieczenie mieszkania od zalania i nie tylko

Drugi wariant ubezpieczenia mieszkania Avivy (Allianzu) obejmuje dodatkowo 2 inne szkody. Po pierwsze będzie to zalanie mieszkania, jednak tym razem nie sąsiada, a Twojego. Jeśli ktoś z wyższego piętra zaleje Ci mieszkanie i zniszczy sufit, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Czy to się opłaca? Tak, jeśli sąsiad nie ma wykupionego OC albo zwleka ze spłatą. Warto też pamiętać, że zalania są jedną z najczęstszych szkód – zdarzają się zarówno w starszych blokach z wielkiej płyty, jak i w przypadku nowego budownictwa. Nie da się ich przewidzieć, ale zdecydowanie warto zabezpieczyć się przed nimi finansowo. Wariant Plus obejmuje również szkody związane ze stłuczeniem szklanych przedmiotów, np. szklana, salonowa ława.

3. Pakiet MAX – maksymalna ochrona Twojego majątku

Pora na najdroższy, ale i najbardziej rozbudowany wariant. Jakie dodatkowe korzyści otrzymasz, jeśli zdecydujesz się właśnie na niego? Przede wszystkim ubezpieczenie mieszkania od kradzieży – i tu mowa o włamaniach, rabunkach, a nawet rabunkach ulicznych. Oprócz tego wariant gwarantuje ochronę przed dewastacją. Jeśli ktoś zniszczy Ci elewację albo np. drzwi wejściowe, otrzymasz odszkodowanie. A to nie koniec – polisa obejmuje również szkody wyrządzone przez zwierzęta (z wyłączeniem zwierząt domowych). Zyskujesz też ochronę w razie przepięcia. Ile kosztuje ten wariant? Przykładowow Avive za ubezpieczenie 50-metrowego mieszkania w Warszawie, ze starszego budownictwa, zapłacisz ok. 280 zł rocznie.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Avivie przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kupuj OC/AC jeszcze taniej!

Ubezpieczenie nieruchomości | Ekspercka baza wiedzy

Koniecznie przeczytaj

Polisa mieszkaniowa
Polisa mieszkaniowa bez tajemnic: czego Polacy nie wiedzą o ubezpieczeniu mieszkania?

Decydując się na ubezpieczenie mieszkania udowadniasz, że jesteś osobą odpowiedzialną. Wolisz dmuchać na zimne, więc ubezpieczasz swoje cztery ściany. Tym samym liczysz, że polisa ochroni Cię przed wszystkim, co złe. Rzeczywistość jest jednak nieco inna. Okazuje się, że większość Polaków nie ma pojęcia o zakresie ubezpieczenia, które właśnie zawarli. Czego Polacy nie wiedzą o ubezpieczeniu mieszkania?

Ubezpieczenie wyposażenia mieszkania
Ubezpieczenie wyposażenia mieszkania

Własne mieszkanie daje nam poczucie bezpieczeństwa. Jest naszą przystanią i oazą spokoju. W znaczeniu materialnym często jest najcenniejszą rzeczą, jaką posiadamy. Czujemy więc wewnętrzną potrzebę zagwarantowania mu najlepszej ochrony. Decydujemy się na ubezpieczenie mieszkania, a zapominamy, że standardowa polisa nie chroni w pełni naszego mienia. Optymalnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie wyposażenia mieszkania.

Przejdź do akademii