AVIVA | Zielona Karta

Sprawdź, czy nie przepłacasz za OC

Planujesz podróż samochodem do Albanii, Macedonii czy Turcji? To tylko niektóre kraje, które wymagają od kierowców Zielonej Karty! Dzięki niej sprawnie przekroczysz granicę i nie będziesz musiał kupować ubezpieczenia granicznego. Co obejmuje, gdzie ją wyrobisz i ile kosztuje? Przewiń w dół i sprawdź, co powinieneś wiedzieć jako klient TU Aviva (dziś: Allianz).

Przekonaj się, gdzie zapłacisz najmniej!

Kalkulator OC online

Podróżujesz samochodem za granicę? Twoje OC nie zawsze wystarczy

Wjazd do kilkunastu krajów spoza Unii Europejskiej nie jest możliwy ot tak. Aby legalnie poruszać się po ich terenach musisz mieć przy sobie Zieloną Kartę. Dokument ten jest międzynarodowym certyfikatem, który potwierdza ważność Twojego ubezpieczenia OC. Dlatego kiedy planujesz wakacje albo dłuższą delegację za granicą koniecznie sprawdź, czy kraj do którego zmierzasz, wymaga Zielonej Karty. Co jeszcze warto wiedzieć? Certyfikat musisz okazać również wtedy, kiedy tylko przejeżdżasz przez kraj który go wymaga, do miejsca, gdzie wystarczy Twoje OC. Na szczęście dokument bez problemu wyrobisz u swojego ubezpieczyciela. W TU Aviva Zielona Karta jest dostępna wyłącznie dla kierowców, którzy wykupili tam ubezpieczenie OC. W jakich krajach obowiązuje Zielona Karta? Oto lista:

 • Albania,
 • Azerbejdżan,
 • Białoruś,
 • Iran,
 • Izrael,
 • Macedonia,
 • Maroko,
 • Mołdawia,
 • Rosja,
 • Tunezja,
 • Turcja,
 • Ukraina.

Nie wyrobiłeś Zielonej Karty w terminie albo zapomniałeś zabrać jej z domu? Teraz jedynym rozwiązaniem będzie zakup ubezpieczenia granicznego – krótkoterminowej polisy OC wystawianej przez miejscowego ubezpieczyciela. Licz się jednak z dodatkową opłatą, która uszczupli Twój podróżny budżet. Ceny wahają się tu od 12, do nawet 88 euro!

Wyrobienie Zielonej Karty w Avivie jest banalnie proste!

Masz ważne ubezpieczenie OC w Avivie i chcesz wyrobić Zieloną Kartę. To nic trudnego. Wystarczy, że skontaktujesz się z agentem, np. wyszukując najbliższy oddział online albo dzwoniąc na infolinię. Podaj kraj, do którego się wybierasz i okres, na jaki chcesz się ubezpieczyć. Następnie zapłać składkę i czekaj na certyfikat, by móc bezproblemowo podróżować samochodem do krajów spoza Unii Europejskiej. Jak wygląda Zielona Karta? To papierowy dokument z perforacją, wydrukowany na zielonym papierze. Warto wiedzieć, że od 1 lipca 2021 roku urząd wydaje Elektroniczną Zieloną Kartę. Jest to plik wysyłany na emaila, który musisz wydrukować przed podróżą.

Do czego potrzebujesz Zielonej Karty?

Wybierasz się do kraju spoza Unii Europejskiej, zrzeszonego w systemie Zielonej Karty? Nie licz na to, przekroczysz granicę bez odpowiedniego certyfikatu. Co więcej, takie działanie jest równoznaczne z poruszaniem się bez obowiązkowego OC. To z kolei oznacza, że jeśli spowodujesz wypadek, będziesz musiał liczyć się z wysoką karą, sięgającą nawet kilku tysięcy zł. Zarówno w Avive, jak i w innych TU łatwo wyrobisz Zieloną Kartę, a ta zapewni Ci bezpieczną podróż. Ryzyko się po prostu nie opłaca!


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Avivie przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
1 rok temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
1 rok temu
5.0

Kupuj OC/AC jeszcze taniej!

Akademia Punkty | Zielona Karta

Przeczytaj, zanim wyruszysz w podróż:

Rodzina przy samochodzie, jak powinno wygladać przygotowanie auta do podróży
Przygotowanie auta do podróży – o tym musisz pamiętać!

Aż 60 proc. ludzi wybiera wyjazd na wakacje własnym samochodem. Słusznie! Jak byśmy nie liczyli, jest dużo taniej. Podróż z Warszawy do Gdańska to koszt około 100 zł dla 4-5 osób, jeśli tankujemy benzynę, pociąg dla takiej grupy to ponad 400 zł, gdy nie mamy zniżek. Ale koszty są niskie, pod warunkiem że jedziemy sprawnym samochodem. Co koniecznie musisz sprawdzić przed wyjazdem, by przygotować auto do podróży?

Ubezpieczenie pasażera
Ubezpieczenie pasażera samochodu: NNW kierowcy i pasażerów

Kiedy pasażer zostaje ranny w wypadku, może uzyskać odszkodowanie zarówno z OC sprawcy, jak i NNW kierowcy. Pod warunkiem, że był objęty taką ochroną. Sprawdzamy kiedy zadziała ubezpieczenie pasażera samochodu!

Assistance krótkoterminowe
Assistance krótkoterminowe na wyjazd zagraniczny

Stłuczka, awaria akumulatora, brak benzyny czy chociażby zatrzaśnięcie kluczyków - to wszystko może spotkać na drodze nawet najbardziej wytrawnego kierowcę. Ratunkiem w takich sytuacjach będzie ubezpieczenie assistance. W opozycji do usług assistance kupowanych w pakiecie z ubezpieczeniem OC i AC, stoi assistance krótkoterminowe na wyjazd zagraniczny i nie tylko!

koszty leczenia za granica, źródło pixabay.com
Rekordowe koszty wypadków za granicą. Oto, co może Cię słono kosztować!

Planujesz urlop za granicą? Wypadek lub zachorowanie za granicą może wiązać się z ogromnymi kosztami leczenia w kraju pobytu i transportu do Polski, dlatego warto pamiętać o ubezpieczeniu turystycznym. Dobre ubezpieczenie zniweluje koszty wypadków za granicą!

Chcę wiedzieć więcej