AVIVA – Zgłoszenie szkody

Oblicz składkę OC/AC w AVIVA

Aviva, jak przystało na nowoczesne towarzystwo ubezpieczeniowe, umożliwia swoim klientom zgłoszenie szkody nie tylko poprzez call center, lecz również za pośrednictwem specjalnego formularza online. Podpowiadamy, jak zgłosić szkodę w TU Aviva.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w AVIVA

Oblicz składkę OC/AC

Likwidacja szkody w Aviva z OC sprawcy

Co do zasady (art. 819 §1 k.c.), wszyscy poszkodowani mogą zgłosić wniosek o wypłatę odszkodowania w terminie do 3 lat od daty zdarzenia. Jednak zgodnie z nowelizacją kodeksu cywilnego, w niektórych sytuacjach, okres ten może zostać wydłużony nawet do 20 lat.

Wnioskując o wypłatę odszkodowania, powinniśmy przygotować wcześniej stosowne dokumenty, które stanowią załącznik do podania. Są to m.in.:

  • notatka policyjna z miejsca zdarzenia
  • oświadczenie sprawcy wypadku (o ile policja nie została wezwana)
  • zdjęcie z miejsca wypadku
  • dokumentacja medyczna (o ile powstały obrażenia ciała)
  • kosztorys naprawy pojazdu (przygotowany np. przez rzeczoznawcę)

W razie potrzeby, TU Aviva może domagać się przesłania innych dokumentów. Zazwyczaj dzieje się tak w przypadku obrażeń fizycznych oraz psychicznych.

Ile czeka się na likwidację szkody w TU Aviva

TU Aviva, podobnie jak każda firma ubezpieczeniowa w Polsce, ma 30 dni od daty wpłynięcia wniosku na wypłatę odszkodowania lub też poinformowanie wnioskującego o odmowie likwidacji szkody. W szczególnych przypadkach możliwe jest odstępstwo od tej zasady i wypłata odszkodowania może wówczas nastąpić do 90 dni od daty złożenia wniosku. Dzieje się tak, gdy niemożliwe jest ustalenie okoliczności zdarzenia w terminie 30 dni.

Jak zgłosić szkodę w TU Aviva

Jak już wspomnieliśmy, zgłoszenie szkody w Avivie możliwe jest na kilka sposobów:

  • poprzez formularz dostępny na tej stronie
  • telefonicznie pod nr 22 557 44 44 lub 801 282 828
  • mailowo: bok@aviva.pl
  • listownie: na adres Aviva TUO S.A., ul. Inflancka 4b, 00-189 Warszawa
  • osobiście w placówce Aviva w Twoim mieście.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w AVIVA przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 7 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 7 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC AVIVA

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o AVIVA

AVIVA OC i AC - porównaj oferty i dowiedz się, czy w Aviva kupisz tanie ubezpieczenie samochodu
Prywatne: AVIVA OC i AC – porównaj oferty i dowiedz się, czy w Aviva kupisz tanie ubezpieczenie samochodu

Porównując oferty ubezpieczeń komunikacyjnych za pomocą kalkulatora OC AC mfind, bez trudu natrafisz na polisy komunikacyjne Aviva OC i AC. Dowiedz się więcej o jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Polsce.

Foto: by Gianfranco Blanco [CC BY-ND 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/)], via Flickr
Aviva zatrudnia młodych – oferuje „dobrą zabawę wieczorem”

Startując z nowatorskim programem rekrutacyjnym Aviva zadała sobie pytanie: czego pragnie młody człowiek? Główne założenia projektu Generation Next gromko odpowiadają obietnicą dobrych zarobków, dużej przestrzeni biurowej i... dobrej zabawy wieczorem.

Aviva ubezpieczenia
Aviva – ubezpieczenia to pikuś!

Kluczowym obszarem działalności grupy Aviva są indywidualne ubezpieczenia na życie oraz zarządzanie OFE. Aviva oferuje również grupowe ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia majątkowe dla klientów indywidualnych i firm, fundusze inwestycyjne oraz ubezpieczenia zdrowotne. Nam najbardziej zapadła w pamięci reklama towarzystwa z sympatycznym stworkiem - Panem Pikusiem.

Assistance w Avivie? W ofercie nawet Car SPA

Podstawowy, rozszerzony i maksymalny – wybierz wariant assistance, który najbardziej sprzyja Twoim potrzebom. A może masz ochotę potraktować swoje auto jak prawdziwą królewnę i zabrać je do Car SPA? Sprawdź, co jeszcze przygotowała dla Ciebie Aviva.

Przejdź do akademii