Aviva – Zielona Karta OC

Oblicz składkę OC/AC w AVIVA

Planujesz podróż samochodem na Bałkany lub do krajów Bliskiego Wschodu? Nie zapomnij o Zielonej Karcie! Dzięki temu nie będziesz musiał kupować ubezpieczenia granicznego. W Avivie Zieloną Kartę dostaniesz w cenie OC.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w AVIVA

Oblicz składkę OC/AC

Dlaczego przyda się Zielona Karta w Avivie?

Międzynarodowy certyfikat potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia OC jest niezbędny podczas podróży do krajów spoza Unii Europejskiej, zrzeszonych w systemie Zielonej Karty. Planując wakacje, sprawdź, czy w państwie, którego granice zamierzasz przekroczyć, będzie Ci potrzebny certyfikat Zielonej Karty. Przyda się też, gdy będziesz przejeżdżał tranzytem przez kraje, które tego wymagają, do miejsca, gdzie wystarczy posiadanie naszego krajowego OC. Zielona Karta jest wymagana, np. jeśli zamierzasz zwiedzić Dubrovnik – żeby do niego dotrzeć trzeba przekroczyć granicę Bośni i Hercegowiny.

Pamiętaj o zaopatrzeniu się w certyfikat Zielonej Karty w Avivie, gdy wybierasz się do tych krajów lub będziesz w nich tranzytem:

Albania Azerbejdżan Białoruś Bośnia i Hercegowina Czarnogóra Iran IzraelMacedonia Maroko Mołdawia Rosja Tunezja Turcja Ukraina

Jeśli konieczność przekroczenia granicy kraju spoza Unii Europejskiej zaskoczy Cię w podróży i nie masz przy sobie Zielonej Karty, możesz wykupić ubezpieczenie graniczne – krótkoterminową polisę OC wystawianą przez miejscowego ubezpieczyciela. To oczywiście dodatkowy, nieprzewidziany koszt w czasie podróży.

Kiedy otrzymasz Zieloną Kartę od Avivy?

Wystarczy, że zostaniesz klientem Avivy i zaopatrzysz się w polisę OC auta, by móc bezproblemowo podróżować samochodem do krajów spoza Unii Europejskiej. Jeśli uznasz, że certyfikat Zielonej Karty będzie Ci potrzebny w najbliższej przyszłości, wystarczy, że zadzwonisz do Avivy, a dokument zostanie wysłany do Ciebie pocztą bez żadnej dodatkowej opłaty. Zielona Karta obowiązuje przez okres, na który została zawarta umowa OC.

Dlaczego posiadanie Zielonej Karty jest takie ważne?

Jeśli  wybierasz się do kraju spoza Unii Europejskiej, zrzeszonego w systemie Zielonej Karty, nie licz na to, że nikt tego nie sprawdza i możesz przemknąć przez granicę bez odpowiedniego certyfikatu. Poruszanie się bez Zielonej Karty jest równoznaczne z poruszaniem się bez obowiązkowego OC, co oznacza, że jeśli dojdzie do wypadku z Twojej winy, będziesz musiał liczyć się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Ponadto Zieloną Kartę w Avivie otrzymasz za darmo, więc ryzyko się po prostu nie opłaca. Podobną politykę stosuje większość towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w AVIVA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 7 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 7 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC AVIVA

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o AVIVA

AVIVA OC i AC - porównaj oferty i dowiedz się, czy w Aviva kupisz tanie ubezpieczenie samochodu
Prywatne: AVIVA OC i AC – porównaj oferty i dowiedz się, czy w Aviva kupisz tanie ubezpieczenie samochodu

Porównując oferty ubezpieczeń komunikacyjnych za pomocą kalkulatora OC AC mfind, bez trudu natrafisz na polisy komunikacyjne Aviva OC i AC. Dowiedz się więcej o jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Polsce.

Foto: by Gianfranco Blanco [CC BY-ND 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/)], via Flickr
Aviva zatrudnia młodych – oferuje „dobrą zabawę wieczorem”

Startując z nowatorskim programem rekrutacyjnym Aviva zadała sobie pytanie: czego pragnie młody człowiek? Główne założenia projektu Generation Next gromko odpowiadają obietnicą dobrych zarobków, dużej przestrzeni biurowej i... dobrej zabawy wieczorem.

Aviva ubezpieczenia
Aviva – ubezpieczenia to pikuś!

Kluczowym obszarem działalności grupy Aviva są indywidualne ubezpieczenia na życie oraz zarządzanie OFE. Aviva oferuje również grupowe ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia majątkowe dla klientów indywidualnych i firm, fundusze inwestycyjne oraz ubezpieczenia zdrowotne. Nam najbardziej zapadła w pamięci reklama towarzystwa z sympatycznym stworkiem - Panem Pikusiem.

Assistance w Avivie? W ofercie nawet Car SPA

Podstawowy, rozszerzony i maksymalny – wybierz wariant assistance, który najbardziej sprzyja Twoim potrzebom. A może masz ochotę potraktować swoje auto jak prawdziwą królewnę i zabrać je do Car SPA? Sprawdź, co jeszcze przygotowała dla Ciebie Aviva.

Przejdź do akademii