Miałeś stłuczkę, wypadek albo inne zdarzenie drogowe? Aviva ma dla Ciebie kilka kanałów kontaktu, dzięki którym łatwo zgłosisz szkodę w dogodny dla Ciebie sposób. Do wyboru masz m.in. wygodny formularz internetowy, infolinię czy bezpośrednią wizytę w oddziale. Sprawdź szczegóły i dowiedz się, jak najszybciej zgłosić szkodę w TU Aviva!
Miałeś wypadek, stłuczkę albo kolizję? Towarzystwo Ubezpieczeniowe Aviva umożliwia Ci zgłoszenie szkody poprzez różne formy kontaktu.. Zrobisz to tak, jak Ci najwygodniej! Ile masz na to czasu? Co do zasady (art. 819 §1 k.c.), wszyscy poszkodowani mogą zgłosić wniosek o wypłatę odszkodowania w terminie do 3 lat od daty zdarzenia. Warto jednak wiedzieć, że w niektórych sytuacjach czas ten może zostać wydłużony nawet do 20 lat.
Samo zgłoszenie szkody w TU Aviva zajmie Ci zdecydowanie mniej czasu. Zadbaj, tylko by do wniosku o wypłatę odszkodowania od razu dołączyć niezbędne dokumenty wymagane przez ubezpieczyciela. Są to m.in.
I tu warto zaznaczyć, że Aviva może domagać się przesłania dodatkowych dokumentów. Zazwyczaj dzieje się tak w przypadku obrażeń fizycznych oraz psychicznych.
Jak już wiesz, zarówno likwidacja, jak i zgłoszenie szkody w Avivie jest możliwe na kilka sposobów! Możesz skontaktować się z ubezpieczycielem:
Wskazówka: najszybciej zgłosić szkodę online, bezpośrednio na stronie Avivy (Allianzu). W formularzu znajdziesz wszystkie niezbędne informacje nt. poprawnego wypełnienia czy dokumentów, które musisz dołączyć.
Wiesz już, jak wygląda zgłoszenie szkody w TU Aviva i ile masz czasu na złożenie wniosku. A co z ubezpieczycielem? Ile ma czasu na odpowiedź? Aviva, tak jak i każda inna firma ubezpieczeniowa w Polsce, ma na to 30 dni. W ciągu tego czasu ma obowiązek wypłacić odszkodowanie lub poinformować o odmowie. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest odstępstwo od tej zasady i wypłata odszkodowania może wówczas nastąpić do 90 dni od daty złożenia wniosku. Dzieje się tak, gdy niemożliwe jest ustalenie okoliczności zdarzenia w terminie 30 dni.
Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!
Kupiłeś polisę w Avivie przez Punktę? Wystaw opinię!
Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.
Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.
"Ile? Przecież to nie wystarczy nawet na połowę części!" – to z reguły pierwsza myśl po otrzymaniu wyceny szkody od ubezpieczyciela. Weź głęboki oddech i odstaw nerwy na bok. Nawet jeśli spotkasz się z odmową wypłaty odszkodowania, nie musisz spotykać się od razu z prawnikiem. Wystarczy, że napiszesz odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Podpowiadamy, jak postąpić w takiej sytuacji!
W sytuacji wypadku drogowego, w którym jesteśmy ofiarami, oczywiste, że oczekujemy pełnego odszkodowania oraz sprawnej naprawy naszego pojazdu. Niestety, nie zawsze ubezpieczyciel, od którego oczekujemy wsparcia, chce w pełni pokryć koszty naprawy w warsztacie ASO. Często dochodzi do sytuacji odmowy naprawy z OC sprawcy w ASO, co jest niezrozumiałe i niesprawiedliwe. Jak w takiej sytuacji dochodzić swoich praw?
Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych to obowiązkowa polisa, która chroni przed finansowymi konsekwencjami wypadków drogowych. Choć zwykle zawieramy je na okres 12 miesięcy, okoliczności życiowe mogą niekiedy wymagać przedwczesnego zakończenia tej umowy. W takich przypadkach wiele osób zastanawia się, czy przysługuje im zwrot niewykorzystanej części składki ubezpieczeniowej.
Formalności związane z ubieganiem się o odszkodowanie mogą okazać się równie nieprzyjemne, co sam wypadek albo stłuczka. Da się jednak tego łatwo uniknąć! Dowiedz się, jak uzyskać wysokie odszkodowanie z OC sprawcy i o czym pamiętać, by nie tracić czasu w urzędach.
Chcesz zgłosić szkodę parkingową, uzyskać odszkodowanie za zniszczony w wyniku kolizji samochód lub skradzione z mieszkania rzeczy? Wiele firm ubezpieczeniowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, umożliwiając im zgłoszenie szkody przez internet. Sprawdź, jak zgłosić szkodę przez internet u wiodących na polskim rynku ubezpieczycieli.