AVIVA | Zgłoszenie szkody

Nie przepłacaj za OC/AC, porównaj ceny

Miałeś stłuczkę, wypadek albo inne zdarzenie drogowe? Aviva ma dla Ciebie kilka kanałów kontaktu, dzięki którym łatwo zgłosisz szkodę w dogodny dla Ciebie sposób. Do wyboru masz m.in. wygodny formularz internetowy, infolinię czy bezpośrednią wizytę w oddziale. Sprawdź szczegóły i dowiedz się, jak najszybciej zgłosić szkodę w TU Aviva!

Policz, ile zapłacisz za OC/AC u innych ubezpieczycieli

Darmowy kalkulator →

Tego potrzebujesz do zgłoszenia szkody!

Miałeś wypadek, stłuczkę albo kolizję? Towarzystwo Ubezpieczeniowe Aviva umożliwia Ci zgłoszenie szkody poprzez różne formy kontaktu.. Zrobisz to tak, jak Ci najwygodniej! Ile masz na to czasu? Co do zasady (art. 819 §1 k.c.), wszyscy poszkodowani mogą zgłosić wniosek o wypłatę odszkodowania w terminie do 3 lat od daty zdarzenia. Warto jednak wiedzieć, że w niektórych sytuacjach czas ten może zostać wydłużony nawet do 20 lat.

Samo zgłoszenie szkody w TU Aviva zajmie Ci zdecydowanie mniej czasu. Zadbaj, tylko by do wniosku o wypłatę odszkodowania od razu dołączyć niezbędne dokumenty wymagane przez ubezpieczyciela. Są to m.in.

  • notatka policyjna z miejsca zdarzenia,
  • oświadczenie sprawcy wypadku (o ile policja nie została wezwana),
  • zdjęcie z miejsca wypadku,
  • dokumentacja medyczna (o ile powstały obrażenia ciała),
  • kosztorys naprawy pojazdu (przygotowany np. przez rzeczoznawcę).

I tu warto zaznaczyć, że Aviva może domagać się przesłania dodatkowych dokumentów. Zazwyczaj dzieje się tak w przypadku obrażeń fizycznych oraz psychicznych.

Zgłoś szkodę w Avive tak, jak chcesz!

Jak już wiesz, zarówno likwidacja, jak i zgłoszenie szkody w Avivie jest możliwe na kilka sposobów! Możesz skontaktować się z ubezpieczycielem:

  • poprzez formularz dostępny na stronie ubezpieczyciela,
  • telefonicznie: pod nr +48 224 224 224,
  • mailowo: bok@allianz.pl
  • listownie: na adres Allianz, ul. Rodziny Hiszpańskich 1, 02-685 Warszawa,
  • osobiście: w placówce Allianzu w Twoim mieście.

Wskazówka: najszybciej zgłosić szkodę online, bezpośrednio na stronie Avivy (Allianzu). W formularzu znajdziesz wszystkie niezbędne informacje nt. poprawnego wypełnienia czy dokumentów, które musisz dołączyć.

Ile poczekasz na odszkodowanie albo likwidację szkody w TU Aviva?

Wiesz już, jak wygląda zgłoszenie szkody w TU Aviva i ile masz czasu na złożenie wniosku. A co z ubezpieczycielem? Ile ma czasu na odpowiedź? Aviva, tak jak i każda inna firma ubezpieczeniowa w Polsce, ma na to 30 dni. W ciągu tego czasu ma obowiązek wypłacić odszkodowanie lub poinformować o odmowie. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest odstępstwo od tej zasady i wypłata odszkodowania może wówczas nastąpić do 90 dni od daty złożenia wniosku. Dzieje się tak, gdy niemożliwe jest ustalenie okoliczności zdarzenia w terminie 30 dni.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Avivie przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kupuj OC/AC jeszcze taniej!

Ubezpieczenia i odszkodowania w pigułce

Przeczytaj i bądź świadomym kierowcą!

wypłata odszkodowania oc sprawcy
Triki ubezpieczycieli, przez które pożegnasz wypłatę odszkodowania OC! Jak z tym walczyć?

30 miliardów 300 milionów złotych. Tyle pieniędzy z odszkodowań w ramach polis OC wypłaciły w 2021 roku Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Kwota jest olbrzymia. Dlatego też ubezpieczyciele stosują różne triki, żeby pomniejszyć odszkodowanie, albo w ogóle odmówić wypłaty. Jak się przed tym zabezpieczyć? O czym pamiętać, podpisując umowę albo dochodząc swoich praw? Dowiedz się!

Kiedy przysługuje zwrot składki OC
Jak obliczyć zwrot składki z ubezpieczenia OC?

OC komunikacyjne jest w Polsce obowiązkowe dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych. W przypadku braku takiego ubezpieczenia trzeba się liczyć z bardzo wysokimi karami. W niektórych sytuacjach można jednak zrezygnować z OC i dostać jeszcze zwrot zapłaconej składki. Jak obliczyć wysokość takiego zwrotu?

wysokie odszkodowanie z oc sprawcy
Jak uzyskać większe odszkodowanie OC?

Formalności związane z ubieganiem się o odszkodowanie mogą okazać się równie nieprzyjemne, co sam wypadek albo stłuczka. Da się jednak tego łatwo uniknąć! Dowiedz się, jak uzyskać wysokie odszkodowanie z OC sprawcy i o czym pamiętać, by nie tracić czasu w urzędach.

Jak zgłosić szkodę przez internet?

Chcesz zgłosić szkodę parkingową, uzyskać odszkodowanie za zniszczony w wyniku kolizji samochód lub skradzione z mieszkania rzeczy? Wiele firm ubezpieczeniowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwiając im zgłoszenie szkody przez internet. Sprawdź, jak zgłosić szkodę przez internet u wiodących na polskim rynku ubezpieczycieli.

Przejdź do akademii